Skocz do zawartości
Gienek

robótki w pleksie... i nie tylko

Rekomendowane odpowiedzi

witam ponownie. Tym razem body do lampy LED+t5. Całość z blachy cięta laserowo, gięta i zgrzewana, malowana proszkowo. Obudowa docelowo przeznaczona jest do lapki dla jednego z naszych Forumowiczów. Lampka led + 2 x 39 w t5 aktynika. Ledy sterowane kompem.

thumb_1138799323IMG_0670.JPG

thumb_IMG_0672.JPG

thumb_1127097545IMG_0674.JPG

thumb_IMG_0675.JPG

thumb_1370425998IMG_0677.JPG

Co do zasady body może być również wykorzystane po paru modyfikacjach jako obudowa tylko do t5

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zawsze pełna profesja :unworthy: Czasem ciężko w sklepach znaleźć sprzęt tak fajnie wykończony, jeszcze raz :unworthy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucasz jak zwykle super Design tych zabawek.. za samo podejście do projektów + . Ale tym razem nieco mnie rozwalił dopisek pod onet tj. Electric - mi się coś skojarzył że niedługo w AGD będziesz wchodził...

Zresztą może ti i prawda bo do tej pory działasz z rozmachem jak mała fabryka. Pozdro.


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Staram się robić podział na takie gałęzie Coraltoola ;) Sam zaczynam się w nich gubić ;) Tym bardziej, że niedługo pojawić się może onet związany z chemią :smoke:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jak Pacyfic sun :p


pozdrawiam Arian. Tel.608-353-030, Gadulec 32936596

Moje 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jak cenowo u Ciebie wyglądają odpieniacze oraz lampy Led ?

Czy to zależne od używanego projektu ?

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź. Ale to co robisz jest naprawdę 1000% profesjonalne i warto kupić :D


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam profeskę. Oglądałem ostatnio filterek przepływowy u Qlfona produkcji Gienka. Jako, że sam już kilka popełniłem to widzę że kolega zna się na rzeczy i nie idzie na łatwiznę. Mówię tutaj np. o 2 uszczelniaczach oringowych w podfrezowanych kanałach dekla (gdzie uważałem że jest OK) oraz jakości cięcia i pasówek.


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te jestem ciekawy lampy led nad 112l interesuje mnie 100-120W bo widze ze te lampy to nie zaden chinczyk :-)

Wysyane z mojego GT-I9300 za pomoc Tapatalk 2

Edytowane przez Jointela (wyświetl historię edycji)

Obecny zbiornik 142,5 + PANEL 

http://nano-reef.pl/forums/topic/107060-142-5-panel

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Tym razem powrót do korzeni czyli odpieniek w wersji prawie xxl ;)

post-8042-0-11811000-1353313344_thumb.jpg

Podstawa 54x55cm wysokośc 92cm śerdnica rury 300mm, wewn. kubka to 150mm. Odpieniacz recyrkulacyjny - napędzany 3 pompami NJ8000 na igle każda. Niebawem lepsze foty i filmy (z wodowania)

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO jest moc a w szczególności w Watach ;)


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WOW :D światło w baniaku w którym wyląduje ten potwór wymaga pewnie małej elektrowni :D

Projekcik jak zawsze pierwsza klasa.


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chyab wiem dla kogo to idzie, Nie wiem czy odpieniacz nie ma pojemnsoci zblizonej do palnowanego 150L

Nie wymaga elektrowni napewno ..... no coz umieram z ciekawosci.

http://nano-reef.pl/topic/50493-kolejne-niefoto-na-forum-vol2/


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gienek, napisz jaka jest różnica w poborze prądu przy zastosowaniu igły, zaciekawiło mnie to.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie na igłę pobór na pompie spadł do ok 50-55W przy czym pompy testowano przy małym podnoszeniu - zobaczymy jaki będzie teraz pobór przy takiej komorze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chyab wiem dla kogo to idzie, Nie wiem czy odpieniacz nie ma pojemnsoci zblizonej do palnowanego 150L

Nie wymaga elektrowni napewno ..... no coz umieram z ciekawosci.

http://nano-reef.pl/...-na-forum-vol2/

Akurat jeszcze nie muszę nazbierać :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

minęło troszkę czasu od ostatniej aktualki :) ale nie mogłem sobie odmówić szybkiego linkowania

Filmik pykniety na szybciora- jakość śreenia ale coś tam widać. Filmik przedstawia moją nową zabawkę w sumpie:

- odpieniacz na kopułce, podstawa 55x55x na dwa doloty, wysokośc 65 cm, średnica kopuły 50cm ;) (pojemność ok 32litry). Całość napędzana obecnie igłą 10000l/h, wcześniej 2x 10000l/h i to było coś ale pompa znalazła nowego właściciela. Niebawem dojdzie druga pompa 6500. Jak widać do małej modyfikacji jeszcze pozostaje komora odbioru wody bo teraz nieźle pluje powietrzem ale po małym tuningu problem ustanie. Jedyne co trzeba znów dziada wydrzeć z sumpa a to nie taka prosta sprawa ;). Co do zasady nawet przy jednej pompie robi się mały cyklonik.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znów minęło troszkę czasuod aktualki więc wrzucam kilka nowych zabawek tj. obudowy do lamp jeszcze przed malowaniem

więc blaszki zdążyło już lekko podrdzewieć - obecnie lampki w malowaniu

thumb_IMG_0016.JPG

lampki od lewej to :

- 2 hybrydy led (3 gniazda) + 2 x 39W t5 - długość lampki to 100cm,

thumb_IMG_0019.JPG

- 2 hybrydy led + 1 x 39 W t5 - 100cm - 1 gniazdo t5 wymuszone nietypowym miejscem w którym będą wisieć,

thumb_IMG_0018.JPG

- nowa zabaweczka :mrgreen: stricte pod świetlówki *x 39 W t5 - 86x41,5cm+ mocowania pod dwa wentyle,

thumb_IMG_0017.JPG

oraz nowa chluba :roll: obudowa 200x60x16 - dla zaprzyjaźnionego morszczaka z okolic ;)

thumb_IMG_0021.JPG

thumb_1056145402IMG_0022.JPG

W obudowie znajdzie się : 3 x 250 W reeflux na balastach elektronicznych/ ściemnialnych+ 12x39 t5 8) - Czyli łącznie w maxie 1218 W. W przyszłości możliwe, że doświetlą dodatkowo moduły cree czerwone/niebieskie/zielone sterowane kompem...

Wszystkie lampki będa w kolorze biały mat.

dodatkowo udało mi się zmajstrować nowe zamknięcie do filterków na zasadzie twist off :)

thumb_1156059149IMG_0023.JPG

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.