Skocz do zawartości
SkoczekPL

Zgrywanie filmów na komputer.

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie mam pytanie.

Mój kolega zakupił sobie kamerę, która może kręcić filmiki HD.

Wszytko jest OK i cacy, do momentu kiedy te filmiki chce odtworzyć na komputerze.

Filmy nie w HD odtwarzają się bez żadnego problemu, ale te HD to już ...... problemik.

Po pierwsze rozjeżdża się obraz z głosem i w ogóle sam obraz się zacina (głos leci dalej)

Komputer może nie jest rakietą, ale.... no dziadem też nie jest.

Myślicie że to problem tylko grafiki czy coś jeszcze ?


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie mam pytanie.

Mój kolega zakupił sobie kamerę, która może kręcić filmiki HD.

Wszytko jest OK i cacy, do momentu kiedy te filmiki chce odtworzyć na komputerze.

Filmy nie w HD odtwarzają się bez żadnego problemu, ale te HD to już ...... problemik.

Po pierwsze rozjeżdża się obraz z głosem i w ogóle sam obraz się zacina (głos leci dalej)

Komputer może nie jest rakietą, ale.... no dziadem też nie jest.

Myślicie że to problem tylko grafiki czy coś jeszcze ?


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam to samo - żeby filmy z komórki nie wyrabiały...

to problem komputera :waving pewnie i grafy i procka i ramu i wszystkiego :)


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam to samo - żeby filmy z komórki nie wyrabiały...

to problem komputera :) pewnie i grafy i procka i ramu i wszystkiego :)


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poniewaz przerabiam ten temat na biezaco... na poczatek niech kolega sprobuje zgrac material z kamery programem Sony Vegas Pro 9.0, wersja trial dostepna w sieci; u mnie opisane przez Ciebie problemy (kamera Canon) wystepowaly wlasnie z winy softu (Windows 7 Prof. 64 bit)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poniewaz przerabiam ten temat na biezaco... na poczatek niech kolega sprobuje zgrac material z kamery programem Sony Vegas Pro 9.0, wersja trial dostepna w sieci; u mnie opisane przez Ciebie problemy (kamera Canon) wystepowaly wlasnie z winy softu (Windows 7 Prof. 64 bit)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kodeka ja zapodaje na końcu jak mam już zgrany i zmontowany film

sęk w tym, żeby surówka chodziła bez zarzutu... a do tego potrzebny jest po prostu dobry komp

filmy które zachowują się tak jak pisze Skoczek mam w domu na kompie - te same w pracy śmigają bez mrugnięcia :waving


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kodeka ja zapodaje na końcu jak mam już zgrany i zmontowany film

sęk w tym, żeby surówka chodziła bez zarzutu... a do tego potrzebny jest po prostu dobry komp

filmy które zachowują się tak jak pisze Skoczek mam w domu na kompie - te same w pracy śmigają bez mrugnięcia :)


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Za dwie godziny jak już wgra, powiem Wam czy same kodeki pomogły. :kapelusz

Parametry kompa też będę znał za dwie godziny jak się z nim połączę bo.... nie widziałem kompa na oczy :waving


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Za dwie godziny jak już wgra, powiem Wam czy same kodeki pomogły. :kapelusz

Parametry kompa też będę znał za dwie godziny jak się z nim połączę bo.... nie widziałem kompa na oczy :)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile pamiętam filmy z kamer HD zapisuja sie w formacie AVCHD. Po zainstalowaniu oprogramowania do kamery automatycznie instalujesz odpowiednie kodeki. W kazdym razie z SONY tak jest


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile pamiętam filmy z kamer HD zapisuja sie w formacie AVCHD. Po zainstalowaniu oprogramowania do kamery automatycznie instalujesz odpowiednie kodeki. W kazdym razie z SONY tak jest


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej co do odtwarzania filmów z kamery polecam program VLC pliki z kamery są w formacie AVCHD i nie każy program daje sobie z tym radę

do obróbki materiału łączenia tych plików polecam Pinacle Studio

ale najważniejszy jest komp te obecne na rynku bez problemu radzą sobie z tymi plikami ale jak ktoś ma coś słabszego to będzie problem nawet z samych odtwarzaniem takiego pliku a o obróbce to już można zapomnieć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej co do odtwarzania filmów z kamery polecam program VLC pliki z kamery są w formacie AVCHD i nie każy program daje sobie z tym radę

do obróbki materiału łączenia tych plików polecam Pinacle Studio

ale najważniejszy jest komp te obecne na rynku bez problemu radzą sobie z tymi plikami ale jak ktoś ma coś słabszego to będzie problem nawet z samych odtwarzaniem takiego pliku a o obróbce to już można zapomnieć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tester

dobrze pamietasz :waving dlatego polecilem soft Sony Vegas :)

oczywiscie zgodze sie takze, ze przyczyna moze byc "niemoc" kompa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tester

dobrze pamietasz :) dlatego polecilem soft Sony Vegas :)

oczywiscie zgodze sie takze, ze przyczyna moze byc "niemoc" kompa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odradzam korzystanie z VLC na słabym sprzęcie, mocno obciąża procesor. Najlepszym (wg mnie) zestawem filtrów jest ffdshow (bardzo małe obciążenie procesora) skojarzony z dowolnym playerem, alternatywnie Media Player Classic Home Cinema. Osobiście do obróbki obrazu używam Adobe Premiere Pro, chociaż przyjazdy dla początkujących to on nie jest :waving Jeżeli masz materiał w 1080p, to niestety, trzeba mocnej maszynki.


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.