Skocz do zawartości
pisklak

czyszcenie szyb

Rekomendowane odpowiedzi

Jak często jesteście "zmuszeni" czyścić szyby w akwarium? Pytam bo ja muszę czyścić co 3-4 dni, wydaje mi się że chyba jest to troszkę nie tędy :waving


360l + sump ok 100l, LED MAXSPECT R420R, DELTEC 1456.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak często jesteście "zmuszeni" czyścić szyby w akwarium? Pytam bo ja muszę czyścić co 3-4 dni, wydaje mi się że chyba jest to troszkę nie tędy :)


360l + sump ok 100l, LED MAXSPECT R420R, DELTEC 1456.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3-4 dni to norma. Raz lepiej raz gorzej. Czasami wystarczy zwykly czyscik a czasami potrzebny jest skrobak.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3-4 dni to norma. Raz lepiej raz gorzej. Czasami wystarczy zwykly czyscik a czasami potrzebny jest skrobak.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc jeśli ok to jestem uspokojony:) Może ten mój niepokój wywołany był porównaniem z czyszczeniem szyb w słodkim baniaku, tam jest to co tydzień lub dwa i w zupełności wystarcza :waving


360l + sump ok 100l, LED MAXSPECT R420R, DELTEC 1456.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc jeśli ok to jestem uspokojony:) Może ten mój niepokój wywołany był porównaniem z czyszczeniem szyb w słodkim baniaku, tam jest to co tydzień lub dwa i w zupełności wystarcza :)


360l + sump ok 100l, LED MAXSPECT R420R, DELTEC 1456.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio czyściłem w sobote i chyba tydzień wytrzyma.Ważne aby czyścić bezpośrednio przed zgaszeniem światła , a jeszcze lepiej jak zamienisz czyściki po wyczyszczeniu,czyli czyścisz a jak są czyste szyby to ten magnes zewnętrzny daj do środka a wewnętrzny na zewnątrz .Powiecie poco? głupota !? a nie głupota, ten magnes zewnętrzny pokryty jest cienkim i miękkim "filcem" który perfekcyjnie doczyści szyby.Te "drapaki" takie szorstkie zawsze zostawiają mikro glony które szybko odrastają.

Zanim ktoś to zneguje niech to wypróbuje !!!


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio czyściłem w sobote i chyba tydzień wytrzyma.Ważne aby czyścić bezpośrednio przed zgaszeniem światła , a jeszcze lepiej jak zamienisz czyściki po wyczyszczeniu,czyli czyścisz a jak są czyste szyby to ten magnes zewnętrzny daj do środka a wewnętrzny na zewnątrz .Powiecie poco? głupota !? a nie głupota, ten magnes zewnętrzny pokryty jest cienkim i miękkim "filcem" który perfekcyjnie doczyści szyby.Te "drapaki" takie szorstkie zawsze zostawiają mikro glony które szybko odrastają.

Zanim ktoś to zneguje niech to wypróbuje !!!


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marku, tak naprawde to trudno powiedziec. Po dwoch dobach z reguly jest delikatny, ledwowidoczny nalot. Wtedy jeszcze nie czyszcze poniewaz to w ogole nie przeszkadza. Po 3 -4 dniach ten nalot robi sie bardziej intensywny, zmienia sie na zielonkawy i wtedy juz zaczyna przeszkadzac. Wtedy czyszcze. Ciekawe jest jednak to ze po ostatnim zlocie, po 4 dobach od ostatniego czyszczenia szyba byla w takim stanie ze az pytalem w domu czy ktos czyscil szyby. Zielono bylo tylko w rogach a srodek byl tylko lekko zaglony.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marku, tak naprawde to trudno powiedziec. Po dwoch dobach z reguly jest delikatny, ledwowidoczny nalot. Wtedy jeszcze nie czyszcze poniewaz to w ogole nie przeszkadza. Po 3 -4 dniach ten nalot robi sie bardziej intensywny, zmienia sie na zielonkawy i wtedy juz zaczyna przeszkadzac. Wtedy czyszcze. Ciekawe jest jednak to ze po ostatnim zlocie, po 4 dobach od ostatniego czyszczenia szyba byla w takim stanie ze az pytalem w domu czy ktos czyscil szyby. Zielono bylo tylko w rogach a srodek byl tylko lekko zaglony.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Robi,niezla sztuczka,musze sprobowac...ja tez czyszcze w zaleznosci od,hmm,nie wiem...byl czas ze rzadko czyscilem a teraz staram sie codziennie przejechac by nie byc zmuszonym szorowac po dluzszym czasie...akurat dzisiaj kupilem dwa skrobaki na zyletki w sklepie budowlanym,sa tanie a "pracuja" tak samo jak drogie,firmowe...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Robi,niezla sztuczka,musze sprobowac...ja tez czyszcze w zaleznosci od,hmm,nie wiem...byl czas ze rzadko czyscilem a teraz staram sie codziennie przejechac by nie byc zmuszonym szorowac po dluzszym czasie...akurat dzisiaj kupilem dwa skrobaki na zyletki w sklepie budowlanym,sa tanie a "pracuja" tak samo jak drogie,firmowe...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czyszczę średnio co dwa dni, ale to dlatego, że bardzo dużo świecę, żeby się szybko fitoplankton rozwijał oraz robię masę zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czyszczę średnio co dwa dni, ale to dlatego, że bardzo dużo świecę, żeby się szybko fitoplankton rozwijał oraz robię masę zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intensywność czyszczenia zależy też od tego co się dzieje w baniaku i czasem trzeba co dziennie a czasem co kilka dni czyścic.Ja też mam hopla na tym punkcie i lubię czyste szyby wszystkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intensywność czyszczenia zależy też od tego co się dzieje w baniaku i czasem trzeba co dziennie a czasem co kilka dni czyścic.Ja też mam hopla na tym punkcie i lubię czyste szyby wszystkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#324953 inmar :

Intensywność czyszczenia zależy też od tego co się dzieje w baniaku i czasem trzeba co dziennie a czasem co kilka dni czyścic.Ja też mam hopla na tym punkcie i lubię czyste szyby wszystkie.

no to u mnie się dzieje zle, bo ja codziennie po powrocie z pracy mam lekki zielonkawy nalot...

ale kilka ruchów czyscikiem i spoko.... generalne czyszczenie z zakamarków przy podmiankach..


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#324953 inmar :

Intensywność czyszczenia zależy też od tego co się dzieje w baniaku i czasem trzeba co dziennie a czasem co kilka dni czyścic.Ja też mam hopla na tym punkcie i lubię czyste szyby wszystkie.

no to u mnie się dzieje zle, bo ja codziennie po powrocie z pracy mam lekki zielonkawy nalot...

ale kilka ruchów czyscikiem i spoko.... generalne czyszczenie z zakamarków przy podmiankach..


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już mi lepiej :)

Boczne i tylne szyby mam trudno dostepne masa kabli,miniflotor belki glo itp szlak mnie trafia wiec te szyby czyszcze bardzo zadko.Przednia jak tylko jestem w domu.Po 2-3 dniach zielono od swietlowek 10000k - zdecydowanie bardziej niz po 15000k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim akwa czyszczę tylko przednią szybę :) a boczne są porośnięte na szczęście tylko algami wapiennymi :)


360l + sump ok 100l, LED MAXSPECT R420R, DELTEC 1456.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecieram czyscikiem przednia szybe prawie codzienni po powrocie z pracy. Niby szyba jest czysta ale jak przejade to wyraznie widac roznice miedzy miejscami gdzie przejade tymi "drapakami" . Sztruksik normalnie sie robi, jak po ratraku :googleye

Gdzies juz byo na forum o tym, ze na soli TM BA szybciej szyba zachodzi a ja takiej wlasnie uzywam.

Co kilka dni czyszcze tez sam dol szyby zyletka bo magnes robi tam pustynna burze. Staram sie tez raz na tydzien czyscic pozostale dwie szyby bo jakos bardziej podobaja mi sie akwa z czarnym czy niebieskim tlem niz we filoetowe laty alg wapiennych.


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak co 2 gi dzień,to taki standard u mnie


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy "czyściciele" codzienni i dwudniowi ! wypróbujcie mój sposób ! będziecie zaskoczeni!


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.