Skocz do zawartości
Grzegorz Dyzma

Fungia- co planuje???

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Fungie od kilku miesiecy. Na poczatku skora i kosc, ale z biegeim czasu przyzwyczaila sie do moich ciemnosci. Zaczela sie pompowac, polipow przybylo, podrosla. Karmiac ryby lapie tez cos dla siebie i wtedy otwiera swoj pysk probujca wciagnac wiekszy kawalek. Widac wtedy bialy szkielecik i tkanke w srodku. Wiem ze fungie lubia "baczki i kupkowac" ale dzis rano zaobserwowalem cos innego. Czy to powod do zmartwien?

p1030103copy.jpg

p1030098.jpg


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze jakis slimor do srodka wlazl. A moze to resztka Twojego chelmona :D Probowales to ruszyc delikatnie? Nie wydaje mi sie ze to nalezy do fungii, raczej cialo obce


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli bylo by to cos zywego broniloby sie przed.paszcza. Bartek sam wiesz ze fungie jak cos dziabnie to od razu sie kurczy Cos nie do strawienia chyba zwrocilaby. Na razie jest normalnie napompowana, ale otwor gebowy zamkniety i "tego czegos" nie widac.

Chelmon to raczej nie jest:D


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest grzesiu byczy klocek ;d Fungie to w ogole fascynujace stworzenia :D moja zmarla po katastrofie. Szkielet zostal na dnie. Cudem zaczela odzywac jednym bokiem po miesiacu, a dzis martwa czesc szkieletu pokryla sie malymi fungiami ;d;d;d wciaz przecieram oczy ze zdumienia :D


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodi: mi dawno temu ktos powiedzial ze to wlasnie jedyna metoda na nowe fungie - jak padnie wielka to czasami na szkielecie wyrastaja nowe - widac to prawda :D

/sorry za OT/


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nic, bede monitorowal mojego dziwolaga. A jak macie swoje przypadki to pokazujta


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedwczoraj goly szkielet fungii zarosly cyjano. Co zdziwilo mnie troche, bo nie wystepuje nigdzie w moim zbiorniku. A dzis przez korzuch glutow pokazaly sie male paszcze :D

fungia.JPG


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to u czodiego wszystko się może zdażyc,sam już widziałem na własne oczy i podziwiałem kilka szczepek z mojego akwa całkiem normalnie wyglądających które w czodiego baniaku nabierały tak ładnych kolorów że serce bolało (pamiętasz te zieloną monti digitate ze śnieżno białymi tipami,do dziś mi się śni po nocach, a u mnie normalna jak inne jakie widuje się przeglądając forum) ale oby małe fungie się wychowały na piękne tależyki bo jeszcze kilka tygodni temu nie powiedział bym że coś z tego białego blaszkowatego placka coś się odrodzi.

Trzymajmy kciuki.:D:)

Pozdrawia Dżordżu.


Pozdrawiam.

380 + 170L SUMP, ATI 10x39w LIGHT,Deltec APF600,Eheim compact3000 obieg,2xTunze6055+ 2xTunze6045 cyrkulacja,55kg LR,30kg LS,top-up aqua-medica,Carbon,Balling i takie tam cary. http://www.ultimatereef.com/TOTM/2011_july/

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej :D Moja podobnie jak Chodiego wyglądała tak jakby podrywalo jej tkankę z jednej strony i nie pompowala sie, ale od kilku dni widzę poprawę i tu muszę sie przyznać zasługa Oliviera:waving STRONT Robi Grande travaho robotę bo dosłownie widać poprawę boje sie tylko ze przesadze ze strontem jak to kontrolować? Jakieś wskazówki? Porady ?

Pozdrowienia dla właścicieli FUNGI


128 L Boyu V2-400 odpieniacz, Swiatlo 4x5Wat LED 22 kg Zywej skaly, 9250 l/h cyrkulacja,pol krewetki ,2 Blazenki pomidorowe i dwie babki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Chodi- jak ta Twoja fungia? Podziel się jakimś nowym zdjęciem

@Grzegorz- i co wykombinowała ta Twoja fungia?


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Kaprys" jej przeszedl i juz sie nie powtorzyl. Ma sie super.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.