Skocz do zawartości
pa_blo

Duża kostka

Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem jak wygląda półokrągły ale wystarczy ci polerowany bok z delikatną fazą.

co do śrubunków to zrób 3.... 32,32,25 spływ rewizja i powrót.


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powrót będzie po za akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie spływ 32, powrót i rewizja 25mm.

A szlif?

Ja tam się nie znam , ale to coś podobnego co pisze Adamus, polerowane boki z lekką faską


90x55x50+ sump. ATI 8x39W,Deltec A{F600. LPS-owo

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko są dwa do wyboru: półokrągły w standardzie lub z dopłatą trapezowy, który wybierać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30
#328729 pa_blo :

Tylko są dwa do wyboru: półokrągły w standardzie lub z dopłatą trapezowy, który wybierać ?

Weź trapezowy :clowning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Darek.

Zastanawiam się nad oświetleniem LED.

Czy taka lampa http://reefshop.pl/sklep/index.php?main_page=product_info&cPath=261_1056&products_id=7332

była by wstanie oświetlić mi cały zbiornik ? czy jednak za mało i trzeba by było coś jeszcze dodać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do lampy Led To jak dołożysz 6 x 39W to powinno starczyć dla średnio wymagających korali.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kris_77

No wypasik aqua, pościągałem sobie foteczki.

Ja to chyba na rurkach będę robił. Chciałem jeden wielki słup a tutaj mi pokazałeś dwa fajne :D

ehh....

@Włodzimierz

Kurcze, myślałem, że jedna lampa wystarczy :clowning ale jeszcze dostałem inna propozycję lampki ledowej i tamta ponoć da radę sama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:clowning Nie łódź się, że jedna lampa podobna do tej 160W oświetli Ci prawidłowo akwa 100/100/70. W maksie pewnie nie więcej jak 90 cm. długości i 80 cm szerokości jak wysoko powiesisz. Ale wtedy ciemne dno wyjdzie, ale to moja opinia oczywiście. Przecież to Twoje akwa ma mieć 700 l. brutto.

"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie łudzę ino dopytuje sprzedawców i oni odpowiadają że spokojnie da radę.

Nie miałem do czynienia z ledami dlatego pytam użytkowników i teraz jestem w kropce.

Mam dwie możliwości:

1. Obecna lampa lumen bright + t5

2. Ledy + t5 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro Sprzedawca mówi, że da radę to bierz. Zawsze T5 możesz dołożyć. Czy do tej czy do innej lampy, to nie ma znaczenia.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co ja się orientuję to nie ma na rynku takich lamp led co by Ci jedna oświetliła 100 x 100

nawet jak dasz filar jeden na środku to dziwnie mogą wyglądać boki - bo zapewne będą mocno nie doświetlone...

a co za tym idzie ryba na froncie będzie ciemna i brzydka :clowning

najlepiej weź do testów na tydzień.. w ciemno za dużą kasę bym nie brał na bank...

niestety te nietypowe wymiary akwariów ciężko jest doświetlić - albo lumenarci i hqi ale to mega prądu zeżre - albo 2 lampy z T5


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz lumen bright i widzę jak oświetla mi obecne akwarium 150x60 250W żarnikiem i sądziłem, że w nowym też będzie ta lampa ale ostatnio ktoś namieszał mi w głowie no i tak dopytuje :clowning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze zależy jakie korale w tym akwarium będą hodowane?


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kris

lumen bright 52x52

@Włodzimierz

SPS i LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to konkretny wymiar - z 6 świetlówek 39 W z przodu - potem lumen - potem z 2 świetlówki i będzie super :clowning

ale musisz sobie rozrysować


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To 600-700W musi być jak nic.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli w lumena musiałbym wciepnąć 400W + t5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

70 to nie jest aż tak mocno wysokie - nie wiem czy nie lepiej jak wejdzie dać 250W hqi i dużo t5-tek - ale to też kwestia jak ustawisz skałę...


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym zostawić takiego lumena jak mam zwłaszcza, że daje on strasznie dużo światła.

Muszę się ino zastanowić jak włożyć te T5 aby mi HQI nie zasłaniały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może coś takiego ?

l.jpg

widok z boku - lumen wyżej na środku - z przodu i tyłu t5 pod skosem - ile wlezie :)

i znalezione z sieci:

sketch.jpg


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiorniczek wreszcie zamówiony.

Zmieniłem lekko wymiar akwarium i ostatecznie będzie 95x95x70h.

Chcę mieć z każdej strony te 5 cm luzu między akwarium a ścianą, a to na wtyczki a to na co innego a po za tym będzie lepsza cyrkulacja powietrza.

Teraz pora na stelaż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Watek przeczytalem pobieznie, ale mam nadzieje ze podloga wytrzyma obciazenie ponad jednej tony. Poza tym projekt "zajebiaszczy". Tez marzy mi sie taka kostka, mam nawet miejsce. Ale ta drewniana podloga... :clowning


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.