Skocz do zawartości
pa_blo

Duża kostka

Rekomendowane odpowiedzi

A, no to tak. Po jednym dniu nie będziesz nawet zwracał uwagi na ten silikon :clowning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety silikon bezbarwny brzydki sie robi. Szkoda, bo OW naprawde robi wrazenie ze szlifem trapezowym i bezbarwna spoina


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#345436 Brevis :

Witam,

Akwarium kupowałeś w Mikołowie?? Jesteś zadowolony?? Pytam, bo w najbliższym czasie też będę u nich zamawiał.

Tak akwarium zamówione w mikołowie, to już moje drugie akwarium od tej firmy i jestem zadowolony.

Gregor.gg też u niego zamawiał i też jest zadowolony.

@Adam

Ty mi pisałeś własnie o tym silikonie i ostatnio jak byłem w mikołowie, to przyjechało akwa po roku czasu do wymiany silikonu na czarny. Paskudny się zrobił ten bezbarwny taki różnokolorowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę dodać piach, pytanie czy brać żywy czy suchy ?

Obecnie mam zalane ćwiartkę akwarium, to było by w sam raz go wsypać.

Chciałbym taką warstwę 3-5cm max, ktoś się orientuje ile kg będę potrzebował ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolor wedlug uznania, taniej sluchy przeplukany w wodzie z podmianki. Bo napewno nie przy starcie.

My koledzy akwarysci przy takich rozmiarach baniaka oczekujemy zajebiaszczego aquascaping-u a nie piachu w glonach.

Lepiej kupic bakterie niz zywy paiach.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piasku na taka powierzchnie dna liczac srednio 4 cm to tak plus/minus 36 kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#345471 AdamB :

No niestety silikon bezbarwny brzydki sie robi. Szkoda, bo OW naprawde robi wrazenie ze szlifem trapezowym i bezbarwna spoina

Czemu u naszych forumowiczów nie widac zmian w bezbarwnym silikonie ? moze to kwestia materialów i wykonania?

Obserwuje wiele tematów na zagranicznych forach i nie rownież nie widze tego brzydki co ty.

Prosze o jakieś konkrety foto,wykonawca,materialy.Jeśli jestem w blędzie może zmienie zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co piach dopiero później ? teraz ino woda i skała ? a kiedy piach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#345865 pa_blo :

to co piach dopiero później ? teraz ino woda i skała ? a kiedy piach ?

Witaj

są dwie szkoły jedni od razu wsypują drudzy po jakimś czasie ,ale ma to raczej związek z syfem znajdującym się w skale,

jak wsypiesz piach od razu to cały syf w piachu wyląduje a tak ustawiasz sobie cyrkulację na skałę i cały syf ląduje na dnie baniaka i potem to ładnie sobie odsysasz

pozdrawiam


Pozdrawiam

Mariusz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja znałem tą pierwszą.

Mam trochę skały już z działającego poprzedniego zbiornika ale muszę jeszcze trochę dokupić nowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc Pablo !

Chyba bedzie latwiej, gdy skale bedziesz ustawial na dnie bez piachu. Pozniej bedziesz mial jakas babke, to bedzie mogla podkopywac bez obawy przekrzywienia czy zawalenia. Po 2-3 tygodniach wsypiesz sobie piach i dodasz bakterie i to wszystko ruszy. Do tego czasu ustabilizuj parametry, a przede wszystkim ustaw Mg w gornych granicach. Do tego mozesz od razu filtrowac adsorberem silikatow bo sam wiesz, jakie potem sa walki z tym brazowym nalotem. Tak bedzie lagodniej.

Podmiany tez nie rob przez pierwsze miesiace, niech sie woda troche wyjalowi.

Zreszta, nie zawracaj glowy, sam dobrze wiesz co robic ! :help1:outtahere


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To żeś mnie pocieszył, a ja czuję się jak bym normalnie stawiał pierwszy baniak :help1

W piątek wybiorę się na polowanie jakieś fajne skałki.

Mam teraz jakieś 30kg na jedną mniejszą "górkę" a chce jeszcze jedną ale większą obok dać. Zobaczymy co znajdę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się wreszcie zakończyć przeprowadzkę.

Dziś już został uruchomiony obieg, odpieniacz no i walczym dalej, teraz pora na porządki z elektryką, światłem i zabudową całego akwa.

Kilka fotek:

1527-dsc00148.jpg1527-dsc00201.jpg1527-dsc00209.jpg1527-dsc00216.jpg1527-dsc00217.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.