Skocz do zawartości
Gość kawa93

[25 l] Pico rafa - Zoa/LPS

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kawa93

Od wczoraj ciągle walczę z temperaturą, dzięki butelkom z zamrożoną wodą temperaturę jakoś udaje mi się utrzymać w granicach 26-27 stopni (dzisiaj w południe miałem 29 stopni, korale trochę zestresowane) Wczoraj zacząłem stosować KZ Coral Vitalizer, dzisiaj pierwsze karmienie korali Reef Pearls ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno niedyskretne pytanko, jeśli można :) Ile czasu Ci w tygodniu zajmuje pielęgnacja tego zbiorniczka?


Pozdrawiam,

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kawa93

Trudno dokładnie powiedzieć, ale mniej więcej dziennie około 5-10 min + 1-1,5 godziny podmianka w sobotę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, więcej niż słodkie ale jeszcze da się przeżyć. Dzięki za informacje :)

EDIT:

Podążę jednak temat niestety... czy uzupełniasz codziennie odparowaną wodę? Codziennie karmisz korale?

W czym dokładnie mam problem: Z racji pracy często wyjeżdżam na kilka dni lub wracam o różnych porach. W takich przypadkach mogę jedynie liczyć na to, że żona rzuci szczyptę suchej karmy rano. Dla akwarium słodkowodnego to żaden problem, natomiast im więcej czytam, tym bardziej się utwierdzam w przekonaniu, że ładnie utrzymanego małego akwarium morskiego w takich warunkach nie utrzymam...


Pozdrawiam,

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kawa93

Codziennie uzupełniam odparowaną wodę i leję preparaty. Porządne karmienie korali robię raz w tygodniu, dzień przed podmianką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OMG, cudowne akwarium :D widać że masz do tego rękę!! Może jakiś update ? :p


3Z46ANI.jpg

38x38x43 60L + Sump 20L + Dolewka 10L | Maxspect Razor Nano 60W | Tunze 9002 | Koralia Nano 1600 + Koralia Nano 900 + NJ1700 | 8 Kg LR + 4,5 Kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pico rafa pierwsza klasa. Sam na dniach zaczne uruchamiac taka pico rafe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maxevans

Mam pytanko pisałeś że przy cotygodniowej podmianie wody lejesz Prodibio BioDigest.Możesz napisać mniej więcej ile preparatu z ampułki dozujesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kawa93

Marcin14 - postaram się niedługo dodać nowe zdjęcia ;)

maxevans - leję 1-2 krople BioDigest/tydzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maxevans

Również czekam na nowe fotki ;) co do tych bakterii to możesz jeszcze napisać czy po otwarciu trzeba je przechowywać w lodówce? czy nie ma takiej potrzeby?? I czy na start baniaka rownież wlałeś kilka kropel? czy wiekszą ilość.Pytam ponieważ sam planuję użyć tych bakterii na start i nie wiem jak na starcie najlepiej je dawkować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawaj fotki w pełnym oświetleniu .


 435 l 150x55x53 ,DeltecMCE600, Aquasunlight 2x250&2x54 ,

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kawa93

Aktualizacja ;)

Od ostatniej aktualizacji trochę się zmieniło - ubyło ok. 1 kg skały, wymieniłem piasek, zaprzestałem stosowania węgla i purigenu. Cały czas leję preparaty Korallen Zucht i jestem z nich b. zadowolony :) Rozpocząłem karmienie korali żywą wrotką. Zmieniłem oświetlenie - teraz zamiast 2x11W jest 1x11W i 1x24W.

FTS%252014.01.12%2520II.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kawa93

adrianpotocki - AAHC to Amino Acid :)

grzegorz.k - po to, żeby nadmiernie nie wyjaławiać wody - nie mam ryb, więc nie syfię wody mrożonkami, a parametry wody mam b. dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik naprawde wyjątkowo piękny i zadbanythumbsup.gif śledze wątek od samego początku i będe czekał na kolejne aktualizacje


112L 4x24w;5000l/h ~21kg LR; 3kg LS

zapraszam również na moją stronkę nie akwarystyczną związaną z zarabianiem w internecie

http://www.e-krezus.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kawa nie korci Cię czasami aby zmienić zbiornik na większy ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kontroluj tę Xenię, bo u mnie panoszy się jak diabli i co 3tyg polowanie sobie na nią urządzam


c4ca4238a0b923820dcc509a6f75849b.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kawa93

tytan69 - Dzięki :)

not_kr - korci mnie ;)

jaszczomp - Xenię kontroluję, chociaż czasem bywa trudno - lubi wyrastać w takich miejscach, że nie da się jej usunąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super zbiornik, bardzo bym chciał żeby moja piko rafka też tak w przyszłości wyglądała.

Pozdrawiam kolegę z Pabianic : )

Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle twoje akwarium mnie powala na kolana taki mały zbiornik a skała ułożona jako dwie piramidki mistrzostwo świata, aż strach pomyśleć co byś zrobił w większym zbiorników. Nie zakładaj większego akwa bo zawstydzisz zbyt wiele osób :unworthy:


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.