Skocz do zawartości
Tofik

alternatyw dla tunze nano wavebox?

Rekomendowane odpowiedzi

Szczególnego odkrycia nie zrobiłeś:help1 Szkoda tylko, że ten vortech szczególnie ceną nie odbiega od Tunze.

Pozdrawiam Mateusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

filmik fajny :help1

ale jako alternatywa dla waveboxa cenowo chyba nie bardzo :cursin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest mniejszy i ma fajną regulacje... dzięki takiemu przepływowi może się nadawać do małych zbiorników (np 105l :help1 )


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vortech jest super ale jak ktoś jest uczulony na odgłosy to nie polecam.

Ja mam MP10 jako dodatek do T6055, no i powiedzmy że jest znośny. Żeby chcieć bujać moim baniakiem musiałbym dać MP40 - i tu już ....... głośno.

Ale widziałem MP10 w akcji w mniejszych baniakach i naprawdę ładnie bujało (było głośniej z waveboxem).


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#337408 SkoczekPL :

Vortech jest super ale jak ktoś jest uczulony na odgłosy to nie polecam.

Ja mam MP10 jako dodatek do T6055, no i powiedzmy że jest znośny. Żeby chcieć bujać moim baniakiem musiałbym dać MP40 - i tu już ....... głośno.

Ale widziałem MP10 w akcji w mniejszych baniakach i naprawdę ładnie bujało (było głośniej z waveboxem).

Czyli tunze jednak jest cichszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w baniaku i to i to :help1

Podając ocenę głośności od 1 do 10, to Tunze WaveBox --> 2 - chociaż 1,5 byłoby uczciwe, a Vortech spokojne i zasłużone 7.

Głośność w Vortechu wzrasta wraz z podkręcaniem mocy, im bardziej ma "wiać" tym głośniej pierdzi. Ale tak jak mówię przy MP10 jest to spokojnie do zniesienia.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mi przez myśl przeszły Vortechy swego czasu ale raz że ceny miażdżą, dwa niby małe i zgrabne a brak możliwości swobodnego ustawiania kierunku i z opinii wynika że bezszelestne nie są.

A może pomyśl i

:help1

*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoczek wymiary mojego baniak będą minimalnie większe od Twojego co polecasz Tunze Waveboxa czy Vrotecha MP10? Chodzi mi jedynie o to aby pozbyć się martwych stref i żeby korale sobie ładnie falowały, nie zależy mi natomiast na bujaniu się tafli na 5cm :) powiedzmy, że bujałaby się tak na 2-3 cm max...

Kmirko do tego patentu to trzeba byłoby jakiś skuterek koło akwa postawić :help1


Akwarium 180L Ricordea&Zoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mr_Garden - zdecydowanie Tunze, MP10 nie ruszy baniaka przy takiej szerokości.

jak to u mnie buja (setup zbiornika z przed przeprowadzki, ale samo zachowanie Tunze ładnie widać)

Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki o coś takiego mi właśnie chodzi :kapelusz


Akwarium 180L Ricordea&Zoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to na gołej spływowej rurze słychać, ale ja mam po pierwsze wysoko wodę w kominie ( jak miałem niżej to słuchać było przelewającą się wodę przez grzebień) ,a po drugie mam lekko "przyozdobioną" dziurę na spływie także nic już nie chlupie i nie siorbie :help1


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No okej, ale załóżmy że mam tak: główny spływ jest pod wodą a rewizja jet wyżej - prawie do połowy grzebienia.

I poziom wody w kominie jest taki że do rewizji delikatnie spływa woda.

Jak będzie vavemaker włączony to nie będzie tak, że rewizja będzie co 1 cyk zalewana i nastąpi siorbnięcie?

Czy może na rewizję masz jakąś watę założoną żeby ciszej było?

Na tej stronie:http://www.tunze.com/149.html?&L=6&C=PL&user_tunzeprod_pi1[predid]=-infoxunter016

Czytamy, że urządzenie pobiera 10W na 1 cykl.

Czyli dobrze rozumiem, że jak będzie tworzył falę raz na 2 sekundy to w minutę będzie cykli 30, a w godzinę 1800?

Czyli pobiera 18000W? :help1 hehe coś sobie chyba poplątałem...

Sory daję link jak jest, bo ten guzik od url wyraźnie mnie nie lubi....

Naciskam na niego, podaję "tytuł" linku, naciskam ok, wklejam link, ok i cuda niestworzone "się dzieją się" :)

edyta: sorki, próbowałem poprawić ale coś nie działa. Skoczek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z prądem Ci nie powiem bo się na prądzie nie znam :help1

A co do rewizji, to ja ją mam na wysokości początku ząbków grzebienia. Także rewizja nie łapie żadnej "fali".


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha,

No w sumie na prądzie nie musisz się znać, tylko co oznacza "cykl"?

Bo jeżeli cykl to wygenerowanie 1 fali to bójcie się żonek jak rachunek przyjdzie bo będzie kosmiczny :help1

Skoczek jak słychać załączanie się pompy to powiedz ile razy się załącza np w 60s. to zaraz policzę :)

Domyślam się że cyk to wydmuchanie wody, a po krótkim czasie zassanie jej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz Ci nie powiem bo w nocy WaveBox śpi :) - policzę rano ile razy robi to na 60s.

Natomiast co to jest "cykl" - a wpisz w google :help1


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie cykl to jest to samo co np 0-1; 1-1, 0-(-1).

Czyli tak jak rusza się np wahadło.

Tylko nie bardzo wiem jak te urządzanie działa - tam jest coś ala falownik który dmucha, a potem zassa? Czy zassanie następuje samoistnie na skutek cofającej się fali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc w skrócie pompka robi (wdech i wydech) - po to masz "box" żeby było gdzie wodę zassać a następnie ją wypchnąć.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale żeby zassać wodę to silnik się włącza czy robi to się samo na skutek cofającej się wody?

PS. Wynik wyszukiwania "cykl" w google świadczy o tym, że kobiety myślą tylko o jednym :)

Tylko gdzie te dzieci :) skoro społeczeństwo nam się starzeje :help1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fala się cofa i wtedy pudełko się napełnia. A co do cyklu to jeden cykl to włączenie pompy co owocuje wypchnięciem przez pompę wody a następnie wyłączenie jej by woda cofająca się przez wyłączoną pompę napełniła pudełko i tak w kółko.


180x63x60+sump,120kgLR,DSB,BK 200,FR509+ROWA,GroTech Tec III NG+EP IV,Reaktor Aqua Care Turbo 2,2x Koralia8 WaveMaker 4,WaveBox,Tunze Osmplator Universal, Powermodule8x80W,Profilux II Light,2x MiniRedDragon 3500,Chłodziarka AM 1500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Borsi znaczy się że nie ma wdechu ? w sensie zassania ? Zawsze myślałem że ona się zatrzymuję i kręci w drugą stronę żeby zassać wodę........ się człowiek uczy całe życie ale dziś sprawdzę :help1


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, pompa się wyłącza a ciśnienie wody wyrównuje poziom w pudełku do poziomu w zbiorniku. Ta pompa nie należy do słabych więc myślę że jak by się włączała w przeciwnym kierunku to by wywaliła wodę z akwarium. I tu nasuwa się pytanie, czy komuś zdarzyła się taka sytuacja? Wiemy że pompy czasem lubią się uruchomić w przeciwnym kierunku ale czy w waveboxie się to komuś zdarzyło?


180x63x60+sump,120kgLR,DSB,BK 200,FR509+ROWA,GroTech Tec III NG+EP IV,Reaktor Aqua Care Turbo 2,2x Koralia8 WaveMaker 4,WaveBox,Tunze Osmplator Universal, Powermodule8x80W,Profilux II Light,2x MiniRedDragon 3500,Chłodziarka AM 1500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#337489 SkoczekPL :

Borsi znaczy się że nie ma wdechu ? w sensie zassania ? Zawsze myślałem że ona się zatrzymuję i kręci w drugą stronę żeby zassać wodę........ się człowiek uczy całe życie ale dziś sprawdzę :help1

Dokładnie tak samo myślałem.

PS. Policzyłeś ile razy zamyka się "cykl" w minutę? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.