Skocz do zawartości
jacekberetłódz

największy sklep w Polsce ??

Rekomendowane odpowiedzi

w Erybce w wawie zaopatrzyłem się solidnie, sprzedawca był miły, trupów nie widziałem mniej niż gdzie indziej. Warto też wspomnieć że jest tam w czym wybierać. Mówicie że w okolicy wawy jest jeszcze jakiś sklep, mógłbym poznać jego nazwę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łysy,a Acroporę Łukasza Kura znasz? CH Land na Wałbrzyskiej, są jeszcze Korale ale trochę daleko - ul. Arkuszowa 107B. W innych nie byłem, ale Łukasza można w ciemno polecić.


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O widzisz :D słyszałem, byłem nawet kiedyś na stronie, faktycznie, a powiedz mi jest tam w czym wybrać? najbardziej interesują mnie lps'y i mietkie w kolorze dyskoteki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń, popytaj, nie byłem tam kilka miesięcy ale sklep ma b. dobra opinię a właściciel ma wiedzę "że hej". I jak nie ma tłoku w sklepie a jest na miejscu to można spokojnie pogadać...


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłem zakupy zwierzaków i ryb w kilku sklepach w Wa-wie, a najwięcej w eRybce. Jakoś obsługa mi pasowała i sensownie uczciwie odpowiadali na pytania pomimo informowania, że jestem początkującym i na dodatek robiącym wiele rzeczy niestandardowo. Był sklep w którym mi wmawiano, że jest jedyna słuszna droga i nie ma innej - a nieprawda - był też taki w którym właściwie nic nie można było się dowiedzieć bo słyszałem na ogół przytakiwanie.

Wszędzie zakupy raz się udawały lub nie. W sklepie spożywczym czy supermarkecie również można się naciąć, jak nie na dziadostwo to oszukiwanie na wadze. I co mam przestać kupować? Jak to się mówi - widziały gały co brały.

Nie dawno byłem w Markach w eRybce, przyznam, że robi wrażenie. Atmosfera zakupów jak zwykle. Rozmawiałem z Panem Tomkiem na temat wielkości hurtowni, powiedział, że z tego co wie, to jest największa w kraju. Myślę, że nie miał powodu ściemniać, no bo po co skoro nie twierdził, że najlepsza.

Zastanawiam się jednak, co zrobi jak jakiś oszołom lub konkurencja sypnie mu coś do jednej z rynien - a jest w takiej naprawdę sporo korali - gdyż ja chodziłem i oglądałem zupełnie swobodnie bez towarzystwa obsługi. Może mi dobrze z oczu patrzyło?



140l + 42l + 12l podmiana; obiegowa NJ4500; cyrkulacja JVP-101;

DSR

UAPS

Zalane 18-11-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaczal: dobrze mówisz, i taka historia zdarzyła się naprawdę: http://www.thestar.com/news/gta/article/774940--store-owners-suspect-vandal-after-hundreds-of-fish-die?bn=1 Miejmy nadzieję, że u nas nikomu nic takiego nie strzeli do głowy. Na RC w komentarzach do tego pojawiały się wzmianki o ekologach itp. co nie dziwi u nas (patrząc na komentarze pod "ArtykÓłem" w GW o Kiflu.

PS. I niestety nie był to odosobniony przypadek: http://reeftools.com/news/actual-video-showing-man-poisoning-8000-worth-of-corals-and-fish/# Tu nawet widać gnoja...

Edytowane przez Qlfon (wyświetl historię edycji)

Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupuje ryby tylko w E rybce w Zabrzu i wszystko żyje zółtek nawet jednej kropki ospy nie miał, a co do tych zdechlaków o których piszecie ludzie to są zwierzęta jedne są silniejsze drugie słabsze i to jest normalne ze coś zdechnie bo nie wytrzyma presii...

A ten filmik masakra, osobiście dożylnie też bym mu coś wpuścił aby było kwita...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ACROPORA w Warszawie jest moim zdaniem na 6

może miejsca mało ale kitu i padliny Ci nie wcisną,

jeśli chodzi o wybór to tylko kwestja grubości twego portfela.

Mój zbiornik żyje dzięki nim za co jestem BARDZO wdzięczny.


MÓJ KAWAŁEK OCEANU:

KoTm lutego 2013

trzy-lata-minely moje pierwsze akwarim

Blekitna-glebia 1500 w obiegu

gallery_14359_2078_47879.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja rownież polecam Acropore może trochę drożej ale w akwariach czysto i dobre podejście do klienta. W erybka wawa co mnie zaskoczyło to ze w niektórych baniakach nie było widać co plywa, czy to szary śledź czy żółtek. :) poza tym oskubali mnie raz, nie nauczyłem się na pamięć cen ze strony i niesmak pozostał...

Pozdrawia

Jb


-----------------------------------------------------------------

110x60x50 330L + 70L sump; Jebao WP25 ; NJ2300; Reef Octopus 2000; lampa LED DIY 150W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Akwa Marin na Tatarskiej w Krakowie. Obsługa i sklep na 5. Widać że się znają na tym co robią.


700 L // Diuna 10x54 // BK250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu nikt o Zanclusie a wlasciwie Aqua-Mor na Jagielonskiej nie napisal ? Mysle, ze wybor u Krzyska Tryca jesli chodzi o korale pierwsza liga. Korale na Arkuszowej tez calkiem fajny towar maja. Ryby po kwarantannie, Acropora tez choc z koralami czasami ubogo jesli chodzi o spsy. Z LPS i miekkich jest co wybierac. AquaMedic - ostatnio tez sie zaczyna wybijac.

Ryby po kwarantannie w Bogucinie.

Z Warszawskich sklepow jedynie Aquarium Farm w Hali Wola odwiedzic nie moge - bo sie w godziny wstrzelic nie moge. Jesli chodzi o erybke - roznie bywa, ostatnio brazy :/ :/ Plus erybki ze jest czynna rowniez w niedziele. W erybce czesto jest

IMHO nie ma w Warszawie jednego super sklepu - robie zakupy wszedzie.


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie polecam Acroporę. Jakość obsługi, podejście do klienta - bez konkurencji. Do tego duża wiedza i doświadczenie, którymi chętnie się dzielą.

Na erybce się ostatnio mocno zawiodłem i więcej tam nic nie kupię. Chyba nie potrafią pogodzić sklepu i hurtowni.

Poza tym jeszcze Aqua Medic mam po drodze - tam wg mnie dobrze, choć bez entuzjazmu jeśli chodzi o obsługę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja Wam polecam........... przeczytać pierwszy post czyli autora tego tematu.... Bo chyba idziecie w offtop :welcome:


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

A ja Wam polecam........... przeczytać pierwszy post czyli autora tego tematu.... Bo chyba idziecie w offtop :welcome:

przeczytałem :welcome:

Gdzie w Polsce jest najlepiej wypasiony sklep w korale wszelkiego rodzaju ??

nie wiem jak w Polsce

ale w Warszawie na dzień dzisiejszy (moim skromnym zdaniem) to zdecydowanie Korale.pl

każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.