Skocz do zawartości
adrianpotocki

Dluga pipeta

Rekomendowane odpowiedzi

Hejkum

Szukam dlugiej pipety, tak okolo 50cm.

Do podawania pokarmu lub przedmuchiwania.

Moze ktos cos widzial ciekawego.

Pozdrawiam Adrian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest coś takiego,w er...Produkt z USA 60cm i kosztuje 150 zł.Ja właśnie szukam takich to karmienia mrożonkami też tej długości,ale nie za tą kasę.W RS są,ale chyba połowę tej długości i chyba zakupię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej kupić szklaną rurkę w chemicznym(50cm) i załozyć taką gumkę z zakraplacza do oczu? Koszt zakraplacza z gumka dos drogi bo coś 7 zł, rurka tańsza. Mozna skrócić, wygiąć na gazem w kuchence

Do przedmuchiwania mozna załozyc mała gumową gruszkę.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest na Ząbkowskiej w okolicy Brzeskiej sklep co maja cienkie szklane rurki po taniości, założysz do niej gumkę od zakraplacza ewentualnie gruszkę dla niemowlaków i masz pipetę. Końcówkę możesz powoli i delikatnie rozgrzać nad palnikiem kuchenki i spróbować troszkę zacisnąć. Poszukaj w Google szkło laboratoryjne Warszawa

PS. hahahaha TMK nawet nie przeczytałem twojego postu i to samo napisałem:googleye:googleye:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zamiast szkla polecam jednak akryl. Raz ze tanszy o polowe a dwa - ciezej zepsuc :D a jednak szklana rurka 10mm srednicy i 60cm dlugosci to produktow trwalych nie nalezy, zwlaszcza podczas manewrowania miedzy skala a wzmocnieniami :D) cos o tym wiem ;p;p;p


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem zwykłą gumową gruszkę i zakładam na nią bezbarwną rurkę pvc.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli by cie interesowało mam pipetę 47cm z szklanej rurki o średnicy 1cm (mam z 5-10 sztuk)

http://img689.imageshack.us/i/pipeh.jpg/ coś takiego


108l z panelem+HQI 70w 13000k Aqua medic + Ati Actinic 20 000k 24w +9kg LR+LS Odpieniacz-DIY 1200l/h+jvp-101 3000l/h +obieg-600l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzywalem gruszki i pipet i problem mialem z tym malo precyzyjnie sie dozuje. Nie trzyma sie dobrze A jak zassie sie za duzo to trzeba myc gruszke bo guma z zaschnieta mrozonka wania nieziemsko.

Ja uzywam o wiele poreczniejszej strzykawy 60ml i plasikowych cienkich rurek roznych dlugosci co by niebskakac po stolkach.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kostka 280L(80x70x50), sump 96L(80x30x40),odpienicz CruX IS-200, HQI 150w- 2x24 t5- 2x10w ledy., RW-8, Tunze 6015; nano 1600; wp-10, obieg NJ3000

80ec2bbfd3a2f619b7033a4043a0198bu388a360.png

asd.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam coś takiego:

http://www.ebay.co.uk/itm/CORAL-TARGET-FEEDER-10ml-MARINE-PIPETTE-FRAG-FISH-REEF-PHYTOPLANKTON-/221184102029?pt=UK_Pet_Supplies_Fish&hash=item337f998e8d

nadaje się świetnie do karmienia i przedmuchiwania skał. Już prawie dwa lata i jeszcze się nie rozsypała.

Mógłby jakiś polski sklep mieć takie w ofercie , 7 funciaków szt. to nie dużo


Pacific Sun BP 160W + 4x24w T5, Deltec SC1455 , Jebao wp-40 , NewJet6000 , 40kg LR , Soft, LPS ,SPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuję ten sam patent co Grzegorz Dyzma. A w rurki zapatruję się na festynach jak baloniki rozdają na plastikowych rurkach :D wchodzą idealnie na strzykawkę a kombinując sylikonem akwarystycznym i kuchenką można złożyć kilka do kupy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam coś takiego:

http://www.ebay.co.uk/itm/CORAL-TARGET-FEEDER-10ml-MARINE-PIPETTE-FRAG-FISH-REEF-PHYTOPLANKTON-/221184102029?pt=UK_Pet_Supplies_Fish&hash=item337f998e8d

nadaje się świetnie do karmienia i przedmuchiwania skał. Już prawie dwa lata i jeszcze się nie rozsypała.

Mógłby jakiś polski sklep mieć takie w ofercie , 7 funciaków szt. to nie dużo

moja pipeta wygląda identycznie tylko ma pojemność 25ml i w najszerszym miejscu ma 1,4cm średnicy z zamontowaną gruszką z apteki wygląda identycznie jak ta z linku, a koszt? Razem z gruszką 25zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja uzywam patentu (sporadycznie,bo mi sie nie chce) - odcinek wezyka do osmozy odpowiedni do wysokosci akwarium polaczony ze strzykawka 100ml kawalkiem wezyka od napowietrzacza i to wszystko wpuszczone w kawalek 1/2" rurki do instalacji wodnej (kupionej w markecie budowlanym),krotszej o kilka cm od wezyka RO. Dzieki temu mozna precyzyjnie dotrzec w kazde miejsce akwarium i nie ma problemu przytykania sie wylotu,jak to ma miejsce przy niektorych pipetach :).

bez polskich znakow/mobilnie...

Edytowane przez baszurek (wyświetl historię edycji)

"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koralowi obojętne czy dostanie żarcie z Kent czy "odpustu" dla niego ważne jest żeby było żarełko ;)

Używam rurki balonikowej i strzykawki 10ml, koszt żaden a korale nakarmione :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam swego czasu uzywalem wezyka ro I strzykawy ze szpitala, ale kupilem jakis czas temu kenta I uwazam ze warty nawet tej ceny. Moim zdaniem produkt warty polecenia


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.