Skocz do zawartości
Tester

Ukwial E. Quadricolor - ksztalt ramion

Rekomendowane odpowiedzi

Jader przez kilka lat wrzucałem kostki i nigdy problemu nie miałem ani paprania na pysku.

Mógłbyś opisać objawy i czym karmiłeś dokładnie jaka firma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, firmy to nie pamiętam, to z 10 lat temu było. Standardowo wodzień, artemia i co tam w ręce wpadło. Wargi ryb po prostu wyglądały jak poranione, często miały białe przebarwienia. Myślałem, że się biją, ale potem gdzieś wyczytałem, że od skubania zamrożonych kostek mogą im się infekcje przytrafiać. Tak czy owak przestałem i mam wrażenie, że zrobiło się lepiej. Teraz i tak płuczę mrożonki od tego całego gadania o fosforanach na forum ;) Jeszcze ryba pewnie wyskubie to co się od kostki oderwie, a ukwiałowi przy odrobinie pecha będzie się to rozmrażać we wnętrzu, to po co mu to.


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak światełko bardzo lubi , podniosłem prawie pod same świetlówki to ładne baloniki się zrobiły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprobuje doswietlic jakims spotem ;P zobaczymy co powie bo na razie to ma z 20-30cm srednicy jak sie rozlozy ;P


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też zakupiłem Quadri ale na razie jeszcze jest mały :baby: Mam nadzieję, że szybko urośnie.

Mam pytanko, czy zdarzyło się komuś, iż taki ukwiał zeżarł błazenka :crybaby: ?

I czy kolor czerwony można w jakiś sposób wzmocnić przez karmienie lub światło?


MOJE MAŁE SZKIEŁKO -

150x50x45 + sump 105l,

i takie tam...

DSC_1029.jpg.3a3d7c5d3154eb84f27df4b4cb245567.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Quadri są kapryśne.

Ja daję in kałamarnicę, lub małe ośmiorniczki, -kawałki.

I są jakby intensywniej ubarwione od 'archetypu' z którego pochodzą.

Ale nie wiem czy to nie światło, lub warunki.


Mała szklanka słonej wody, na dnie skały, w toni ryby i jakieś stwory. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mojego quadri karmie kurczakiem raz na 2 tyg jak mi sie przypomni to częściej , czasami dostaje rybę jak akurat jest na obiad, rośnie szybko i już kilka razy sie podzielił , jak zapomnę o karmieniu to wtedy właśnie ma długie cienkie macki


zbiornik 150 / 50 / 60h , odpieniacz by Sebastek na pompie tunze 9420 , NJ 4500, cyrkulacja tunze 6065 + Jebao WP40

lampa 2x140W panele LED grzalka 300W

55kg LR 18kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ja swojego quadri odkad przyjechal z S-Ca nie karmilem a ramionka ma w smoczki i o co biega?? dodam ze ukwial mecza blazny caly czas,nie daja mu spokoju:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój quadri dostaje "smoczki" po zgaszeniu białego światła.


Akwarium 120x50x50, ATI 8x54w dimm, Skimmer DIY, Tunze6025, JVP102, JebaoWP25, DSB-Refugium

Poprzedni baniak: http://nano-reef.pl/topic/44325-przesiadka-na-wiekszy-baniak/page__p__428249__hl__%2Bpierwsza+%2Brafa+%2Brumuna__fromsearch__1#entry428249

Pierwszy baniak: http://nano-reef.pl/topic/40486-50l-pierwsza-rafa-rumuna/

f885507dbdc1ce88adc3bf6fd57aba38u787a691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, odświeżę temat czy komuś się udało ustalić przyczynę pojawiania się baniek na mackach lub nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę potwierdzić że im więcej niebieskiego światła,tym większe smoczki,Ostatnio dodałem 2t5 niebieskie i wszystkie ukwialy mają większe smoczki niż zwykle.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dokładnie. Też gdzieś czytałem że im więcej niebieskiego- tym większe cycki. Ja mam swojego quadri od ponad miesiąca. Po wrzuceniu do akwarium zmienił miejsce, potem, w nocy jeszcze raz i od tamtej pory siedzi sobie, nie ruszając się. Cycki ma jak świecę niebieskie, gdy włącza się białe- cyców brak. Karmię 1 w tygodniu jedną krewetką. Wciąga chętnie, widać że mu smakują. Niestety- błazenki mają go głęboko w dooopie, no ale ma to też swoje plusy- pływają po całym zbiorniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja szczerze wątpię żeby to miało wpływ na macki. Dlaczego? Dlatego że mam dwa ukwiały obok siebie. Jeden ma cycki, a drugi długie macki. Mi się wydaje ze zależy to po prostu od egzemplarza.

Ten mój ukwiał z długimi mackami zmienia ich kształt tylko po jedzeniu. Po na karmieniu robią się krótsze i grubsze, ale nie cycki. Wiec być może sama ilość światła ma na to wpływ, bo kolor u mnie znaczenia nie ma :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie potestuje ze światłem mam lampę Diy Led na Chińczykach 84W 50/50 cw/rb na 105l jedno mnie zastanawia jak dałem do kumpla prawie od razu miał bańki jak wrócił do mnie tylko długie macki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.