Skocz do zawartości
dziuso27

Biegajace robaczki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.mam w akwa coraz wiecej robaczkow-fotki nie zrobie bo sa malutkie.jak tylko rano wlacze swiatlo to jest ich mnostwo...biegaja jak oszalale po piasku ,skalach i do tego sa bardzo szybkie..wielkosc ok 1 mm jak sie wpatrze to maja albo widoczny kregoslup albo pionowy ciemny pasek na grzbiecie.ogolnie wygladaja na przezroczyste oprocz tego paska...co to za dziadostwo?szkodliwe?jak to usunac?pozdrawiam


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szarykruk-to nie to chociaz takiego tez juz widzialem ,moje sa inne...


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup sobie mandarynka to sie ich pozbędziesz


540l + sump 270l, LR 120kg, oświetlenie 10xT5 54w, odpieniacz Deltec AP 902, Grotech TEC III, IV, IV, Tunze Multicontroler 7095, obieg New-Jet 4500, metoda Ballinga, VSV,

Teco TR 20, Nano 83, F93, start 22-05-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może takie miniaturowe krewetki?


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kawa93

Może coś takiego?

safe_isopod.jpg

Jeszcze jedno zdjęcie: KLIK

Isopody, niegroźne :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może i nie groźne ale np u mnie wkurzają ostro palythoa :D

mam nadzieję, że nie skończy się na wydzielaniu toksyn w ilościach dla mnie nieciekawych :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kawa93.wzrok mam troche slabienki do takich malenstw ale cos jakby podobne.jak pisalem u mnie maja ok1-1,5 mm..i sa naprawde szybkie...


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kawa93

Isopody mają właśnie około 1-1,5m albo i więcej i są szybkie :D Miałem ich kiedyś sporo, jak dojrzewało akwarium, teraz ich już prawie nie widuję :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też się pojawiły, lubię na nie patrzeć. A moje 2 mandaryny są jak beczka :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie krewetki mysis. U mnie zebra nie narzeka...


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Isopoda jak juz wspomniano wyzej. Znacznie mi sie rozrosly i przyznam ze zaczynaja wkurzac mnie i prawdopodobnie moje gorgonie. Mysle wlasnie o mandarynce. Wiem ze sa dwa popularne gatunki jeden w kolka drugi w paski :help1. Wiem rowniez ze miewaja problemy z pobieraniem np artemii. Macie jakies rady?

Edit- zle rozpoznalem gatunek


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez je zauwazylem u siebie mam te kielze o ktorych piszecie i te malutkie jakby w paski dwa biale a po srodku brunatny.

Biegaja z dziurki do dziurki w skale jak oszalale sa tez w piasku przy szybie robia kanaliki.


450L+Sump, 85kg skala, 40 kg piasek, korale twarde i miekkie, ryby, skorupiaki.

Swiatlo T5 4x54w

Multikontroler 7095

Cyrkulacja 2x Tunze 7400/2

Odpieniacz Juwel 3.0

Obieg LifeTech AP3500 2000 L/h

Podmiana co dwa miesiace

Zbiornik prowadzony na kranowce

5835_5918.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.