Skocz do zawartości
adamus_23_as

awaryjne zasilanie prądu.

Rekomendowane odpowiedzi

chyba w końcu muszę cos pomyslec na wypadek wtopy z prądem... takie moje pytanie do was co byscie polecili??.

Po głowie chodzi mi agregat prądotwórczy ale co mi z niego jak wyłączą podczas mojej nieobecnosci...

więc chyba muszę isc w cos innego tylko w co?


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

jeśli nie agregat to przetwornica napięcia i akumulator ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat przeze mnie często poruszany i kurna na czasie bo dziś w nocy nie spałem bo kilka racy wyłączali prąd a jako,że mam baniak przy łóżku to nie dało się spać.

Właśnie przez wiatry wyłączali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę zaczeły przerażac mnie te wiejące wiatry i burze które zaczną nas niebawem odwiedzac, muszę cos kupic taka przetwornica będzie ok?/ http://allegro.pl/przetwornica-napiecia-500w-1000w-nowa-gwarancja-i1533773531.html


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli do przetwornicy chcesz podłączyć pompy zasilanie bezpośrednio napięciem 230V to najlepiej poszukaj czegoś co na wyjściu będzie miało charakterystykę jak najbardziej zbliżoną do sinusoidy. Niestety, większość sprzedawanych przetwornic czy UPSów nie daje na wyjściu sinusoidy i wtedy pompy potrafią się dziwnie zachowywać.

Osobiście miałem podłączone do akwarium 3 różne UPSy przez ostatnie lata i dopiero przy takim porządniejszym APC pompy przestały "terkotać" i pracowały pełną mocą.

W przypadku pomp które są zasilanie napięciem niższym np. 24V raczej nie powinno być problemu - niech mnie poprawi któryś z kolegów elektryków jeśli się mylę ;)

Jurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzież na elektrodzie czytałem bo chciałem coś takiego poczynić. Potrzebny jest agregat z miękkim startem (rozrusznik) UPS i specjalnie skonstruowane urządzenie na skrzynce z bezpiecznikami (opcja na cały dom) Można zamontować je przed głównym wejściem prądu sterującym akwa. Działa to tak ze przy zaniku prądu przełącza się szyna napięcia sieciowego na zasilanie awaryjne i wysyła impuls z urządzenia na ups który też uruchamia agregat. Po załączeniu już prądu urządzenie daje impuls do agregatu i go rozłącza zarazem przełączając szynę prądową na napięcie z sieci

Trochę kombinacji ale jest do zrobienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/60ah-12v-akumulator-zelowy-nowa-generacja-hpg-hq-i1536330043.html

myslałem o jakims żelowym tylko nie wiem na ile mi to wystarczy przy braku zasilania.muszę podłączyc pod nią napewno NJ 2300 z paletkami i pewnie obiegówkęRD3500 lub cyrkulacyją koralię4. zastanawiam się czy można to jakos podłączyc żeby cały czas ładowało a w przypadku zaniku jakos się samo przełączało na awaryjne.


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba cyrkulacyjna jest najważniejsza,musisz zaopatrzyć się w ładowarkę automatyczna ale dobra tez kosztuje jakieś 150 zł wiec lepiej od razu przetwornicę z opcją ładowania

pozdrawiam


Pozdrawiam

Mariusz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adamus_23_as funcje, ktorych szukasz posiada kazdy komputerowy UPS. Problemy z UPSami sa dwa. Wydajnosc pradowa no i cena ;) Ale na szczescie mozna dosc latwo obejsc oba problemy ;)

W 90% ups sa montowane standarowo 12v akumulatory. Gdy ich pojemnosc spada znacznie - biura wymieniaja sprzet, wyprzedajac zuzyte ups za grosze. Wiec droga kupna nabywasz sprawnego ups za kilka zlotych. Oczywiscie jego zdolnosc podtrzymania wynosi zaledwie kilka minut z uwagi na wychechlana baterie. Ale wystarczy zainstalowac nowy akumulator - jak zasugerowales - najelpiej zelowy - by postawic na nogi ups i uzyskac naprawde sporo Ah.

Wykorzystujemy to rozwiazanie od dawien dawna do potrzymania zasilania dla sterowan maszyn. Taki pseudo-recycling ;)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie czy ktos z forumowiczow ma doswiatczenie z tym urzadzeniem : Tunze Safety Connector

wyczytalem na innym forum ze swietnie dziala w polaczeniu z akumulatorem - ale tylko do pompek cyrkulacyjnych (niestety tylko pompki tunze) przy 2 Szt. kreca sie nawet do 30godzin .

pozdrawiam

Norbert


500L OptiW.12mm +sump112L

Odpieniacz BubbleKing mini200.Pompa obegowa New Jet 4500L/h , cyrkulacja 2xTunze6095 + multicontroler7096+JEBAO RW15 .oswietlenie Giesemann Infinity 2x250W+4xT5 ok 35kg skaly + 20kg Livesand+ Sera Siporax 3l.Automatyczna doleweka i inne duperele + TM Bio NP Pellets sie kreca.Reaktor Wapnia ala Dastaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w okresie trzech lat sprawdził się chiński agregat za 200 zł z castoramy który wymusza jedynie pracę pomp cyrkulacyjnych. Zanurzam je wtedy tak aby napowietrzały wodę. Mój elektryk wycenił spięte szeregowo akumulatory żelowe na 1200 zł. Agregat z sinusoidą to ok 2000 zł. Prąd miałem wyłączony maksymalnie od 8 - 22 i rozwiązanie z najtańszym agregatem się sprawdziło. Korale co prawda były zestresowane ale żadnego zgonu ani zmian w kondycji nie było ;)


450 lit + 120 lit sump; 2*150 HQI+2*54 T5 ; Deltec APF 600; AM OR 3500-obieg; 1*4500+1*8000+1*4400-cyrkulacja;

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=23191

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zastanawiam sie jeszcze nad czyms innym. Jesli bede mial parogodzinna przerwe w dostawie pradu - nie powinno byc problemu. Kiedys po karmieniu zapomnialem wlaczyc obiegi i cyrkulacje na noc. Rano nie zauwazylem jakichs niepokojacych zmian. Problem natomiast bedzie jesli na skutek jakiejs wiekszej awarii czy np wiatru, nie byloby pradu przez kilka dni. Nie wiem jak dlugo takie przetwornice moga podawac prad 240V ale zapewne tez kilka (nascie) godzin. Dla mnie chyba lepszym rozwiazaniem bylyby 2-3 pompki cyrkulacyjne 12V i do tego jakas pompka powietrzna tez na 12V.

Budujac akumulator z osimiu baterii typu R20 z latwa wymiana poszczegolnych baterii mysle ze utrzymalbym akwarium bez pradu przez kilka dni wymieniajac baterie. A swiatlo? No coz - podnioslbym zaluzje w oknach ;).

Z drugiej jednak strony jakby byly kilkudniowe zaniki pradu to zapewne akwaria bylyby moim najmniejszym zmartwieniem


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#343092 chodi :

Ale wystarczy zainstalowac nowy akumulator - jak zasugerowales - najelpiej zelowy - by postawic na nogi ups i uzyskac naprawde sporo Ah.

Tak tylko pamiętaj że każdy UPS ma ograniczoną moc ładowania i nie możesz podpiąć do każdego ups-a akumulatora np. jak napisał adamus_23_as 60Ah.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a zapytam jak to wygląda od strony technicznej.

czy jesli kupie przetwornicę z opcją ładowania(akumulatora) to mogę podłączyc na stałe pod nią pompę do paletek i cyrkulacyjną?? i czy po zaniku prądu np. w nocy lub podczas mojej nieobecnosci te dwa urządzenia będą chodziły dalej na awarynyma zasilaniu.


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@adamus_23_as dokładnie tak będzie, jeśli chcesz to pożyczę Ci na testy taka przetwornice z akumulatorem 18Ah


Pozdrawiam

Mariusz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marbecz chętnie zoboaczę o co w tym i czy sprawdzi się u mnie. priv


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

Dziś zakupiłem używanego ups fideltr..... i akumul żelowy 18 Ah na same cyrkulacje powinno prądu wystarczyć na jakieś 6 godzin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#343750 dieter25 :

Dziś zakupiłem używanego ups fideltr..... i akumul żelowy 18 Ah na same cyrkulacje powinno prądu wystarczyć na jakieś 6 godzin

a oryginalnie taki akumulator tam siedzi?


Pozdrawiam

Mariusz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

niestety nie.

akumulator mam na zewnątrz.Oryginał ma 7.2 Ah ,ale na tym by mi długo nie pociągło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dieter25 UPS długo Ci nie pochodzi... podaj jaki masz model ups-a.

Jak fabrycznie miałeś akumulator 7.2Ah, a teraz wstawiłeś 18Ah to trochę przesadziłeś chyba :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#343775 sPRYTny :

dieter25 UPS długo Ci nie pochodzi... podaj jaki masz model ups-a.

Jak fabrycznie miałeś akumulator 7.2Ah, a teraz wstawiłeś 18Ah to trochę przesadziłeś chyba :).

no moje pytanie właśnie dotyczyło tego co wyjaśnił Ci @sPRYTny


Pozdrawiam

Mariusz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

fideltronik ares 500

A czemu twierdzisz że długo nie pochodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pochodzi tyle co oryginalne akumulatory czyli 5Ah,7Ah lub 12 nie wiem jaki masz dokładnie ups,one są zaprogramowane pod konkretny akumulator

u Ciebie oryginalnie 7Ah


Pozdrawiam

Mariusz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.