Skocz do zawartości
Gość dieter25

Pękła grzałka easy heater

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dieter25

tak za pierwszym razem została wymieniona i teraz po 6 miesiącach to samo.To jakaś porażka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Może ty coś robisz z tymi grzałkami? Dajesz je w jakieś miejsce specyficzne, albo coś?

Mam neoheatera 200W genialnie trzyma ustawioną temperaturę, chyba się nie rozpadają jak te easy? :wacko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

Tak pewnie masz rację.Wkładam je do sumpa i podłaczam do gniazdka myślę że to jest powodem.

Następnej juz do gniazdka nie włączę i będzie pewnie długo służyć (jako ozdoba).

Easy też ładnie trzyma temperaturę do póki jej nie rozerwie :thumbup:

post-10982-0-17858900-1320998124_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

I weź tu teraz wspieraj polską produkcję...

Posiadacze reefmaxów to samo - jak nie grzałka to oświetlenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już Wam piszę jak jest z tymi grzałkami,otóż też taką miałem i ugotowała mi ryby w akwarium słodkim,potem ją zabrałem na ZOO Expo do podgrzania wody i wywaliło korki na hali,hehe.Zaszedłem więc do Aquaela i dowiedziałem się,że obudowy tych grzałek dla Aquaela wykonała firma z wadliwego plastiku dlatego są na rynku felerne sztuki.Przedstawiciel zabrał moją do zbadania a ja dostałem nóweczkę.:thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

Ja też dostałem nóweczke ale też była felerna.Pora zaufać innej firmie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trafi mnie normalnie :realmad:

Szósta rano i smród że szok wstaję i patrzę pierwsze na grzałkę i znowu pęknięta wzdłuż normalnie masakra!! co za lipa te grzałki.A jeszcze lepiej bo dzis sklepy wyzamykane a nie mam zapasowej grzałki :wallbash:

Ech pech siedzi na tym moim akwa

Kup oddzielnie tanią grzałkę bez termostatu i termostat najlepiej z triakiem a nie przekaźnikiem na wyjściu. Taki zestaw działa 10 lat i dłużej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grzałka to jedno z najbardziej newralgicznych urządzeń w akwarium a wy kupujecie taniochę wydając na ni mniej niż na nie jednego korala. Ja proponuje grzałkę jager, a nie aquaela który nie jednemu już wywalił akwarium. pozdro


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

Sorki ale easy tani nie jest.Chyba coś Ci się pomieszało bo jager jest 15 zł droższy od easy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Easyheater nadaje się niestety co najwyżej do grzania solanki. Te grzałki padają naprawdę często, wiarygodność zerowa.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak grzałka to tylko i wyłącznie eheim jager - używam od lat i nigdy żadna się nie zepsuła , inwestycja jednorazowa i na długo http://erybka.pl/product-pol-752-Eheim-Jager-250-W.html


zoasy to kwintesencja koralowców

solanka ponownie kreci się od czerwca 2016

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Eheimy też niejedno akwarium ugotowały co szybko można wygooglować. Ja zastanawiałem się między Eheimem i Aquaelem i wybrałem Neoheatera 200W który jest droższy od Jagera 200W, więc o tanim dziadostwie nie można tu mówić. Postawiłem na nowoczesną technologię i polski produkt. Nie można skreślać marki bo jeden produkt ma defekt ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aquael niestety się psuje. Z 20 grzałek 15 szlak trafił. Przeżuciłem się na atmana, tańsza i śmigały do zlikwidowania zbiorników tzn 4 lata i żadnej awarii czego nie dokonały poprzedniczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Jak mój padnie to kupię tytanową grzałkę i podłączę pod zewnętrzny termoregulator ;) Jagera nie chcę :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikogo przecież nie zmuszam ale co kilka tygodni słychać na forum o awarii jakiejś grzałki aquaela. każdy wybiera sam.


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aquaele miały swoje wady, dokładniej uszkodzenie poprzez zespolenie elementu termobimetalicznego, już wcześniej gdy jeszcze były szklane. Potem tej wady miały być pozbawione nowe metalowe. Są już plastikowe i nadal to samo jak widzę. O Jagerze nie mogę powiedzieć nic złego. Eksploatowałem 75W grzałkę tej firmy z wewnętrznym regulatorem i czujnikiem bimetalicznym przez długi czas. Jeśli termoregulator elektroniczny jest zabudowany w grzałce to lekko nie ma zważywszy na temperaturę panującą wewnątrz rurki. W przypadku termoregulatora zewnętrznego jest zupełnie inaczej/lepiej pod względem obciążenia termicznego układu regulacji a więc i bezawaryjności czy dokładności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja Was zaskoczę,do Jagera nie mam zaufania za to Weipro mam od niepamiętnych czasów w kilku akwariach i żadna nie zawiodła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja was tez zaskoczę od Xlat używam tylko czeskich ATMAN


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś wyciągnąłem grzałkę z akwarium i pod kran bo była tak zagloniała że czas umyć , była to jakaś chińskie elite , strzeliła w rękach bez większych szkód na szczęście - myślałem że mocniejsze to szkło... i zmiana temperatury nie uderzy tak.

Na przyszłość wezmę poprawkę i poczekam aż się ostudzi.

Odnośnie jaggerów już z 2ma miałem problemy z termostatem bo nie zapinało na czas,gdy temperatura była poniżej ustawionej grzały.Więc też już nie kupie a mają niby dobrą opinię.

Jak słyszę aquael na forum morskim to mi się dzida w kieszeni otwiera :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam grzałki polskiego skalara. Na używanych ok. 15, padło 2szt po kilku latach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.