Skocz do zawartości
seb

Franek (Frankensztein) czyli pienidło by seb

Rekomendowane odpowiedzi

Gość AnT

to to ja wiem ale ta jego tajemna zupa :D dla korali :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekasz na pełnię księżyca... Do garnca wlewasz 666 łyżeczek wody i dodajesz... :

- trzy łzy krokodyla (najlepiej nilowy)

- szczyptę sproszkowanej brodawki ropuchy

- jedną łzę syreny

- pół plemnika wala szarego (duże są, łatwo podzielić)

- rzęsę foki

- sproszkowany paznokieć polinezyjskiej dziewicy

Wieszasz garniec nad ogniskiem z drewna brzozy rosnącej na północnym stoku Babiej Góry, spluwasz trzy razy przez lewe ramię i zaczynasz gotować, cały czas mieszając, koniecznie dwa razy w lewo, raz w prawo, dwa razy w lewo, raz w prawo... Gotujesz do momentu aż trzy razy krzyknie puchacz... No i mikstura gotowa...

Pozdrawiam

Gandalf Biały


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

Czekasz na pełnię księżyca... Do garnca wlewasz 666 łyżeczek wody i dodajesz... :

- trzy łzy krokodyla (najlepiej nilowy)

- szczyptę sproszkowanej brodawki ropuchy

- jedną łzę syreny

- pół plemnika wala szarego (duże są, łatwo podzielić)

- rzęsę foki

- sproszkowany paznokieć polinezyjskiej dziewicy

Wieszasz garniec nad ogniskiem z drewna brzozy rosnącej na północnym stoku Babiej Góry, spluwasz trzy razy przez lewe ramię i zaczynasz gotować, cały czas mieszając, koniecznie dwa razy w lewo, raz w prawo, dwa razy w lewo, raz w prawo... Gotujesz do momentu aż trzy razy krzyknie puchacz... No i mikstura gotowa...

Pozdrawiam

Gandalf Biały

Wiedziałem że to tak się skończy :lol:

Pozdrawiam Daniel (AnT)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zamiast rzęsy foki daję łuskę chromisa wtedy niebieski taki bardziej intensywny sie robi

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta, a żeby podbić pomarańczowy to się daje oko Nemo :D Ant, a tak serio to pisałem już milion razy co i ile daję, nie robię z tego żadnej tajemnicy.

Pozdrawima

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

to możesz podać linka ? - na pw

potem tego posta usuń - abym postów nie nabijał i zaśmiecał wątku - ok

dzięki i pozdrawiam AnT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie kolorki to łatwo złapać:

1) oświetlenie T5 i niski słup wody - ok 30cm

2) parametry NO3 i Po4 bliskie 0 - zasługa Franka

3) trzema być sebem i mieć to "coś"

Proste :)

PozdrT

orientuje się ktoś ile kosztuje zmiana imienia na seb ? :p

ps. kurde, ten odpienek to wydaje się taki zwyczajny, aż nie do wiary że ma to coś w sobie :p


17.03.2010r - 20.08.2012 http://nano-reef.pl/...m=posts&q=27683

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bo on jest zwyczajny, tylko że złamał panujące dotąd trendy, co potwierdził testami w moim własnym baniaku, no i mam na to świadków :p tak BTW, jakby ktoś chciał takiego Franka do obojętnie jakiego litrażu (powyżej 300 litrów) to walić śmiało :) Niedługo będę budował dwa, materiały już zamówione, jeden do 800 litrów, drugi do jakichś 2000, a dla kogo to okaże się we właściwym czasie, będzie miał imienną grawerkę na deklu B)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięknie Panie kolego i to się nazywa pasja :) tylko pogratulować wytrwałości i zapału dążenia do doskonałości :)

takie mały pytanie strategiczne :) czym świecisz, T5 to wiem ale jaka barwa i ile :)

trzymam kciuki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie techniczne - W wielu duzych odpieniaczach widzialem na dnie komory plytke z dziurkami - takie sito. Jakie jest jej zastosowanie?


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie techniczne - W wielu duzych odpieniaczach widzialem na dnie komory plytke z dziurkami - takie sito. Jakie jest jej zastosowanie?

Jeśli czytałeś cały temat to wiesz że testowałem kilka takich sit, małe dziurki, duże, szerokie sito, wąski itp i jedynym wytłumaczeniem na zastosowanie takiego wynalazku jest... Marketing... Przynajmniej w testach które sam sobie prowadziłem wyszło że nie ma to kompletnie żadnego wpływu na polepszenie wydajności, wręcz wydajność była mniejsza niż przy jednej dużej dyszy- przynajmniej przy moim rozwiązaniu konstrukcyjnym.

Pięknie Panie kolego i to się nazywa pasja tylko pogratulować wytrwałości i zapału dążenia do doskonałości

takie mały pytanie strategiczne czym świecisz, T5 to wiem ale jaka barwa i ile

Dzięki Włodziu :) A świecę pół na pół Blueplus/Aquabluespecjal, testowałem dołożenie Actinic, dołożenie Fiji Purple, różnicy nie zauważyłem.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu robisz tylko do dużych litraży ??

Zmajstruj coś do 350-400l :) na takiego byłbym chętny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeca napisałem że od 300 :) nawet chyba do 200 by się dało, tylko ciężko pompę dobrać, po prostu na rynku nie ma nic sensownego o takim wydatku w normalnej cenie. ale już do 300-400 spokojnie można małego foamera zapiąć albo AB.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 200 litrów też można AB zapiąć :)


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwyczajny... dobra dobra. A prady torksyjne? Konwulsje babelkow? Zastosowanie turbogumonapawarki? Efekt fluidyzacji molekularnej? Przyczlapy z bulbulatora?

Musisz zatrudnic naszego kolege do sporzadzenia opisu tego urzadzenia :D


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ba, do 40l nawet :p

He he, no tak .. moc jest z nami :D


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości jak rozwiązałeś patent "ściąganego kubka" :)

Jak będzie gotowy to pokażę, będzie wygodnie, szczelnie i profesjonalnie :) PO4 mierzone w piątek 0,02, w sobotę 0,00, tak czy inaczej już nie ma zera absolutnego więc dobrze, karmię 6-8 kostek dziennie, albo łyżkę stołową suchego, ryb sporo bo:

Hapatus

Borsuk

Scopas

C. luboccki

C. cyanopleura

C. gaimard

3 błazny

6 chromisów

2 apogony

2 mandaryny

P. hexateania

Brzydal

4 anthiasy

To chyba wszystko, ZS2 odstawiłem jakiś miesiąc temu, nie używam żadnych absorberów oprócz węgla, więc pozostaje odpieniacz który najwyraźniej "robi robotę" lepiej niż myślałem :) Kilka fotek korali, lekko ściemniały jak dla mnie, światełko już stare, cztery rury już wymienione, za tydzień kolejne cztery więc za niedługo będzie znów ładnie :)

img3007800x600.jpg

img3013800x600.jpg

img3017800x600.jpg

img3018800x600.jpg

img3027800x600.jpg

A tu pytanie do kolegów którzy uraczyli mnie kilkoma krzaczkami "na przechowanie" dopóki nie postawią tych swoich sadzawek, Panowie, czy tyle kolorków wystarczy, czy jescze wyciągnąć? :D

img2998800x600.jpg

img3000800x600.jpg

img3010800x600.jpg

img3001800x600.jpg

img3002800x600.jpg

img3030800x600.jpg

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seb, co to jest na przed ostatnim zdjęciu? Kolorki faktycznie trochę pociemniały, ale dalej są super :thumbsup:, na trzecim zdjęciu gdzie jest bodajże hyacinthus w tle jest austera? Jak tak to bardzo żółta się zrobiła.

Pozdrawiam Mateusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na przedostatnim jest Stylophora pistillata, teraz efekt żółci jest spotęgowany, bo wymieniłem najpierw białe świetlówki, ale w miejsce niebieskich, więc teraz świeci 100% białych, dlatego tak to wygląda :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na przedostatnim jest Stylophora pistillata, teraz efekt żółci jest spotęgowany, bo wymieniłem najpierw białe świetlówki, ale w miejsce niebieskich, więc teraz świeci 100% białych, dlatego tak to wygląda :)

Pozdrawiam

seb

To ciekawe, dlaczego wymieniałeś białe w miejsce niebieskich?

Pozdrawiam Mateusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo niebieskie szybciej się wypalają, teraz wymienię niebieskie w miejsce białych i będzie nówka wszystko :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Witam...ja tez mam sito w srodku ma otwory a na zewnatrz otwory duze,podluzne.Zauwazylem ze woda kotluje sie na dole,wprzechodzi przez te sito a nastepnie z gory znowu wpada na dol tymi podluznymi otworami i znow jest wciagana w wir recylkulacji,tak ze w moim przypadku to chyba nie marketing a wyjatkowo dlugi kontakt babelkow z woda co widac golym okiem...nie wiem jakby to dzialalo jakbym zdjal sito ale zarowno wizualnie jak i po samej pracy i wywalaniu brudu,uwazam ze to dobre rozwiazanie...Woda w ten sposob jest dokladnie ukierunkowana tam gdzie powinna...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.