Skocz do zawartości
Gość dieter25

Bardzo niskie Mg i Ca jak zacząc bailinga???

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dieter25

Witam

dość długo używałem testów sera i zoolek wczoraj kupiłem saliferta i oto wyniki:

pH -8

kH -8

no3 -2

no2 -0

nh3 -0

po4 -0,03

Ca 280 !!

Mg 930 !!

Sól to instant ocean podmiana ok 10% co 2 tygodnie

korale w coraz gorszej kondycji.Kupiłem wczoraj trzy płyny do bailinga z mariny calcium a,b,c eco.

I moje prośba jak zastosować te płyny tzn.po ile ml dziennie ? bo nie wiem czy gwałtowna zmiana nie zaszkodzi koralą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Przy podnoszeniu parametrów wody obowiazują generalnie następujące zasady :

- Ca : max 10mg/l dziennie

- Mg : max 20mg/l dziennie

- kH : max 1 dKH dziennie

Twój zbiornik to +/- 200l wody. Tak więc dobowa dawka np Ca to 10 mg * 200 l = 2000 mg Ca / dobe.

Moja rada : w pierwszej kolejności uzupełnij Mg, utrzymuj je a poziomie 1300-1350 wg Saliferta powoli podnosząc Ca a następnie ustabilizuj Ca. Bez właściwego i stabilnego poziomu Mg osiągnięcie wymaganego poziomu Ca będzie trudne.

Serdecznie pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz bardzo niezbilansowany sklad wody. przy odpowiednich proporcjach i ca i mg na takim poziomie jak masz to kh powinno byc na 4. skoro masz kh tak wysoo przy tak niskich pozostalych wartosciach to JA BYM na Twoim miejscu robil podmiany 20% co 5-7 dni. Sprawdz swierza solanke po rozrobieniu co tam wychodzi, jak sie okaze ze taka marnica jak masz w baniaku to trzeba bedzie kupic nowe wiadro.

Docelowo podmianami powinienes wyrownac kh do 8 i Ca w okolice 420 i mg w okolice 1200-1300.

pokaz jakies zdjecie pelnego baniaka - zobaczymy co am masz i powiemy czy trzeba dla Ciebie lac ballinga czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sól IO jest bardzo biedna więc masz takie parametry.Ja ją specjalnie kupiłem bo mam zawsze wysoki magnez a ballingiem resztę reguluję na odpowiednie poziomy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

w poprzednim zbiorniku używałem tm ba i było o.k no może Mg za wysokie ,a teraz żeby dojrzewanie przebiegło spokojnie kupiłem sól IO i żałuje bo mogłem zostać na TM BA.Od dziś zacznę robić podmiany na reef crystal a bailinga na razie zostawię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dieter25 to raczej nie sól, Dla pewności zrób testy solanki. Aha, jak przywożę świeży worek to zawsze go dokładnie mieszam (obracam). Moim zdaniem (najczęściej to jest możliwe przy wiaderkach) przy transporcie soli, oddzielają się składniki i niektóre wytrzepują się w dół wiaderka, a niektóre do góry. Można tak spróbować na piasku do akwarium. Zawsze najgrubsze wyjdą na górę. Worki z racji wymiarów w transporcie mają pozycje leżącą, a w trakcie używania stawiamy je pionowo, więc jest to trochę bardziej bezpieczne że nie dozujemy oddzielonych frakcji, ale dla pewności zawsze mieszam zawartość worków.

@KIDULT ma rację. Zrób tak jak pisze a będzie dobrze.

Pozdrawiam.


Od 05.01.2014 nowe: 100x50x45, sump 112 l, 6 x T5 39W Dozownik EBTECH ze sterowaniem bluetooth, pompy Tunze 6025, 6045.

c9007dcceed49c71m.jpg26a1ff863e576da5m.jpg6d058997d459df13m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

O.K dzięki.

Zmierzę instant ocean i reef crystal zobacze jakie parametry mi wyjdą,myśle że reef crystal lepsze parametry uzyska i zacznę podmieniać po 10% co 7 dni,wiekszych podmian sie boję że coś złego się stanie,mogły parametry tak polecieć na dół bo 3 tygodnie nie podmieniałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

Własnie zrobiłem testy i Mg jest na 1170 mg i Ca 340 mg,nie wiem czy nie za szybko idą parametry do góry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#348897 dieter25 :

Własnie zrobiłem testy i Mg jest na 1170 mg i Ca 340 mg,nie wiem czy nie za szybko idą parametry do góry?

Mierzyłeś IO czy RC?


Akwa 315L+sump 135L,blau scuma 150 na pompie jebao 6500,oświetlenie hybryda 4x39WT5+ledchip 210W,2x koralia II 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

Mierzyłem wodę w akwarium.Leję bailinga i poleciało to zbyt szybko chyba.muszę zmniejszyć dawkę bailinga.A taka ciekawostka wczoraj zabrałem nowe testy zooleku na ca i mg

oto wyniki:

salifert:

Mg 1170 mg

Ca 340 mg

zoolek:

Mg 1120 mg

Ca 340 mg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wypisuj takich herezji że zolek pokazuje prawie to samo co salifert bo ludze gotowi uwierzyć i jeszcze zacząć kupować :clowning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co tak szybko podnosisz ? To bardziej niebezpieczne niz gdybys nic nie robil.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby było śmiesznie czasem pokazuje.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie JBL pokazywał kosmos 1100 mg MG i 400 mg Ca glonów za trzęsienie włochatych dwa razy podnosiłem mg metodą chlorek plus siarczek i nic co najwyżej doszedłem do 1170mg i stało tak 3 miesiące w tym czasie VsV odpiernicza na igłę diy i dziś glony papa a magnez naraz 1300 mg magnez 400 ca i jak wierzyć testom dla mnie tylko salifert

ps. zapomniałem cały czas lałem ballinga owszem modyfikowanego pod podnoszenie mg i nic a same miękkie mam w akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25
#348928 juko :

Nie wypisuj takich herezji że zolek pokazuje prawie to samo co salifert bo ludze gotowi uwierzyć i jeszcze zacząć kupować :clowning

no widzisz a jednak.Zeby było ciekawiej wziołem troszkę wody od @nikel sprawdziłem i jego salifert pokazał 400 mg i mój zoolek też.Więc widocznie zoolek o.k pokazuje,jak chcesz wyślę Ci te testy i sobie sam sprawdzisz.A salifert No3 też we świat pokazuje i jakoś herezji z tego nikt nie robi

Oczywiście tak trafiłem ale sam nie polecam zooleka ani sery a tym bardziej jbl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25
#348931 Stani :

Po co tak szybko podnosisz ? To bardziej niebezpieczne niz gdybys nic nie robil.

No własnie sobie lałem bailinga zrobiłem podmianę i tak poszło ,teraz będe lał minimalnie i mierzył codziennie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30, 40 na dobę to żadna tragedia. Może magnez trochę za szybko, ale do 100 Ci i tak daleko a tyle co niektórzy podnosili bez problemu walcząc z bryopsis...:clowning

JUKO napisałeś coś takiego:

"mnie JBL pokazywał kosmos 1100 mg MG i 400 mg Ca glonów za trzęsienie włochatych dwa razy podnosiłem mg metodą chlorek plus siarczek i nic co najwyżej doszedłem do 1170mg i stało tak 3 miesiące w tym czasie VsV odpiernicza na igłę diy i dziś glony papa a magnez naraz 1300 mg magnez 400 ca i jak wierzyć testom dla mnie tylko salifert

ps. zapomniałem cały czas lałem ballinga owszem modyfikowanego pod podnoszenie mg i nic a same miękkie mam w akwarium "

Jakbyś mógł to po polsku zredagować to kilka osób byłoby wdzieczne. Teraz za cholerę nie wiadomo co autor miał na myśli i o czym wogóle pisał...


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

Mierzyłem solankę na reef crystal wyszło troche lepiej jak IO ale bez rewelacji:

pH 8

kH 7

Mg 1170

Ca 380

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalane w czwartek na Reef Crystal. CA u mnie ok - okolo 430 ale Magnez trzyma sie w okolicy 1170-1200. Raz jakims cudem zmierzylem 1290 ale moze to byl tylko blad pomiaru. Nie mierzylem solanki bo na razie nie robie podmian. Moze z litr wody przygotuje na testy swiezej solanki i sprawdze jak to wychodzi.


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.