Skocz do zawartości
to1mas

Mini-fotometr Hanna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy robiąc testy mini hannką wsypując proszek do fiolki testowej to mieszacie tylko 20 sek (jak podaje instrukcja) i reszta nie rozpuszczonego proszku służy za pomiar, czy mieszacie aż sie rozpuści cały proszek i wtedy robi sie pomiar ?

Bo sa dwa różne wyniki i nie wiem który jest który, a przez dwadzieścia sekund nie da rady rozpuścić całej torebeczki proszku


540l + sump 270l, LR 120kg, oświetlenie 10xT5 54w, odpieniacz Deltec AP 902, Grotech TEC III, IV, IV, Tunze Multicontroler 7095, obieg New-Jet 4500, metoda Ballinga, VSV,

Teco TR 20, Nano 83, F93, start 22-05-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mieszam ponad minutę, aż do całkowitego rozpuszczenia się proszku.

Tutaj masz film z instrukcją, jak to prawidłowo wykonywać :

http://hannachecker.com/index.php?page=shop.product_details&category_id=17&flypage=flypage-ask.tpl&product_id=173&option=com_virtuemart&Itemid=29&vmcchk=1&Itemid=29

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niewiem jak u was jest z instrukcja

ja mam nastepujaco.

1.wlaczyc urzadzenie C1

2.wsadzic fiolke z sama woda przycisnac wtedy sie kalibruje C2

3.wsypac proszek do fiolki - umnie jest aby mieszac 2 minuty

4.po tym czasie umiescic fiolke w hance i przycisnac przycisk przez pare sekund i zalacza sie zegar ktory mierzy czas 3minuty do tylu po tym czasie wychodzi wynik.

z tego co wiem sa rozne instrukcje na rynku dlaczego to niewiem i czy to ma znaczenie?

poprawilem!! haha tak to jest jak sie z glowy cos palnie ,sprawdzilem i rzeczywiscie niema po C2 (C3)

Sorry za blad


500L OptiW.12mm +sump112L

Odpieniacz BubbleKing mini200.Pompa obegowa New Jet 4500L/h , cyrkulacja 2xTunze6095 + multicontroler7096+JEBAO RW15 .oswietlenie Giesemann Infinity 2x250W+4xT5 ok 35kg skaly + 20kg Livesand+ Sera Siporax 3l.Automatyczna doleweka i inne duperele + TM Bio NP Pellets sie kreca.Reaktor Wapnia ala Dastaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten filmik widziałem i tylko nie rozumiem czemu mam w instrukcji podane te cholerne 20 sekund na mieszanie.

Tak rozumując na chłopski rozum ta mini hannka to jest kamera która mierzy przejrzystość wody i wsypując proszek do fiolki mieszajac go przez te 20s uzuskujemy barwe wody lekko mętną, a mieszajac do całkowitego rozpuszczenia uzyskujemy barwę lekko błekitna i myśle że ta barwa błękitna powinna służyć za prawidłowy pomiar. Tylko poco producent podaje te cholerne 20s.


540l + sump 270l, LR 120kg, oświetlenie 10xT5 54w, odpieniacz Deltec AP 902, Grotech TEC III, IV, IV, Tunze Multicontroler 7095, obieg New-Jet 4500, metoda Ballinga, VSV,

Teco TR 20, Nano 83, F93, start 22-05-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to się nazywa kolorymetr tylko zródllem światła jest tu chyba dioda, urzadzeniami takimi starymi jak siat bawiłem sie niestety na studiach tylko mi niestety nie było do śmiechu bo co chwile wychodziły głupoty i niezłe musiałem zmyślać aby nie dostać pały [te aparaty pamiętały chyba Gierka]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba postępować tak jak w instrukcji ale nigdy nie będzie powtarzalności do 0,01 po przecinku ,takie urządzenia kosztują kilka tysięcy euro a nie 300 zl!! czrzy będziecie mieszać 2min czy 2 mi i 10 sek czy nie ma to żadnego znaczenie -aby wynik był dokładny musiałbyś wlewac reagent pipeta z atestem a nie sypał proszek z torebki hahaha trochę sie po laboratoriach przewinąłem i coś o tym wiem tak na prawdę hanka pokazuje dokładnoscia do 0,1 po przecinku a nie 0,01 robiłem testy na wielu próbkach jednocześnie- nigdy nie otrzymałem takiego samego wyniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest ta sama zasada badannia ,jak ktos ma świetne oko jest ok ,ja kupiłem hanke ale zachwytu nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mowa o Hanna Hi713 to czekam aż się całkowicie rozpuści.


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja przy małej Hannie mieszam 20s i siup do miernika...


650L słonej wody...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tak samo jak Wojtek 20 s i pomiar


380l+100lsump,HQI2x250W+T5 2x54W,cyrkulacja30000,ATI BM200,Eheim 1262,Reaktor wapnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieszam 2 minuty, a po wsypaniu proszku wlewam trochę z fiolki do saszetki, wypłuczę resztę reagenta i z powrotem do fiolki, wyniki się nie różnią:clowning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja to bardzo żałuję że nie ma u nas dobrych testów na PO4...

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę dziwi mnie że temat powrócił bo jeszcze nie dawno o tym rozmawialiśmy i z tego co pamiętam to podobno są dwie instrukcje do małej Hanny. A to co wyprawia blue.wave to dla mnie kosmos (no chyba że nie ma on instrukcji do miernika) i robi to wedle swego uznania. Ja z regóły wierze ze skoro ktoś mapisał instrukcję to wiedział co robi i do czego ją pisze. Mam wrażenie że My Polacy mamy jakiś specjalny dar do komplikowania nawet najprostszych czynności i szukania dziury w całym.

seb czy mówisz że Hanna mini nie jest dobrym testerem PO4?


650L słonej wody...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tłumaczył ktoś instrukcję dużej Hanki ?

Przy dużej nie ma czasu mieszania,pisze tylko,że mamy delikatnie mieszać więc myślę,że w małej nie jest inaczej a jak mieszacie tylko 20s to nie zawsze się wszystko rozpuści.Ciekawe czy wpływa to na wynik.Jeśli w małej faktycznie jest 20s to bardzo dziwnie to wygląda bo chyba sposób pomiaru jest taki sam a regenty też pewnie są podobne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko

sorry za off topic

kiedys tu na forum bylo cos o projekcie urzadzenia ktore mialo robic wiekszosc pomiarow za jednym razem?

szukalem w funkcji szukaj niestety nie moge nic odnalesc

czy ktos juz cos wie na ten temat wiecej?

thx

pozdrawiam

Norbert

Dziekuje za link

nieznalazlem bo niewiedzialem ze to taki tytul ma (zabawka)


500L OptiW.12mm +sump112L

Odpieniacz BubbleKing mini200.Pompa obegowa New Jet 4500L/h , cyrkulacja 2xTunze6095 + multicontroler7096+JEBAO RW15 .oswietlenie Giesemann Infinity 2x250W+4xT5 ok 35kg skaly + 20kg Livesand+ Sera Siporax 3l.Automatyczna doleweka i inne duperele + TM Bio NP Pellets sie kreca.Reaktor Wapnia ala Dastaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#348325 seb :

A ja to bardzo żałuję że nie ma u nas dobrych testów na PO4...

Pozdrawiam

seb

.....eee tam Seba a na co ci to?:clowning Franek robi robote. Test dobry czy nie dobry. Za taka kasiorke to lepsze to i tak, niz zakrapiane i porownywane ze skala. 3 lata temu jak zaczynalem, kupilem Mercka i do tej pory hanna na tych odczynnikach pokazuje tak samo jak na swoich (cena przez pol)

Najbarzdziej sklaniam siebku metodzie KIDULTA nie ma jak dobre oko:)

P.S pozdrowienia dla badaczy.

....a wracajac do tematu, ja po kalibracji wsypuje proszek, zamykam, timer na 3 minuty i przez ten czas delikatnie gora-dol. Po dwoch minutach takiego krecenia proszek rozpuszcza sie calkiem lub nie co i tak niebma wplywu na kolor.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie,na rysunku jak byk 20 sekund,czyli małe Hanki są dwie a duża też ma inny sposób robienia testu.Po jaką cholerę robią zamęt,ale to też znamy z Salifierta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam lepszy numer. W mojej hance jest kilka instrukcji w różnych językach.

Oryginalne instrukcje są w języku angielskim. Ta instrukcja jest nawet ładnie zalaminowana.

Cytat: "Replace the cap and shake gently for 2 minutes until the powder is completely dissolved."

Natomiast dołączone instrukcje po niemiecku i francusku (ewidentne ksero) -

" Verschliessen Sie die Kuvette und schutten Sie sie sahte 20 sekunden lang."

"Replacez le capuchon et agitez doucement durant 20 secondes."

Może na początku krążyły instrukcje że mieszać 20 sekund, ale Hanna uznała że to za mało do całkowitego rozpuszczenia reagentu, więc zmienili same instrukcje poprawiając wartość czasową do 2 minut. W każdym razie Firma powinna powinna na stronie internetowej wydać jakieś sprostowanie do zaistniałej sytuacji.


Od 05.01.2014 nowe: 100x50x45, sump 112 l, 6 x T5 39W Dozownik EBTECH ze sterowaniem bluetooth, pompy Tunze 6025, 6045.

c9007dcceed49c71m.jpg26a1ff863e576da5m.jpg6d058997d459df13m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy jest i jaka możliwość kalibracji naszego sprzętu czy to małej czy dużej Hanki bo chyba wiecznie dobrze to nam nie będzie prawidłowo pokazywać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marku, z samej zasady działania kolorymetry nie potrzebują kalibracji przynajmniej w okresie kilku lat działania.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.