Skocz do zawartości
MrMayer

UWAGA OSZUST

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałby was osterzec przed kontaktami handlowymi z użytkownikiem o nicku pio7.

Tak się stało, że 26.04 zaklepal ukwiała i korala. Jako, że jeżdżę do wawy umówiliśmy się, że dowiozę. Potem mu nie pasowało wiec poprosiłem inną osobe z forum o przetrzymanie do wieczora i tak się tez stało. Pan pio7 nie dosć, ze nie odebrał zwierzakow osobiście i na czas to jeszcze zapomniał wysłać przelew. Gdy zapytałem po kilku dniach czyli wczoraj, dziś otrzymałem odpowiedź, że przez 3 dni zwierzaki tułały się po różnych sumpach i że ukwiał się nie pompuje więc nie zapłaci. Po dyskusjach i strachach stwierdził, że mogę sobie zwierzaki zabrac. Sorry, nie pakowałem, nie woziłem ich za darmo. A poza tym zbiornika już nie mam. I jak widzicie problem powstał. Ja umowę uwazam za wykonana i jutro zgłaszam oszustwo na policji. Co wy zrobicie z takim gostkiem nie wnikam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm.... ja kupowałem od kolegi Piotra i wszystko było ok .....

może zbyt mocne stwierdzenie z tym oszustem, ponieważ byłem u niego po akwarium i wydaje mi się, że nie oszukał mnie a wręcz przeciwnie ..... no nie wiem postaraj się wyjaśnić tą sprawę w sposób spokojny bo moim zdaniem jest to uczciwy chłopak chodź troszkę zakręcony ..... a z tą policją to najpierw wyjaśnij sprawę jakoś normalnie takie jest moje zdanie .... chodź nie chce się wtrącać

Wiesz byłem u niego w domu i jest spoko i wiesz zawsze jak mam problem z Reef-maxem to dzwoni sam nawet po serwiasie i pomaga więc bardzo dziwna sprawa, ale do wyjaśnienia tylko moim zdaniem na spokojnie bo oskarżanie siebie na wzajem nie ma sensu. Napewno dojdziecie do porozumienia

POZDRAWIAM :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wierz mi próbowałem, 14 dni było mu mało na wpłatę bo zaklepał 26.04. Dawałem mu czas do 15 tej na wplate lub potwierdzenie. To stwierdził, że nie wpłaci bo mój stosunek do niego jest taki a nie inny. 3 dni trzymać zwierzaki w sumpach, robić im kilka przeprowadzek i być zdziwionym, że ledwo żyją to trzeba być ostro zakręconym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz Piotr mi wysyła rzeczy z wawy i raz było długo ale jak się okazało to winna poczty i teraz miałem drugi przypadek z innym kolegą z forum ale wszystko do wyjaśnienia jest i tyle:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan
#350727 MrMayer :

Wierz mi próbowałem, 14 dni było mu mało na wpłatę bo zaklepał 26.04. Dawałem mu czas do 15 tej na wplate lub potwierdzenie. To stwierdził, że nie wpłaci bo mój stosunek do niego jest taki a nie inny. 3 dni trzymać zwierzaki w sumpach, robić im kilka przeprowadzek i być zdziwionym, że ledwo żyją to trzeba być ostro zakręconym.

Moim zdaniem obaj jesteście sobie winni. Ty nie powinieneś wchodzić w żadne układy aż nie zobaczysz kasy.

A kolega jak się zobowiązuje to powinien być na miejscu i o czasie, a nie marnować twój czas i narażać na koszta.

Pełno jest takich ludzi co po prostu nie czują potrzeby natychmiastowego uregulowania należności, niekoniecznie wynika to z chęci oszukania tylko z jakiegoś takiego "zamotania". Może za dużo palą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tu wyjaśniać - po prostu napisał, że nie zapłaci i żebym sobie zabrał zwierzęta (pewnie konajace po 3 dniowej tułaczce)

Sorry ja próbowałem wyjaśnić ale wypożyczalnią i kredyt bankiem nie jestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę się ustosunkować. Musze bo nie pozwolę żeby ktoś kto reprezentuje taki poziom mną szargał

Pozostaje mi stwierdzić że prawdą to się rozminął i to daleko, żeby nie stwierdzić że kamie. To co jest prawdą spłycił :).

Po odebraniu korali napisałem pw z wątpliwościami, że nie są takie jak na zdjęciach,

w odpowiedzi dostałem pw:

Poczytajcie jak kolega umie dyskutować :) bo ja mu gratuluje postawy i podziwiam styl :)

-------- Oryginalna wiadomość --------

Data : 2011-05-10 09:10 GMT

Tytuł : Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

Wszystko jak na zdjeciach.

Nie kombinuj. Dzisiaj do 15 tej masz czas na zapłate. Czy prześlesz skan wpłaty, czy bedzie kasa na koncie obojętnie. Kredyty to w banku. Po 15 całe forum dowie sie o oszustwie i uruchomie znajomych w policji.

Nie ukrywam że zaskoczyła mnie taka kulturalna wypowiedz więc wyskrobałem kolejne pw:

-------- Oryginalna wiadomość --------

Data : 2011-05-10 10:33 GMT

Tytuł : Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

Chyba cię zdrowo poniosło

Nie życzę sobie pw w takim tonie.

Przeczytaj jeszcze raz moje pw. Ukwiał dalej się nie pompuje.

Przelew zrobię jak ukwiał zacznie reagować, bo teraz to jest flak.

Jak nie chcesz poczekać w każdej chwili mogę ci go zwrócić.

pzdr

na co ku mojemu zdziwieniu:

-------- Oryginalna wiadomość --------

Data : 2011-05-10 11:33 GMT

Tytuł : Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

Trzeba było dłuzej czekać z odbiorem. Może masz złe warunki w akwa. Ja nie moge odpowiadać za twoje błędy. Idziesz do sklepu kupujesz płacisz. A później co jak zniszczyłeś zwierzaka. sorry. Po kilku dnaich jak trzeba zapłacić masz kłopot. Nie wezme do siebie bo to nie paczka ziemniaków, żeby wozić w koło. Nie wiem jak wygląda Twoje akwarium. Mam z 20 tu świadków jak ładnie ukwiał wygladał przed wyjęciem. Masz czas do 15 tej i koniec. A Panie funkcjonariuszu Państwowy tłumaczył się będziesz szybko innym funkcjonariuszom bo pod tym wzgledem źle trafiłeś. Mam w rodzinie i wśród znajomych 6 policjantów ;o) O 15.01 puszczam posty o oszustwie.

no to odpowiadam:

-------- Oryginalna wiadomość --------

Data : 2011-05-10 11:57 GMT

Tytuł : Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

Szkoda, widzę jednak że dalsza dyskusja z tobą nie ma sensu,

twoja postawa i zachowanie nie podoba mi się, nie zamierzam mieć z tobą więcej do czynienia,

podaj adres na który odesłać ci koral i ukwiał.

i w efekcie:

inalna wiadomość --------

Data : 2011-05-10 12:20 GMT

Tytuł : Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

Człowieku nie mam już zbiornika. To nie wypożyczalnia. Nie wiem nawet gdzie to trzymałeś. Nie masz kwitu trzeba się było nie wychylać. Leżysz 200 zł i koniec. O 15.01 sprawa pójdzie jak pisałem. przestań pajacowac.

Czekam na kasę lub potwierdznie do 15 tej

Mógł bym tak wklejać i wklejać.

Błędem było umawianie się że zostawi mi to u kolegi z forum. Ale to on nalegał na takie rozwiązanie.

Przelewu planowałem wykonać po otrzymaniu życia, nie z góry.

Jak widać wypowiedzi na wysokim poziomie. Brawo.


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grubo...

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda , że nie wszystko wkleiłeś. Sprawa prosta wzięłeś - płacisz ! Dziwne żeby zwierzaki byly jak na zdjęciach - miałeś je odebrać w czwartek a dziś piszesz . 3-4 dni tułaczki dla zwierzaków trochę wrażenia robi. Czy ty dalej tego nie rozumiesz.

100% zwierzaki ze zdjęć bo innych nie miałem a likwidowałem zbiornik - popytaj ludzi co na żywo widzieli. Dla mnie jesteś oszust i tyle 26 kwietnia rezerwowałeś - dziś 10.05 to twoim zdaniem mało czasu na wpłate ? Sorry jutro porozmawiasz z kim innym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może o tym fragmencie zapomniałeś ?

Subject: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

Sender: pio7

Recipient: MrMayer

Date: 2011-05-10 15:03

stan zwierząt nie zdecydował o tym że ich nie chce tylko twoje zachowanie w stosunku do mnie i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt jest taki, że miałem dostarczyć zwierzaki w umówione miejsce - ty miałeś zapłacić. Ja dostarczyłem. Ty nie odebrałeś na czas i nie zapłaciłeś. FAKTY

A więc w żaden sposób nie wykonałeś umowy i krecisz jak się da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony zrobiłem wszystko co mogłem,

w odpowiedzi na poprzednie pw:

-------- Oryginalna wiadomość --------

Data : 2011-05-10 12:29 GMT

Tytuł : Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

To czego ty się spodziewałeś? Ze będziesz mnie obrażał i straszył a ja potulnie zrobię co rozkażesz? Zastanowiłeś się przez chwilę co robisz?

Starałem się z tobą rozmawiać, tak samo jak ty mogłem się przecież awanturować.

Przegiąłeś i mam dosyć, załatw sobie kogoś kto ci to przetrzyma.

Nie ukrywam że liczyłem iż kolega się w końcu przełamie i zacznie normalnie rozmawiać ale nie dał rady,

do końca jechał po bandzie, straszył groził i starał się zmusić.

Więc podziękowałem.

Swoją drogą to jak ci nie wstyd? :)


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oszustwo jest umyślne , tu w grę wchodzi raczej odpowiedzialność za wady rzeczy sprzedanej , ale właśnie czy sprzedanej?

Raczej nie doszło do sprzedaży. Trochę mało szczegółów.

Po drugie , jest pośrednik transakcji i u niego może coś się stało.

A tak na marginesie to każdy ukwiał po wyjęciu z wody gorzej wygląda.:)

Propozycja ugody - każdy ustępuje na stówę i finito. Obaj dali ciała.

Cała mega afera niewarta tych pieniędzy.

cyt:

A Panie funkcjonariuszu Państwowy tłumaczył się będziesz szybko innym funkcjonariuszom bo pod tym wzgledem źle trafiłeś. Mam w rodzinie i wśród znajomych 6 policjantów ;o) O 15.01 puszczam posty o oszustwie.

Zdaje się że zmuszanie do określonego zachowania. Karalne zdaje się....

A tych 6 policjantów w rodzinie i wśród znajomych pewnie się teraz wstydzi.......

Możemy zrobić też off topic :kto ma więcej znajomych wśród policji , prokuratury.....

ps. Jak dzieci


600 litrów , w obiegu 750 l, , LR 70 kg, PS Hyperion , Franek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie jak dzieci. Jeden nie dostaje kasy i wiezie a drugi zamawia i nie odbiera.:)

Ukwiała widziałem w zbiorniku przed zawiezieniem do Warszawy. Był napompowany i zdrowy.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czekałem, czekałem, czekałem ....

Nie mam czasu na przepychanki z Tobą. Jutro rano sprawa oszustwa na policji. A co ty zrobisz to Twoja sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcza ale jaja :) Ja od MrMayer kupiłem ostatnio zbiornik, wszystko jak należy było, nie kłamał nic, a nic miał być uszkodzony, był uszkodzony.... żadnych niespodzianek....

Chłopaki załatwcie sobie jakoś tę sprawę polubownie i już. Ja kiedyś kupiłem w erybce euphylie na drugi dzień został mi tylko szkielet, tan Pan Tomek tylko wzruszył ramionami i powiedział hmmmm to nie moja wina, za kondycję zwierząt nie odpowiadam. Nie bardzo mi się to spodobało, ale cóż przecież bić się z nim nie będę, prawda???? Po prostu nie kupuję już u niego.... i tyle....

..... a za te 200 pln to cię chyba Policja wyśmieje bo to znikoma szkodliwość czynu jest, a po za tym jak mu udowodnisz, że Ci nie zapłacił z ręki do ręki. Pamiętaj, że w cywilizowanych systemach prawnych istnieje coś takiego jak domniemanie niewinności i to winę trzeba udowodnić, a nie jej brak....

h.


120x50x50 + sump 80 l, 35 kg LR, 8 kg LS, cyrkulacja 12000 l/h, 3000 l/h, 800 l/h..., Deltec AP600, LED 144w...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem nie wiem obaj zaraz bana dostaniecie i finał :)

Nie będę wydawał osądów kto winien a kto nie, choć tutaj wygląda to na....

Ale Panowie, co to za chamskie wklejanie PW ?

Po to jest PW (Prywatna Wiadomość) żeby była prywatna a nie dostępna dla wszystkich nie zainteresowanych.

Żenada, żal i smutek że dwóch dorosłych chłopów robi takie podjazdy.

Ave


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oszustwo to przestepstwo ścigane z urzędu. Nie ma kwot dolnych. Tymbardziej, że kolega funkcjonariusz państwowy. No cóż więcej dodać ...

z tym banem to już chyba przesada ;o)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#350744 Włodzimierz :

Normalnie jak dzieci. Jeden nie dostaje kasy i wiezie a drugi zamawia i nie odbiera.:)

Ukwiała widziałem w zbiorniku przed zawiezieniem do Warszawy. Był napompowany i zdrowy.

No nie do końca tak ale blisko , bliżej niż UWAGA OSZUST

Uczciwie uprzedzałem że system służby aktualnie mam 12/36 z czym się wiążą pewne ograniczenia z mojej strony.

Ja bym przebolał wygląd i stan zwierzaków, ale niektórych zachowań nie tolerują bo nie muszę.

Do tej pory kupiłem i sprzedałem kilkadziesiąt rzeczy, nigdy nie miałem takich problemów.

A od straszenia to są baby jagi w bajkach, którymi starszy się dzieci.

@skoczek pw musiałem wkleić bo chamstwo trzeba piętnować a w parze z kłamstwem to nie można inaczej.


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale musi być zamiar .

Kto w zamiarze osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym mieniem.

Po drugie , społeczna szkodliwość czynu nie może być znikoma.

A zwierze ,żyje? Bo może zabójstwo wchodzi w grę:)


600 litrów , w obiegu 750 l, , LR 70 kg, PS Hyperion , Franek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, że ja też sporo rzeczy sprzedałem i wszystko zawsze ok. Gotówa do reki. Tylko jeden klient nie mógł zapłacic bo był na służbie i jak nie było. Ciekawe. 2 tygodnie słuzbe miał ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze żyje, ale jak majer nie odbierze do 20 wyjmę z wody i wysuszę :)

a potem zgłoszę do obrońców praw zwierząt że zaniedbał!

@majer kalendarz do reki i powyliczaj sobie, chyba umiesz wyliczyć 12/36 i do tego dopasować dni w których byłeś?


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak sie rezygnuje z baniaka to zawsze sa jakies straty finansowe mniejsze lub wieksze te 200 sobie podaruj niech mu rosnie w potege moze jak sie opamietaja to ci zaplaci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie w kazdej umowie trzeba byc slownym. Sa kraje gdzie umowa to tylko formalnosc bo slowo to slowo i sprawa honoru.

Biore to biore, nie to nie. Bede na pewno. Cos sie zdarza dzwonie. Czy klient jest uprzejmy czy nie musze go obsluzyc.

Pio7 mysle ze gdybys nie krecil, kolega teraz bez kasy nie tracilby czasu na pisanie priv do Ciebie a tym bardziej roztrzasania sprawy na forum. On chcial tylko sprzedac a ty sie zdeklarowales. Dowiozl do Ciebie. To ze nie odebrales na czas? no czyja to wina.

Tym bardziej ze zaznaczyles, ze mu nie zaplacisz ale nie ze kondycja zwierzakow, a za jego stosunek do Ciebie. I tu wedlug mnie nie masz racji.

Juz nie patrzac na funkcje panstwie badz mezczyzna.

Bycie slownym jest wazniejsze niz urazona duma.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.