Skocz do zawartości
Kris_77

Do użytkowników led-ów

Rekomendowane odpowiedzi

jakie polecilibyście ledy do akwarium FO (bez korali) - czyli dość wysokiego

moc około 100-150W max - sterowalna barwa - może być bez bajerów

jak wyglądają takie led-y w porównaniu do żarnika 250W jeśli chodzi o refleksy i jasność w akwarium (dla oka)

można na priv

pozdr

kris


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm. Chorobcia. Może tak samo jak dla korali (2 niebieskie Royal Blue 425mW/350mA na jeden XP-G R4 - ten słabszy) tylko mniej pałeru. Co do refleksów, to o matulu, będzie Pan zadowolony :)


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi bardziej o gotowe produkty...

moc mniej więcej określiłem... chyba, ze będzie za ciemno dla oka...

a ilość niebieskich i białych ma dla mnie nieistotne znaczenie - chce mieć regulacje, żeby sobie dobrał odpowiednią dla oka barwę (preferuję niebieskawe)

ilość ewentualnych lamp itp oczywiście dobiorę do wielkości dna - ale można np dla przykładu 130 x 80 x 75h


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie długie akwa? W tej mocy to PS BP 110W i 160W. Ale tylko do akwa 70-80 cm długości.

Do 130 cm. to może Metis?

http://reefshop.pl/sklep/index.php?main_page=product_info&cPath=261_1056&products_id=7832

Albo taniej 2x ledy 90W z er....


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#350848 Włodzimierz :

Jakie długie akwa? W tej mocy to PS BP 110W i 160W. Ale tylko do akwa 70-80 cm długości.

Do 130 cm. to może Metis?

http://reefshop.pl/sklep/index.php?main_page=product_info&cPath=261_1056&products_id=7832

czyli przy podanych wymiarach np 2 x 110 W? zawieszone w poprzek?

jak to wygląda dla oka w porównaniu do 250hqi? i jak to doświetla dno przy 75h?

no i do posiadaczy Metisa - jak Wam to świeci? nada się?

może ktoś używa świetlówek led-owych? co z tym?


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do FO nie potrzeba chyba tyle światła co dla rafowego? Weź 2 x 90W z eryb.... Dla ryb nie ma znaczenia barwa światła.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro chcesz mieć jasno, to może maxspect? Widziałem porównanie i wypadają gorzej jeśli chodzi o PAR, co w tym przypadku nie ma znaczenia, natomiast dla oka dają dużo więcej światła.


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczytaj o Metisie - dla mnie super i mogę spokojnie polecić

co do barwy to niby dla ryb nie ma, ale dla własnego ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie czytałem, ze ten Metis 2 x 100 polecany jest do max 120x60x60 - boje się, ze będzie za mało światła dla oka i dno mocno szaro bure i ponure :)

szukam światła dość jasnego dla oka - i dla oka również chce dobrać barwę

muszę w takim razie poszukać tego maxspect-a


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to zbiornik FO - to Metis powieszony ok. 15cm nad wodą da Ci dużą ilość światła - i wszystko będzie wyglądało naprawdę bardzo dobrze. Pamiętaj, że w Metisach użyte są 4 rodzaje diód - XPG Neutral White, XPG CoolWhite, XPE Royal Blue oraz XPE Blue - co daje sumarycznie spectrum cieplejsze niż w BP - bardziej przypominające żarnik HQI z t5(nie jest tak przesączone niebieskim - choć dla niektórych to wada(w stosunku do BP) - a dla innych zaleta :-) )

Zalezy po prostu czym świeciłeś wcześniej - i do czego byłeś przyzwyczajony(jakiego światła).

Przy mocno obsadzonych koralowcami akwariach podwójny Metis byłby nieco za "krótki" do 130cm akwarium - ale przy FO?

Bez najmniejszego problemu - szczególnie przy tej głębokości i szerokości akwarium.

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak patrzę teraz na ceny chińczyków 120W - to dwie sztuki możesz kupić w cenie 2900zł(wyjściowej).

Metis 2x100W jest wprawdzie droższy - 4300zł (cena wyjściowa) - jednak Metis da Ci zdecydowanie więcej światła(także optycznie dla oka ludzkiego) - oraz otrzymujesz możliwości sterowania światłem tak jak chcesz. Zasadnicza różnica jest także w kulturze pracy.

Dodatkowo myślę że dosyć istotna jest kwestia garancji - z BSLED przestaliśmy współpracować w styczniu 2010r - na ponad 130 lamp od nich - 70 wróciło na serwis - z czego serwis masz w Chinach - w Polsce Ci tego nie naprawią(pozostaje kwestia czym świecić jak lampa w serwisie).

Na Metisa masz trzy lata gwarancji - serwis w Polsce.

W razie pytań - proszę pisać.

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki Przemek za info - muszę zobaczyć gdzieś Metisa w akcji na żywo - ma ktoś może w Warszawie?

bo jeśli chodzi o wygląd to znasz moje zdanie - najładniejsza Polska lampa led :)


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega GoGel ma, tylko on ma chyba XMa 3x150


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafał, podeślij:bow Koledze Metisa do testów, za kaucją oczywiście:bump1


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@szkoda że tylko Polska :)

A tak serio w Polsce jest już kilkanaście Metisów - i użytkownik Gogel(Wawa) ma potrójnego - ale w wersji XM.

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#351104 Przemek :

@szkoda że tylko Polska :)

te ładniejsze nie z Polski to te dezajnerskie cieniutkie, bez radiatorów, głównie mniejsze... widziałem parę na necie - może zupełnie nie działają ale wygląd mają :)

użytkownicy Metisów - odezwijcie się :) najchętniej 2 x 100W


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.