Skocz do zawartości
Muniek

ślimaki Turbo - rozmnażanie (kompilacja luft)

Turbo rozmnażanie  

38 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy w twoim akwarium rozmno?y?y si? ?limaki turbo?

  2. 2. Czy uwa?asz, ?e rozmno?enie ?limaków turbo w akwarium jest trudne?

    • tak
      0
    • tak, poniewa? nigdy mi si? nie uda?o
    • nie
    • nie, cho? nie znam przyczyny powodzenia
    • nie jest trudne przy odpowiednich warunkach
    • nie zastanawia?em si? wcze?niej nad tym
    • nie wiem
    • inne


Rekomendowane odpowiedzi

Gość

w moim akwa tez ostatnio pojawil sie wysyp turbo, niektore maja juz po jakies 7 mm wielkosci, ale dziwne jest to ze od 2 miesiecy posiadam tylko jednego doroslego turbo w akwarium :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z przezywalnoscia roznie bywa, jesli w akwarium jest cos co je podjada to wiele z mlodych nie przezyje, ale zawsze sie jakies uchowaja.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moje w takim razie są bezpłodne:).Mam je 3 lata i zero potomstwa:O_o


90*50*50,sump96l,30kg LR,Deltec AP600,Eheim 1250 obiegowa,cyrkulacja Marea 3200 i koralia evolution 4000,oświetlenie DIY 6*39W,Lajon112,dolewka SP 300,filtr przepływowy diy na absorber fosforanów i węgiel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też się pochwalę

jakiś czas temu umieszczałem fotki "sakiewek" z jajeczkami w środku a od kilku dni obserwuje dziesiątki małych ślimaków


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja tez sie pochwale i mimo nie najlepszych warunków w moim oceanie to urodziło sie chyba z 30 malutkich slimaczków z bialymi muszelkami. kilka ma juz okolo 5mm


Akwarium: 120 litrów, oświetlenie T5 4x24 wat 18000K,

LS 3 kg, odpieniacz też jest. obsada: 2 garbiki,brzydal oraz 3 slimaczki i wężowidło

chętnie podziele sie aipatisią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wykluło--- no niech bedzie. zostałem ojcem.;):)


Akwarium: 120 litrów, oświetlenie T5 4x24 wat 18000K,

LS 3 kg, odpieniacz też jest. obsada: 2 garbiki,brzydal oraz 3 slimaczki i wężowidło

chętnie podziele sie aipatisią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

właśnie skończyłem oglądać orgie moich ślimaków turbo , zdążyłem tylko na jakieś 40min pokaz a ile trwał przede mną to nie wiem , efekt jest taki ze w akwarium miliony jajek , wyglądają jak maleńkie pęcherzyki powietrza , ryby pływają i łapią co mogą wygląda to tak jakby łapały powietrze , co mądrzejsze podpływają do samicy ślimaka i łapią cala strugę jajek , na początku myślałem ze to odpieniacz świruje ale po wyłączeniu nic się nie zmieniało , dopiero po jakimś czasie obserwacji zobaczyłem samca jak sika nasieniem , fajne doznanie ciężko opisać ten widok jak by się wszystkie dogadały nawet te co były o ponad metr od siebie były aktywne

Mial już ktoś takie show będzie coś z tego czy tylko korale i ryby sobie podjedzą ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to już było :-)


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to potraktuj to jako odświeżenie tematu :bang head

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, dziś rano budzę sie, patrze w akwarium, a woda mętną jak mleko, wszystkie ryby w skałach, a ślimaki na szybach, patrze na ślimaka, i on wypuszcza takie białe coś z siebie, korale tak napompowane jak nigdy. . .

jak rozmnażają się te ślimaki, podejrzewam że to była wypuszczona sperma czy coś tego typu ? co jakiś czas miałem takie małe jajeczka na szybach, ale przy czyszczeniu odrywałem je . . .

co o tym myślicie, czy to pozytywne zjawisko ?

martwi mnie że ryby w skałach siedzą, i do karmienia tylko krewetki wyszły . . .

pozdrawiam

Edytowane przez MixEEr (wyświetl historię edycji)

TOTM ---> http://reefhub.pl/mikolaj-szostak-mixeer-1000l-z-myslenic/

Moje akwarium ---> http://nano-reef.pl/...120#entry664781

Mój kanał Youtube ---> http://www.youtube.com/user/mixeer0700

SPRZEDAM SPRZĘT PO LIKFIDACJI AKWA ---> 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę sie do tematu. Dopiero co zakupione, po aklimatyzacji wpuszczone slimaki turbo(dokładnie 1 szt) wypuszca z siebie białą wydzielinę trochę przypomina to spermę. Max 15min w nowym akwarium ,więc to samo pytanie czy to rozmnażanie czy coś nie dobrego ???

Wieczorem jak znajdę kabel postaram się zamieścić filmik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do śledzenia tematu od pierwszego posta oraz wzięcia udziału w ankiecie

Witam

Zadałem sobie niewielki trud by odnaleźć i połączyć w jeden większość tematów na NR poświęconych rozmnażaniu ślimaków turbo w zbiorniku ogólnym, czyli w warunkach domowych bez większej ingerencji człowieka w sprawy natury. Wiadomym faktem nie od dzisiaj, że wiele gatunków ślimaków z wielkiej rodziny potocznie zwanej Turbo rozmnaża się samoistnie w akwarium. Jak widać z zebranych postów w temacie wiedza na ten temat jaką się podzieliliśmy jest nader mizerna w porównaniu do Waszych sporych sukcesów w temacie.

Żeby jednak nie było tak cukierkowo z tym "samoistnym rozmnażaniem" należy należy się liczyć ze spełnieniem kilku warunków, o których chciałbym żebyśmy wzięli pod dyskusję w tym temacie m.in.:

- ślimak turbo - informacje podstawowe

- naturalni wrogowie

- parametry wody

- czynniki zagrożenia

- dieta

Zapraszam do dyskusji

pozdrawiam

luft


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brakuje mi w ankiecie - robią bara-bara a młodych nie widać :)


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że temat idzie jak po grudzie :)

- naturalni wrogowie

W moim baniaku rozwój świeżych turbo skutecznie hamował wargatek. Kiedy klepnął w kalendarz nastąpiła wręcz eksplozja drobnicy, która panoszy się śmiało po całym baniaku. Poniżej wklejam 2 zdjęcia wykonane przed chwilą telefonem z latareczką w ręku (bardzo proszę o nie pisanie do mnie na pw o sprzedaż ślimaków, gdyż się tym nie zajmuję i nie mam na to czasu na chwilę obecną).

20140206_230109.jpg

20140206_230139.jpg


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Podepnę sie do tematu. Dopiero co zakupione, po aklimatyzacji wpuszczone slimaki turbo(dokładnie 1 szt) wypuszca z siebie białą wydzielinę trochę przypomina to spermę. Max 15min w nowym akwarium ,więc to samo pytanie czy to rozmnażanie czy coś nie dobrego ???

Wieczorem jak znajdę kabel postaram się zamieścić filmik.

To nie sa turbo. Turbo tak sie nie rozmnażają...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mi się wydaje, że nie są to Turbo tylko Collonista costulosa:

http://en.reeflex.ne...a_costulosa.htm

Mam ich tysiące, a może więcej. Ponoć są nieszkodliwe i żywią się algami.

Początkowo myślałem, że jest to efekt "białego dymku" trochusów, co było wielokrotnie poruszane na forum, ale wydaje się, że nie.

Jeśli chodzi o rozmnażanie turbo, to chyba też coś mi się udało, bo nawet kilka dostał ode mnie Baszurek. Collonista są bardzo małe i wydaje się, że "obrót" materii w tym względzie jest bardzo duży. Trochusy rosną powyżej 0,5cm i są wyraźnie inne.

Aha, Doktorek je ignoruje.

Edytowane przez Arduan (wyświetl historię edycji)

http://nano-reef.pl/...n-szybki-start/

Nowe, większe, ale nadal AF:

http://reefhub.pl/ca...aniewski-1000l/

Myślimy tak, bo wszyscy inni ludzie tak myślą;

albo dlatego, że myślimy w ogóle, to naprawdę tak myślimy;

albo dlatego, że kiedyś kazano nam tak myśleć,

to myślimy, że musimy tak myśleć...

Rudyard Kipling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, jeśli ten post tyczy się moich zdjęć to nie wykluczam, że masz racje z tymi Collonista

Niemniej do tej pory miałem tylko turbo o wzorku podstawy muszki biało-fioletowej i postać młodociana tak wygląda jak na zdjęciu, które zrobiłem

Dodam zresztą, że sam turbo w obecnym baniaku mam od krakowskiego kolegi Bogdana, który ze swojego 120litrowego baniaka zasilił "pół miasta" tymi turbosami :)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariuszu, przyjrzyj się muszli. Moim zdaniem Turbo mają stożek skierowany ku górze, Collonista lekko w bok. Myślę, że rozmnazanie jest możliwe, ale mamy tutaj dwa różne gatunki, przy czym Turbo są w mniejszości. Trzeba je wyszperać z "kolonii Collonistow".


http://nano-reef.pl/...n-szybki-start/

Nowe, większe, ale nadal AF:

http://reefhub.pl/ca...aniewski-1000l/

Myślimy tak, bo wszyscy inni ludzie tak myślą;

albo dlatego, że myślimy w ogóle, to naprawdę tak myślimy;

albo dlatego, że kiedyś kazano nam tak myśleć,

to myślimy, że musimy tak myśleć...

Rudyard Kipling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam mnóstwo tego czegoś co pokazał Lufcik, wyłażą zaraz po zgaszeniu światła, za dnia ich prawie nie widać. A 2 duze turbo odkąd je wpuściłem siedzą cały czas przyklejone do siebie i chyba kopulują. Czasem wyjdą na pastwisko na tylnej szybie, ale to też tylko w nocy


250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to jeden z moich tłuściochów urodzony w wakacje ,muszę przyznać że rosną dosyć szybko.Największe obecnie są wielkości sprzedawanych w sklepie.66517711565964143713.jpg

I najmniejszy jakiego mam w akwarium sfotografowany dzisiaj ,mierzy 5mm.48684441648100555504.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój tectus puszcza sporo nasienia (nie wiem czy tylko on jeden czy pozostałe też). Woda już drugi raz w ciągu tygodnia zrobiła się mętna. NO3 przy tym zmętnieniu skoczyło do 10 (nigdy nie miałem więcej niz 5). Czy takie wywalanie nasienia w sporej ilości jest bezpieczne? Korale zadowolone ale boję się niekontorlowanego skoku parametrów


Baniak 200x50x50, sump 93x50x35, odpieniacz WhiteSkim250, oświetlenie chińczyk LED 3x120W, obieg NJ4500, cyrkulacja Jebao RW-20 + JVP202, dozownik jebao DP-4, balling+pełen AF. Filtracja - siporax+odpienek+NP Pro+ocet. Sól Aquaforest FSRS

3f2f5d29da7db8bbe07873ee4d63922du483a445.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie stanie. U mnie kilka tectusów na raz dymiło przez kilka godzin i parametry były ok.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.