Skocz do zawartości
marcinoo

Nowe akwarium 200 l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,od pewnego czasu przymierzam się do zmiany zbiornika na większy.Mam już jakiś wstępny obraz ale potrzebuje ewentualnego wsparcia z waszej strony.

Na chwilę obecna mam 120 l zbiornik z panelem i chcę go zamienić na 200 l z sumpem.Jeżeli chodzi o wymiary to zadecydowalem ze będzie to 100x50x40h.Komin przelewowy o wymiarze 15x15 i tu potrzebuje rady odnośnie średnicy otworów i o ile niższa ma być ścianka komina na której będzie grzebień przelewowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny zbiornik tylko mam 100x55x40 i komin mam zrobiony 15x15 i tam mam 3 otwory pod śrubunki 2x 25mm ( spływ,rewizja ) powrót 1x 20mm , co do komina to ja mam go o wysokości 35cm i wszystko gra jak trzeba jak testowałem.


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli jedna scianka komina (boczna)jest wysokości zbiornika natomiast ta gdzie będzie grzebień 35cm??dobrze myślę??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dobrze myślisz :D


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o kominie na srodku tylnej scianki zbiornika??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze byc na srodku. Grzebien dalbym dookola, po co spietrzac wode skrocajac grzebyk ?

Moze wystarczy 10x15 a powrot wezem ?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslalem o tym ale zbiornik bedzie stal w miejscu gdzie bedzie widac wszystko za nim więc chyba zostane przy pierwszym rozwiązaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o kominie na srodku tylnej scianki zbiornika??

ja myślę, że to średni pomysł. zwłaszcza przy długości zbiornika 100cm. jest duże prawdopodobieństwo, że pojawią się problemy z ustawieniem cyrkulacji. ja bym robiła w rogu :)


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...a ja bym robil komin zewnetrzny,po co miejsce marnowac i kombinowac z cyrkulacja...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam dokladnie 100x40x50h i mam pudelko przelewowe, ale... w nowym projekcie bedzie komin (albo panel)


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc,raczej zdecyduję się na komin w rogu zbiornika :Smile Boczne pudełko napewno jest najlepszą opcją ale zależy mi na estetyce a przy pudełku rurki bokiem idą a tecgo chcę uniknąć.

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze ostatnie pytanie bo nie jestem pewien co do wymiaru komina,Zdecydowaem już że będzie w prawym rogu,średnicę otworów też znam ale nie jestem przekonany do rozmiaru samego komina(15x15 a otwory 2x45mm i 1x35mm)Może bardziej estetycznie będzie o wymiarach 20x14??jak myślicie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powrot z sumpa do akwarium mozesz zrobic z tylu szafki wezem (zawsze to jeden otwor mniej).

Mam dwie dzury tez na przeloty 32 mm i na obydwu durso. Komin 25x15, ale 20 x15 tez by wystarczyl. Trudno mi powiedziec, czy odstepy miedzy otworami beda wystarczajace w kominie 15x15.

@Nika,prosze mnie nie krytykowac, bo my sie jeszcze spotkamy i pogadamy! :ph34r::whip


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie bierzesz pod uwagę komina w rogu w trójkącie.Łatwiej zabudować i ustawić cyrkulację.Tak mam u siebie zrobione i też mam trzy otwory.


100x50x50(przód opti)+sump 72l,odpieniacz APF600,obieg nj2300,cyrkulacja jebao wp40+koralia3+koralia4,oświetlenie led cree 144w diy,auto dolewka diy,25kg LR,18kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

@Nika,prosze mnie nie krytykowac, bo my sie jeszcze spotkamy i pogadamy!  :ph34r:  :whip

@Stani, gdzieżbym smiała ! ani nie krytykuję ani nie podważam. i choć jesteś moją Alfą i Omegą w kwestii solniczkowej, to jedynie delikatnie sugeruję, że przy kominie z boku mniejszy problem z cyrkulacją. A już przy kominie w rogu i trójkątnym (tak jak @markus892 wspomniał ) to już w ogóle super :)

i mały OT,

...bo my sie jeszcze spotkamy i pogadamy!  :ph34r:  :whip

no własnie nie wiem jeszcze gdzie i jak, ale na pewno :) zerknij Stasiu na drobne zmiany


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Staniemu z tego co wiem wsio ryba, byle był domek, a nie hotel :)

Pozdrawiam

seb

ps. a co do komina to trójkątny w rogu :)


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.