Skocz do zawartości
reefmax

Oświetlenie LED

Rekomendowane odpowiedzi

Tego typu tematy może i jest wiele ale mam plan zrobić oświetlenie LED z innymi ledami.

A więc:

Akwarium 50x50x50

oświetlenie:

6x led 10000K

3x led 20000K

Takiego typu żaróweczki:

http://nano-reef.pl/uploads/monthly_05_2011/post-12136-0-21699600-1306423014_thumb.jpeg

Jeszcze schemat rozmieszczenia żarówek:

http://nano-reef.pl/uploads/monthly_05_2011/post-12136-0-27621000-1306423405_thumb.jpg

post-12136-0-21699600-1306423014_thumb.jpeg

post-12136-0-27621000-1306423405_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...ja najpierw bym zobaczyl jak one swieca i ile daja swiatla wszystkie na raz...jak chcesz miec takie spoty to zdecydowalbym sie na Par38 od aquamedica...Poza tym w takiej konfiguracji mysle ze zabraknie Ci royal blue...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna taka żarówka oświetla mi toaletę więc moc chyba ok:)

Zawsze mogę jeszcze 1 blue dodać:)

Wszystkie na raz na 250cm2 dają niesamowitą moc świetlną.

Ten system oświetleniowy będzie kosztował max 300zł nie to co z aquamedic'iem

Światło jest w takiej konfiguracji bo tak będzie ułożona skałka, nie ma sensu oświetlać powierzchni która i tak nie będzie eksploatowana przez koralowce.

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mala rada... poczytaj kolego o swiatelku led, dopiero pisz, ze zamiennik halogena (MR16) bedzie Ci swiecic nad akwa...

a pozniej bedzisz zadawal pytania: dlaczego mi nic nie rosnie, dlaczego mam glony, dlaczego mam zolto...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EEE tam pooh się czepiasz chłopaka. Jak w kiblu dają radę to w Reefmaxie nie poradzą?


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Łehehehe :D nie no 50W żarówka wolframowa dawała radę u Kiepskich w klopie :D to dopiero taki LED musi dawać. SPSy oszaleją z przyrostami :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pooh widziałeś kiedyś ledy 20000K albo 10000K? twoim zdaniem są żółte?

Przyrost korali jest zauważalny przy świetle 0,25W/L. Pytam czy takie mogą być bo nie wiem jak jest z widmami w takich LEDach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem widziałem takie ledy w opisach supermarketów. Kart katalogowych jakoś nikt nie kwapił się dostarczyć.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zamawiam te LEDy jak będą się nadawać w specjalistycznej firmie zajmującej się tylko oświetleniem LED, 20000K w supermarkecie?

A i w końcu czemu się te ledy nie nadają?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta żarówka led ma 10000k ? to chyba żatr


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma to być do reefmaxa to poczekaj trochę . Wkrótce wyjdzie kompletny zestaw do samodzielnego montażu w pokrywie reefmaxa .Wykręcasz świetlówki , wkręcasz lampę i wsio. Komputer na pokładzie zamiast tego oryginalnego zegarka. Prawie 100W w ledach :p


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To oświetlenie nie jest do ReefMax'a!!! Zakładam kostkę 50x50x50 jak już napisałem.

Sygen, żarówka z obrazka nie ma 10000K, chciałem tylko pokazać o jaką mi chodzi, tak z czystej ciekawości, jak rozpoznałeś że ta żarówka nie ma 10000K??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie żarówki mają max 6500k barwa zimna tak jak podaje producent.Po wyglądzie nie rozpoznam ale jeszcze nie spotkałem aby takie żarówki miały 10000 kelwinów


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mogę ci podać numer telefonu to sobie zadzwonisz i sprawdzisz:) Żarówki ledowe mają nawet 20000K

Mogą być wszystkie LEDy 15000K?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mogę ci podać numer telefonu to sobie zadzwonisz i sprawdzisz:) Żarówki ledowe mają nawet 20000K

Mogą być wszystkie LEDy 15000K?

daj linka :rolleyes:


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na gębę to wszystko jest możliwe, rozmowa telefoniczna nic tu nie da. Trzeba to empirycznie sprawdzić.

ps. z takim stażem flamewar'y zaczynać chcesz, niech mnie ktoś poprawi, ale chyba źle trafiłeś??


c4ca4238a0b923820dcc509a6f75849b.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie pyskuje jak to napisałeś, Zapraszam do Częstochowy sklep koło trasy A1.

Ja dzwoniłem sprzedają ledy 10000K za 14zł brutto, a 20000K na zamówienie, zresztą wpadnę tam jutro popytam dokładnie jakie i napiszę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze znam ten sklep. O większych głąbów trudno. Gościu na pytanie czy mają w ofercie 3-watowe Power Ledy pyta ile chę metrów kupić. To nie jest specjalistyczny sklep z oświetleniem led tylko kilku pacanów sprowadzających z Chin samie nie wiedzieć co. Jak Ci ktoś już napisał wyżej nie ma żarówek led 10000, 15000 czy 20000K. 15000 i 20000 to nawet ledów nie ma a jeśli się trafi 10000 to jest to odrzut z produkcji. Dyskusja chyba jest jałowa bo za bardzo nie wiesz o czy mówisz a nawet nie zadałeś sobie trudu aby wcześniejsze tematy o ledach przeczytać. Chcesz zobaczyć co nadaje się nad zbiornik morski? Zapraszam.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no co Wy Chłopaki... przestańcie inicjatywy dusić w zarodkach ;) może to metoda na sukces ;) może Wy tradycjonaliści się nie znacie, może to przedsięwzięcie wytyczy nowe standardy, da początek nowemu hobby lub nowej dziedzinie nauki ;) nie wolno tak od razu krytykować!

a serio to:

@reefmax życzę powodzenia, tylko pamiętaj, że w morszczyźnie chyba lepiej opierać się na "poznanym i sprawdzonym" niż eksperymentować...

Wczoraj kupowałem wurdemani i sól, a Ktoś mądrze powiedział w rozmowie o soli, każda sól jest dobra bo przechodzi rygorystyczne badania, jest stosowana w olbrzymiej ilości akwa na świecie z sukcesami... ale zdarzają się pojedyncze przypadki gdzie ktoś "czyni cuda" w swoim zbiorniku a winę zrzuca na producentów np w tym przypadku soli...

na dodatek żale wylewa się później na publicznych forach, czyniąc czasami bezpodstawne zarzuty do producenta jednego, drugiego produktu. uprzedzam tylko fakty, żebyś za miesiąc dwa nie pisał, że przez sól, szczepki od kolegi, wodę, lub pokarm... masz wysyp cyjano, dino, czy jeszcze innych ciekawostek przyrodniczych ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reefmax- sprobuj. 14zl to nie majatek. Ale skoro sie uparles to chociaz napisz potem o swoich wrazeniach. Badz jednak przygotowany na porazke bo akurat na tym forum jest paru specow od oswietlenia ledowego a Ty ich nie chesz sluchac


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, jak pisalem w swoim wczesniejszym poscie;

kolego poczytaj o PAR, o liczbie lumenow z Wata, a co do temperatury barwy, temp. 20000 K uzyskasz w ledach WYLACZNIE przy "zmiksowaniu" bialych i niebieskich (np Cree XP-G i i Cree XP-E RoyalBlue, nie wspominajac juz o XM-L)...

uwierz mi ledamia oswietlam praktycznie 90% domu i wiem, co pisze...

moje oswietlenie led w akwa to wlasnie diody Cree i aktynika T5,

zrobisz, jak chcesz :waving

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.