Skocz do zawartości
snocho

[1125l] "Jak Feniks z popiołów" + [540l] zaplecze

Rekomendowane odpowiedzi

Gość DarekB30

Jak cos to dzwon ;)

Dariusz Barcikowski

Wysyłane z GT-I9001

( +48 797 345 997 )

za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe podsumowanie pierwszego, nie do końca udanego tygodnia pracy. Kubek wyczyściłem w poniedzialek wieczorem, w piątek wieczorem wyglądał tak:

gallery_7670_2251_143340.jpg

Źle nie jest, ale mój stary Reef Octopus wywalał więcej, dużo więcej.

Jeśli chodzi o zmiany. Skleiłem i zamontowałem w sumpie ten dodatkowy zbiorniczek, który podnosi poziom wody na zejściu. Przy okazji wklejając przegrode zrobiłem sobie bubble stopa na jakies zagubione bąble powietrza.

gallery_7670_2251_21995.jpg

gallery_7670_2251_209175.jpg

gallery_7670_2251_166869.jpg

gallery_7670_2251_182019.jpg

Teraz regulacja jest troche łatwiejsza, choć bez spektakularnych sukcesów. Udało mi się jednak ustawić odpieniacz tak, jak chciałem, zobaczymy jaki będzie wynik za tydzień.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a że tak się głupio spytam: czy rura wypływowa z idpieniacza musi być zanurzona w wodzie ? Nie możesz jej dać ponad poziom wody i wtedy nic nie będzie podsysać wody ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MiQ

Tak, nie będzie podsysać wody, ale dźwięk jaki wtedy wydaje... Musiałbym żonie stopery założyć. Tędy nie da rady.

Za sprawą kolegów Noa i Jacka56 mam na zapleczu pełne refugium, za co im serdecznie dziekuję.

Glonów jest mnóstwo, zobaczymy jak poprawi to jakość wody. Po ostatnim intensywnym karmieniu Idola dzisiejsze testy: NO3 10mg/l, PO4 0,3mg/l. Jest więc co poprawiać :coffee:

gallery_7670_2254_223017.jpg

gallery_7670_2254_189905.jpg


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ladnie, ogorkowa bez ogorkow :)

Bedzie mialo co wciagac.

Pozdrawiam


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest dobrze. Je wszystko, co mu dam. Zaczał interesować się LPS-ami, zmasakrował mi jedną Caulastreę, więc mocno się zastanawiam, czy wpuszczę go do głównego zbiornika.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie idol skubał favie/favites, duncanopsammie i ostrzygł jeżowca :chris:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Snocho jesli moge podpowiedziec w kwesti Idola co nieco ... Moj pochodzi ze Sri Lanki. Plywa w akwa juz od 2 lat i ma sie calkiem dobrze. 2 miesiace temu w zwiazku z przeprowadzka musialem go wpuscic do niedojrzalego akwarium. Jak wyglada - zalaczone zdjecia. W tej chwili ma okolo 7 cm natomiast pletwa grzbietowa ja to nazywam " bat " okolo 12 cm. To wlasnie ten " bat " swiadczy o kondycji tej przepieknej ryby. Nigdy nie walczylem o to aby zazeral sie gabkami. Akurat ze mieszkam w poblizu Long Island i z tego co mi wiadomo to wytrwali fani tej ryby nawet jezdza specjalnie po gabki na plaze wlasnie w okolice Long Island - bodajze najczystsze plaze wokol NY to nie probowalem tych gabek :). Od poczatku dieta, ktora mu serwuje to Baby Clams okolo 6 sztuk dziennie firmy H2O lub HIKARI - CLAM ON A HALF SHELL - ryba wariuje za tym, tutaj link http://www.hikariusa...n-a-half-shell/, raz dziennie dojada NUTRAMAR OVA - to sa jaja Lobstera Pacyficznego - karmie tym swoje Pseudanthiasy Tuka - jedyny pokarm ktory jedza, HIKARI - BRINE SHRIMP - http://www.hikariusa.com/brine-shrimp/ - 6 kostek dziennie zjada sam niemalze do granic mozliwosci :) :) :) oraz od czasu do czasu podaje Spiruline Julian Sprung - ale nie jest wielkim fanem spiruliny. Oczywiscie Hikari seria BioPure - wszystko fortyfikowane witamina C i reszta z listy. Lista jest dluga. Z tego co zauwazylem to podstawa jest dobrej jakosci jedzenie. Po wpuszczenia zlapal nieco ospy ale po 5 dniach bylo po temacie. Nigdy nie kuruje swoich ryb z ospy niczym poza dobrym jedzeniem. Nigdy nie uzywam rowniez kwarantanny. Idol plywa z Achillesem i Blue Hippo jesli chodzi o ryby agresywne. Ale on jest Panem akwarium. Jesli chodzi o podjadanie korali to nie lapie ich w ogole. Na zdjeciu jest Tridacna a obok chyba nawet muszle od Baby Clams - czyli te ktore uwielbia. To dla niedowiarkow. Moze pochodzenie geograficzne ma znaczenie w przypadku gustow kulinarnych tej ryby. Nie zauwazylem rowniez szczegolnej plochliwosci a nawet zainteresowanie tym co na zewnatrz ...

To w wielkim skrocie :) Moze te informacje beda nieco pomocne dla fanow tej ryby.

Ps. Kiedy go kupowalem w akwarium w sklepie nie jadl nic. Plywal ponoc 3 dni. U mnie na drugi dzien po wpuszczeniu zaczal jesc ( zadalem sobie trudu kupienia wszystkich chyba mrozonych pokarmow jakie sa dostepne w USA lacznie z tymi, ktorych sklad zawiera gabki ) Brine Shrimp. I tak jest do dzisiaj ... Polecam w trudnych wypadkach srodek ktory nazywa sie ANGELIXIR firmy Brightwell Aquatics specjalny zestaw amino kwasow dla Gabkozercow. Nie probowalem bo nie musialem ale na Reef Central Panowie pieja z zachwytu. Rowniez bardzo dobry dla pokolcow tych trudniejszych ... http://brightwellaqu...s/angelixir.php

Pozdrawiam wszystkich fanow tej cudownej ryby i zycze sukcesow.

post-12464-0-45239000-1346600901_thumb.jpg

post-12464-0-41463500-1346600914_thumb.jpg

post-12464-0-16409200-1346600926_thumb.jpg


50"x25"x30" AGA Herbie Overflow - ATI Sun Power T5HO 8x54 W - DIGITAL AQUATICS Reef Keeper Lite Controller - 2x VORTECH MP 40 + MP 10 + Vertex V6 ( 1580 gph ) - VERTEX Omega 180i - VERTEX RX-z ZEO Reactor ( All in One Biopellets ) - VERTEX LIBRA Doser - ESV Two Part Calcium System - VERTEX ROX .8, Tropic Marine Pro Reef - Salt Mix.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, że napisałeś. Masz na prawdę pięknego Idola. Odpukać mój zjada praktycznie wszystko, co mu dam, więc nie mam już ciśnienia z faszerowaniem go gąbkami :) Skórę ma już zupełnie czystą. Wypadałoby go więc już dać do głównego zbiornika. Mam tylko opory o te LPS-y. Gdyby je tylko podgryzał - OK, ale tą Caulastreę, o której wcześniej pisałem po prostu porozrywał w drobny mak. Mam teraz urlop, więc to chyba najlepszy czas, zeby spróbować i w razie czego ponownie łapać...

Edytowane przez snocho (wyświetl historię edycji)

pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idol ma zeby i to piekne, wiec sie nie dziwie ze zostalo nic ... moze sprobuj podawac mu caly czas jedzenie :). Wiem ze to brzmi lekko niewiarygodnie, ale mozna. Ja dosc wczesnie zaczynam prace, wiec poranne karmienie zostawiam mojej zonie. Po zapaleniu swiatel o godz 8 smej ryba dostaje 6 malzy, ktore sobie skubie powoli. Na malzach wytrzymuje do godz 15 stej ( czas karmienia wszystkich ryb ) Potem dostaje owe 6 kostek Brine shrimp o ktorych wspominalem wczesniej i Nutramar Ova ( pokarm dla Anthiasow, ktory podjada calkiem zwawo ). A okolo godz. 6-7 dmej laduje 3 cm pasek spiruliny. Co 2 gi dzien. Nie zawsze skubie. Niestety to jest ryba, ktora je caly czas i naprawde je bardzo duzo. Wazne jest rowniez o ile nie najwazniejsze to aby jedzenie bylo bogate w witaminy i amino kwasy. O ile pamietam dobrze ( Idolami interesuje sie juz bardzo dlugo ) gdzies na Reef Cenral jest watek o tym ze Idol, ktoremu brakuje odpowiedniej diety bedzie skubal korale co w dluzszym odstepie czasu z reguly konczy sie zgonem ryby. Korale zawieraja enzymy, ktore w wypadku tej ryby nie sa trawione. Stad tez zdziwienie niektorych sympatykow tej ryby kiedy okazuje sie ze b dobrze jedzaca ryba " nawet KORALE - sa tacy, ktorzy specjalnie kupuja ulubione korale " odchodzi ni z tego ni z owego na wieczna rafe.

Znam pare osob, ktorym udalo sie utrzymac ta rybe po kilka lat. Zawsze w diecie byly malze ...

Ps. Ponizej ciekawy link napisany przez specjaliste od Idoli. Po angielsku niestety. I jako zalacznik " obrzydliwe " :) zeby, ktore widac po zblizeniu ...

post-12464-0-16856100-1346607645_thumb.jpg


50"x25"x30" AGA Herbie Overflow - ATI Sun Power T5HO 8x54 W - DIGITAL AQUATICS Reef Keeper Lite Controller - 2x VORTECH MP 40 + MP 10 + Vertex V6 ( 1580 gph ) - VERTEX Omega 180i - VERTEX RX-z ZEO Reactor ( All in One Biopellets ) - VERTEX LIBRA Doser - ESV Two Part Calcium System - VERTEX ROX .8, Tropic Marine Pro Reef - Salt Mix.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

50"x25"x30" AGA Herbie Overflow - ATI Sun Power T5HO 8x54 W - DIGITAL AQUATICS Reef Keeper Lite Controller - 2x VORTECH MP 40 + MP 10 + Vertex V6 ( 1580 gph ) - VERTEX Omega 180i - VERTEX RX-z ZEO Reactor ( All in One Biopellets ) - VERTEX LIBRA Doser - ESV Two Part Calcium System - VERTEX ROX .8, Tropic Marine Pro Reef - Salt Mix.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze karmienie ... Zawsze zadyma ...

Pozdrawiam.

post-12464-0-01616900-1346613876_thumb.jpg

post-12464-0-07715500-1346613889_thumb.jpg

post-12464-0-96499600-1346613901_thumb.jpg


50"x25"x30" AGA Herbie Overflow - ATI Sun Power T5HO 8x54 W - DIGITAL AQUATICS Reef Keeper Lite Controller - 2x VORTECH MP 40 + MP 10 + Vertex V6 ( 1580 gph ) - VERTEX Omega 180i - VERTEX RX-z ZEO Reactor ( All in One Biopellets ) - VERTEX LIBRA Doser - ESV Two Part Calcium System - VERTEX ROX .8, Tropic Marine Pro Reef - Salt Mix.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zęby ma jak obcy :D


63l + 14l i 27l cube po nich są już tylko wspomnienia (i graty po szafkach)

144 litry pasji 80x45x40h

pacific sun 120w + 2x24w

odpieniacz deltek mc500,

koralia 2+ jebao rw-4,

jager 200w, obieg tunze 2400

refugium z piachem +6w led

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytalem kilka postow tu na forum - przyznam ze wczesniej nie zagladalem do nich - dotyczacych Idoli I chcialbym co nie co sprostowac. Absolutna nie prawda jest to ze Idol nie trawi pokarmow miesnych. Naturalna jego dieta w 80 % sa gabki ( miesko ) a 20 do 30 % stanowia glony. Stad tez czesto widywany jest w srodowisku naturalnym wsrod pokolcow, ktore pasa sie na pastwiskach glonowych. W naturze Idole nie pozeraja tylko gabek. Do ich diety naleza skorupiaki, krewetki, malze, slimaki oraz wszelkiego rodzaju ikra. Niektore z gabek bywaja niezjadliwe dla tych ryb, a niektore nawet trujace. A zatem jesli wybieramy pokarm dla tej ryby sprobujmy wybrac najbardziej zblizony do tego w naturze. Jak najbardziej miesny ale bogaty w proteiny. Niech to beda malze, ikra czy artemia ale z calym spectrum witamino-proteinowym. Bardzo duzo entuzjastow tej ryby stosuje preparaty do moczenia mrozonego jedzenia. 10 minutowa kuracja dosc efektywnie fortyfikuje kazde z wymienionych wyzej . Nie mozemy zapomniec tez o Spirulinie ktora tak jak w przypadku pokolcow redukuje znacznie agresje I jest rowniez bogatym zrodlem witamin. To chyba tyle bo nam sie zrobil zupelnie inny temat, a akwarium Snocho to nie tylko Idol. Chcialem moze nieco bardziej przyblizyc informacje o tej pieknej I trudnej w hodowli rybie. Jeszcze raz zycze sukcesow Snocho I trzymam kciuki za kazdego zostawionego przez Idola LPSa :) ...


50"x25"x30" AGA Herbie Overflow - ATI Sun Power T5HO 8x54 W - DIGITAL AQUATICS Reef Keeper Lite Controller - 2x VORTECH MP 40 + MP 10 + Vertex V6 ( 1580 gph ) - VERTEX Omega 180i - VERTEX RX-z ZEO Reactor ( All in One Biopellets ) - VERTEX LIBRA Doser - ESV Two Part Calcium System - VERTEX ROX .8, Tropic Marine Pro Reef - Salt Mix.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idol od wczorajszego wieczora pływa już w głównym zbiorniku.

gallery_7670_2262_33947.jpg

Dostał solidne bęcki od nowych kolegów, ale coś czuję, że on im jeszcze pokaże.

Na całe szczęście (odpukać) nie stracił apetytu.

gallery_7670_2262_83819.jpg

gallery_7670_2262_18026.jpg


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No , no idolek piękny ;) Już nie wspominając o baniaczku . Udało mi się go zobaczyć na żywo - było warto :thumbup:

Pozdrawiam


..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tjaaa....teraz pobuntuje ci ryby i spierniczą wszystkie do Bałtyku ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Snocho , ogarnąłeś odpieniacz ?


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, po tym czyszczeniu, co wrzuciłem ostatnie zdjęcie odpieniacza udało mi się wszystko ustawić tak, jak chciałem. W pewnym momencie odpieniacz zaczął współpracować. Nie wiem, dotarł się, czy co? Mogę podwyższyć, przelać, wszystko bajka. Jest jeden kamyczek w ogródku. Moża za dużo na ten odpieniacz patrzę, może już widzę rzeczy, których nie ma... niepokoi mnie jednak ilość bąbelków powietrza w komorze odpieniacza. Nie mogę powiedzieć, żeby odpieniacz był biały od bąbli, jak na moje, to jest ich trochę przymało. Syf w kubku zbiera się bardzo szybko i jest go dość dużo, odpieniacz działa jak trzeba, więc pewnie wymyślam, ale za tą kasę muszę ponarzekać.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dołącze się do poprzednich wielomiesięcznych zachwytów: Obsada "królewska"!!! (choć bez pięty....); i "królewskie" akwarium!!!.

nie wiedziałem że używany odpieniacz też może się docierać (dostrajać) przez kilka dni, u nówek się z tym spotkałem; ale to właściwie chyba nie odkrycie ameryki....

pozdrawiam i gratuluję!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem temat od początku, zajęło mi to na spokojnie cały dzień czytając wszystkie wypowiedzi, gratuluję pięknego morskiego oczka w głowie i sercu :)

Naprawdę cacuszko :)


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny ten Idolek Twój. Oby rósł i trzymał się z dala od korali.

Pozdrawiam

Radek


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale Ci zazdroszcze tego Idola, moim zdaniem jest to jedna z najpiękniejszych ryb. Ponowne gratulacje, to już się robi trochę nudne... :whistle:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Snocho jak Idol ? Jak z tymi LPSami ? Dzialales cos z malzami w glownym baniaku ?

Pozdrawiam


50"x25"x30" AGA Herbie Overflow - ATI Sun Power T5HO 8x54 W - DIGITAL AQUATICS Reef Keeper Lite Controller - 2x VORTECH MP 40 + MP 10 + Vertex V6 ( 1580 gph ) - VERTEX Omega 180i - VERTEX RX-z ZEO Reactor ( All in One Biopellets ) - VERTEX LIBRA Doser - ESV Two Part Calcium System - VERTEX ROX .8, Tropic Marine Pro Reef - Salt Mix.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.