Skocz do zawartości
snocho

[1125l] "Jak Feniks z popiołów" + [540l] zaplecze

Rekomendowane odpowiedzi

mojego malucha (2 lata) bardziej niż ryby interesuje set-up - zamiast siedzieć przed akwa woli iść do sumpowni i tam oglądać

ostatnio byliśmy w acroporze to na baniaki nie patrzył a tylko pod regały zaglądał :D

ps w jakiej wielkości akwa trzymałeś te 3 pokolce (achilles, białobrody, japonicus) ? Bo chciałbym bardzo wpuścić do mojego 1000 choć dwa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium jest spore, 6000l. Z resztą powoli szykuję się do jego restartu. Jak będzie się działo to wrzucę fotki.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał, pochwal się zakupami :thumbup:

Dawaj fotki.


Nowe szło 135x90x65h-> start listopad'2016.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety moje plany wpuszczenia dużego stada Anthiasów jednego gatunku rozbiły się o $. Zdecydowałem się na kupowanie ryb grupami po 10-15szt. różnych gatunków. Na pierwszy ogień idą kupione dzisiaj w ReefShopie Pseudanthias randalli. Jest 10szt. i miejmy nadzieję, że obejdzie się bez strat. Dam im ze 3 tygodnie na zapleczu, żeby solidnie je podkarmić, a później do głównego baniaka.

gallery_7670_2392_127360.jpg

gallery_7670_2392_125453.jpg

Samiec:

gallery_7670_2392_135035.jpg

gallery_7670_2392_141446.jpg

I, jeśli dobrze rozpoznaję fotki z netu, samica:

gallery_7670_2392_143113.jpg

gallery_7670_2392_103400.jpg

Edytowane przez snocho (wyświetl historię edycji)

pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

100% będą kolejne gatunki, ale wolę nie planować jakie. Po prostu poczekam na coś ciekawego :)


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały upgrade sprzętowy, mam nadzieję, że jeden z ostatnich.

Żeby zwiększyć wymianę wody, zastąpiłem pompę podającą na zaplecze. W miejsce NJ4500 do stajni trafił drugi czerwony smok, tym razem 6500l/h.

gallery_7670_2394_23831.jpg

gallery_7670_2394_221618.jpg


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryby super ta czerwień jeżeli się utrzyma na pewno wniesie wiele do akwarium. Jeden minus, że mają już dość mocno zapadnięte brzuszki, oby udało ci się je podtuczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak nie do końca widzę, ale czy zaplecze i kwarantanne masz jakoś oddzielone i może być niezależne z akwarium czy różne obiegi ale woda się miesza ta sama ?

super rybki i kolor faktycznie kozacki ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dzisiejsze niedzielne popołudnie zapodałem sobie temat od pierwszego posta......jestem na etapie kompletowania kosteczki.....ale wiem jedno-po takiej lekturze,po takich zdjęciach nie odważę się na wrzucenie ani jednej fotki ze startu mojej solniczki.....Snocho.chylę czoła.ogromny szacun!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak nie do końca widzę, ale czy zaplecze i kwarantanne masz jakoś oddzielone i może być niezależne z akwarium czy różne obiegi ale woda się miesza ta sama ?

super rybki i kolor faktycznie kozacki ...

W tej chwili wszystkie zbiorniki wpięte w jeden obieg. Na razie nie odcinałem akwarium z Anthiasami. Jak będzie taka potrzeba (odpukać) to odetnę.

W dzisiejsze niedzielne popołudnie zapodałem sobie temat od pierwszego posta......jestem na etapie kompletowania kosteczki.....ale wiem jedno-po takiej lekturze,po takich zdjęciach nie odważę się na wrzucenie ani jednej fotki ze startu mojej solniczki.....Snocho.chylę czoła.ogromny szacun!

Nie wymyślaj tylko zakładaj swój temat i wrzucaj fotki.

Snocho,dałeś mocniejszą pompę by zwiększyć obieg wody ?

Tak, ale tylko obieg zaplecze-sump. Wcześniej 4 zbiorniki po 135l każdy obsługiwał jeden NJ4500. W wyższych zbiornikach ledwo ciurkało, teraz jest dużo lepiej.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał piekne stadko moich ulubionych Anthiasów i choć są dos płochliwe i czesto przynajmniej u mnie siedziały w skałach to jak wypłyną w toń widok jest przepiekny.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, fajnie wiedzieć, że miałeś z nimi do czynienia. Napisz mi proszę, czy faktycznie są łatwiejsze w utrzymaniu, niż większość Anthiasów? Co u Ciebie najchętniej jadły? Większość zaczęła u mnie bardzo ładnie jeść, ale na razie tylko artemię. Mam 3 sztuki, które są bardziej osowiałe i pomimo, że reagują na pokarm, to nie jedzą.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał to nie sa łatwe ryby i podobnie jak wiekszość Anthiasów lubią czesto jeść, u mnie nie za bardzo smakowały im ikry i ku mojemu zdziwieniu wolały wiekszy pokarm jak lasonogi lub artemie.

Osobiście jestem ciekaw jak bedą się u Ciebie zachowywały gdy nie bedzie innych Anthiasów bo moje squamipinnisy przeganiały randalli.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boję się momentu wpuszczenia ich do akwarium, bo już teraz są przeganiane przez dwa chromisy, które pływają z nimi na zapleczu, więc żadne z nich macho. W dodatku ryby w głównym baniaku to jakaś banda zwyrodnialców, są bardzo agresywne. Ostatnio zatłukły mi Cirrchilabrusa, którego miesiąc kwarantannowałem. Zajęło im to jeden dzień...


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje stadko anthiasów dispar żyje sobie jak na razie dość dobrze,wpuszczone kolejne stadko chromisów bardzo często pływa z nimi razem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anthiasy potrafią nauczyć pokory, nie ma co. Zostało mi 6szt.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał ale rozumiem ze padły w zbiorniku kwarantanowym?


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to te apatyczne sztuki, o których pisałem na początku. Niestety nie podeszły u mnie do jedzenia, nawet jak mrożonki same wpływały im do pyska. Pozostała szóstka to zupełnie inne ryby. Pływają po całym zbiorniku, rzucają się na żarcie itd. Mam nadzieję, że te już będą "moje".


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał widzę , że jesteś tak jak ja miłośnikiem anhiasów . Moja kolekcja obecna to zadomowione już i przyjmujące pokarm :

Pseudanthias huchti - 2 szt., anthias evansi – 1 szt. , anthias squampinnis - 3 szt., Pseudanthias hypselosoma – 2 szt., dispar anthias – 5 szt. Pseudanthias tuka – 1 szt,

Łącznie uzbierało się tego 14szt. Nie ma rafy bez anthiasów . :thumbsup:


Baniak 650 lilr. + 150 litr. sump z DSB i LR ,led 430W, odpieniacz DIY thcskiba , obieg RD 8500 litr. , cyrkulacja 39000 litr. około 100 LR , SPS , LPS .

obecnie : http://nano-reef.pl/topic/31598-cast-away/

Poprzedni baniaczek : http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=224395#224395

http://aqua-reef.pl/topic/1363-mo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Michał widzę , że jesteś tak jak ja miłośnikiem anhiasów . Moja kolekcja obecna to zadomowione już i przyjmujące pokarm :

Pseudanthias huchti - 2 szt., anthias evansi – 1 szt. , anthias squampinnis - 3 szt., Pseudanthias hypselosoma – 2 szt., dispar anthias – 5 szt. Pseudanthias tuka – 1 szt,

Łącznie uzbierało się tego 14szt. Nie ma rafy bez anthiasów . :thumbsup:

Taki troche mix-masz. Nie myslales zeby powiekszyc kolekcje gatunkowa :)

Pozdrawiam taplając w talku


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

@snocho Widzę ,że pompy z rurami masz połączane wężem silikonowym . Mam pytanie , gdzie kupiłeś węże silikonowe o średnicy wewnętrznej 32mm.?

Pozdrawiam

Edytowane przez JerzyB (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.