Skocz do zawartości
snocho

[1125l] "Jak Feniks z popiołów" + [540l] zaplecze

Rekomendowane odpowiedzi

Dodałem adsorber w zeszły weekend. Więcej zmian nie ma, chociaż w najbliższym czasie powinno w jednym z akwariów na zapleczu powstać refugium. Jeszcze niedawno lałem mrożonki do akwarium wiadrami, a to musiało się odbić na parametrach. Magnesy trzymają na słowo honoru, bo moja tylna szyba ma właśnie coś koło 25mm.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W święta słońca nie brakowało, a że rzadko w ciągu dnia bywam w domu mogłem się do woli delektować tym, co naturalne oświetlenie robi z akwarium. Ciężko jest na zdjęciach oddać efekt, jaki jest na żywo, ale może coś widać. HQI i świetlówki włączone, choć bez nich byłoby podobnie :vava:

gallery_7670_2081_105479.jpg

gallery_7670_2081_117268.jpg

gallery_7670_2081_70086.jpg

gallery_7670_2081_59643.jpg

gallery_7670_2081_171002.jpg

gallery_7670_2081_174926.jpg

gallery_7670_2081_42987.jpg

gallery_7670_2081_15384.jpg

gallery_7670_2081_29293.jpg

gallery_7670_2081_56204.jpg

gallery_7670_2081_95652.jpg

Pamiętam, że był taki temat, ale nie mogę go znaleźć. Macie może pomysł jak skłonić Montiporę (talerzową), żeby nie rosła do dołu. Zamiast tworzyć ładny kielich z uporem maniaka rośnie pionowo w dół.

gallery_7670_2081_48597.jpg


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musi zrobic baze, jak jej cos podlozysz zeby miala sie od czegos trwalego odbic to odbije i zacznie kielich robic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, tak spróbuję.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurna,ładne to masz.Na baniaczku widzę karmik ? U mnie z racji,że nie sięgam bez taboretu to karmię ryby wlewając żarełko do pompy obiegowej.Co do zdjęć nie pomyślałbym,że to słoneczne oświetlenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to automat. 4 razy dziennie wsypuje małą porcję granulek.

Wczoraj odebrałem ostatni kawałek zabudowy akwarium. Na 3 kątowniki aluminiowe, pomalowane pod kolor lampy czekałem ponad pół roku, więc coś w tym jest, że akwaryści to cierpliwi ludzie. Zamiast brać się do ich montowania naszły mnie grube wątpliwości. Nie wiem czy to z przyzwyczajenia, czy rzeczywiście coś w tym jest, ale nie mam pojęcia, czy akwarium lepiej wygląda po staremu, czy z nowymi listwami. Przy świetle dziennym wydaje mi się, że jest lepiej, jak ich nie ma, wieczorem fajniej z nimi :)

Zostawić, wywalić?

gallery_7670_2091_139714.jpg

gallery_7670_2091_139552.jpg

gallery_7670_2091_16117.jpg

gallery_7670_2091_147728.jpg

gallery_7670_2091_39612.jpg

gallery_7670_2091_151053.jpg

gallery_7670_2091_23632.jpg

gallery_7670_2091_197296.jpg

Sorry za syf w baniaku i na szybach, to z lenistwa :D


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zakladaj na wieczor ;) ;) Wcale sie nie dziwie, ze masz zgryz - bo i tak i tak wyglada ok, choc szczerze mowiac akwa bez korony imho wyglada jakos tak przestrzenniej - wydaje sie bardziej blizsze naturze. Przy Twoim baniaku ja bym chyba sie pozbyl jednak tych listew ;)


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Snocho - niesamowicie. Będę w czerwcu w 3mieście. Jak myślisz co zrobię?


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+1 za mini-koroną:) Dzięki za fotki ze słoneczkiem w roli głównej, może w końcu jakoś się w PL przebije myślenie że słonce w baniaku to nie wróg (choć po tym co zobaczyłem u siebie po dwóch tygodniach nieobecności to można się podłamać, ale to w końcu dojrzewania, nie?:)


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zostawić - moim zdaniem lepiej wygląda, te kątowniki dopełniają ten projekt, niby nic a jednak robi różnicę :thumbup:

aha swój kolejny zbiornik planuję postawić przy oknie - jak coś pójdzie nie tak to będzie to twoja wina :)

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zakladaj na wieczor ;) ;) Wcale sie nie dziwie, ze masz zgryz - bo i tak i tak wyglada ok, choc szczerze mowiac akwa bez korony imho wyglada jakos tak przestrzenniej - wydaje sie bardziej blizsze naturze. Przy Twoim baniaku ja bym chyba sie pozbyl jednak tych listew ;)

zgodzę sie z kolegą ze bez listew akwa jest blizsze naturze jednak z listwami nie widac wzmocnien i ewentualnych zaciekow na szybie.

Samo akwarium po prostu bajka w sam raz pasuje do wnetrza a raczej wnetrze do akwarium :thumbup:


Gdy wszyscy wiedzą że czegoś nie da się zrobić pojawia się ten jeden, który nie wie że się nie da i on właśnie to coś robi. Einstein

Moje 42l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby pierdoła, ale zdecydować trzeba. Zostawię na tydzień nieprzyklejone, a potem się zobaczy :)

Snocho - niesamowicie. Będę w czerwcu w 3mieście. Jak myślisz co zrobię?

a) pójdziesz na mecz;

B) dasz się zaprosić do mnie :thumbsup:

c) jedno i drugie.

+1 za mini-koroną:) Dzięki za fotki ze słoneczkiem w roli głównej, może w końcu jakoś się w PL przebije myślenie że słonce w baniaku to nie wróg (choć po tym co zobaczyłem u siebie po dwóch tygodniach nieobecności to można się podłamać, ale to w końcu dojrzewania, nie?:)

Tego, że na szybach wyrośnie więcej glonów się nie uniknie, ale plusów jest więcej niż minusów. Zmniejszyłem świecenie HQI do 5 godzin dziennie, bo przy południowo-zachodniej stronie dłuższe świecenie wydaje się marnotrawstwem.

zostawić - moim zdaniem lepiej wygląda, te kątowniki dopełniają ten projekt, niby nic a jednak robi różnicę :thumbup:

aha swój kolejny zbiornik planuję postawić przy oknie - jak coś pójdzie nie tak to będzie to twoja wina :)

PozdrT

Przyjadę przetrzeć Ci szybki, raz :harhar:


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie zdecydowanie z.

A dlaczego musisz ją przyklejać ?


Pozdrawiam

Robert "Hełmofon"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prędzej, czy później bym go zrzucił przy okazji grzebania w baniaku. Jakbym uszkodził podłogę 1,5-metrowym kątownikiem alu to by mnie moja...

To jeszcze foty Hawaiiensisa, który nie może narzekać na nadmiar mojego zainteresowania. Najpierw w cieniu Achillesa, może teraz będzie miał swoje 5 minut. Z resztą to piękny pokolec.

gallery_7670_2091_13838.jpg

gallery_7670_2091_137338.jpg


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z koronką zdecydowanie na + dopełnia całą zabudowę


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał ja też przykleiłem takie profile, moim zdaniem jest git, tylko jest jeden problem, trzeba często czyścić bo się sól i kurz zbiera :)


Akwarium 180L Ricordea&Zoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Snocho - może tak ;)

jesli chcesz żeby wyglądało to jako całość :harhar:

post-6816-0-04359600-1334430000_thumb.jpg

EDIT : wersja dla niskich ! :ball:

post-6816-0-72929700-1334432604_thumb.jpg

oraz wersja dla górników :bump

jako że jestem ze Śląska myślę nad nową szafką w czarnym macie...

post-6816-0-82875500-1334432733_thumb.jpg

-----------------------------------------------------------------

super akwa, zostaw te kątowniki, wtedy zawsze możesz się trochę poobijać

z czyszczeniem osadu... a skoro widzisz górę to falowania wody nie żal !


PŁYTKIE....

150L, 6x39W , Tunze ReefPack,

Obsada : miękkie oraz LPS 

http://nano-reef.pl/forums/topic/79258-płytkie-akwarium-2016/#comment-991136

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak pewnie byłoby proporcjonalnie itp. itd., ale nie zmuszę się do konwencjonalnej korony. Wysokość akwarium jest tak dobrana, że mogę oglądać akwarium z góry (niżsi koledzy już nie :p ), a korona by mi taką możliwość zabrała. Ale dzięki za pomysł :thumbup:


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie koronę zostawić... :yes


---------------------------------------

Powoli ale do przodu: Mój projekt

130x70x65+sump 100x50x40; Schuran 120, oświetlenie 3xKessila150w 10000k,obieg NewJet4500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium bajka to już wiadomo, chciałbym pochwalić piękna moim zdaniem acre

gallery_7670_2081_171002.jpg

Chciałbym taką w swoim szkiełku kiedyś zobaczyć.

Snocho powodzenia z Hawaiiensis'em, raportuj o wzrości, widząc pierwsze zdjęcia nie sądziłem że przeżyje ale widać ma wolę walki jak wszystkie Ctenochaetusy :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z ta ramka zdecydowanie lepiej, odnosi sie wrazenie ze jest to jakis "markowy" zbiornik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie jest firmowy :) SNOCHO C.O. ?


Pozdrawiam

Robert "Hełmofon"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie. Ile kosztuje taka lampa jaką ma właściciel tego 1000litrowego baniaka?

Czy moja lampa aquasunlight 2x150wat i 2xt5 50wat jest za słaba żeby hodować takie twardziele ?(mam tam jakieś elektroniczne stateczniki -to coś daje oprócz cichego uruchamiania?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@snocho piekny pokolec... jak jest mlody, potem juz taki piekny jak urosnie to nie bedzie, choc wciaz ladny (troche to zagmatwane :))

Planujesz jeszcze jakiegos achillesa?


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.