Skocz do zawartości
smk

absorber PO4x4 - jakieś doświadczenia?

Rekomendowane odpowiedzi


DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy nikt z Was nie używa PO4x4 ?


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem Marek , odpowiedziałem na PW


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fal - u mnie kręci się pół litra (w jakimś 1k litrów słonej wody) gdzieś od miesiąca i chyba działa - ale zbijanie polegało na obniżeniu z 0.04 do 0.00 (mała hanka) więc ciężko powiedzieć czy to na 100% jego zasługa czy tak po prostu się złożyło. Faktem jest żeby go nie wymiatałoz filtra przy tej granulacji to przepływ musi być dosyć wolny więc na szybki efekt (typu 24h) to bym nie liczył.

pozdrawiam

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł , mi własnie zależy na delikatnym i długotrwałym działaniu dlatego zastanawiam się nad zastosowaniem go w moim zbiorniku.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli bardzo Ci się nie pali to zobaczę jak będzie wyglądało u mnie dalej i dam znać - na chwilę obecną ani po4x4 nie kręci się jakoś długo ani ja nie mam wystarczającego doświadczenia żeby wydawać jakieś miarodajne sądy. Jedno co mogę powiedzieć że żadna skarpeta w tym wypadku się raczej nie nadaje a jedynie filtr przepływowy ( u mnie siedzi w deltecu) i wyglądał (tuż w wsypaniu) tak:

pozdrawiam

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Koledzy, nie mogę poradzić sobie z PO4, w poprzednim zbiorniku mega problem z glonami, po zmianie szkiełka i przerzuceniu życie znowu pojawiło się PO4 na wysokim poziomie (ok 3).

PHOSGUARD nie daje rady, może wypróbować PO4x4??

Słyszałem że jest to dobry magiczny środek :)

Gdzie mogę go kupić?? (oprócz allegro)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w 3 dni zbiłem do zera. na 550 w obiegu dałem 0,5 l w przepływkę. Zacząłem zbijać od 0,08 po4 i stosuję ROWĘ


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam, jak najbardziej możesz go użyć, jest to bardzo dobry specyfik, ale mnie bardziej interesuje skąd Ty masz tak wielkie PO4 w baniaku i czym mierzysz ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Salifert pokazał ok 0,5 RedSea pokazało 2 (badanie z dzisiaj). W czwartek robiłem badanie w laboratorium i było 2,82.

Marcin, możesz to sprowadzić??

Jak coś daj znaka na priv.

Edytowane przez adam1203 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak się stosuje ten specyfik? Do woreczka i do sumpa? czy to ma działać jak pelletki?


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie , to adsorbent ,żywica jak DI tylko na fosforany ,bardzo skuteczna .Ale to nie metoda prowadzenia zbiornika , na pewno dobre jako wspomagacz

Edytowane przez krzlew (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po4x4 chyba nie jest oparty na żelazie więc można go stosować przy metodzie probiotycznej ?


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie , to adsorbent ,żywica jak DI tylko na fosforany ,bardzo skuteczna .Ale to nie metoda prowadzenia zbiornika , na pewno dobre jako wspomagacz

Wiem, że nie metoda :)

Tylko nigdzie nie jest napisane, jak to się używa - stąd moje pytanie :)


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w filterku przepływowym. Zasada dzialania tak jak rowy tyle że o wiele dłużej

@Mirek - Adam pytał owszem "gdzie to może kupić" ale nie napisał podajcie mi linki. Wystarczyło żebyś napisał AquaMor albo kup u Krzyśka Tryca.

A teraz wracajcie już do tematu.

ok sory za wczoraj pokasuj niepotrzebne wpisy -szkoda miejsca.


MÓJ KAWAŁEK OCEANU:

KoTm lutego 2013

trzy-lata-minely moje pierwsze akwarim

Blekitna-glebia 1500 w obiegu

gallery_14359_2078_47879.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To adsorbent jak rowaphos, ma dzialac 4x efektywniej, ale tego nie zauwazylem u siebie. Zaleta ma byc mozliwosc regeneracji innym specyfikiem producenta. Jak sie stosuje? Najlepiej w filtrze przeplywowym.

Szukajcie a znajdziecie....


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładujesz jak rowę do media filterka podpinasz pompkę i tańczy. PO4x4 w większych opakowaniach 1L znalazłem tylko u Krzyśka Tryca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeję troszkę temat...

Chciałem się zapytać czy ten pochłaniacz pyli a jeżeli tak to jak mocno ?

Bo ja lubię mieć duży przepływ w filtrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeję troszkę temat...

Chciałem się zapytać czy ten pochłaniacz pyli a jeżeli tak to jak mocno ?

Bo ja lubię mieć duży przepływ w filtrze.

Na początku trochę pyli puki się nie przepłucze, jednak przepływ

będziesz musiał dławić bo w przeciwnym wypadku wywieje ci

go z filtra.


MÓJ KAWAŁEK OCEANU:

KoTm lutego 2013

trzy-lata-minely moje pierwsze akwarim

Blekitna-glebia 1500 w obiegu

gallery_14359_2078_47879.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha ...czyli jednak nic nowego. Wnerwia mnie ten pył z tych wszystkich pochłaniaczy.

dzięki za info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pyli bardzo krótko, ja ustawiam na początku po zasypaniu na minimum

tak aby przepływ był jak najmniejszy i następnego dnia dopiero

docelowa regulacja. W porównaniu do rowy u mnie działa dwa trzy

razy dłużej. Odpływ z filtra idzie na włókninę i pyłu praktycznie nie ma.


MÓJ KAWAŁEK OCEANU:

KoTm lutego 2013

trzy-lata-minely moje pierwsze akwarim

Blekitna-glebia 1500 w obiegu

gallery_14359_2078_47879.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem , próbowałem 250ml na około 500L obiegu. Efektu po SPS`ach jako tako nie było widać. Pytanie czy miałem go za mało ? Więcej bałem się dać...bo nikt nigdzie nie napisał ile dać. Ogólnie moim zdaniem producent leży pod względem wsparcia. Gdyby napisali przy niskich NO3/PO4 użyj 150ml/100L, a przy wysokich więcej...fajnie. Problem w tym iż produkty sprzedawane są w ciemno a ktoś liczy iż...każdy spróbuje, jak zadzała to dokupi ? Nie rozumiem tego ? Przecież producentom powinno zależeć żeby użytkownik ciągle kupował produkt skoro jest dobry.

Nie wiem w czym jest problem opisać na opakowaniu jak danego produktu używać. Tymbardziej w tym hobby gdzie błędy są dosyć drogie a zrażenie klienta do własnego produktu skutkuje raczej straceniem go na amen i obsmarowaniem na forach.

Chyba, że robią na tym taką kasę iż im już nie zależy...

A odnośnie pyłu...no ja z tym pyłem nie miałem problemu, może cos sie zmieniło ?Pył był np przy Ecophos którego kiedyś używałem ale tylko na chwilkę.

Edytowane przez MarcosB (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Khmm, na moim opakowaniu PO4x4 byla instrukcja jak tego uzywac. Testy robione w Milowce wykazaly ze PO4x4 dosc szybko potrafil zbic PO4. Im wiecej dasz tym... efekt bedzie szybszy - co nie zawsze jest wskazane, chyba ze np. przelal Ci odpieniacz i chcesz przeciwdzialac naglemu skokowi etc. Instrukcja podaje ile go dac na ile litrow, jest rowniez info o tym ile potrafi zbic dla jakiegos tam baniaka. Na tej podstawie mozna IMHO dobrac dawke do wlasnego akwarium.

Nie wiem o co chodzi z pyleniem, w zasadzie nie zauwazylem zeby pylil. Przeszedlem na niego z Phosguardu i sobie chwale. Phosguard mi sie dosc szybko konczyl.


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.