Skocz do zawartości
smk

absorber PO4x4 - jakieś doświadczenia?

Rekomendowane odpowiedzi

To w takim razie nie wiem czyj produkt miałem, podróbkę ? Idę poszukać, mam opakowanie.

Na opakowaniu jest napisane iż uzsunie 3ppm z 8000L. To jest instrukcja ? Wytłuszczone - Nie przedawkować, ale gdzie jest bezpieczna granica dla kolorów i przedawkowania ? W jakiej okolicy tego produktu przy PO4/NO3 na bardzo niskim poziomie ? Dla mnie to trochę za mało.

Edytowane przez MarcosB (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PO4x4 w ogóle nie pyli! Forma adsorbentu taka sama jak żywica Di-czy ona Wam też pyli? U mnie na 500 l dałem 0,5 l za radą K.Tryca-zbił szybko i szybko też się "nasycił"-więcej nie kupię, wolę tradycyjną Rowę. Wymagany wysoki i najlepiej wąski filterek i stosunkowo mały przepływ-w moim wypadku 200l/h. Aha i ja u siebie w ogóle nie dawałem gąbek ani na dole ani na górze za to na wypływie na końcu dałem eco skarpetę 200um i problem z uciekającymi ziarenkami zlikwidowany.

Edytowane przez BYNT (wyświetl historię edycji)

Mój zimowy antydepresant: 140x70x45h OW, BK 180, Balling, cyrk. 2xVortech MP40W, 1xVortech MP10, 2x RW 15, ATI Sunpower 8x54W, bez sumpa, ULNS, 90% SPS, 10% LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy ktoś regenerował jak potem działa


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy widziałem i były faktycznie imponujące, dlatego własnie postanowiłem spróbować, ale nie każdy mieszka w Warszawie i może odwiedzić dystrybutora wypytując o wszystko. Być może popełniłem błąd bo powinienem zadzwonić...

Edytowane przez MarcosB (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli PO4x4 jest to polimer czyli powinny sie te kuleczki takze ruszac ???


SOSNOWIEC // Sprzedam / Zamienię główki : Euphyllie Divise i Paradivise - > na LPSY lub ACROPORY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli PO4x4 jest to polimer czyli powinny sie te kuleczki takze ruszac ???

Tak, polimer, mają się poruszać ale delikatnie na małym przepływie a nie fruwać po całym filtrze.Tak to powinno wyglądać:

Edytowane przez BYNT (wyświetl historię edycji)

Mój zimowy antydepresant: 140x70x45h OW, BK 180, Balling, cyrk. 2xVortech MP40W, 1xVortech MP10, 2x RW 15, ATI Sunpower 8x54W, bez sumpa, ULNS, 90% SPS, 10% LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co maja wspólnego polimery (węgiel organiczny) z adsorbentem (żywicą )???? :wallbash:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polimer: "The Reef Interest PO4X4 consist of a polymer that is bound to very pure FeOH2. Both the polymer,as well as the Iron molecules, are able to bind PO4 andby combining these we increased the binding efficiency. "


Mój zimowy antydepresant: 140x70x45h OW, BK 180, Balling, cyrk. 2xVortech MP40W, 1xVortech MP10, 2x RW 15, ATI Sunpower 8x54W, bez sumpa, ULNS, 90% SPS, 10% LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm wiec jezeli sa to polimery to chyba tak samo jak w przypadku biopallet nie wyrzuca sie ich tylko sie dosypuje bo z czasem ich ubywa ale nigdzie nie jest to opisane hmmm bo jezeli jest zrodlo po4 i nie zostanie usuniete a absorber pochlonie po4 po nasyceniu jak by ktos wywalil to BOOOOOOM hm dobrze kminie ?

Edytowane przez SunRose (wyświetl historię edycji)

SOSNOWIEC // Sprzedam / Zamienię główki : Euphyllie Divise i Paradivise - > na LPSY lub ACROPORY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polimer-polimerowi nie równy...z polimeru jest "otoczka" okrywająca wodorotlenek żelaza. Ni tu się nie dosypuje-albo wyrzuca albo regeneruje. ja nie regenerowałem-sporo zachodu i spora ostrożność trzeba zachować


Mój zimowy antydepresant: 140x70x45h OW, BK 180, Balling, cyrk. 2xVortech MP40W, 1xVortech MP10, 2x RW 15, ATI Sunpower 8x54W, bez sumpa, ULNS, 90% SPS, 10% LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok teraz juz rozumiem :) to juz chyba lepiej pozostac przy biopelletach po co dopalac pallety absorberem dodatkowo po4x4 to tylko wydane pieniadze


SOSNOWIEC // Sprzedam / Zamienię główki : Euphyllie Divise i Paradivise - > na LPSY lub ACROPORY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok teraz juz rozumiem :) to juz chyba lepiej pozostac przy biopelletach po co dopalac pallety absorberem dodatkowo po4x4 to tylko wydane pieniadze

PO4x4 służy mi jako wspomagacz gdy pelety nie dają rady.

Kiedy wiemy że należy wymienić- po testach jaśli po4 jest

w moim przypadku powyżej 0.04 wymieniam na nowy.


MÓJ KAWAŁEK OCEANU:

KoTm lutego 2013

trzy-lata-minely moje pierwsze akwarim

Blekitna-glebia 1500 w obiegu

gallery_14359_2078_47879.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcos - 250ml - 3ppm w 4000 litrow slonej wody... a dalej to juz czysta matematyka

3ppm - 25ml w 400 litrow slonej wody...

3ppm - 12,5ml w 200 litrach slonej wody

Analogicznie 1,5 ppm 12,5ml w 400 litrow slonej wody

1,5ppm 6,25ml w 400 litrow slonej wody

Tutaj troche wiecej na temat PO4x4

http://www.advanceda...sphate-removers

Im wiecej damy tym szybkosc zbijania bedzie wieksza... IMHO.

Tutaj wyniki na zywo jak zbijal PO4x4 o ile pamietam start z 1,5ppm - PO4x4 bylo 10g

http://nano-reef.pl/...w-wyniki-testu/

Edytowane przez VDR (wyświetl historię edycji)

110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosuje już prawie dwa lata PO4x4, jestem bardzo zadowolony.

Jednak nigdy nie regenerowałem, wymieniam średnio po 3 miesiącach.

Macie może doświadczenie na jak długo wystarcza i co ile trzeba wymieniać, a co najważniejsze czy po jakimś czasie nie oddaje czegoś do wody?


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie wczoraj dodałem P04x4 i poziom P04 dzisiaj rano zamiast spaść, podniósł się. Co prawda nie wiele, ale jednak. Przed dodaniem wczoraj miałem 0,25 a dzisiaj rano 0,26. Mam 130 litrów na górze i sump 60 litrów a dałem 10 ml preparatu. Czy to nie za mało, a może po prostu potrzeba więcej czasu, co o tym sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

0,25 - 0,26 to jest błąd pomiarowy, według mnie dałeś tego za mało.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak też i ja sobie myślę. Co prawda wydaje mi się, że jest to zgodne z instrukcją, ale jak widać nie działa. Dam go więcej i zobaczę co się stanie.

Maciek a swoją drogą, to czy przypadkiem nie wiesz jak go dawkować :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie wczoraj dodałem P04x4 i poziom P04 dzisiaj rano zamiast spaść, podniósł się. Co prawda nie wiele, ale jednak. Przed dodaniem wczoraj miałem 0,25 a dzisiaj rano 0,26. Mam 130 litrów na górze i sump 60 litrów a dałem 10 ml preparatu. Czy to nie za mało, a może po prostu potrzeba więcej czasu, co o tym sądzicie?

Jakie 10ml? Pomimo dziwnego zalecenia z instrukcji nie można dawać tego tak mało bo nic to nie da. Wystarczy znaleźć wielostronnicowy wątek o PO4X4 na innym polskim forum (w tej chwili nie pamiętam, gdzie to było, cechą charakterystyczną jest to, że kilka osób ma tam jakieś pretensje m.in. w stosunku do p. Tryca), w którym udziela się m.in. K. Tryc. Z wątku tego można wywnioskować jakie dawki PO4X4 dają pożądane rezultaty. Wbrew pozorom dawki zbliżone są m.in. do Rowy. Ja na 195l w obiegu stosuję od kilku tygodni 100ml PO4X4 i fosforany stoją na poziomie 0,05.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to się podziało! :-( rano zwiększyłem dawkę do 55 ml. i właśnie zrobiłem test wody a P04 skoczyło w ciągu tych kilku godzin do poziomu 0.64!!!! to już się zaczęło robić nie ciekawie, co radzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dżizas, coś Ci musiało zdechnąc...może jakiś slimor !! nie możliwe żeby to tak działało

A ja mam pytanko czy taki filtr jak do osmozy DI tylko z zapiętą pompką NewJet da radę opędzić 100-150 ml tego specyfiku? Czy ma to sens?


250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy padł jakiś ślimak, bo mam duuuużo kryjówek w akwarium i nie widać. W ogóle to dziwna sprawa, bo właśnie zrobiłem 15% podmianki wody i po jakimś czasie zrobiłem testy wody (do godziny po podmiance) i wyszło mi takie samo stężenie P04 jak przed podmianką... muszę sprawdzić, czy przypadkiem nie jest uszkodzony tester, bo jakieś to dziwne jest.... a tak w ogóle, to po jakim czasie po podmiance powinno stężenie P04 spaść?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś jest jakiś błąd w pomiarach. To jest niemożliwe! Sprawdź testy. Znam ten produkt na tyle dobrze, że wiem, że on robi swoje i na pewno nie oddaje tego, co zebrał.Z pewnością obniża PO4, tego jestem pewien. Czy masz produkt oryginalny? Przepraszam za to pytanie, ale ostatnio dzieją się dziwne rzeczy, więc mam wątpliwości.

Krzysztof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do pomiarów mam Milwaukee MW12 a p04x4 mam z firmy Reef Interests w złotym opakowaniu, kupione w sklepie, powinno być oryginalne, przynajmniej mam taką nadzieję. W tej chwili mam w akwarium 200 ml preparatu i P04 na poziomie 0.28.... Akwarium łącznie z sumpem będzie miało 180 litrów. Muszę sprawdzić urządzenie, bo mnie też się wdaje, że to jest nie za bardzo możliwe. Preparat mam zamontowany na wylocie z odpieniacza i ze względu na wielkość kulek w zabranych od małżonki pończochach :smiling: nie jest on w żadnym reaktorze. Ruch kulek jest, mały ale jest. Ten poziom P04 utrzymuje się już od dobrych kilku dni bez względu na ilość preparatu, a startowałem od dawki zgodnej z instrukcją i docelowo doszedłem do 200 ml.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź miernik na wodzie RO o temperaturze pokojowej albo wymień baterie :)

Edytowane przez Maćko (wyświetl historię edycji)

250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie zrobię, będę za tydzień w poniedziałek z powrotem w domu, to sprawdzę ten miernik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.