Skocz do zawartości
Gość kapitan

Grubość szkła a wytrzymałość - ciekawostka z życia

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kapitan

Grzebałem na jednym z polskich for słodkowodnych i zobaczcie co wygrzebałem. Nie wiem czy to już było tutaj.

Kolesie z tego forum pojechali do hurtowni/hodowli ryb gdzieś tam w Polsce i co ujrzeli...

Kilkadziesiąt baniaków stojących na rurach, a właściciel twierdzi, że nigdy żaden nie pękł.

p1902101145.jpg

p1902101105.jpg

p1902101107.jpg

Nieźle nie, to odnośnie licznych dyskusji o naprężeniu szkła i jego grubości :lol:

Oczywiście wszystkie zdjęcia są własnością ich autora, kimkolwiek on jest i zostały wykorzystane bez jego zgody jedynie do celów informacyjnych i edukacyjnych :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KApitan, to se tak postaw bania w którym w różnych miejscach postawisz skałę :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku na Zoobotanice , z "Klubem Malawi"mieliśmy baniaki 170x50x50 postawione na stelażach z profilu 20x20mm bez blatu.

W baniakach ok 60-70kg kamulców i żadnych problemów:P


90x55x50+ sump. ATI 8x39W,Deltec A{F600. LPS-owo

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze kojarzę to hodowla ryb Pana Włodka ze Szczecina, rury sa wpuszczone na przestrzał w ścianę i jak właśnie Tester wspomniał dobrze wypoziomowane, na rurkach jest chyba pianka czy coś w tym stylu, ma on tam nawet zbiornik powyzej 500L :)


Akwarium 180L Ricordea&Zoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Stoi jako akwarium wystawowe warszawskiej fili sklepu

można podjechać i obejrzeć na żywo :D

Aqua Medic - Padova

padova150.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pięknie, tylko... Po co dajecie blaty? :D

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Mi został blat po remoncie kuchni, nie miałem gdzie go położyć to wrzuciłem pod akwarium :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daleko nie patrzeć, kolega Tomek z erybka miał (nie wiem jak teraz) baniaki postawione tylko na ramce z kątownika po obwodzie zbiornika - nie wiem czy zdało egzamin, pamiętam tylko jedną wtopę, na początku, na nowym miejscu w Zabrzu - przyczyna nie była jednoznaczna.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

No tak, skoro akwaria są sprzedawane w plastikowych podstawach z przestrzenią pod dnem, a plastikiem tylko po obwodzie to musi się to sprawdzać.

To teraz czekam na akwaria do góry nogami :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

mówisz i masz :clowning

_MG_6012.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seb ja nigdy nie miałem blatu skała piach-to szyba na dnie ma wytrzymać naprężenia-blat ma tu małe znaczenie-moje akwa jest na samym stelażu +styropian-Marcin z demokratycznej w Łodzi ma tak zrobione wszytkie akwaria w sklepie od wielu lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam juz drugie akwarium ustawione na ramce. Obecnie miedzy szyba a blatem jest 1,5 centymetra przeswitu. Niemcy tak wyprodukowali w Chinach :D Blat jest do trzymania bicznych scianek.

A moze okresowe prysniecie baniaka gdzies w Polsce to wlasnie brzez blat.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam na blacie i ulałem sobie murek z żelbetonu pod spodem a co! hheheheheh

żartuję oczywiście... murek był wynikiem bardzo przemyślanej koncepcji architektonicznej i został zrealizowany podczas budowy domu gdy nikt o akwarystyce morskiej nie słyszał ;) (tu znowu lekka żartobliwa przesada)

ale powiem wam coś z mojej przeszłości... kiedyś miałem akwa słodkowodne i nie pękła w nim żadna szyba, a właśnie dno pięknie na dwie części się rozpękło ;) no i dodać tylko mogę, że stało na stabilnej szafce, a pod nim był blat i inne dodatki (mata)... do tej pory nie wiem co było przyczyną... a wydarzenie miało miejsce wiele lat po zakupie i zalaniu... tak zupełnie bez ostrzeżenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.