Skocz do zawartości
czadol81

reaktor wapnia

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie sie zastanawiam czy nie zmniejszyć odcieku, na odcieku KH około 17-18 a CA około 430.... Chyba jeszcze trochę obniże ph w reaktorze i zmniejsze odciek. Reaktor jest niby jednokomorowy, ale przed samym odciekiem mam jeszcze taki niby mały filterek w którym jest gruz koralowy także absorbuje ph ....


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cieniutkie te parametry odcieku... może jeszcze się nie nasycił ?


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek masz dokładnie to samo co ja.

Na grotechu miałem PH max przy pełnym reaktorze koło 6,5 a uzupełniałem jak doszedłem do 6,35

Średnie parametry w zbiorniku KH koło 8 a CA 400-410.

natomiast na grubym knoppie zaczynałem w okolicach 6,3 przy pełnym a uzupełniałem koło 6.05.

Średnie parametry w zbiorniku KH koło 7,4 a CA 430-440.

W moim odczuciu knop jepiej się sprawdza w niższych PH , (odwrotnie niż ARM :) )

Edit, Przy Knopie raczej zapomnij o wysokim KH, w każdym razie u mnie było tak że nie dawało się osiągać KH=8 nie przekraczając CA=450.

Możliwe że gdybym sterował odciekiem to udałoby się uzyskać inne parametry - te miałem przy pracującej na stałe pompce SP1500.

Edytowane przez jjablonski (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hhmmm zbadać w takim razie dziś KH i ca i jeszcze zmniejsze ph w reaktorze... A odciek mi łatwo regulować bo mam grawitacyjny reaktor więc końcówka od kroplowkimsteruje odciek....

Ps. Jarku przy okazji Cię po szczepki odwiedze po wydałem ostatnio z baniaka 3 wiadra 25 litrowe korali co ich było za dużo:)

Edytowane przez jacekkudla (wyświetl historię edycji)

200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to u mnie analogicznie

Odciek KH - 23 , Ca 490 przy ph 6.45 (Knop) i w baniaku KH 6.7 i ani drgnie w gore (w dol na szczęście też nie)

Sam odciek też około 1.5/sek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam właśnie od jakiegoś czasu problem z ustawieniem reaktora,choć na początku wydawało się,że było stabilnie.

Od kilku dni ciągle zwiększam odciek a Kh mi spada.Aktualnie odcieku mam 2,5litra na godzinę a Kh-6,2.Ca-390,Mg-1320.

Na AR jest cały opis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie odciek na dastaco i knoppie ma kh 60-70

Sent from my iPhone 5 using Tapatalk


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak przeliczyć,albo jak zrobić test by sprawdzić mój odciek Kh ? Zrobiłem ostatnio ten test z Red Sea i do zabarwienia na czerwono wlałem 1,5ml płynu.Dodam,że 1ml to 14kh.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja niedawno odpusciłem z reaktorem wrzuciłem spowrotem balinga AF miałem św. spokój testy stabilne raz na dwa miesiące,z reaktorem non stop to odciek to parametry kijowe aaa...może przyrost spoko ale kolorów brak-to znowu zakupić trzeba abcm grotecha itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez to balling wlasnie jest ubogi w mikroelementy a nie reaktor.

Zobacz na sklad zasypu knopp'a i porownaj do czystego Cacl2 i NaHCO3.

Co do reaktora... sa konstrukcje i konstrukcje - Dastaco jak dla mnie to objawienie - prostsze niz balling i nie trzeba plynow rozrabiac. Masz tylko pokretlo odcieku i tyle, zadnych sond, kontrolerow itp itd.

U mnie chodzi juz ze 2-2,5 miesiaca i ubylo moze milimetr - wiec wklad dosypie pewnie za jakies 6-8 miesiecy :-)

Skoro wlales 1,5ml plynu a 1ml to 14 to masz 21

Edytowane przez sledzik-wawa (wyświetl historię edycji)

350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam właśnie od jakiegoś czasu problem z ustawieniem reaktora,choć na początku wydawało się,że było stabilnie.

Od kilku dni ciągle zwiększam odciek a Kh mi spada.Aktualnie odcieku mam 2,5litra na godzinę a Kh-6,2.Ca-390,Mg-1320.

Na AR jest cały opis.

W moim baniaku zapotrzebowanie jest na ok 15l odcieku na godzinę za względu na obsadę.

A jak dawno podmieniałeś zasyp ? Może powoli przestaje działać>


MÓJ KAWAŁEK OCEANU:

KoTm lutego 2013

trzy-lata-minely moje pierwsze akwarim

Blekitna-glebia 1500 w obiegu

gallery_14359_2078_47879.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reaktor jest nowy,chodzi kilka tygodni.Na AR napisałem,że filterek zaciągał mi powietrze i stąd pewnie problem.Będę obserwował zmiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mirek, zasyp nie moze tracic wlasciwosci bo proces w reaktorze to jest jego rozpuszczanie a nie odzyskiwanie z niego czegokolwiek...


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Odpalilem reaktor wapnia ok 5 dni temu ..

reaktor z sonda Ph na zasypie Knopa koralith.

Ph ustawione na 6,6-6,7 i zauwazylem,ze w komorze reaktora pojawila sie masa pecherzykow (Co2?).

Czy to normalne ,że woda jest jak gazowana?

Odciek mam 0,4 l/h dozowanie co2 ok 1 babel na 3 sek.

Jakie Ph ustawic docelowo dla tego zasypu?

pozdr

W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Optymalnie aby reaktor miał szanse pracować i produkować nam Ca musisz mieć od 6.2-6.5 ph. Przy wyższym ph to tylko podniesiesz KH

Tylko pamietaj nastawa a dopiero po 24h odczyt i nastepne korekty.

A co do wody to chyba pompka żle ci miesza co2 bo powinno być troszke bąbli ale czym mniej tym lepiej oraz swiadczy o dobrej pracy mieszalnika w pompie

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


033fd43db32ee7743f8be8c887bf68a3u416a384.png

Akwarium 210L Red Sea Max, Panel 40L, Oświetlenie 6x39W 2x Arcadia Hybrid , 2x Arcadia Deep Blue, Cyrkulacja 2x Jebao WP25 z twin controlerem, Skimmer org od Red Sea w panelu. Balling Aquaforest kompletny z komponentami. Sól Aquaforest Reef Salt

Testy wody Red Sea Pro oraz Hanna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SKIMZ -jest to reaktor dwu-komorowy w pierwszej komorze mam mase babli ale za to w drugiej juz nic...czysta woda i taka wode reaktor oddaje do sumpa-wiec juz sam nie wiem....;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jest ok ta pierwsza komora kondensuje co2 przed zaciągnięciem ją przez pompkę do komory z mediami.

Wysłane z mojego iPad przez Tapatalk


033fd43db32ee7743f8be8c887bf68a3u416a384.png

Akwarium 210L Red Sea Max, Panel 40L, Oświetlenie 6x39W 2x Arcadia Hybrid , 2x Arcadia Deep Blue, Cyrkulacja 2x Jebao WP25 z twin controlerem, Skimmer org od Red Sea w panelu. Balling Aquaforest kompletny z komponentami. Sól Aquaforest Reef Salt

Testy wody Red Sea Pro oraz Hanna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o wkłady do reaktora. Czy ktos kiedys uzywal grysu wapiennego i/lub grysu dolomitowego do swoich reaktorow? chodzi mi tu o produkty czysto budowlane a nie te ktore nam oferuja firmy zwiazane z akwarystyka morska. Jak ktos uzywał to prosze o opisanie swoich doswiadczen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musiał byś znalejść taki "wkład", który ma powtarzalne parametry - taki jak używa knop i grotech, jedna kopania i bardzo powtarzalne parametry. Szukałem w PL, niestety trudno znaleźć węglan wapnia choć trochę przybliżony do knopa. Kupienie czystego węglanu o np stopniu czystości "cz" spowoduje, że wkład się bardzo szybko rozpuści do błotka.

Ja używam cały czas grysu koralowego - daje radę, a te niewielkie ilości fosforanów są nieodczuwalne na testach.

PW


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.