Skocz do zawartości
dziuso27

dziuso's nowy projekt

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejna wstawka.hydraulika na dole gotowa(z malym wyjatkiem),i tu mam do was pytanie czy zawor do powrotu moze byc na rurce pod skosem zamontowany(fot1.)czy rurka musi byc pionowo zamontowana?dodatkowo wstawiam fotke hamiltona,o ktora pytal kolega wyzej.

snc00287r.jpg

snc00286.jpg


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po jaką cholerę Ci zawór na powrocie? Pompę masz na styk a mozna by i większą włożyć to masz ja zamiar tłumić?


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po jaką cholerę Ci zawór na powrocie? Pompę masz na styk a mozna by i większą włożyć to masz ja zamiar tłumić?

tak na przyszlosc...jak pompe kiedys wymienie na wieksza to bede mial ja czym regulowac.a otwarty zawor chyba jej nie przytlumi...


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie rozumiem, po co tłumić pompę. To po to inżyniery i inne magistry starają się wyśrubować wydajność i energooszczędność żeby to wszystko popsuć?


200l+sump HQI150W+2x39WT5 Reefoctopus RO-PS-1000INT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chwila...inzynierem nie jestem ale przeciez srednica otwartego zaworu jest taka sama jak rury wiec co ma tlumic pompe??


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziusio, otwarty zawór nie dusi pompy. Tak samo jak dwa otwarte zawory. Rób jak chcesz.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie,jak nie dusi to nie ma problemu.jak kiedys wieksza pompe wsadze i nic innego do niej nie zaprzegne to zawor do regulacji przeplywu jak znalazl.a znajac zycie za jakis czas napewno jakies modyfikacje bede.


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja w pełni popieram zawór na powrocie.

Nie zawsze da się wszystko idealnie ustawić tylko zaworem na spływie. U siebie długo kombinowałem z zaworem na spływie i na koniec dosłownie minimialne stłumiłem pompę i udało się ustalić poziom wody w kominie taki jak chciałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tylko Ci się wydaje że cos jest idealnie ustawione. Masz wahania napięcia w sieci przez co pompa ma różną wydajność, pompa się brudzi itp. Twoje "idealne" ustawienie jest i tak zwykłym uśrednieniem, a o bezpieczeństwo dba rewizja. Moim zdaniem zawór na powrocie ma sens gdy mamy bardzo przewymiarowaną pompę, ale wtedy zakładamy dodatkowo bypas i zasilamy dodatkowo np. kulki.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też uważam że zawór na powrocie jest potrzebny chociażby z powodu jakichkolwiek prac związanych z wyłączaniem pompy np.: czyszczeniem. Blokujemy wtedy zawór i spokojnie możemy wyjąć pompę do czyszczenia, dzięki temu woda nam się w tym momencie nie cofa do sumpa, ale każdy robi jak mu wygodnie.:thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To po to właśnie zastosował Durso. Jednak zawór w niczym nie przeszkadza i kopii o to kruszył z nikim nie będę.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też uważam że zawór na powrocie jest potrzebny chociażby z powodu jakichkolwiek prac związanych z wyłączaniem pompy np.: czyszczeniem. Blokujemy wtedy zawór i spokojnie możemy wyjąć pompę do czyszczenia, dzięki temu woda nam się w tym momencie nie cofa do sumpa, ale każdy robi jak mu wygodnie.:thumbsup:

w zwiazku z cofaniem sie wody do sumpa z powrotu np.podczas braku pradu,lub czyszczenia planuje zrobic maly otwor w koncowce powrotu jakis 1cm pod powierzchnia wody,wtedy jak cos to zejdzie tylko 1cm wody i rurka zassie powietrze.


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bedzie Git kompletuj szybko sprzet i odpalaj zbiorniczek !!

Bedzie kolejny fajny baniaczek trzymam kciuki i nie zapomnij dodac litrazu do naszego wspolnego forumowego akwarium. :thumbsup:


500L OptiW.12mm +sump112L

Odpieniacz BubbleKing mini200.Pompa obegowa New Jet 4500L/h , cyrkulacja 2xTunze6095 + multicontroler7096+JEBAO RW15 .oswietlenie Giesemann Infinity 2x250W+4xT5 ok 35kg skaly + 20kg Livesand+ Sera Siporax 3l.Automatyczna doleweka i inne duperele + TM Bio NP Pellets sie kreca.Reaktor Wapnia ala Dastaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie tak zrobie darku.zreszta za podpowiedzia normada...


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny dzien minal i prace nad kostka posuwaja sie do przodu.ponizej fotki aktualnego stanu baniaczka.Juz prawie koniec.Plyty na stelazu beda biale,tak jak korona.Z korona niestety maly problem-o jakies 1-1,5 mm za mala jest i bede musial troche podszlifowac.Plyty montowane na zatrzaski(w kazdej chwili latwy dostep).

Jak widac odpieniek Blue 1000-troche ciezko go tam ustawic...aha i nie wiem czy odplyw z odpienka w dobrym miejscu jest...

snc00292w.jpg

snc00291k.jpg

snc00290o.jpg

wiem,wiem moglem zakleic komin....zapomnialem....zreszta zakryty bedzie skala...albo po prostu wapiennymi zarosnie :D


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyglada ladnie juz w obudowie a ze brak zakrycia komina to twoja osobista sprawa ale zawsze mozesz to jeszcze zakleic folia bo nie jest zalane akwarium


500L OptiW.12mm +sump112L

Odpieniacz BubbleKing mini200.Pompa obegowa New Jet 4500L/h , cyrkulacja 2xTunze6095 + multicontroler7096+JEBAO RW15 .oswietlenie Giesemann Infinity 2x250W+4xT5 ok 35kg skaly + 20kg Livesand+ Sera Siporax 3l.Automatyczna doleweka i inne duperele + TM Bio NP Pellets sie kreca.Reaktor Wapnia ala Dastaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.mam pytanko...jako ze akwa powoli,bardzo powoli zapelnia sie woda,postanowilem w miedzyczasie zamaskowac komin.kupilem cieniutkie czarne pcv i mam pytanko czy wkleic je w kominie czy w akwa?jak bedzie lepiej??


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wkleisz w akwa, to zamaskuje Ci silikon którym jest przyklejona szyba komina, jeśli wkleisz do komina, silikon będzie widać jak czarne na białym ;) Ja bym wkleił w akwa-tyle jeśli chodzi o efekt wizualny, praktyczny-nie mam pojęcia bo nigdy się nie bawiłem z kominami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie chodzi mi o efekt praktyczny-tez nigdy akwa z kominem nie mialem.obawiam sie ze troche dziwnie to bedzie wygladac jak w akwa przykleje bo szyby tez mam czarne ale oklejone od zewnatrz,wiec jak bym komin od srodka wykleil to podobny efekt uzyskam jak z szybami a tak bedzie roznica..


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mala aktualizacja...niby nic ale mnie cieszy :thumbsup:

Pierwsze krople.....

snc00295.jpg

....po dwoch nocach...puszczam tylko w nocy....co by mi cos nie pusicilo i chaty nie zalalo jak w pracy jestem...

snc00298s.jpg

troche to potrwa.....


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strasznie dużo światła ucieka ci na bok nie przesadziłeś troszkę z tym żarnikiem ?

Jakie jest twoje odczucie? będą stawiać akwarium podobne wymiarami do twojego może w przyszłym roku i będą sprawiać lampę może jakoś koło zimy i nie wiem czy nie wziąć 150w + 4x24w bo planuje bez zabudowy akwarium.

No przynajmniej spsy ci nie odmówią :) u mnie będzię ich garstka.

Sól rozpuszczona ? :coffee:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ben swiatlo ucieka bo jeszcze wysokosc lampy nie ustawiona,pozatym na fotkach z lampa jeszcze wody nie bylo.sol jeszcze w drodze,bakterie w drodze a woda jeszcze kapie....pewnie kolo srody zasole..


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ciekawy jestem bo sporo projektów właśnie z 60-70cm szer jest na lampie 150w ale jak się u ciebie przyjmie to pewnie ja zakupie 250w.

Tak z ciekawości co to za lampa?

Zalewasz baniak na jakiejś ubogiej soli żeby glony nie miały pożywki ?

Cyrkulacja w baniaku 15000l/h czy to nie będzie za ostro ?

Co do grzałki to myślę że się nie przyda chyba że ktoś otworzy drzwi balkonowe na noc zimą i zapomni.

Jeśli w zime okno będzie zamknięte to myślę ze nawet skoki 1-1,5 stopnia na cała noc nie powinno nic zaszkodzić prędzej bym się obawiał AM 1000 ale jeśli nie planujesz ciężkiej obsady to pewnie sobie poradzi.

Ja wrzucę do 250-300l mce600 i grzałkę odpuszczę.

W zimę miałem sporo spsów głównie montipory i grzałkę aut aż do teraz ale wtedy miałem 4x39w nad 160w.

Na wszelki wypadek możesz dać 100w do sumpa.

Zazdroszcze ci zalewania baniaka to jeden z piekniejszych etapów pamiętam jak to było u mnie przy 250 ale była kwarantanna :nuke:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.