Skocz do zawartości
bestiakol

sklepy w Łodzi????

Rekomendowane odpowiedzi

Duża powierzchnia sklepu,spaceruje się po nim oglądając życie w akwariach,fajne oświetlenie salonu ,pięknie dopracowane wnętrze :thumbsup: atmosfera miła i przyjemna,nareszcie coś ładnego w tym rejonie kraju,bąbelki w reklamie i w kieliszkach :wine:

Warto było czekać

:clap: :clap: :clap: panowie tak trzymać


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo dizajnu kiepsko przemyślane zbiorniki w sklepach sprawdzają się płytkie a duże zbiorniki a nie wysokie o stosunkowo małej powierzchni dna do litrażu, jak na razie kiepski wybór zwierząt (może to wina startu) ogólnie na razie cienko. Mam nadzieję że się poprawi bo mam do nich blisko.

Edytowane przez Harari (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo dizajnu kiepsko przemyślane zbiorniki w sklepach sprawdzają się płytkie a duże zbiorniki a nie wysokie o stosunkowo małej powierzchni dla do litrażu, jak na razie kiepski wybór zwierząt (może to wina startu) ogólnie na razie cienko. Mam nadzieję że się poprawi bo mam do nich blisko.

Spokojnie kolego ,żeby ruszyć z kopyta ze sklepem z morszczyzną trzeba naprawdę sporej inwestycji.

Odrobinę cierpliwości i wyrozumiałości zaowocuje w przyszłości zadowoleniem każdego odwiedzającego sklep.

Tymczasem cieszmy się ,ze blisko nas powstaje taka inwestycja Wspierajmy ją ,żeby w przyszłości nie trzeba było jeździć do Warszawy , Zabrza ,czy Katowic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sklep bardzo ładny, zbiorniki fakt wysokie i niewygodne do obsługi ale MOIRA chciał mieć jak w domu. Bo współwłaścicielem sklepu jest użytkownik tego forum ale albo z zaaferowania lub skromności tym się nie pochwalił.

Super, że jest sklep, w którym jak do tej pory wszystkie koralowce pochodzą z własnej hodowli. Mam nadzieję że lokalni akwaryści to docenią. Metraż robi wrażenie, wygląda to na jakieś 120-140 metrów.

Gdyby jeszcze była koncesja na alkohol to można salon połączyć z Whisky barem, częściej wpadał bym do Pabianic.

Byłem kupiłem sobie domową Acanthastree, już się ładnie otworzyła.


zbiornik 180x65x60 10x80W Powermodul 4 kanaly ściemniany.. Odpieniacz Bubble King 250 internal. Dozownik Grotech x7, Pompy obiegowe 2x OR 3500, Pompy do ruchu wody Tunze TS12 i TS7, Uzupełnianie wody Niveumat. Chłodzenie Teco Tr 20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie kolego ,żeby ruszyć z kopyta ze sklepem z morszczyzną trzeba naprawdę sporej inwestycji.

Odrobinę cierpliwości i wyrozumiałości zaowocuje w przyszłości zadowoleniem każdego odwiedzającego sklep.

Tymczasem cieszmy się ,ze blisko nas powstaje taka inwestycja Wspierajmy ją ,żeby w przyszłości nie trzeba było jeździć do Warszawy , Zabrza ,czy Katowic.

Nie trzeba mnie uspokajać boć się nie denerwuję ;) Bardzo cieszę się że powstał sklep za miedzą i bardzo bym chciał nie wydawać na paliwo do Warszawy ale na razie ...

Nie chodzi mi o to aby "cudze chwalić swego nie znać" ale na razie jest tak sobie, co prawda jeśli w zbiornikach zaroi się od ciekawych korali to bardzo chętnie będę Pabianice odwiedzał. Podtrzymuję jednak zdanie że sklep jest nieprzemyślany, co błyszczy w domu nie zdaje egzaminu w sklepie i odwrotnie, a wyjmowanie korali po pachy w wodzie nie będzie łatwe i przyjemne a tego już się nie naprawi. Jestem też ciekawy jak na takim metrażu sprawdzi się eksperyment z koralami z "własnego podwórka" które są fajne ale wybór żaden, chyba że sklep jest tylko frontem a na zapleczu stoi farma korali.

Żebyśmy się zrozumieli, jestem bardzo za tym żeby mieć wypasiony sklep pod nosem gdzie mogę kupować zwierzaki, ale chyba także mam prawo wyrazić opinię pierwszego wrażenia które na nas zrobiła dzisiejsza wizyta.

Pomijam fakt, że obsługa nie bardzo dzisiaj wiedziała co ze sobą zrobić - ale to może "pierwszodniowa" trema ;)

Edytowane przez Harari (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba mnie uspokajać boć się nie denerwuję ;) Bardzo cieszę się że powstał sklep za miedzą i bardzo bym chciał nie wydawać na paliwo do Warszawy ale na razie ...

Nie chodzi mi o to aby "cudze chwalić swego nie znać" ale na razie jest tak sobie, co prawda jeśli w zbiornikach zaroi się od ciekawych korali to bardzo chętnie będę Pabianice odwiedzał. Podtrzymuję jednak zdanie że sklep jest nieprzemyślany, co błyszczy w domu nie zdaje egzaminu w sklepie i odwrotnie, a wyjmowanie korali po pachy w wodzie nie będzie łatwe i przyjemne a tego już się nie naprawi. Jestem też ciekawy jak na takim metrażu sprawdzi się eksperyment z koralami z "własnego podwórka" które są fajne ale wybór żaden, chyba że sklep jest tylko frontem a na zapleczu stoi farma korali.

Żebyśmy się zrozumieli, jestem bardzo za tym żeby mieć wypasiony sklep pod nosem gdzie mogę kupować zwierzaki, ale chyba także mam prawo wyrazić opinię pierwszego wrażenia które na nas zrobiła dzisiejsza wizyta.

Pomijam fakt, że obsługa nie bardzo dzisiaj wiedziała co ze sobą zrobić - ale to może "pierwszodniowa" trema ;)

Nie mam nic wspólnego z tym sklepem , ale twoje wypowiedzi raczej odstraszają , a nie przyciągają klientów.

Jeśli masz jakieś uwagi do obsługi to na priv, bo twoje wypowiedzi nie za bardzo wspierają nasze dobro regionalne.

Pozwolisz się może rozwinąć dopiero co otwartej inwestycji..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale Fotorelacji nikt się nie odważył zrobić :p tutaj nie wstawię ale na FB na pewno się pojawi :) Ja mam pozytywne opinie oraz odczucia :) teraz tylko czekać jak Botia i inne zwiną żagle :) ale Pabianiczanie mogą teraz powiedzieć do Łodziaków my mamy salon z prawdziwego zdarzenia a wy nie :) choć będziemy korzystać wspólnie, Yeti jeszcze stoi pusty ale jak tylko ruszy będzie to największy zbiornik w naszym Regionie

yeti.jpg

Edytowane przez michalzgierz1989 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale Fotorelacji nikt się nie odważył zrobić :p tutaj nie wstawię ale na FB na pewno się pojawi :) Ja mam pozytywne opinie oraz odczucia :) teraz tylko czekać jak Botia i inne zwiną żagle :) ale Pabianiczanie mogą teraz powiedzieć do Łodziaków my mamy salon z prawdziwego zdarzenia a wy nie :) choć będziemy korzystać wspólnie

Ach Michał - ten twój lokalny patriotyzm ;)


[420L] by acezary - jest || Szkiełko 140x50x55h - 385l + sump 110l, 120W LED + 2xT5 54W, odpieniacz Black Pearl by Sebastek, NJ2300

64l CUBE - było || Szkiełko 40x40x40 | światło - 2 x PC Aquael | kaskada FZN2 z Purigenem + Chemipure |Tunza Nanostream 6015 | 8kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie!!!!!

Bylem i nadal jestem w tym sklepie czy salonie i atmosfera oraz ilosc korali oraz ryb mnie zadowala w zupelnosci.

Nie wiem czego oczekuja inni ale jak dla mnie na poczatek to jestem zafascysnowany podejsciem do klienta.

Wezcie pod uwage ze to jest otwarcie a ludzie ucza sie na bledach.....

Dajmy im szanse....

Ja jestem pod wrazeniem.....

Bede odwiedzal ten salon na pewno...

Polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem , zobaczyłem i zaniemówiłem :D piękna wystawka , sporo korali do oglądania , zwierzaków jeszcze troszkę mało ale myslę że się poprawią .Co do obsługi to się nie dziwię że troszkę nieobecni pracownicy , bo to pierwszy dzień podobno :) ogólnie polecam sklep , a za hodowlę korali w budynku obok wieelki +


60x40x30 , 72l . Kaskada FZN-3 + węgiel , oświetlenie 3x24w , cyrkulacja Koralia 1600 i Koralia nano evo 900 ,Odpieniacz Resun SK-300 po tuningu na Meshu, 7 kg LR , 2kg LS - START 06-10-13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Byłem, zobaczyłem, zwyciężyłem" tymi słowami miał zwrócić się Juliusz Cezar do senatu he he, a ja Byłem, Zobaczyłem i Uwierzyłem, że można zrobić sklep z prawdziwego zdarzenia. Wreszcie jest sklep akwarystyczny z morszczyną, a nie pseudo-magazyn. Wreszcie mogę zaparkować samochód przed sklepem bo jest na to miejsce, wreszcie mogę pospacerować między regałami ze zbiornikami bo jest na to miejsce, wreszcie mogę zobaczyć co jest w akwariach bo szyby i całe zbiorniki są czyściutkie, wreszcie mogę zobaczyć jaki towar jest aktualnie na sklepie bo jest pięknie wyeksponowany w centralnym miejscu, wreszcie mogę porozmawiać z właścicielami, którzy są bardzo pomocni i uprzejmi, podzielają moją pasję, potrafią wszechstronnie doradzić, posiadają własną wspaniałą hodowlę koralowców i to wszystko mam pod nosem!!!. Poza tym sklep jest dizajnersko urządzony i dlatego śmiało mogę powiedzieć, że zasługuje na miano salonu akwarystycznego, w którym klient czuje się trochę onieśmielony i przytłoczony emanującym wszędzie splendorem. Warto zwrócić również uwagę na podejście do klienta, którego informuje się, które zwierzęta wymagają jeszcze kwarantanny, a które śmiało można zakupić i wpuścić do swojego zbiornika. Zamówioną przeze mnie rybkę właściciel zgodził się sprzedać dopiero po kwarantannie, spożywającą pokarm. Ceny asortymentu są również godne uwagi i moim zdaniem są konkurencyjne. Ponadto można zamówić towar, który potrzebujemy i zwierza, którego aktualnie nie ma. Co do krytyki, to jeśli mam być szczery, to co mam krytykować???? że nie ma darmowego busa, który dowozi klientów z ościennych miast, że akwaria są za niskie czy za wysokie, że pogoda nie dopisała przy otwarciu??!...a co mnie to jako klienta obchodzi. Zawsze można powiedzieć, że nie ma aktualnie asortymentu, który mnie interesuje, że dostawa zwierząt w tym tygodniu była taka, a nie inna, że strona interentowa jeszcze nie gotowa itd. Wychodzę z założenia, że aby móc krytykować, to muszę mieć jakieś porównanie do jakiegoś innego sklepu, ale gdzie w okolicach znajduje się prawdziwy sklep czy salon akwarystyczny z morszczyną??? Jeśli jest, to chętnie pojadę i porównam. Pozdrawiam.

Edytowane przez Echindorus (wyświetl historię edycji)

049f14efc7c0fe68med.jpg

130x70x65; Aquasunlight 2x250W+ 4x54W, Reef Octopus RO-PS-5000INT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Byłem, zobaczyłem, zwyciężyłem" tymi słowami miał zwrócić się Juliusz Cezar do senatu he he, a ja Byłem, Zobaczyłem i Uwierzyłem, że można zrobić sklep z prawdziwego zdarzenia. Wreszcie jest sklep akwarystyczny z morszczyną, a nie pseudo-magazyn. Wreszcie mogę zaparkować samochód przed sklepem bo jest na to miejsce, wreszcie mogę pospacerować między regałami ze zbiornikami bo jest na to miejsce, wreszcie mogę zobaczyć co jest w akwariach bo szyby i całe zbiorniki są czyściutkie, wreszcie mogę zobaczyć jaki towar jest aktualnie na sklepie bo jest pięknie wyeksponowany w centralnym miejscu, wreszcie mogę porozmawiać z właścicielami, którzy są bardzo pomocni i uprzejmi, podzielają moją pasję, potrafią wszechstronnie doradzić i to wszystko mam pod nosem!!!. Poza tym sklep jest dizajnersko urządzony i dlatego śmiało mogę powiedzieć, że zasługuje na miano salonu akwarystycznego, w którym klient czuje się trochę onieśmielony i przytłoczony emanującym wszędzie splendorem. Warto zwrócić również uwagę na podejście do klienta, którego informuje się, które zwierzęta wymagają jeszcze kwarantanny, a które śmiało można zakupić i wpuścić do swojego zbiornika. Zamówioną przeze mnie rybkę właściciel zgodził się sprzedać dopiero po kwarantannie, spożywającą pokarm. Ceny asortymentu są również godne uwagi i moim zdaniem są konkurencyjne. Ponadto można zamówić towar, który potrzebujemy i zwierza, którego aktualnie nie ma. Co do krytyki, to jeśli mam być szczery, to co mam krytykować???? że nie ma darmowego busa, który dowozi klientów z ościennych miast, że akwaria są za niskie czy za wysokie, że pogoda nie dopisała przy otwarciu??!...a co mnie to jako klienta obchodzi. Zawsze można powiedzieć, że nie ma aktualnie asortymentu, który mnie interesuje, że dostawa zwierząt w tym tygodniu była taka, a nie inna, że strona interentowa jeszcze nie gotowa itd. Wychodzę z założenia, że aby móc krytykować, to muszę mieć jakieś porównanie do jakiegoś innego sklepu, ale gdzie w okolicach znajduje się prawdziwy sklep czy salon akwarystyczny z morszczyną??? Jeśli jest, to chętnie pojadę i porównam. Pozdrawiam.

Echindorus - gdyby jeszcze były plus to dostałbyś DUŻEGO - nic dodać nic ująć.

Zobaczymy jak się sytuacja wyklaruje. W jakimś stopniu przyszłość sklepu/salonu leży w naszych rękach, a raczej portfelach. Będzie ciekawy asortyment, częste dostawy i ceny konkurencyjne - to na pewno będzie bardzo, bardzo dobrze.

Trzymam kciuki.


[420L] by acezary - jest || Szkiełko 140x50x55h - 385l + sump 110l, 120W LED + 2xT5 54W, odpieniacz Black Pearl by Sebastek, NJ2300

64l CUBE - było || Szkiełko 40x40x40 | światło - 2 x PC Aquael | kaskada FZN2 z Purigenem + Chemipure |Tunza Nanostream 6015 | 8kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tymi rybami po kwarantannie to pamieta że dużo sklepów na początku "nie pozwalała kupic ryby bez kwaranntanny" z biehgiem miesięcy ten zapał kwarantannowy mija

pamiętam jak w jednym sklepie kupiłem hepcia "po kwarantannie" ktory padł mi po dwóch tygodniach

od tej pory rybcie kupuje tylko od forumowiczów

hepatuś który kupiony był zaraz jak tamten padł żyje u mnie do dzisiaj

konkluzja: obserwując od 14 lat polski rynek akwarystyczny powątpiewam w ta kwaranntanne

a zreszta jak zobaczyłem u jednego znajomego że po frachcie i po kwarantannie z prawdziwego zdarzenia zastało mu 30% stanu pierwotnego to nie dziwie sie temu

pamiętam jak ze stadka hepatusów co dziennie na dnie akwarium odpadały zwłoki

wiadomo ze jest to wina dostawcy ale straty musi pokryć sprzedawca[chyba ze proces z filipińczykami]

co innego jak kupuje sie z hurtowni niemieckich ale to już są inne ceny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tymi rybami po kwarantannie to pamieta że dużo sklepów na początku "nie pozwalała kupic ryby bez kwaranntanny" z biehgiem miesięcy ten zapał kwarantannowy mija

pamiętam jak w jednym sklepie kupiłem hepcia "po kwarantannie" ktory padł mi po dwóch tygodniach

od tej pory rybcie kupuje tylko od forumowiczów

hepatuś który kupiony był zaraz jak tamten padł żyje u mnie do dzisiaj

konkluzja: obserwując od 14 lat polski rynek akwarystyczny powątpiewam w ta kwaranntanne

a zreszta jak zobaczyłem u jednego znajomego że po frachcie i po kwarantannie z prawdziwego zdarzenia zastało mu 30% stanu pierwotnego to nie dziwie sie temu

pamiętam jak ze stadka hepatusów co dziennie na dnie akwarium odpadały zwłoki

wiadomo ze jest to wina dostawcy ale straty musi pokryć sprzedawca[chyba ze proces z filipińczykami]

co innego jak kupuje sie z hurtowni niemieckich ale to już są inne ceny

Staram się kupować zwierzęta tylko w sprawdzonych i polecanych sklepach. Robiłem również zakupy w innych sklepach w Łodzi ale zawsze kupowałem zwierzęta, które pływały tam od dwóch tygodni lub prosiłem sprzedawców aby przetrzymali je dwa tygodnie od dostawy. Taki był mój warunek, od którego nie było żadnych odstępstw. Kupując w Acroporze i Erybce zdechła mi tylko jedna. Od właściciela dostałem rabat na zakup kolejnej. Wolę zapłacić więcej i dostać towar dobrej jakości. W Sea World mogłem kupić rybę od razu jak bym się uparł, ale personel zasugerował potrzebę zastosowania jeszcze kilkudniowej kwarantanny na wybrany egzemplarz na co przystałem i nie chcieli wziąć ode mnie nawet zaliczki. Jestem świadomy, że właściciele sklepów kształtują cenę zwierząt w oparciu o bilans strat i nie widzę w tym nic dziwnego. W końcu to jest biznes, a nie jadłodajnia. W akwarystyce morskiej oszczędzanie na pewnych istotnych sprawach doprowadza do pewnej katastrofy. Należy zdawać sobie jeszcze sprawę z tego, że decydując się na gatunki wyjątkowo trudne, straty wpisane są w budżet kupującego. Poza tym wybór nowych zwierząt i sukces ich aklimatyzacji w naszych zbiornikach zależy jeszcze trochę od odrobiny szczęścia oraz od wielu innych czynników, które pozwalają określić autorytet w tym hobby. Pozdrawiam.

Edytowane przez Echindorus (wyświetl historię edycji)

049f14efc7c0fe68med.jpg

130x70x65; Aquasunlight 2x250W+ 4x54W, Reef Octopus RO-PS-5000INT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie wszyscy jeszcze nauczyli się, że nie zawsze warto zaoszczędzić 20zł.

Sam nauczyłem się na własnej d….

Pużniej okazuje się, że oszczędzisz kilka zł. a w kibel pójdzie pare tyś.

Sklepik dla mnie bajka, niedługo zawiozę tam sobie własny fotelik a żonka tylko dowiezie papu

Sea World :clap: i wszystkiego naj..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , w najbliższy czawrtek wybierm się na giełde na ul.równej.

Czy wie ktoś czy kupie lub zamówie akwarium z OW?Jeśli tak to ewentualnie u kogo zamówiać? :)

Z góry dzięki za opd.

Pozdrawaim.


8858_9098.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szarmon, trochę może nie na temat giełdy, ale polecam Ci wykonanie szkiełka w Łodzi na Popiełuszki 21a w BARTGLASS. Faktycznie, zakład jest jest hotelem 5-cio gwiazdkowym i wygląda jak dziupla ale działa od wielu wielu lat i sporo osób z Łodzi kleiło tam baniaki i było ok. Pamiętaj przy zamawianiu OW, żeby zrobili to silikonem transparentnym a nie czarnym :D


Akwarium nr 1: 120/60/55 

Akwarium nr 2: 90/50/50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Bartol :) Zaraz poszukam nr tel. do tej firmy.

Choć i tak jadę na równą więc moze ktoś jeszcze bedzie cosik wiedział wiecej :)

Jeszcze raz dziekówka :)

Edytowane przez Szarmon (wyświetl historię edycji)

8858_9098.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz OW to w Pabianicach jest fajny facet, który robi rewelacyjne baniaki ze szkła OW. Tanio nie jest, ale jakość bardzo wysoka. Jakbyś chciał numer do niego to daj znać na pw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jeszcze w Pabianicach też ktoś był :) ale ja tam w końcu nie pojechałem :p ale to pewnie dlatego, że brałem szkło Float :p


Akwarium nr 1: 120/60/55 

Akwarium nr 2: 90/50/50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na giełdzie sa ci wszyscy wystawcy . Pojedż i pogadaj tam i uwdzie a będzisz miał tanio i solidnie zrobione co chcesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję Panowie za odp. :)

Pochodze, poszukam i popytam na miejcu.

Wiadomo,że chcie sie znaleśc jak najtaniej baniaczek,ale czasem warto dołożyć pare złotych.W koncu to OW i powinno to moim zdaniem porzadnie wygladać ;)


8858_9098.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też wybierałem szklarza do OW w Łodzi.

Na Popiełuszki w OW facet kiepskko robi. Krawędzi szlifuje tylko na okragło. Ładnie wyglądają trapezowe.

Pabianice podobno dobrze ale drogo.

Ja ostatecznie zamówiłem u Przemka ze szczecina.

Kontakt na PRIVA


[420L] by acezary - jest || Szkiełko 140x50x55h - 385l + sump 110l, 120W LED + 2xT5 54W, odpieniacz Black Pearl by Sebastek, NJ2300

64l CUBE - było || Szkiełko 40x40x40 | światło - 2 x PC Aquael | kaskada FZN2 z Purigenem + Chemipure |Tunza Nanostream 6015 | 8kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.