Skocz do zawartości
polek

Nieszczelne RO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zrobiłem dzisiaj próbę filtra RO bez membrany.

Leje ze wszystkich stron i to tryska, mimo że pozkładałem te małe plastikowe podkówki.

Nie potrafię określić firmy, która ten filtr wyprodukowała, kupiłem go w Erybce za 200 kilkadzisiąt zł, to chyba najmniejszy, ale dla mnie w sam raz.

Można z tym coś zrobić? Bo jakby jeden przeciek to bym coś kombinował, ale tyle. Co robić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa, bo RO mam szczelne, a DI przeciekało, jak założyłem właśnie te podkówki. Po wyjęciu podkówek i tylko dobrym dociśnięciu rurki jest okej. Spróbuj może też wyjąć te zatyczki i wcisnąć rurkę do końca. Może to coś da, ale żywica pracuje na niższym ciśnieniu, więc z RO może być problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Ja też mam RO+DI z erybki i na RO były podkówki, a na DI nie było, mimo to nic nie cieknie.

Może musisz lepiej/głębiej powciskać rurki. No i chyba nie powinno się ich docinać pod kątem tylko na prosto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie mam żywicy, a podkówki pozakładałem, bo wcześniej robiłem próbę samej hydrauliki (osprzętu do filtra) i tam gdzie były podkówki było dobrze, a lało tam gdzie ich nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co ale j..a. Z tych złącz gdzie lało się mimo ponownego docięcia i złożenia (w kilku pomogło) wyjąłem podkówki i się nie leje.

Pytanie tylko, czy bez podkówek połączenie sie nie rozłączy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no widzisz :), raczej nie powinno się rozłączyć, bo działa na zasadzie samozaciskowej. Gdy wyciąga się rurkę bez dociśnięcia pierścienia, to złączka się bardziej na niej zaciska, ale poobserwuj. Ja mam tak jak Ci pisałem, czyli RO z podkówkami, a DI bez (z nimi ciekło), tylko że DI ma niższe ciśnienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też myślę, że nie powinno się rozłączyć, a swoją drogą nie świdczy dobrze, o jakości wykonania skoro jeden z wlotów tego samego trójnika jest szczelny tylko z podkówką, a drugi tylko bez niej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Podkówki" nie wpływają na szczelność, zapobiegają tylko przypadkowemu odłączeniu wężyka.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wiesz Kapuhy, ja mam takie wrażenie, że u mnie w DI cieknie spod tego pierścienia zaciskającego, czyli że połączenie wężyk-zacisk jest szczelne, a zacisk-korpus przecieka. Stąd wymyśliłem, że gdy założyłem podkówki, to pierścień był bardziej odsunięty od korpusu i robiło się miejsce na przeciek, a gdy nie ma podkówek i pierścień i wężyk są dociśnięte maxymalnie do korpusu, to przecieku nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odsunięty pierścień jest pozycją blokującą wypadnięcie wężyka. Może faktycznie masz uszkodzone przyłącze. Chyba, że rozmawiamy o innych rozwiązaniach ;)

Ja u siebie też nie zakładałem podkówek, bo wyciągam wężyk przy płukaniu DI - one nie mają (nie powinny) dużego znaczenia.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej kup końcówki gwintowane. te nowoczesne wciskane też mi ciekną ,ale Ro mam w brodziku i olewam to. Z gwintowanymi nigdy nie miałem problemów :)


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie kupić te gwintowane i czy bez specjalnych przeróbek można nimi zastąpić wciskane?

Wolałbym żeby nic nie ciekło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie kupić te gwintowane i czy bez specjalnych przeróbek można nimi zastąpić wciskane?

Wolałbym żeby nic nie ciekło.

najlepiej w sklepie z akcesoriami do uzdatniania wody. o ile jest taki u Ciebie. można kupić wszystkie części za grosze.


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.