Skocz do zawartości
vria

[20l] z Modliszką

Rekomendowane odpowiedzi

Marzyła mi się od dłuższego czasu i dzięki inwencji twórczej małżonka mogę wreszcie posiadać krewetkę modliszkową smile_big.gif.

Została przygarnięta od Wiecznego, któremu trafiła się jako wkład do skałki :). Ma może nie całe 3 cm i jeśli dobrze ją rozpoznałam to Gonodactylus smithii, która wedle google dorasta do 9 cm.

gonodactylussmithiimeralspotimg1811.jpg

gonodactylussmithiiimg1801.jpg

Oby faktycznie podrosła trochę, bo inaczej nie uda mi się jej nigdy dobrze obfotografować :D. Zwinna jest niesłychanie, wybrała sobie kryjówkę w skale z kilkoma wyjściami i na zmianę zatyka kamykami jedno z przejść :). Podaje jej mrożonkę i mam nadzieję, że coś zjada, ale chyba muszę się rozglądnąć za jakimś "żywszym" pokarmem. Siedzi w baniaczku z dwoma malutkimi dzikusami z którymi przywędrowała i chłopaki na razie miewają się dobrze.

Jedyne fotki, które nie były albo za ciemne albo rozmazane:

gallery_11362_1814_67490.jpg

i jeszcze zdjęcie u poprzedniego właściciela:

gallery_11362_1814_104690.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajny "ludek". ciesze sie ze temat odpaliłaś i wlasnymi oczami moge to zobaczyc.

p.s.

mam dzikusa na wydaniu


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niaaaaaa jak ja Ci zazdroszcze :D cudowna jest. nekaj ja czesto i foc ile sie da bo kolory ma bajeranckie :D


pozdrawia Magda :)

100l niefoto -start styczen 2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niaaaaaa jak ja Ci zazdroszcze :D cudowna jest. nekaj ja czesto i foc ile sie da bo kolory ma bajeranckie :D

Może nie jest tak bajeczna jak niektóre z gatunków, ale i tak niczego sobie :). Do tego w sposób w jaki rozgląda się po okolicy, patrzy na człowieka; ma się wrażenie, że to bardzo inteligentny zwierz.

luft - chętnie przygarnę :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest obłędna, zazdroszczę! :) Jakieś zdjęcie całego akwarium można poprosić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Wśród różnych dziwnych stworzeń morskich mantis shrimp to jeden z typowych "alienów" :)

Kolorowe i ciekawe zwierzę. Powodzenia z nią ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś zdjęcie całego akwarium można poprosić?

W samym akwarium nie ma czego ogladac, ot 1 kg zwiru koralowego i 1kg skałki... Żadnych korali, żadnych glonów i kiepskie oswietlenie bo baniak odpalony jest na zestawie słodkowodnego krewetkarium ze zwykła świetlówka aquaela bodazje 6,5k


Jest : BofT'owe +/- 288l w obiegu; 2x Maxpect Ethereal + ICV6, AquaMedic DC Runner 3.2, Gyre XF-330, Maxspect MJ- SK400, ~30kg rock, 10kg sand.

Było :  Mój Reefmax - Tunze 9002, 2 x Koralia nano 1600, Newjet1200, 1 x Ati Actinic, Aquablue plus, Aquablue special, ~15kg LR, ~6kg LS - start 13.01.2011 i nowy baniak 20L a w nim troche skałki i żwirku koralowego + krewetka modliszkowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pomyślałeś może o uzupełnieniu w większą ilość skałki i zasiedlaniu ich różnymi discosomami i ricordea? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyśleć myślimy tylko pierw trzeba tam oświetlenie odpowiednie dla korali zamontować :)

Wśród różnych dziwnych stworzeń morskich mantis shrimp to jeden z typowych "alienów" :)

Kolorowe i ciekawe zwierzę. Powodzenia z nią ;)

Zgadza się bardzo ciekawy stwór. Tu jest interesujący wykład o nich:

http://www.ted.com/index.php/talks/sheila_patek_clocks_the_fastest_animals.html

i z ciekawostek mają one polską nazwę Rawka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam tez modliche w wersji zielonej , bardzo pacyfistyczna ,zyje w baniaku z rybami krabami itd. wcina mrozonki , tez chcialem jej zrobic baniaczek ale jest tak spokojna ze nie ma sensu , super oczami wymiata ciekawe jest to ze jest juz wieksza niz podaj w ksiazkach :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heheh teraz widzę jej kolory w okazałości SUPER wygląda :thumbsup: dało by radę pokazać jej domek bo bardzo chciałbym zobaczyć :D


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jej sa tylko 2 ostatnie zdjecia ;) 2 pierwsze to przykladowe pokazanie jej gatunku z googli ;)


Jest : BofT'owe +/- 288l w obiegu; 2x Maxpect Ethereal + ICV6, AquaMedic DC Runner 3.2, Gyre XF-330, Maxspect MJ- SK400, ~30kg rock, 10kg sand.

Było :  Mój Reefmax - Tunze 9002, 2 x Koralia nano 1600, Newjet1200, 1 x Ati Actinic, Aquablue plus, Aquablue special, ~15kg LR, ~6kg LS - start 13.01.2011 i nowy baniak 20L a w nim troche skałki i żwirku koralowego + krewetka modliszkowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to czekamy na nowe foty :)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też czekam, aż koleżanka zechce "zapozować" ;).

W sumie wypuszcza się już coraz częściej w teren, więc jakieś szanse są iż w najbliższych miesiącach uda mi się ją złapać w obiektyw rofl.gif.

Fajna jest czasami nie chowa się z jedzeniem całkowicie w skałkę, ale konsumuje na widoku. I te jej zdolności do aranżacji otoczenia :D przesuwanie kamyczków.

Jeden z dzikusów znalazł świetną kryjówkę w skale i jak tylko głodny to łapki wystawia przez malutkie okienko jak w więzieniu :D. Raczej nie zostanie przekąską dla krewetki, bo miejsce ma strategiczne.

Generalnie to liczę na to, że jednak urośnie większa, bo tak to za bardzo nie ma jak się jej dobrze poprzyglądać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden z dzikusów znalazł świetną kryjówkę w skale i jak tylko głodny to łapki wystawia przez malutkie okienko jak w więzieniu :D. Raczej nie zostanie przekąską dla krewetki, bo miejsce ma strategiczne.

modlicha jak zglodnieje to sobie go wykuje z tej kryjowki, takze nie liczylbym zbytnio...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaką masz tam filtrację w tym akwarium? Chodzi mi po głowie takie maleństwo na dziko, jak mi się muszlowce albo bojownik przeniosą na tamtą stronę ;)


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

modlicha jak zglodnieje to sobie go wykuje z tej kryjowki, takze nie liczylbym zbytnio...

My na to nie liczymy, dzikusy tam wylądowały jako pokarmowe towarzystwo dla myśliwego w końcu, żeby nie musiał mrożonek tylko jeść :)

A jaką masz tam filtrację w tym akwarium? Chodzi mi po głowie takie maleństwo na dziko, jak mi się muszlowce albo bojownik przeniosą na tamtą stronę ;)

Ot zwykła chinska kaskade za ~20 zl, przeznaczoną do baniaka 80 litrowego bodajże, robi za cyrkulacje i po włozeniu fizeliny oczyszcza mechanicznie wodę.

Ps tez mialem muszlowce w malym baniaku - Neolamprologus brevis, bardzo ciekawa rybka do obserwacji :)


Jest : BofT'owe +/- 288l w obiegu; 2x Maxpect Ethereal + ICV6, AquaMedic DC Runner 3.2, Gyre XF-330, Maxspect MJ- SK400, ~30kg rock, 10kg sand.

Było :  Mój Reefmax - Tunze 9002, 2 x Koralia nano 1600, Newjet1200, 1 x Ati Actinic, Aquablue plus, Aquablue special, ~15kg LR, ~6kg LS - start 13.01.2011 i nowy baniak 20L a w nim troche skałki i żwirku koralowego + krewetka modliszkowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TADAAAAMexcl.gif

Święto mam fotki sprytnego robaka smilieA13.gif. Zdjęcia może ładne nie są, ale już coś widać zamiast rozmazanej plamy. Zrobione przy karmieniu, wcina lasonoga.

gallery_11362_1814_49761.jpg

gallery_11362_1814_77157.jpg

gallery_11362_1814_42276.jpg

gallery_11362_1814_6645.jpg

Pod lampą błyskową wygląda na niebieską, a patrząc gołym okiem w zwykłej świetlówce na zieloną :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mały szlachcic z tego sprytnego. cały kwadrat ma tylko dla siebie :) Inni musza trząśćsie w skałach ze strachu :)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mały szlachcic z tego sprytnego. cały kwadrat ma tylko dla siebie :) Inni musza trząśćsie w skałach ze strachu :)

Hehe modlicha nie nazywa się sprytny ;) na razie pozostaje bezimienna :).

Tak to jest jak się lubi jeść wszystko co żyje, baniak jej a jeszcze żarcie pod dziób podtykają :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzikus zyje w szklance, karmiony, wylinke juz mial nawet. Sprytny bedzie miec fajnego kumpla :D


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewiedza czasami zabija i to się niestety zdarzyło i mnie, a dokładnie modliszce crybaby.gif. Wydawało mi się, że ogarnęłam temat, ale nie dotarłam do bardzo istotnej informacji, czyli jeśli krewetki nie widać przez kilka dni to absolutnie nie należy jej szukać.......

Dopiero dziś znalazłam na jednej ze stron o modlichach wyjaśnienie tego co się wydarzyło.

Przez ponad 2 dni nie widziałam zwierza w akwarium, nie pojawiała się przy swoich wyjściach ze skałki, żeby oczekiwać na karmienie. Zaniepokojona nieobecnością, żeby sprawdzić czy żyje podniosłam skałę i zobaczyłam ją w szczelinie. Niestety ona się wystraszyła i wyszła z niej...i to był początek końca. Wypadła część zmienianej wylinki co mnie raczej ucieszyło, że je i rośnie, ale ona zaczęła się dziwnie zachowywać. Zwijała się w kółeczko, poruszała jakby nie do końca widziała i boczne odnóża były odwinięte w górę. Zorientowałam się, że pewnie źle przeszłą wylinkę, swego czasu hodowałam straszyki i patyczaki, które po nieprawidłowym przejściu wylinki do następnego przeobrażenia miały zdeformowane kończyny. Tak i tu założyłam, że może jej następna naprawi to co się tym razem nie udało. Niby przyjmowała pokarm, ale to jej zachowanie było bardzo niepokojące. Niestety wczoraj rano znalazłam ją martwą cry.gif.

Z przeczytanych informacji na wspomnianej stronie dowiedziałam się, że nie wolno jej niepokoić, jeśli jej nie widać przez kilka dni. Przeobrażenie zabiera jej trochę czasu i każde przerwanie tego procesu kończy się dla niej śmiercią.

Nieświadomie przyczyniłam się do tego...mojego wymarzonego zwierzaka morskiego icon_confused.gif. Na razie mam żałobę, baniaczek będzie dalej działał i doczeka się nowego lokatora oby rychło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj... wielka szkoda :(

Cóż uczymy się całe życie i to na własnych błędach także nawet najlepszym się przytrafiają gorsze momenty.

Szkoda zwierzaka... niemniej człowiek jest bogatszy o jakże ważne informacje tak więc uszy do góry i szukać nowego lokatora.

Trzymam kciuki i życzę powodzenia w rychłych poszukiwaniach i dalszej hodowli tego kolorowego indywidualisty :welcome:


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w aucie na tylnym siedzeniu czekaja dwa dzikusy dla Was :D W Krakowie kolejn w szklance. no nic tylko szukac kolejnego rewolweru :)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.