Skocz do zawartości
vria

[20l] z Modliszką

Rekomendowane odpowiedzi

Będę wypatrywać nowego zwierza, może komuś na forum znów trafi nieproszony pasażer ze skałą rolleyes.gif . A jak nie wytrzymam to złożę zamówienie w sklepie. Kompendium wiedzy już znalazłam z bardzo ciekawymi wiadomościami jak choćby to, że u większych gatunków czasami występują grzybiczne choroby pancerza albo że istnieją odmiany modliszek, które są monogamiczne. Może jak czas pozwoli to zmontuję stronkę o tych robalach, bo w języku polskim nie natknęłam się na żadną ze szczegółowymi informacjami.

luft - dzikusy nadal mile widziane! więc chętnie odbiorę :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj dojadą do Bofta


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda :/ ale ja w akwa u siebie spotkałem następna modlichę tylko zielona raczej jest z koloru tylko nie wiem jak ja złapać siedzi w jednej skałce od 2 tyg. może uda mi się ja wyłowić to bym dał znać.


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

złapałem modlichę wczoraj ale zapomniałem dać info jakbyście chcieli to mogę wam dać taka zielona wielkość 2-3cm


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda zwierza, a może przed następnym warto dołożyć jakiś odpieniacz choćby baj TYMKO by parametry polepszyć, to że mało wymagający zwierz to nie znaczy że musi mieć pod górkę dziś tyle fajnych małych odpieniaczy na igłę czemu nie dać a zwierzak jak najbardziej pocieszny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co poleszac parametry skoro są dobre? Odpieniacz nie jest konieczny bo baniak leci na podmianach wody z dzialajacego wiekszego zbiornika. Modlicha padla przy wylincenie a nie przez parametry. (co zreszta jak wszedzie na tematycznych stronach opisują, jest najczęstsza przyczyna ich zgonów) Wg mnie w zbiorniku 20l przy obsadzie 1 krewetka wielkosci 3 cm odpieniacz nie ma sensu ;)


Jest : BofT'owe +/- 288l w obiegu; 2x Maxpect Ethereal + ICV6, AquaMedic DC Runner 3.2, Gyre XF-330, Maxspect MJ- SK400, ~30kg rock, 10kg sand.

Było :  Mój Reefmax - Tunze 9002, 2 x Koralia nano 1600, Newjet1200, 1 x Ati Actinic, Aquablue plus, Aquablue special, ~15kg LR, ~6kg LS - start 13.01.2011 i nowy baniak 20L a w nim troche skałki i żwirku koralowego + krewetka modliszkowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po długim oczekiwaniu odebraliśmy dziś od Oliviera nowego pupila smile_big.gif.

Jest zdecydowanie większa od poprzedniczki ~8cm i bajecznie kolorowa. Z detalami można przyglądać się jej zachowaniu i jej samej.

Dostała rurkę jako kryjówkę jako, że pod skałką miałaby mniej miejsca. Wrzucam pierwszych kilka zdjęć przy karmieniu.

gallery_11362_1814_121796.jpggallery_11362_1814_116077.jpg

gallery_11362_1814_129653.jpg

Jak się ze złości wygląda tak ;)

gallery_11362_1814_6801.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Killer! Zamierzasz dać jej jakiegoś najprostszego koralika ? :>


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma wsadzone brązowe palythoa, wiecej na razie nie planujemy bo swiatlo w baniaku mizerne :)


Jest : BofT'owe +/- 288l w obiegu; 2x Maxpect Ethereal + ICV6, AquaMedic DC Runner 3.2, Gyre XF-330, Maxspect MJ- SK400, ~30kg rock, 10kg sand.

Było :  Mój Reefmax - Tunze 9002, 2 x Koralia nano 1600, Newjet1200, 1 x Ati Actinic, Aquablue plus, Aquablue special, ~15kg LR, ~6kg LS - start 13.01.2011 i nowy baniak 20L a w nim troche skałki i żwirku koralowego + krewetka modliszkowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śliczna!

Jedno z najkolorowszych, najładniejszych zwierząt morskich, a do tego wyposażona w niezwykły aparat wzroku widząca nie tylko jak wiekszosc ultrafiolet, ale również w polaryzacji za sprawą 3 źrenic :) Może i moja kiedys urosnie i ją zobaczę w kolorze :D


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ta krewetka jest zaje... kolorowa :o Aż mi się takiej zachciało :D Kolorki ma świetne :)

Powodzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia fotka jest zaje....a :thumbsup:


4284_4296.png

Akwa 60x60x60 + 40L sump,oswietlenie LED 120W plus 4x24W T5,cyrkulacja Tunze 2x6055,Red Devil Cone Protein Skimmer RDC-850,obieg Rio plus 2100L,40kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia fotka jest zaje....a :thumbsup:

Foch jak nic :thumbsup:

Piękny zwierzak do obserwacji.

Powodzenia :welcome:


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałam ją u Oliviera.Zdjęcia śliczne, ale w realu jest jeszcze piekniejsza i bardziej niesamowita.CUDO! Aż chce się pogłaskać. ;)


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajebiaszcza :thumbup: Aż bym w pracy sobie postawił takiego gagatka.


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stoi na biurku baniaczek kolo kompa i stwor obserwuje wszystko co sie robi, najdrobniejszy ruch i juz oko wedruje w tamta strone. A jak sie zbliza palca do szyby to szykuje sie do ataku. Boimy sie tylko jednego zeby nie rozwalila szyby, go kraza po necie takie informacje ze sa do tego zdolne :)

U Oliviera w akwa-marinie sa takie gatunki do sciagniecia

Mantis Shrimp Coloured Squilia mantis (to jest ta nasza)

Mantis Shrimp Coloured Special Squillia sp;

Mantis Giant Squilia sp;

Mantis Green Squillia sp;

Mantis Red Squillia sp;

Mantis Striped Squillis sp;

Mantis Shrimp Yellow Squillia sp;

Mantis Zebra Squillia sp;

Mantis Zebra xxlg Squillia sp;


Jest : BofT'owe +/- 288l w obiegu; 2x Maxpect Ethereal + ICV6, AquaMedic DC Runner 3.2, Gyre XF-330, Maxspect MJ- SK400, ~30kg rock, 10kg sand.

Było :  Mój Reefmax - Tunze 9002, 2 x Koralia nano 1600, Newjet1200, 1 x Ati Actinic, Aquablue plus, Aquablue special, ~15kg LR, ~6kg LS - start 13.01.2011 i nowy baniak 20L a w nim troche skałki i żwirku koralowego + krewetka modliszkowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawostek to ona maja na tych bocznych antenkach "uszach" barwe ktora widac przez szkolo polaryzacyjne i do sygnalizacji z innymi osobnikami swojego gatunku to wykorzystuja http://www.ucmp.berkeley.edu/aquarius/signals.html


Jest : BofT'owe +/- 288l w obiegu; 2x Maxpect Ethereal + ICV6, AquaMedic DC Runner 3.2, Gyre XF-330, Maxspect MJ- SK400, ~30kg rock, 10kg sand.

Było :  Mój Reefmax - Tunze 9002, 2 x Koralia nano 1600, Newjet1200, 1 x Ati Actinic, Aquablue plus, Aquablue special, ~15kg LR, ~6kg LS - start 13.01.2011 i nowy baniak 20L a w nim troche skałki i żwirku koralowego + krewetka modliszkowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie odkryłam czy to samiec czy samica ciut szybko się porusza. W chwili obecnej prowadzi poważny remont baniaka i układa każdy kawałek żwiru po swojemu ;). Obudowała już tylne wyjście z rury oddzielając go od wlotu do filtra. A tu filmik w którym występuje ten sam gatunek co nasza kreweta:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawostek ...

"…krewetka modliszkowa widzi aż 8 kolorów. My, ludzie możemy postrzegać tylko 3 kolory: czerwony, niebieski i żółty. Krewetka modliszkowa ma najbardziej rozwinięte oczy na Ziemi. Każde jej oko składa się z 10.000 światłoczułych elementów. Jest podzielone jest na 3 strefy – dzięki temu każde ma zdolność widzenia trój-okularowego co oznacza widzenie 3D wzbogacone o zdolność analizowania kierunku i tempa przemieszczenia się obserwowanego obiektu. Każde oko złożone jest z dwóch spłaszczonych hemisfer oddzielonych sześcioma równoległymi w rzędami fotoreceptorów.

Rzędy 1-4 specjalizują się w widzeniu kolorowym od ultrafioletu do podczerwieni. Elementy optyczne w rowkach tworzą 8 klas optycznych, każda przystosowana do fal o innej długości. Rzędy 5-6 polaryzują fale świetlne przekazując informacje o zmianie polaryzacji światła obserwowanego obiektu. Są jedynymi stworzeniami w przyrodzie wyposażonymi w kolorowe widzenie hyperspektralne. Oczy poruszają się niezależnie, z pełnym 360-stopniowym zakresem widzenia."


Jest : BofT'owe +/- 288l w obiegu; 2x Maxpect Ethereal + ICV6, AquaMedic DC Runner 3.2, Gyre XF-330, Maxspect MJ- SK400, ~30kg rock, 10kg sand.

Było :  Mój Reefmax - Tunze 9002, 2 x Koralia nano 1600, Newjet1200, 1 x Ati Actinic, Aquablue plus, Aquablue special, ~15kg LR, ~6kg LS - start 13.01.2011 i nowy baniak 20L a w nim troche skałki i żwirku koralowego + krewetka modliszkowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopatrzyłam się wreszcie co modlicha ukrywa pod trzema pierwszymi parami odnóży whistle.gif ma charakterystyczne wyrostki, więc to samiec :).

Fotki poglądowe z netu zaczerpnięte tak wygląda dymorfizm płciowy - samiec i samica:

maleimg2099cols2.jpgoscyllarusfemaleimg1599cols2.jpg

Teraz trzeba się pogłowić na imieniem dla gościaturned.gif

gallery_11362_1814_70269.jpg

gallery_11362_1814_113850.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jej, jaki on piekny ^^ zdradz tajemnice, ile to cudo kosztuje?


pozdrawia Magda :)

100l niefoto -start styczen 2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę piękna.

Pierwszy raz ją na żywo widziałem na wystawie akwariowej w Katowicach.

Sam myślę o takiej szklaneczce dla Modliszki


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.