Skocz do zawartości
thomas kay

Akwa 75x45x40 135l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

planuje zamówić akwa o wymiarach 75x45x40 gdzie 40cm to wysokość. Akwa ma być z opti. Różnica kosztu między szybą 6mm a 8mm jest dosyć znaczna. I teraz mam pytanie, czy bezpiecznie jest zrobić takie akwa z szyby 6mm plus ewentualnie wzmocnienia wzdłuż przedniej i tylnej szyby? Gdzię mi się obiło o uszy że na naprężenia największy wpływ ma wysokość słupa wody a to akwa jakieś super wysokie nie będzie. Co sądzicie?

pozdro


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem z 6 112l slodkowodne,peklo niestety,takze zrobilem sobie powodz w chacie.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na naprężenia oprócz wysokości ma wpływ długość przedniej ściany. W zasadzie szklarz u nas poleca 6 mm do 60 cm długości. Powyżej daje już 8 mm. Co nie znaczy jednak ze musi pęknąć. Ja bym jednak dołożył i spał spokojnie.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium OptiWhite 45x45x45 (6mm) 91l - Full Opti

Akwarium OptiWhite 50x50x50 (8mm) 125l - Full Opti

Cytuje: Od kilku lat zajmujemy się produkcją akwariów ze szkła OptiWhite

Posiadamy sklep akwarystyczny w Krakowie, przy ul. Młyńskiej 12 na terenie którego mieści się galeria akwariów roślinnych zawierająca ponad 12 zbiorników zaaranżowanych w stylu japońskim oraz holenderskim.

Na resztę możesz sobie odpowiedzieć sam. :geek:

6 są be w 112 ale 250 z szyba 8 mm bez wzmocnien już jest tiptop?

Następnym razem może podawajcie producenta i zdjęcia dokumentujące fakt,strasznie duże rozbieżności w temacie na forum więc komu wierzyć ? tym co dali sobie wałka wcisnąć ?

A baniaki tak to jak szklanki do herbaty i kieliszki wszystkie pękały...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium OptiWhite 45x45x45 (6mm) 91l - Full Opti

Akwarium OptiWhite 50x50x50 (8mm) 125l - Full Opti

Cytuje: Od kilku lat zajmujemy się produkcją akwariów ze szkła OptiWhite

Posiadamy sklep akwarystyczny w Krakowie, przy ul. Młyńskiej 12 na terenie którego mieści się galeria akwariów roślinnych zawierająca ponad 12 zbiorników zaaranżowanych w stylu japońskim oraz holenderskim.

Na resztę możesz sobie odpowiedzieć sam. :geek:

6 są be w 112 ale 250 z szyba 8 mm bez wzmocnien już jest tiptop?

Następnym razem może podawajcie producenta i zdjęcia dokumentujące fakt,strasznie duże rozbieżności w temacie na forum więc komu wierzyć ? tym co dali sobie wałka wcisnąć ?

A baniaki tak to jak szklanki do herbaty i kieliszki wszystkie pękały...

Zapewne w tym sklepie pewnie kupię bo niestety ale zbyt dużego wyboru producentów opti w polsce nie ma. W ich sklepie byłem, akwaria widziałem robią wrażenie, podobnie jak cena zresztą.

Dlatego chciałem 6mm żeby trochę taniej wyszło przy 8 koszt idzie w górę. A wielu innych sprzedaje czystego guardiana jako opti, przynajmniej takie mam podejrzenie. koszty rosną ale to chyba takie hobby.


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może zapytaj tofika o szkiełko ... z tego co pytałem to ceny ma atrakcyjne a i wykonanie spoko


a.jpg

jest: 30x30x30 opti ,lampka diy cree 20W ,koralia nano ,refugium na aquaclear ,dolewka diy

bedzie dodatkowo: skimmer hob na maxi jet , dozownik diy , komputerek diy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie opti i wzmocnienia to wywalenie kasy w błoto gdyż nie ma takiego efektu - to moja subiektywna opinia. Można się z nią nie zgadzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie opti i wzmocnienia to wywalenie kasy w błoto gdyż nie ma takiego efektu - to moja subiektywna opinia. Można się z nią nie zgadzać.

Jakiego efektu ? :) Raczej w opti chodzi o to ze nie ma "zafarbu zielonego czy tam niebieskiego - zalezy kto jakim daltonista jest ;P)


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opti sprawdza się według mnie przy głębokich (szerokich) zbiornikach.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie opti i wzmocnienia to wywalenie kasy w błoto gdyż nie ma takiego efektu - to moja subiektywna opinia. Można się z nią nie zgadzać.

Tu się nie zgodzę. Twoja opinia wynika zapewne właśnie z tego że widziałeś tylko udawane opti-rzeczywistu guardian. Ja mam w domu słodkie z float, morskie z guardian a teraz chce mieć opti tak czy czyste jak widziałem w tym drogim sklepie:) Po prostu mam porónanie tych wszystkich 3 szkieł. A co do wzmocnień, no cóż nie odważyłbym sie zrobić większego akwa bez wzmocnień, inaczej na długości szybka się szybko wypukla pozdro


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.