Skocz do zawartości
delek

Moja pierwsza solniczka 30L Aquael nano reef

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie wczoraj wybralem sie do Zabrza i zakupilem sobie zestaw:

Aquael nano reef 30l filtr oswietlenie wszysko fabryczne

do tego 4,5 kg piasku

5 kg zywej skały odgazowanej

4 korale ( nie wiem jakie nie znam nazw)

1 małego błazenka

cyrkurator maly

a wode dali mi z działajacych zbiorników

Doradzcie mi co moge jeszcze sobie tam włozyc i ile albo zo zmienic w sprzecie?

Zamierzam wymianiac co tydzien 10% wody

temp wody 25-26 stopni

I pytanie mam tez ile musza chodzic lampy i filtr? czy czy filtr mozna zastąpic czyms innym czy ten narazie mi wystarczy

Jak cos przypomni mi sie bede dalej pytal;)

5c48cf837cc12affm.jpg

fe42a426160312e9m.jpg

post-12376-0-01537800-1310289580_thumb.jpg

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje pomysłu wpuszczenia życia do świeżego baniaka. :thumbdown:


160 litrów (100X40X40), Ok. 12kg skały (start na suchej), 4X39W, Deltec MCE600, 2X Aquael 2600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy baniak działał u nich na sklepie a ja kupilem go uzuwanego z woda do tego dodalem pol ampułki bio digest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie wczoraj wybralem sie do Zabrza i zakupilem sobie zestaw:

Aquael nano reef 30l filtr ....

do tego 4,5 kg piasku

5 kg zywej skały odgazowanej

4 korale ( nie wiem jakie nie znam nazw)

1 małego błazenka

...

Doradzcie mi co moge jeszcze sobie tam włozyc i ile albo zo zmienic w sprzecie?

...

Jak cos przypomni mi sie bede dalej pytal;)

...

gratuluję zakupów, ale... czy zalewamy 300L czy 30L powinniśmy sie trochę przygotować. masz "jakieś" korale, teraz poszukaj jakie , poczytaj co lubią i już będziesz coś wiedział.

czytaj i pytaj --> w tej kolejności.

:)


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd będziesz brał wodę do podmian? masz filtr RO/DI ? jeśli nie to pierwszy podstawowy zakup.

Do filtra fajnie by było dokupić purigen i chemi pure, pomogą w utrzymaniu stabilnych warunków.

Światła pal na razie po 6 godzin, żeby nie pobudzić glonów.

Szkoda, że zdecydowałeś się najpierw na zakup a potem na szukanie informacji.

Ale teraz już za późno, żeby wytykać błędy i trzeba ratować co się da :)


175L w obiegu, odpieniacz TUNZE DOC Skimmer 9410, NJ2300, Pacific Sun 90W + 2x24W ATI, VorTech10, Biopellets, małe refugium + 8W LED, pełny Balling, miękkie, LPS i łatwe SPSy

4117_4119.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Nowe akwarium, skała nowa i od razu ryby i korale :unworthy:

W ogóle nie wiedziałem, że Aquael sprzedaje shrimp-sety z dołączonymi kaskadami jako akwaria morskie i nazywa to "nano reef".

Szkoda, że zdecydowałeś się najpierw na zakup a potem na szukanie informacji.

Ale teraz już za późno, żeby wytykać błędy i trzeba ratować co się da.

Przecież kupił w profesjonalnej firmie, wiedzą co robią na pewno i informacji udzielili :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woda mleko, nawet zoa pozamykane. Wątek typu, "jak nie chce założyć akwarium morskiego". Dziwię się że tak ci to wszystko "opchneli". No ale klient nasz pan, pewnie się uparłeś. Co do wody to mówisz że będziesz miał wodę z działających baniaków? Co masz na myśli? że udostępnią ci rodi do uzupełniania odparowanej czy że na cudzej solance będziesz robił podmiany?

Tak jak kolega Pietrek napisał kup purigen i ChPE u mnie ten zestaw sprawdził się genialnie.

Pozdro!


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co mam kupic purigen zeby wszytko byylo ok?

dodam ze woda na zdjeciu jak mleko bo przestawialem skały i piasek unosil sie w powietrzu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co mam kupic purigen zeby wszytko byylo ok?

dodam ze woda na zdjeciu jak mleko bo przestawialem skały i piasek unosil sie w powietrzu

Nie wiem czy wszystko będzie ok ale napewno będzie lepiej.

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:wallbash: woda ro di, krecha markerem na akwarium co byś wiedział ile ci odparowało wody ro di nie solanki, solimetr za conajmiej 70 zł inne lipa, sól, bakterie prodibo lub inne,woda z działającego zbiornika, wiatrak do chłodzenia ( poczytaj na forum),węgiel, błazna pożegnaj :no ,jak masz komu oddaj korale na przechowanie na co najmniej miesiąc,i czytaj a nie kupuj i skazuj na śmierć, a i bym zapomniał dojrzewanie w sklepie to lipa tydzień dwa na pół sucho :rofl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

woda na zdjeciu jak mleko bo przestawialem skały i piasek unosil sie w powietrzu

nadaje się na humor z zeszytów ;)

Salimetr AM za 30 zł też się nada. Dużo osób na forum pewnie z niego korzysta i niejednokrotnie okazywało się, że zwykły areometr działa lepiej niż "uchylne" wynalazki.

Jeżeli chodzi o purigen, to jeden z użytkowników forum sprzedaje odmierzony z większego opakowania. 100 ml wychodzi mniej więcej za pół ceny sklepowej. Do tego trzeba mieć woreczek na wkłady i najlepiej włożyć to do kaskady.

Życie lepiej podrzucić komuś do czasu ustabilizowania się parametrów. Jak woda nie jest świeża, to pewnie 2 tygodnie wystarczą. A taką rybkę w takim małym akwarium powinieneś sobie odpuścić chociażby dlatego, że nie masz odpieniacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodaje nowe fotki jak narazie wszytskie korale sa otwarte i maja sie dobrze wode z RO dzis bd mial

5742ec7bfa0fe14am.jpg

3b9590d28742b0b9m.jpg

3b9590d28742b0b9m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za "mały cyrkulator"? Jaka firma?


www.podforak.rzeszow.pl --->PODkarpackie FORum AKwarystyczne

Parametry mojej solniczki

4626_4632.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do za "mały cyrkulator"? Jaka firma?

jesli odbywa sie tutaj jakis konkurs to obstawiam ze jest to resun 2000 :D


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dolewasz RO ? Przecież woda paruje a ty nawet nie masz tej szklanej przykrywki od zestawu .


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadza sie resun;)

Wode RO mam juz i dolewam i przykrywke tez mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Ciekawe jak będzie z parametrami za kilka tygodni, ale jak na razie wygląda że żyje wszystko :clap:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale moim zdaniem korale nie wyglądają zbyt dobrze i nie są w pełni na pompowane i okazałe jakie powinny być może to wina zdjęcia albo mi się wydaje :)

Polecam dział dla początkujących i przejrzyj kto ma podobne akwarium to wiele Ci powie

Pozdrawiam i życzę sukcesów:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopatrzylem sie 2 aptasi w kaskadzie ale zostaly juz usunete, jak narazie wszytsko zyje a korale rosną;) jakie polecacie testy kupic na tym etapie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko co do cyrkualtora - nie robi Ci on tam "pralki" :p? Ja jeszcze nie mam w swoim, myslalam nad koralia nano bo jest raz mala a dwa ma maly przeplyw (900l/h). Ja poczytalam o tym Twoim i w jednym zrodle podaja ze to na zbiornik 40-60l a w drugim ze od 500l (chyba ze resun b -2000 to zupelnie cos innego)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko co do cyrkualtora - nie robi Ci on tam "pralki" :p? Ja jeszcze nie mam w swoim, myslalam nad koralia nano bo jest raz mala a dwa ma maly przeplyw (900l/h). Ja poczytalam o tym Twoim i w jednym zrodle podaja ze to na zbiornik 40-60l a w drugim ze od 500l (chyba ze resun b -2000 to zupelnie cos innego)...

ten resun 2000 to wieje odpustowo tak na oko max 600 L/h, słabiej od koralii nano (znam z autopsji)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luft - ja mam akwa 25l - moge bezpiecznie go tam wkladac? (nie ukrywajmy jest polowe tanszy od nano...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz spokojnie wpakować do 25 litrów tego resuna. jak chcesz jeszcze taniej, słabiej i gorzej dla oka to mozesz wsadzić jakąś głowicę filtra wewnętrznego np. aquaela (350 L/H) czy buczącego atmana (teoretycznie 600 L/H) za 10 zł :)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.