Skocz do zawartości
tomasz

Tomasz na prośbę Przemka

Rekomendowane odpowiedzi

Przemku, sam mnie prosiłeś o założenie wątku. Pytasz dlaczego sądzę ze kłamiesz?

Otóż sam napisałeś:

"....Z przyjemnością pragnę poinformować o dwóch sprawach - pierwsza, już wkrótce, równolegle do serii podstawowej dostępna będzie seria lamp Black Python/Phobos/Deimos z oznaczeniem CRP - czyli Cree Powered.

Po nawiązaniu współpracy z firmą Cree specjalnie dla nas został zaprojektowany i opracowany panel LED zbudowany w oparciu o najnowsze produkt ze stajni Cree a mianowicie:

- najnowsze diody serii XP-G 3W bin R5 o wydajności 140lm/W

- równie doskonałe diody XP-E 3W Royal Blue D15 o wydajności 500mW 450-458nm

- diody XP-E Blue 3W 470nm...."

W momencie gdy zasugerowałem, że być może masz jakąś umowę z Cree, a my zwykli ludzie musimy kupować zwykłe ogólnodostępne diody odpowiedziałeś mi:

"...Zapewniam Cię - że jestem pewien ze kupujemy te same diody - gdyż Maritex "nietypowe" diody - jak cool white, neutral white, Royal Blue sprowadza pod nas.

Nie kupujemy je bezpośrednio od Cree - nie przypominam sobie abym to napisał kiedykolwiek - więc znów piszesz o rzeczach które nie mają miejsca."

Ten Twój pierwszy nius zupełnie przeczy drugiemu, w którym sugerujesz mi że nie wiem o czym piszę. Więc który jest prawdziwy pierwszy czy drugi, bo raczej wzajemnie się wykluczają. Nie musisz mi odpisywać, nie interesuje mnie to, to gwoli wyjaśnienia.

A co najśmieszniejsze, to ani jeden sposób pozyskiwania diód, ani drugi by Cię nie dyskredytował, powiem wiecej : pierwszy nawet by troche nobilitował, gdybyś tego nie przekreślił drugim... Trzebaby trochę pamiętać co się gdzieś tam pocisnęło, bo mozesz trafić na kogoś kto ma lepszą pamięć.

A teraz sedno całej kłótni. Dopóki nie zacząłeś na siłę udowadniać genialności swoich lamp to tak naprawdę nikt ich nie dyskredytował. To że śmiałem zauważyć że ludzie zawiedzeni pisząc "ledy" mają akurat jedną konkretna lampę nie oznaczało automatycznie

że jestem Twoim wrogiem i działam na niekorzyść Twojej firmy. Zamiast zastanowić się co tak naprawdę sie dzieje potrafiłeś tylko zasłaniać się tabelkami, danymi paratechnicznymi i paranaukowymi a zapomniałeś zupełnie o co chodzi.

Otóż klienci byliby zadowoleni z lamp które dawałyby "ładne" światło tzn. umożliwiały w prosty sposób dopasowanie go do swojego gustu, w których byłyby przyzwoite przyrosty i ładne wybarwienie. Ty za to zacząłeś udowadniać że dobra lampa to taka

którą da się podciągnąć pod "Twoje" tabele, wykresy i certyfikaty. Powiem Ci jednak coś: wielokrotnie podkreslałeś, że stosujemy te same diody, wiec lampy dają takie same światło. Otóż jeśli faktycznie stosujemy te same to MASZ RACJĘ, światło może być takie samo.

Różnica może wynikać tylko z różnicy w ustawieniach prądu czyli defacto koloru. Bo ja właśnie ten kolor ustawiam "na oko" co oczywiście wyśmiałeś - u Ciebie to ustawia komputer wg. tabelek, wykresów i innych które pewnie w myśl przyszłorocznej wiedzy naukowej będzie mozna sobie

w buty włożyć. I tu widzisz swoją wyższość, jednak efekty sa jakie są.

Także nawet nie byłeś w stanie dopuścić do siebie myśli że jednak może w tym co piszę (piszemy) jest chociaż odrobina racji?

Głupi przykład: oddałem samochód do naprawy bo nierówno przyspieszał. Po naprawie okazało się że jest to samo. Wróciłem do serwisu a mechanik na to: Pan sie myli, to niemożliwe, komputer nie pokazuje żadnych błędów. Proszę go aby się

przejechał. On na to że nie ma potrzeby, komputer wszystko sprawdził, wszystko jest naprawione i koniec. Szkoda że mi nie powiedział że źle wciskam pedał gazu. Ty zachowujesz się tak samo. A przypuszczam że minimalna zmiana w kolorze światła,

ustawieniach komputera, może czytelniejsza instrukcja poprawiła by efekt i komfort użytkowania. Przypuszczam że nic wiecej nie potrzeba. Trzeba tylko chcieć i widzieć trochę więcej niż koniec własnego nosa.

A wracając do porównań motoryzacyjnych, to każdy szanujacy się serwis oferuje samochód zastepczy. Gdybyś wiec prowadził szanujacą się firmę, Włodek dostałby tą czwartą lampę do testów na 3 czy 4 miesiące, plus pomoc techniczną, bo to leży takze

a moze i najbardziej w Twoim interesie. Ale do tego trzeba odrobinę dobrej woli, świadomości i szacunku do ludzi którzy dają Ci na chleb.

Ale pojechałem... powinienem przecież się już nauczyć, że na zbyt wiele z Twojej strony liczyć nie można.

To tyle. W sumie wiem co napiszesz - że takich bzdur dawno nie czytałeś, że nie widzisz partnera do dyskusji, zero merytoryki, zero wiedzy. Ale szczerze mówiąc mam to gdzieś. Życie jest za krótkie i za piękne na to żeby je marnować na przepychanki z kimś

komu pieniądze przesłoniły człowieka i hobby.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A o co tu chodzi ? widze że to dalszy ciąg jakiejś sprzeczki, tylko jakiej ???


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak bez tego całego eseju, jak mógłbyś streścić - w czym zarzucasz mi kłamstwo i jaki to ma wpływ na światło z naszych lamp? :)


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypomniala mi sie anegdotka ze zlotu ......pol zartem pol serio jak to chlopaki z Reefcentral i reszta swiata szukajac prawdy o LED wrzucaja posty Wlodka w google co by im wytlumaczyl jak to naprawde dziala :D


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aakurat w moim przypadku, Przemek bierze cały czas udział w diagnozowaniu problemu i proponuje różne rozwiązania. Lampę do testów także zaproponował i to w zasadzie już wczoraj. Problem jest poważny to i diagnoza dłużej trwa.

Panowie, peace :surrender

Grzesiek, nie nakręcaj spirali agresji :harhar:


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wladek humo humor nie agresja :smilieA13: sledze z zaciekwieniem wszystkie watki bo sam ledy planuje i odwazne za i przeciw milo poczytac.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

Czuję się współwinny tej sprzeczki bo w sumie w moim wątku ona nastąpiła.I bardzo bym Was prosił o nienakręcaniu się.

@Tomasz pewnie masz dużo racji jak i @Przemek i nie ma co gdybać które ledy lepsze Bo jak każdy ma swoje wady i zalety a bezsensu się oskarżać i kłócić o jakieś głupkowate ledy.@Przemek niech zostanie przy swoich konfiguracjach a @Tomek przy swoich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nakręcanie czy nie, ale z wypowiedzi Tomasza oraz wątku pierwotnego jasno wynika, że Przemek zaprzeczył sam sobie i jako osoba postronna jestem ciekaw, jak się z tego wytłumaczy. Zresztą może się nie tłumaczyć - wszyscy czytać umieją, ale mogę się mylić.

ps. reakcja na wypowiedzi z forum i propozycja wypożyczenia 4tej lampy dla Włodzimierza w dniu wczorajszym .... IMHO rzut na taśmę i pod publiczkę .... tak dokładnie to wygląda dla osoby przyglądającej się temu wszystkiemu z boku.


c4ca4238a0b923820dcc509a6f75849b.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie mogę!

co tu jest tak trudnego do zrozumienia?? Co ci wynika z wypowiedzi Tomka - że co pytam??

Czy to tak trudno zrozumieć, naprawdę??

Cały czas w wypowiedziach Tomek insynuował że OKŁAMUJĘ Klientów którzy kupili lampy LED PS - i że ZNA on powody dla których nie działają jak powinny(a raczej domyśla się)!

No więć pytam - JAKI ZWIĄZEK MA TO Z KIM I GDZIE PODPISYWALIŚMY UMOWĘ?? Co to za temat zastępczy??

Zarzucono mi kłamstwo - w domyśle - że Klienci są okłamywani co do użytych w lampach diodach - no więc pytam raz jeszcze - GDZIE TU ZWIĄZEK??

To po prostu temat ZASTĘPCZY - na moją odpowiedź co do źródła LED.

Tomasz tak lubuje się w porównaniach - więc pytam: czy jak ktoś kupuje telefon w "orange" (i nie jest to salon firmowy) - to mówi ŻE KUPIŁ TELEFON W ORANGE czy w firmie "Słuchawka i syn" Spółka jawna(bo na pewno jest to oddzielny podmiot gospodarczy)! Jak jedziesz do "salonu opla" - to jedziesz do FIRMY OPEL W NIEMCZECH - czy salonu opla - ktorego wlascicielem jest firma "Sprzęgiełko&Smigielko" Sp. z o.o.?(i ktora jest autoryzowanym salonem Opla)??

Jeśli Maritex jest WYŁĄCZNYM reprezentantem firmy Cree w Polsce, ma status Cree Solution Prowider - a podzespoły wykonywane przez tą firmę dla nas mają status Projektu Cree - TO DLACZEGO MAM NIE NAPISAĆ ŻE NAWIĄZALIŚMY WSPÓŁPRACĘ Z CREE? NAWIĄZANIE WSPÓŁPRACY Z CREE NIE JEST RÓWNOZNACZNE Z PODPISANIEM UMOWY Z TĄ FIRMĄ BEZPOSREDNIO!!

Pytam się po raz kolejny!! To miałem napisać - po nawiązaniu współpracy z firmą Maritex, która jest przedstawicielem firmy Cree w Polsce, na spotkaniu z p. Prezesem xxx xxxx, kierownikiem projektu xxxxx xxxx oraz panią sekretarką(nazwiska nie pamiętam)

podpisana została umowa pomiędzy naszą firmą - a firmą Maritex , która jest przedstawicielem firmy .... itd.

Po tym wszystkim, została zaprojketowana płyta LED, przez Pana Projektanta YYYY XXXX, który jest starszym projektantem w firmie MAritex, która jest przedstawicielem firmy.....

I co? Tak by było "lepiej"?? Ale po co pytam się - bo:

- po pierwsze nie widzę powodu abym pisał gdzie z kim i po co - oraz jakiej treści podpisywaliśmy umowę

- po drugie - PYTAM JAK TO ZMIENIA KWESTIĘ DZIAŁANIA NASZYCH LAMP KTÓRE RZEKOMO SIĘ NIE NADAJĄ, 'RZEKOMO' MAJĄ TE SAME LEDY I PRZYPADKOWO PRACUJĄ NA PODOBNYM PRĄDACH - ALE ŚWIECĄ INACZEJ!!!!

Pytam się - JAKI JEST ZWIĄZEK?? Żaden! I to jest ten powód dla którego "nasze lampy nie działają" jak powinny - i czego "domyślał" się Tomek??? Czy ktoś w ogóle zastanawia się nad tym co tu jest insynuowane??

To jak miałem spotkanie miesiąc temu z firmą MBI(MacroBlock) która jest producentem układów MBI i rozmawialiśmy o rozwiązaniach do naszych najnowszych lamp – to mam napisać GDZIE, Z KIM o KTÓREJ i O CZYM rozmawiałem – bo inaczej BĘDZIE TO NIEPRAWDA? Przecież to jest jakiś absurd!

To przy okazji mogę się pochwalić, że nasz produkt jest prezentowany przez firmę ze statusem Cree Solution Provider – firmę NIVISS(produkt ma status Registered Project):

http://www.niviss.com/index.php?en_aquarium-lighting,112

A może to też jest nieprawda?? I w ogóle nie używamy diod Cree – BO NIE DOSTAŁEM ICH BEZPOŚREDNIO OD PREZESA – no i najważniejsze – NIE WYTŁUMACZYŁEM SIĘ NA FORUM??

Żeby Włodkowi dać czwartą lampę – też czekałem na „publiczkę” - oczywiście... :)

Wszystko składa się do kupy...

Jeśli TO JEST GŁÓWNY ARGUMENT dla którego nazwany zostałem Kłamcą - i na którym opierają się tezy o "niewłaściwym" świetle z "naszych" lamp - to brak mi słów aby to skomentować dosadniej - ŻAL.pl

Ale koniec!

Obiecuję że ten wątek jutro zniknie - nie zamierzam zaśmiecać forum NR, już na innym forum zrobiło się bagno(i zostało) jak tylko pewna grupa osób urządziła tam sobie pole do popisu i prywatnych wojenek ze mną i moja firmą.

I na koniec - NIGDY nie krytykowałem pomysłów DIY na lampy led.

cytat

Nakręcanie czy nie, ale z wypowiedzi Tomasza oraz wątku pierwotnego jasno wynika, że Przemek zaprzeczył sam sobie i jako osoba postronna jestem ciekaw, jak się z tego wytłumaczy. Zresztą może się nie tłumaczyć - wszyscy czytać umieją, ale mogę się mylić.

ps. reakcja na wypowiedzi z forum i propozycja wypożyczenia 4tej lampy dla Włodzimierza w dniu wczorajszym .... IMHO rzut na taśmę i pod publiczkę .... tak dokładnie to wygląda dla osoby przyglądającej się temu wszystkiemu z boku

@ Jaszczomp

Po co się odzywasz powiedz? Czy wiesz co to znaczy "pod publiczkę"? Czy zastanowiłeś się choć przez chwilę co za brednie wypisujesz? Czy ja gdzies PUBLICZNIE napisałem - "Włodku dostaniesz od nas lampe, abyś nie musiał kupować"?

Zastanów się człowieku co ty piszesz - i jaki jest sens wyrażeń których używasz.


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

@Przemek masz rację usuń ten wątek i ten mój

też bo chciałem opisać budowę lampy diy wraz z Waszymi sugestiami a 2 ostatnie strony to jakieś przepychanki więc bezsensu taki wątek.

http://nano-reef.pl/topic/36481-led-cree-royal-blue-zamiast-aktyniki/page__pid__344516__st__60#entry344516

Nie żebym bronił @Przemka ale wiem jak każdy potrafi zazdrościć komuś sklepu firmy itp,więc nie dziwne mi najazdy na Ciebie.

@Tomasz Tobie dziękuję za pomoc ale też nie opisuj że te lampy są do d..y bo nasuwa mi się pytanie czy Ty ją osobiscie miałeś i testowałeś???

@Jaszczomp może Ty byś pod publiczkę dał mi taką lampę,chętnie przyjmę a na forum Cię pochwalę jaki to jestes dobry.Nawet Cię pozdrowię w radiu z..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh nie mogę dać Przemkowi + za post . "Akcja zakończona niepowodzeniem: Brak uprawnień do korzystania z tej opcji" innym mogę dać :thumbdown:


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyluzujcie, akwarystyka morska jest za piękna na takie potyczki, pogoda też piękna i tylko śmigać na plażę, a wieczorkiem zasiąść przy akwarium z browarkiem :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

" Zarzucono mi kłamstwo - w domyśle - że Klienci są okłamywani co do użytych w lampach diodach - no więc pytam raz jeszcze - GDZIE TU ZWIĄZEK??"

gdzie to pisało bo nie widzę ??

nikt nigdzie nie napisał ze nie robisz na CREE

Zaczęło się od tego ze Tomasz napisał to co wszyscy wiedzą że chłopaki pod PS BP 160W maja " ciemno" a on ma DIY i ma Ok

Ty napisałeś że masz te same diody miliony tabelek i lata testów i muszą korale rosnać bo według tabel i Ciebie jest wszystko Ok

nikt ci nie zarzuca ze robisz złe lampy ale czy może się zdarzyć mniej udany model ??

spinasz się na to wszystko a nic z tego nie wynika :rant:

życzę wszystkim mniej emocji a więcej przyrostów :welcome:


akwarium 60x60x60 + 50l sump, odpieniacz DELTEK SC1350 lampa led 130W, biopellets

http://www.nano-reef...m=posts&q=32943

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.