Skocz do zawartości
lemon

wstrętne... chińskie ... ledy

Rekomendowane odpowiedzi

Co o tym myślicie? wygląda to na coś podobnego do Cannon LED Pendant 453nm Blue 50 watt czy 12000 K, czyli jedynych jak na dzień dzisiejszy ledach, które coś osiągnęły w TOTMach i w sumie przeczą kolejnej jedynie słusznej teorii, że jak ledy to tylko CREE.

http://cgi.ebay.com/50W-455nm-Royal-Blue-Led-Panel-Aquarium-/220811201050?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item33695f8a1a

http://cgi.ebay.com/50W-20000K-High-Power-4000LM-LED-Panel-Aquarium-/270738329590?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3f09430ff6#ht_1038wt_907

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lemon - zobacz baniak Tomka (Tomiooo) -- jakie LEDy ma i jak to wyglada jesli chodzi o tzw chinszczyzne. Nie tylko na Cree mozna osiagnac wyniki ;)


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza tylko jest jedno "ale", tam są jeszcze świetlówki bo bez tego korale szły w brązy..

2xt5 39W jedna Ati Actinic oraz blue plus

Oto cytat z innego forum:

"... powiem ci, że po wymianie świetlówek korale ruszyły z kopyta, same LEDy to shit, ale LEDY+T5 to jest optymalne rozwiązanie Teraz czekam aż kolory wrócą."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yoka, przyznam, że nie widziałem tam świetlówek tylko 5 x canony plus 2 x pary po chyba 32 W każdy... co do samych świetlówek ... masz rację...

a... ok. chodzi o zbiornik Tomka:)

Edytowane przez lemon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie chodziło o Tomka.

Ecoxotic PAR38 maja po 21W w 5 diodach.

Sam czekam teraz na taką żaróweczkę.

Ogólnie Cannon LED ostatnio coraz mocniej mnie interesują. Widziałem je nawet na testach nad jednym z amerykańskich sklepów z morszczyzną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że za max 2 tygodnie, ale akwarium nad którymi zawisną ciężko będzie nazwać standardowym więc i moje testy nie będą miarodajne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z 50W uzyskuje 4000lm przy barwie 20000K to jest bardzo dobry wynik Ja na cree pół na pół Royal oraz biale zimne łączne zużcie prądu 130w ledwo 6500lm wyciągam Biale mam ustawione na 1000mA niebieskie na 700mA.

Moim zdaniem godne uwagi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pożyjemy, zobaczymy. Przyjdą diody i nagle sie okaże że nie mają 20000K tylko 8000. Miałem juz kilka chińskich które kupiłem jako 14000 i 20000 i żadna nie przekroczyła 7500. Także aż takim optymistą nie jestem. Poza tym 4000 lm mamy teoretycznie mamy z 8 diód XP-G, czyli pobór mocy już mamy mniejszy o 10W, a światła tyle samo. Cenowo wyjdzie trochę taniej na Cree, ale to pomijalne. Następna sprawa: odprowadzenie ciepła. 50W zgrupowane na takiej małej powierzchni grzeje bardziej niż piec. Także sądzę że jeden duzy wentylator (oprócz radiatora oczywiście) na jeden moduł koniecznie. I najważniejsze: jeśli nam sie coś spali to w Cree pójdzie jedna czy dwie diody za 20-40zł. Jeśli tu coś pójdzie nie tak leci cały moduł. Także moim zdaniem bezpieczniej i ekonomiczniej cały czas na Cree, chociaż przyznam że to najsensowniejsza propozycja z dotychczasowych - o ile parametry potwierdzą się chociaż w części.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Witam,ja testowalem te ledy ale 10w i 20w,zarowno biale jak i royal blue...nakleja sie je na maly radiator,ktory mozna kupic w zestawie i powiem ze wcale mocno nie grzeja.Oprawilem je w gotowa lampke i wyszly takie spoty jak na zdjeciu...Wydaje mnie sie ze gra warta swieczki z tymi ledami,ja osobiscie nie kupowalbym powyzej 30w...Pozdrawiam...

post-8361-0-49493900-1310570546_thumb.jpg


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakim prądem sterowałeś bo nie mogę doczytać ze zdjęcia?


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Tomek,zasilacz tez kupilem w komplecie...na jedna 10w przypada dc 12v 900mA...cokolwiek to znaczy...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, rozumiem, dzięki. To aż sam jestem ciekawy.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Iceberg - wszystko fajnie.... ale co oświetlałeś nimi? i jakie były wyniki vel kolory?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak szczerze powiem ze przejrzalem inne aukcje i kusi mnie zeby sprobowac. Mam taka dzungle lamp i kabli nad akwarium ze na pewno moglbym to uporzadkowac. Panel 10W 455nm to tylko 10$. Do tego driver, wiatraczek jakas obudowa i voila :)


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego ale jestem średnio zachwycony. Może nawet wcale. Zacznę od początku. Pierwsze z czym mi się ten rodzaj podstawki skojarzył to oświetlenie podłogowe/sufitowe. Może to nie znaczyć nic ale... Zwykle podstawki elementów elektronicznych bardzo wiele mówią o przeznaczeniu.

Teraz dlaczego na nie od strony technicznej. Mamy pięć szeregów po 10 diod w każdym. Nie widzę żadnej przetwornicy (drivera) a skoro to ma tak tycie rozmiary ~cala kwadratowego i jak widać jest cięte z taśmy. Od spodu widać PCB prawdopodobnie "aluminiowy" laminat dla poprawy odprowadzania ciepła. Wróćmy do topografii. Nawet by się zgadzało 36V/10 diod = 3.6V/diodę. Troszkę mało jak na niebieską diodę mocy ale ujdzie. Wypada więc po 1.2W na diodę przy prądzie 340mA. Największy zarzut i bolączka tej konstrukcji to moim skromnym zdaniem problem ciepła. Diody po bokach będą miały stosunkowo chłodno ale tej na środku nie zazdroszczę. 50W/1"^2 to trochę dużo energii do odprowadzenia nawet przy sporym radiatorze. A to oznacza, że na środku tam gdzie będzie struktura obstawiałbym ~50...60C. To dużo jak się spojrzy na charakterystykę spadku sprawności świetlnej w funkcji temperatury. Na stronie producenta nie zanlazłem niestety takowej jak i innych. Ale wzorem innych emiterów półprzewodnikowych zależność jest zależnością i tyle.

Przerabiałem już sporo wynalazków tego typu i ten by jednak do nich nie dołączył. Oczywiście to tylko moja ocena i nic więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Iceberg - wszystko fajnie.... ale co oświetlałeś nimi? i jakie były wyniki vel kolory?

...Oswietlam nimi glownie LPSy i miekkie...wczesniej mialem HQI 150w plus dwie actyniki i zauwazylem ze kolory LPS'ow sa jakies wyprane,wyblakle.Kiedy zamienilem HQI na te ledy pieknie wybarwila sie acanthastrea i favites...Wedlug moich obserwacji LPS'y nie potrzebuja tak duzo swiatla i ladniej wyciagaja sie oraz wygladaja ,gdy tego swiatla jest mniej...Tester,kup dla proby royal blue a zobaczysz jak cudownie wyglada zbiornik przy nich...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.