Skocz do zawartości
twistman

Pompa New Jet 1200 w Reef Max

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Mam zamiar zmodyfikować pompę w RM na New Jet 1200. Widziałe kilka postów na ten temat. Ale zadaję pytanie konkretnie: czy wystarczy wyjąć starą i na to miejsce włożyć w/w. Będzie pasowało? - czy wymagane jakieś przekładki? Czy modele NJ o większej wydajności teżmoże pasują - ktoś próbował?

I czy dzięki wymianie odpieniek będzie lepiej pienił? bo na oryginale to jakaś padaka...

I czy system po wymianie cichszy czy głośniejszy?

Na następny ogień wymiana wentylatorów na Scythe - bo te spać nie dają...


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do samego odpieniacza, uwierz mi... ten odpieniacz w zupełności wystarczy...

Co do pompy.. podobno pasuje plug&play ale ręki nie dam..

Sama praca odpieniacza nieco się poprawi ale ogólnie rzecz biorąc jest problem w konstrukcji a nie w pompie..


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa pasuje idealnie, praca trochę głośniejsza ale już nie zwracam uwagi. Poprawia pienienie i w końcu daje się regulować pianę (mokra,sucha)


"Pozwolić przywiązaniu, by odeszło z jego życia, Jedi musi."

JODA

http://fishhunter.webnode.com/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ważną sprawą jest wydłużenie komory o jeden centymetr :) alew zamiast takiej modyfikacji bym wrzucił inny opdpieniacz np tunze 9002 a pompę ze starego wykorzystał jako cyrkulacje dodatkową :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniacz pracuje b.dobrze, musisz zapewnić tylko stały poziom wody, to oczywiste, w zbiornikach z sumpem poziom wody w komorze z odpieniaczem zapewnia przegroda, a w RM nie ma takiego rozwiązania, jedyne co mogę polecić to dolewka i czyszczenie odpieńka co jakiś czas, u mnie w zupełności wystarcza :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm ja miałem swego czasu sporą obsadę i niestety odpieniak nie dawał rady choć na początku pracował bardzo dobrze:) Jak bym miał wydać 100 na pompę to wolałbym kupić używany tunze za 200 lub mniej i cieszyć się dobrym odpieniaczem. Tylko niestety kubek by wystawał co nie każdemu się podoba ale to kwestia gustu i wygody :) Zawsze też można zrobi samemu odpieniacz z niskim kubkiem i już

Pozdrawiam :)

Edytowane przez bestiakol
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heja,

Zmienilem pompe w odpienku na NewJet1200 i zaczal pienic jak szalony (na mokro). Po 2h dzialania mialem pelny kubek czystej wody w odpieniaczu.

Jakie macie z tym doswiadczenia? Chodzi mi o regulacje przeplywu wody w pompie i regulacje doplywu powietrza.

U mnie narazie pompa jest na maksa rozkrecona, a powietrze bardzo mocno skrecilem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skrec pompe , rozkrec powietrze i podnies wylot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega mnie namowil na nj1200. suma sumarum jestem zadowolona. na poczatku bylam w szoku pienil jak oszalaly, teraz sie unormowalo, piany mniej, zgadzam sie ze mozna regulowac moro-sucho. pompa wydajniesza, niestety nie moge sie przyzwyczaic do wiekszego halasu.na razie to jedyny minus jaki widze.


narodziny - wrzesień 2012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie potrzeba do połaczenia wężyka, przejściówki ( jeśli tak to jakiej)? Kupiłem okazyjnie NJ1200 i nie ma rurki pozwalajacej podlaczyc odpieniacz z nj1200.


Nano reef -homar only + reefmax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wyciągnąłem starą pompę i włozyłem NJ1200. Aby pompa nie wypadła z odpieniacza to przymocowałem ją plastikowymi opaskami do odpieniacza reefmax-a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja, jak miałem reefmaxa po zmianie pompy na NJ 1200 zmieniłem odpieniacz na AM Turboflotor 500 i dopiero to działało, jak trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie potrzeba do połaczenia wężyka, przejściówki ( jeśli tak to jakiej)? Kupiłem okazyjnie NJ1200 i nie ma rurki pozwalajacej podlaczyc odpieniacz z nj1200.

Teraz już wiem.

Wiem, bo rozpoziomowane miałem akwarium po przenoszeniu i zapominając o tym grzebałem w odpieniaczu czemu on nie pieni....

Zanim mi przyszło do głowy, że przez przechylenie bąbelki idąn w złe miejsce, zmieniłem pompę.

Byle jak. bo dla testu na nieco zapomnianego po niepowedzeniu NJ1200 i ku mojego zaskoczeniu nic nie musi pasować, wylotową rurkę cieńką wpycha się w dużo większą w odpieniaczu i dużo lepiej pieni , i przy niższych poziomach wody.

Edytowane przez koma (wyświetl historię edycji)

Nano reef -homar only + reefmax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzis wlozylem NJ1200 i w sumie nic nie robilem by wyciszyc jak wlczylem to bardzo cicho,spoczatku az za cicho ale sprawdzilem i wszsytko jest okey Wiec ladnie dziala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też kombinowałem ze zmianą pompy w oryginalnym odpieniaczu, wydłużyłem wylot piany i odpieniacz trochę lepiej pienił ale zamiast syfu wyrzucał czystą wodę (mokrą pianę). Ogólnie odpieniacz jest źle skonstruowany i tu nie wiele można zrobić po za wymianą na Tunze lub zewnętrzny zawieszany za akwarium (ja mam SeaClone100). Przy oryginalnym było w tygodniu około 0,5l brązowej wody kiedy SeaClone wyrzuca od 50-100ml syfu tygodniowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Markus86 pokasz jak masz zrobiony ten twoj odpieniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.