Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

ode mnie masz minusa, szkoda ze tylko jednego, bo powinno byc po jednym za kazdego pokolca w tym sloiku. podejrzewam ze Cie to nie ruszy, bo psychopatow nic nie rusza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne to bardzo... Mam jednego pokolca w 450l i ma o wiele mniej miejsca niz te cztery maluchy u kolegi. Zauwazcie ze na zdjeciach ryby wygladaja zdrowo. Specjalnie probowalem sie doszukac obgryzionych pletw czy ran na ciele... Nie ma nic!

Do linczu wszyscy chetni. A dlaczego pol kilogramowy naso w 1500l kolegi tomka jest ok a 1cm dlugosci hepatus w czyjejs setce to juz nie?

maluchy rosna ale duze ryby tez rosna.

Ciezko mi zrozumiec wasze podejscie... :/


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest też druga strona medalu "codi ma trochę racji" . Ludzie kupujący ryby do swoich baniaków np w sklepie, to sprzedawca powinien się też zapytać jaki zbiornik jakie warunki i jeśli odpowiednie to wtedy sprzeda rybę lub odpowie ze do określonego zbiornika możemy trzymać takie lub takie rybki, w końcu pan/pani z Akwarystycznego to pierwszy stopień wiedzy i doświadczenia potem fora i koledzy.

Z drugiej strony na targowisku z drugiej ręki kupujemy zwierzaki a ludzie sprzedający są różni z większym lub z mniejszym doświadczeniem ale swój towar chcą sprzedać i nie interesuje ich to gdzie dane zwierze będzie, czy to w zbiorniku 1500L czy 80L oni też nie doradzą.

Wiec nasz kolega irek1972 padł ofiara niewiedzy i powinniśmy mu pomóc rozwiązać problem a nie jak w średniowieczu UKAMIENOWAĆ lub spalić na stosie.

Może wymieni rybki na parę mniejszych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

orzechopcja - Irek wyraznie powiedzial "nie chce sie ich pozbyć", "ciężko mi sie roztać z nimi a poza tym dbam o nie jak o własne dzieci".

Czyli dostal wskazowki tylko me je gdzies. Poza tym kilka dni temu pisal: "w niedługim czasie przymierzam sie do 600 litrowego" a wczoraj "w niedługim czasie powiekszam moja solanke do 1000" Dla mnie sam nie wie co mowi. Brak planowania i odpowiedzialnosci. Ja juz mu swoje zdanie powiedzialem, wiec dalsze tlumaczenie uwazam za strate czasu.

Poza tym, niewiedza nie jest wytlumaczeniem. Jak wsiadasz do samochodu to musisz miec pojecie. Tak samo jest z akwarystyka. To ze Irek "dba o ryby jak o wlasne dzieci" nie znaczy ze te uwazaja go za ojca i sa szczesliwe

Pozdro


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, samo prezesie, ech.

Ja od znajomego co trzyma Paletki też już słyszałem niech się ryby przyzwyczajają jak mu powiedziałem o parametrach wody i testach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panie tester po pierwsze w planach miałem 600 setke ale po przemyśleniach i możliwościach chce załżyć 1000 czy to jest coś złego do końca roku mogą sie kilkakrotnie zmieniać plany i mogę zrobić 2000 l , i prosze nie być antypatycznie nastawionym do mnie i robić ze mnie tyrana ryby rosna i czuja sie bardzo dobrze gdy je kipiłem chorowały miesiąc czasu leczyłem je i udało mi sie ,spowodowane było że po lądowaniu trafiły do mnie i tak sie uratowały ,dziękuje bardzo innym kolegom za wyrozumiałość oddałbym je ale do sklepu mi ich nie przyjma ,ewentualnie oddam je na wlasny odbiór tylko kto je wyłowi są szybkie i cwane .Prosze obejrzeć inne fotografie morskie i zobaczyć po ile trzymają w 200 l ryb i pokolców nie chce sie z nikim kłócić ale jest po to te forum żeby sobie pomagac anie obarczać pozdrawiam irek

Odnośnie kidut nie jestem psychopatom jestem zdrowym człowiekiem i prowadze firmy ,po drugie moje akwarium to nie słoik tylko akwarium ,jakiej nie byłoby wielkości to jest akwarium zaznaczam że wszyscy któży mają 200 l i mniejsze to oznacza że mają słoiki a to nie ładnie ztwojej strony i ty powinieneś mieć minusa a u mnie minus i minus daje plus :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ryby rosna i czuja sie bardzo dobrze

.Prosze obejrzeć inne fotografie morskie i zobaczyć po ile trzymają w 200 l ryb i pokolców nie chce sie z nikim kłócić ale jest po to te forum żeby sobie pomagac anie obarczać pozdrawiam irek

Zrozum Irek ze ryby nie placza, nie mowia, nie robia min. Tobie sie tylko wydaje ze czuja sie swietnie. Jak wsadzsz tam jeszcze dwa hepatusy i trzy japonce to tez beda plywaly. Te ryby musza miec duzo przestrzeni a fakt ze jeszcze nie zdechly nie oznacza ze maja sie swietnie

Co do fotografii, uwierz mi ze widzialem. Pewnie wiecej niz Ty, ale nie w tym rzecz. Chodzi o to ze to wcale nie znaczy ze jak inni robia zle to ty tez tak musisz. Chinczyki sprzedaja breloczki w woda z zywymi rybkami. Czy to znaczy ze to jest cool i super i wszyscy musimy je nosic przy kluczach?

Sa pewne zasady ktory sa przestrzegane przez humanitarnych i odpowiedzialnych hodowcow. Albo je przestrzegasz albo kup sobie breloczek z rybka.

I ostatni sprawa... Jak widzisz po ocenach nie tylko mnie i Kidultowi to sie nie podoba. Tylko ze Kidult nie owija w bawelne a ja staram Ci sie przetlumaczyc. Przemysl to


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko rozumiem twoja spostrzegawczośc itp.ale dlaczego nie krytykujecie tak innych osób tylko uczepiliście sie mojego akwarium przeleciałe troszke fotografi i opisów nigdzie nie zostały akwaria zkrytykowane tak jak moje a posiadaja tez po trzy pokolce i pełno innych ryb i wyraznie napisałem że bede zmieniał akwarium i raczej nie załącze żadnych fotek bo to sie mija z celem pokazania to czego samemu sie dokonało i przypominam że każdy popełnia błedy ale sa one po to żeby je naprawiać i nikt nie jest ideałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a czy nikt z was nie uśmiercił żadnego zwierzaka wprowadzając nowe metody i testując je na własnych zwierzakach.

Co chwile sa posty że padają korale w baniakach które prowadzą doświadczeni akwaryści. A czy przypadkiem ktoś nie ugotował zwierzaków dla tego że nie zapewnił odpowiedniego chłodzenia akwarium - jak tak można !!!! toż to dopiero jest sadyzm. Coś kolega Tester ostatnio o tym pisał że miał problem z temperaturą i coś mu tam padło no chyba że sie mylę i nie doczytałem dobrze. A chłodziarki gdzie ? Można kupić i poproblemie a jak nas nie stać to zlikwidować baniak bo tak nie można.

I kto tu jest większym sadystą ten kto dba o zwierzaki i mu żyją i co najważniejsze czują sie dobrze, czy ten co wykonuje testy nowych metod które później sie nie sprawdzają z braku doświadczenia i potem sa tematy na forum co może być przyczyną, czy za dużo dozowałem tego, czy może za mało dałem oświetlenia itp....

Wiec koledzy nie krytykujmy kogoś jeżeli sami nie stosujemy sie do zasad o których tu kolega Tester wspomniał.


540l + sump 270l, LR 120kg, oświetlenie 10xT5 54w, odpieniacz Deltec AP 902, Grotech TEC III, IV, IV, Tunze Multicontroler 7095, obieg New-Jet 4500, metoda Ballinga, VSV,

Teco TR 20, Nano 83, F93, start 22-05-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz kazdy moze dac minusa innemu ? I z tej mozliwosci korzystacie ? Pogielo Was ? :thumbdown:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, "kto bez winy niech pierwszy rzuci kamieniem" to nie taka głupia zasada ;) Lepiej przetłumaczyć, edukować i naprowadzić na dobrą drogę niż zmieszać z błotem, bo to zwierzakom nie pomoże.


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytając ten wątek w pierwszej chwili miałem podobne odczucia jak np. Tester - zdecydowanie ktoś przegiął.

Jednak po chwili zastanowienia ... to1mas dobrze napisał. Czy komuś z nas przez eksperymentowanie/niedopilnowanie nie zszedł jakiś zwierzak?

4 pokolce w 180 litrach to faktycznie za dużo. Sam właśnie przymierzam się do obsady swoich 410 litrów i z jednej strony chciałbym 3 pokolce ale nie wiem czy nie skończy się na dwóch.

Miejcie na uwadze to, że ryby są jeszcze stosunkowo małe. Co innego trzymanie czterech 15-18cm pokolcy a co innego takich po 8-10cm. Jeśli Irek faktycznie chce powiększyć baniak to dramatu nie ma.

Jako ciekawostka - na targowisku jest oferta sprzedaży żółtka i hepatusa. Żółtek już całkiem spory. Jeśli dobrze się doczytałem to te dwa pokolce były trzymane w 83 litrach !!! (akwa 130x28x23) i nikt tego jakoś nie skomentował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olivier przeglada watek, witamy witamy :welcome:


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomijając już tabelkę i wątek z reefcentral, w którym wyraźnie mowa jest, że nie litraż a bardziej wymiar wzdłużny akwarium ma znaczenie dla pokolców. Czy wszyscy będą mieć czyste sumienie po przeczytaniu zawartości tego postu na rc:

http://www.reefcentral.com/forums/showthread.php?t=1946007


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co innego popelnic blad czy miec wypadek, a co innego robic cos co jest z zasady zle i lamie podstawy hobby. Owszem mialem problem z temperatura pierwszy raz od zalozenia akwa. Natychmiast zareagowalem i mam chlodzenie. I wierz mi Tomek mam caly czas wyrzuty sumienia bo TAK - TO MOJA WINA, ale wyciagnalem wnioski. Tutaj byl brak reakcji, a Irek wrecz powiedzial ze nie zredukuje obsady. Tlumaczenie ze kazdemu padaja korale czy ryby nie jest dobre bo kazdemu to sie zdaza z roznych przyczyn - np wypadek - rzecz nieprzewidziana jak np brak pradu.

Wielokrotnie slyszy sie glosy ze niszczymy naturalne zasoby, ze wplywamy na degradacje rafy itp. Dlatego takie wazne jest aby prowadzic nasze hobby zgodnie z zasadami. W przeciwnym wypadku dajemy tylko argumenty "ekologom" ktorzy beda krzyczec jeszcze glosniej


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc jeżeli każdemu padają ryby i korale to zaprzestańmy tego hobby bo to nie humanitarne, albo przestańmy krytykować innych i róbmy tak na tym forum

żeby temu zapobiegać a nie od razu niszczyć człowieka. Chciał się kolega pochwalić ładnym baniakiem a tu na dzień dobry taka jazda i jeszcze minusy.

Każda solniczka którą posiadamy jest za mała dla naszych zwierzaków i jest tylko namiastką w małym tego słowa znaczeniu idealnych warunków.

Koledzy zaśmiecamy tylko temat naszego kolegi takimi postami.


540l + sump 270l, LR 120kg, oświetlenie 10xT5 54w, odpieniacz Deltec AP 902, Grotech TEC III, IV, IV, Tunze Multicontroler 7095, obieg New-Jet 4500, metoda Ballinga, VSV,

Teco TR 20, Nano 83, F93, start 22-05-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie ma co sie kłócić i wymieniać poglądów bo przez moją nieuwage mogą sie wszyscy pokłócić a nie tedy droga panie tester jeśli pan mnie poucza o planowaniu i zakładaniu akwarium i jego prowadzeniu to żeczywiście pan do tego sie nie nadaje bo chłodzenie akwarium to też ważna sprawa poczytałem se troszke pana wątków i zaciekawie to nie wygląda żeby temperatura utrzymała sie w akwarium 30 stopni to prawdopodobnie musi być przez kilka dni na zewnątrz po 30 stopni i prosze przemyśleć wszystkie słowa jakie sie pisze..Ja współczyje ci że padły tobie zwierzaki i nikomu sie nie życzy takich sytuacji

Bardzo innym dziękuje za wsparcie i wyrozumiałość i nieukamieniowanie ,jescze raz dziekuje i pozdrawiam myśle że wątek trzeba zakończyć bez namysłu :thumbup:

Pamiętajcie na forum została okrzyknięta najpiękniejsza nano rafka i co tam było w niej :thumbsup: domyślcie sie :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega pisze że powiększa zbiornik a ryby widac jak na razie olbrzymami nie są w pół roku do dorosłych rozmiarów nie urosną,myślę że po tylu słowach krytyki jest odpowiednio ukierunkowany,a samo akwarium wygląda na zdrowe i ryby również.

Pozdrawiam Jarek


akwa 200*70*70 giessemann 3*150 HQI 6*80 T5,tunze mulicontroler 2*6100 +JVP+aqel circulator,calk reactor,obieg DELTEC HLP 8070,odpieniacz DELTEC AP702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie załamuj się Irek ! Przesadziłeś z tymi rybami, więc dbaj o nie, i postaw jak najszybciej wieksze akwarium. Rozumiem krytykę, ale nie rozumiem takiego szczucia przez ludzi którzy sami popełnili wręcz rażące, szkolne błędy i tym samym uśmiercili swoje zwierzaki...przydałoby się troche pokory...udzielenia pomocy i wsparcia jakich sami otrzymaliśmy na tym forum gdy cos poszło nie tak...jak juz ktoś napisał, komu nie zszedł zaden zwierz z jego winy, kto nie popełnia błedów, niech pierwszy rzuci kamieniem...

.

Dawanie w zamian komus minusów...jak napisał góru STANI - czy Was pogieło ???

czy chcecie z tego forum zrobic "naszą-klasę", wyscig na plusy/minusy i liczbę znajomych.. Nie po to ono powstało !

.

jasne że trzeba wiedzieć co można kupic a co nie, trzeba czytać...bez sensu jest kupowanie nie znając nawet nazwy zwierzaka. Ale jeśli cos takiego już się stało, nakierujmy to na dobra drogę.

.

...ja nie miałem serca trzymac jakiejkolwiek morskiej ryby w 63L... a niestety dla wielu krytykantów trzymanie 2-3 ryb w 30-50 litrach to standard i nic złego. Czy uważacie że tylko pokolce potrzebują miejsca do pływania a garbiki czy błazenki już nie ?


PŁYTKIE....

150L, 6x39W , Tunze ReefPack,

Obsada : miękkie oraz LPS 

http://nano-reef.pl/forums/topic/79258-płytkie-akwarium-2016/#comment-991136

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz przeczytałem ten wątek i przyznam się szczerze , że jestem po prostu zniesmaczony wypowiedziami " pseudofachowców " takich jak KIDULT,Tester i damp.Czy moderator nie powinien usuwać chamskich postów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra, DOSYĆ TEGO JUŻ!

@irek1972, chciał pokazać akwarium i pokazał. forumowicze się wypowiedzieli, bo po to właśnie prezentujemy swoje zbiorniki. Każdy kto umie czytać, wyciągnie wnioski wedle własnego uznania.

Dopiero teraz przeczytałem ten wątek i przyznam się szczerze , że jestem poprostu zniesmaczony wypowiedziami " pseudofachowców " takich jak KIDULT,Tester i damp.Czy moderator nie powinien usuwać chamskich postów ?

ja z kolei jestem zaskoczona Twoją wypowiedzią... nie widziałam tu "chamskich postów".

Ładne akwarium, przesadziłeś trochę z ilością pokolców.

Padły pochwały za akwarium i krytyka za ilość i dobór ryb.

Natomiast Twój post jest niegrzeczny, na jakiej podstawie obrażasz @KIDULTA i @Testera i @danp ? widziałeś ich zbiorniki? wiesz jak je prowadzą? skąd ta ocena?

kolejne wypowiedzi proszę do tematu akwarium @irek1972, obrażanie (bezpodstawne) będzie "nagradzane".


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e tam :) zobaczcie post 77 :D tak sie prezentuje swoje ryby :D

http://www.ultimatereef.net/forums/showthread.php?t=474895&page=8

Jak to mówią"widać jak na dłoni" :thumbsup:


Akwa 315L+sump 135L,blau scuma 150 na pompie jebao 6500,oświetlenie hybryda 4x39WT5+ledchip 210W,2x koralia II 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakończmy te wszystkie niejasności i poprostu temat trzeba zakończyc prosze o usuniecie modernizatora całego postu i tyle ,z góry dziękuje wszystkim i pozdrawiam irek

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no co nie rób tego fajny baniak a tym bardziej że niedługo będziesz miał większa akwa to będzie tym bardziej co podziwiać :)

i widać że zadbany baniak i rybcie też a w nowym domku niech rosną duuuuuużę :thumbsup:

a mam pytanie do innych bo czasem nie rozumiem bo co za różnica trzymać 10 lub więcej pokolców np w 500 litrach i to jest ok???? sorry za OT

i podobno na forum się pomogą i tłumaczy ???? A tu widzę że troszkę niemile kolega został potraktowany niestety;/ i do wypowiedzi niektórych to w zasadzie wszyscy jesteśmy sadystami bo zwierzana powinny żyć na wolności a nie w naszych "szklankach"

Edytowane przez bestiakol
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.