Skocz do zawartości
zelix

Kent koral A i B

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! Mam pytanie odnośnie Kent koral A i B wg opisu producenta dawkowanie poznałem tzn ile ml na każdy litr solanki ale nigdzie nie jest napisane jak często to lać. Dodam że nie stosuje tego jako balling bo balinga robię swoja droga.Kent'a kupiłem w celu uzupełnienia mikroelementów i utrzymanie KH na stałym poziomie z którym to ostatnio miałem problemy. Chodzi mi głownie o to jak często lać dawkę na 100 l wody by nie przesadzić.Na dzień dzisiejszy parametry ustabilizowane może oprócz Mg 1150 ale to u mnie jakieś przekleństwo z tym magnezem .Aha i tu się pojawia drugie pytanie czy możecie mi doradzić jakieś ''niezależny '' mg od ballinga którego mam ustalone dawki i nie chce zmieniać bo wiem ze namieszam... próbowałem dodatkowo jbl Magnesium ale można tego wlać i 5 litrów a Mg się nie podnosi ..

ca - 430

mg - 1150

po4 < 3

nh4 no3 no2 - zero

Ps zastosowałem już 2 dawki koral A B w odstępie 2-ch dni korale bardzo się ucieszyły bo pięknie rozwinięte .. więc 1 wrażenia ze stosowania ok .


DOBRE RADY + PRACA + WIEDZA = PIĘKNA RAFA

Reefmax + zdjeta pokrywa-- lampa Led 90W Filtracja : purigen,silicatex , chmi-pure,LR , + odpieniacz DIY . Falowniki 2x. Obsada: wszystkiego po trochu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem - stosujesz Ballinga i chcesz dozowac Mg jakims innym srodkiem ? Moze najpierw po prostu podnies Mg, ustal parametry a pozniej zacznij stosowac ustalone dawki. Jesli Mg Ci leci to pewnie za malo go podajesz... Poszukaj watku Testera o metodzie Ballinga tam jest swietnie wszystko wytlumaczone.


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz to kh ? Może tu problem ?


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o to ze ballinga leje od kilku miesięcy w jednych proporcjach i wszystko grało wiec dawki były dobre obsada się nie zmieniła wiec pobiera tyle samo (a przynajmniej powinna ;] )a magnez spadł w 14 dni (co tyle robię testy )z 1300 do 1150 ;// jak podniosę dawki magnezu w ballingu to podniose automatycznie inne proporcje a tego nie chce bo inne parametry są ok. Kiedyś przed ballingiem lałem jbl magnez i pomyślałem , że moge dolać coś dodatkowego teraz zeby nie zmieniac dawek balinga i podbić samo Mg .. wiem że na skróty do nie droga ale,,, chciałbym podać jakiś lepszy magnez niż jbl z którego nie byłem zadowolony może znacie jakiś inny dobrej marki wartej polecenia ..

KH obecnie 8 i stoi na tym poziomie


DOBRE RADY + PRACA + WIEDZA = PIĘKNA RAFA

Reefmax + zdjeta pokrywa-- lampa Led 90W Filtracja : purigen,silicatex , chmi-pure,LR , + odpieniacz DIY . Falowniki 2x. Obsada: wszystkiego po trochu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze pytanie kontrolne - Ballinga podajesz w takich samych proporcjach jak sam Balling ustalil w metodzie ?

Co rozumiesz pod pojeciem "w jednych proporcjach" - te proporcje to ustalone przez Ciebie czy wynikajace explicite z tej metody ?


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zastosował Biomagnez firmy Tropic Marine....jeśli oczywiście testy są ok i dobrze rozmieszałeś płyny do ballinga (jeszcze raz sprawdź w jakiej postaci kupiłeś Mg).

Acha i może zainwestuj w sól która posiada więcej tego pierwiastka :)


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Witam...wyglada na to ze bedziesz musial jeszcze raz ustalic dawki Ballinga albo lac wiecej samego Mg.Oczywiscie gdy zaczniesz lac wiecej Mg to wplynie to na Ca,wiec powiniennes ze dwa razy w tygodniu zrobic testy,dopuki wszystkie parametry nie wskocza na swoje miejsca...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba i Tester w swoim wątku pisał że równomolowo, czyli w tych samych dawkach, leje się tylko roztwór wapnia i węglanów, natomiast roztwór Magnezu, jeśli to jest MgCl2 + MgSO4 , można, upraszczając sprawę, lać tyle ile go potrzebuje system i nie oglądać się na na dawki pozostałych dwóch roztworów. Gdzieś na końcu to się wreszcie skoreluje ale teraz chyba nie ma obaw, wylicz ile musiałbyś lać tego magnezu, tak aby podnosić jego stężenie o nie więcej niż 20mg/l dziennie i lejemy.


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

testy mam ok - salifert-a dzięki za odpowiedzi zastosuje się do nich i dam znać co z tego wyszło - testy pokażą, aha soli nie zmieniałem ostatnio sypie kent-a :)


DOBRE RADY + PRACA + WIEDZA = PIĘKNA RAFA

Reefmax + zdjeta pokrywa-- lampa Led 90W Filtracja : purigen,silicatex , chmi-pure,LR , + odpieniacz DIY . Falowniki 2x. Obsada: wszystkiego po trochu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba ostatni post w tym temacie o charakterze informacyjnym zaryzykowałem lejąc dodatkowo magnez jbl-a i po 5 dniach mg ideał lałem również moje ustalone wcześniej stałe proporcje ballinga organizmy w super stanie mam wrażenie ,że im wyjątkowo dobrze ... pozdrawiam i dziękuje za pomoc w temacie:)


DOBRE RADY + PRACA + WIEDZA = PIĘKNA RAFA

Reefmax + zdjeta pokrywa-- lampa Led 90W Filtracja : purigen,silicatex , chmi-pure,LR , + odpieniacz DIY . Falowniki 2x. Obsada: wszystkiego po trochu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.