Skocz do zawartości
to1mas

Sól bez NaCL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy może ktoś z kolegów wie jaki jest skład chemiczny soli mineralnej i czy sole różnych producentów maja taki sam skład ?

Chodzi mi dokładnie o magnez, walcze z obniżeniem tego magnezu jakieś siedem miesiecy i nie mam już żadnych pomysłów jak to zrobić.

Magnezu w ogóle nie dozuje. Stosuje do podmian sól Grotecha która jest uboga w magnez, i efekty są takie że poziom MG wacha sie w przedziałe 1410 - 1500 test Saliferta. Problem z magnezem zaczął sie kiedy zastosowałem kupionego balinga wzbogaconego o mikro i makro elementy. Po dozowaniu przez dwa tygodnie rozjechał mi sie cały system i MG podskoczyło ponad 1500. od tej pory walcze z tym MG, Balinga leje bez MG, podmiany robie na ubogiej soli, stosuje metodę ZEOVIT i jeszcze został mi pomysł że w soli mineralnej może być dużo MG a stosuje Preisa. Wiem że magnez ciężko jest zbić no ale mineło już tyle miesięcy i nic się nie ruszyło

Nigdy nie kupujcie nie sprawdzonych płynów do Balinga a w szczególności z tężonych i wzbogaconych o mikro i makro elementy niewiadomego pochodzenia bo można sobie zbiornik rozjechać, najlepsze są dobrej jakości proszki i samemu rozrobione.

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

540l + sump 270l, LR 120kg, oświetlenie 10xT5 54w, odpieniacz Deltec AP 902, Grotech TEC III, IV, IV, Tunze Multicontroler 7095, obieg New-Jet 4500, metoda Ballinga, VSV,

Teco TR 20, Nano 83, F93, start 22-05-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w czym Ci przeszkadza taki poziom magnezu ?


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeszkadzać to aż tak bardzo nie przeszkadza ale wolałbym jak by był na prawidłowym poziomie


540l + sump 270l, LR 120kg, oświetlenie 10xT5 54w, odpieniacz Deltec AP 902, Grotech TEC III, IV, IV, Tunze Multicontroler 7095, obieg New-Jet 4500, metoda Ballinga, VSV,

Teco TR 20, Nano 83, F93, start 22-05-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli trzeba na siłę popsuć to co dobrze gra bo do tabelki nie pasuje? Czyżby następny fan tabelek? :welcome:

PS. Sam mam 1500 zbite z 2000 po walce z briopsis. Akwa ruszyło "z kopyta" przy Mg około 1600.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może i masz racje żeby nic nie kombinować jak wszystko działa w jak najlepszym porządku.


540l + sump 270l, LR 120kg, oświetlenie 10xT5 54w, odpieniacz Deltec AP 902, Grotech TEC III, IV, IV, Tunze Multicontroler 7095, obieg New-Jet 4500, metoda Ballinga, VSV,

Teco TR 20, Nano 83, F93, start 22-05-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź magnez jeszcze innym testem... bo może to nie poziom zły, tylko test przekłamuje ;)


Pozdrawiam,

Piotrek

120x70x50 3-side view, T5, 2x6100 + 2x6550, BK 250, Profilux, DaStaCo, AF, AiO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra to ja z innej beczki (sorki za wtrącenie ale nie chce zakładać nowego tematu) jeśli chodzi o ballinga to ktoś może mi wytłumaczyć co to jest sól bez soli :D bo to że bez NaCl to rozumiem (tworzy się w trakcie) ale ta sól bez soli to dokładnie co to jest i czy warto ją stosować podczas stosowania ballinga??


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wykonałem testy TM i wynik też był podobny


540l + sump 270l, LR 120kg, oświetlenie 10xT5 54w, odpieniacz Deltec AP 902, Grotech TEC III, IV, IV, Tunze Multicontroler 7095, obieg New-Jet 4500, metoda Ballinga, VSV,

Teco TR 20, Nano 83, F93, start 22-05-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra to ja z innej beczki (sorki za wtrącenie ale nie chce zakładać nowego tematu) jeśli chodzi o ballinga to ktoś może mi wytłumaczyć co to jest sól bez soli :D bo to że bez NaCl to rozumiem (tworzy się w trakcie) ale ta sól bez soli to dokładnie co to jest i czy warto ją stosować podczas stosowania ballinga??

Łukasz, siedzialem caly dzien i pisalem posta tlumaczac podstawy Ballinga. Moze bys łaskawie zadal sobie ciut trudu i przeczytal przyklejony temat w dziale chemicznym


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łukasz, siedzialem caly dzien i pisalem posta tlumaczac podstawy Ballinga. Moze bys łaskawie zadal sobie ciut trudu i przeczytal przyklejony temat w dziale chemicznym

czytałem czytałem :D czyli innym słowem mówiąc sól bez soli to nic innego jak pozostałem mikroelementy które mamy normalnie w soli :)


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopię temacik - czy ktoś z Was orientuje się jaki jest skład tej "soli bez NaCL" ?.

nikt tego nie podaje

to morska sól bez chlorku sodu

składu soli morskich też nie znamy a producent podaje tylko wartości podstawowych pierwiastków...


http://7140_7307.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wyobrażam sobie samodzielnego wykonania mieszanki pierwiastków o nazwie sól bez NACL


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może lepiej Chemapur zamiast POCH...


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.