Skocz do zawartości
Tester

Akwarium morskie a tarczyca

Rekomendowane odpowiedzi

U mojej zonki wykryto problem z tarczyzca. MUSI koniecznie unikac jodu. Lekarz zabronil jej jesc ryby morskie i owoce morza. Wspomniala o naszym slonym hobby. Lekarz nie umial odpowiedziec czy akwarium morskie wplywa na poziom jodu w domowym powietrzu. Pytam wiec Was czy macie jakies doswiadczenia w tej sprawie.

Pozdro


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tutaj chyba trzeba rozdzielić, tak mi sie przynajmniej wydaje nadczynność i niedoczynność tarczycy. Pewnie małżonka ma nadczynność. Przy niedoczynności morszczyzna pewnie b wskazana :) Pytanie tylko ile tego jodu te nasze baniaczki zechcą emitować w atmosfere naszych siedlisk?


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi wydaje się że stężenie jodu w naszych zbiornikach jest zbyt małe aby uwalniało się coś do powietrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

swój wywód laika oparłem o jod, który nam dawano po wybuchu czarnobyla. Jod na pobudzenie tarczycy, by ta nie wchłaniała promieniowania.

Czy jest wśród nas lekarz :smilieA13: ?


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tamtym przypadku po to pilismy plyn lugola zeby tarczyca "zapchala" sie czystym jodem i nie pobierala skazonego


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bodaj przy polskim opisie prodibio iodin+ jest informacja o tym ze odpieniacz wywala jod z wody akwariotej ale chyba nie wypienia a utlenia wiec do powietrza


666 w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był kiedyś temat- ktoś pytał czy pomoże, pojawiły się opinie, że niestety nie, nawet przy akwarium 1000litrowym tego jodu w powietrzu nie pojawia się na tyle, że dałoby się odczuć. Więc w drugą stronę pewnie będzie to samo.

ps: bardziej bym się martwił, faktem, że mieszkacie na wyspie


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Gdzieś tam czytałem, że ludzie którzy kupują testy na jod uważają, że zapotrzebowanie jest małe i utrzymuje się stały poziom w baniaku, więc kupowanie suplementów jodu to strata pieniędzy. To by oznaczało, że akwarium nie oddaje jodu.

Robi ktoś testy na jod?

Ja przez przypadek wpadłem w posiadanie butelki z jodem od Seachem i tam w instrukcji piszą, że jest jod i jod :) Jeden jest cacy (potassium iodide - jodek potasu?) a iodine (jod) jest fuj i może stać się tak niezdrowy jak chlor :)

Więc może nawet gdyby akwarium oddawało jod, to może nie jest to taki jod, który byłby szkodliwy dla małżonki?

Jest tu jakiś lekarz/chemik/farmaceuta ? :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekarzem nie jestem :doc: ale jak Kolega pyta czy ktoś ma taki sam problem jak jego Żona to ja się tu podpisze.

Moja Żonka ma Zapalenie tarczycy Hashimoto :nuke: :nuke: :nuke: stwierdzone już od pięciu lat , nie dostała żadnych przeciwwskazań

ale znajomi i nawet teść mieli informacje o niewskazanym przebywaniu nad morzem ( w tamtym roku byliśmy w Bułgarii na wczasach i Żona się nie czuła nazbyt dobrze przy samym morzu i pochmurnej wietrznej pogodzie oraz długie przebywanie na słońcu też jej sprawiało problemy)

A wracając do głównego pytania :coffee: akwarium a tarczyca to tutaj stwierdzam ze Zona czuje się bardzo dobrze :thumbsup: a nawet wilgotność wydzielana przez akwarium pomogła je w schorzeniach tchawicy i gardła

Wiec przychylam się do stwierdzenia kolegów ze nasze akwaria wydzielają bardzo znikomą ilość jodu w powietrze

A najważniejsze dla twojej Żony żeby kontrolowała tsh i utrzymywała je w normie

Pozdrawiam Andrzej


REAKTYWACJA z 120 na 250L 28.04.2010

w przyszłości 170x70x60

250L , 4x39w 2x24w , sump 100L , 29kg LR, 18kg LS , odpieniacz Wave Beast 1200 po przeróbce na ala deltec , Pompa Obiegowa NEW - JET 3000l/h , Cyrkulacja 2 x 5000L/h 1 x 12000L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Jeśli akwarium ma na coś pomóc to poza zwiększeniem wilgotności w powietrzu, ale to każde także słodkowodne pomaga,bardziej pomoże na trudnogojące się rany czy uczulenia np manipulacje pęsetą przy rafie czy nawet zrobienie sobie wody o takim zasoleniu jak do zbiornika i moczenie chorych miejs czy chyba nawet woda z podmian by się do tego nadawała. Wbrew pozorom na rany nie sypie się tylko NaCl. Woda morska je doskonale leczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woda morska je doskonale leczy.

to dlaczego trzeba pamiętać o tym, żeby skaleczonej ręki nie wkładać do baniaka?

przecież sól nie odkaża - to raz, a dwa zawiera wiele pierwiastków, które na pewno nie spowodują szybszego gojenia ran... bardziej spodziewałbym się zakażenia...

wg tego co piszesz - większość leczeń pooperacyjnych zalewano by morską wodą...

raz dwa tri... smatritie w mai glaza

Edytowane przez MojeSumienie (wyświetl historię edycji)

5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Nigdy nie słyszałem o tym by nie wkładać ręki z raną do zbiornika. Czasem niewiedza ratuje człowiekowi skórę. Natomiast będąc wielokrotnie w Egipcie i nurkując na rafach czy to tych przy plazy czy też na tym do 10 metrów u siebie i wszystkich innych z którymi byłem obserwowałem szybkie gojenie się ran, bo to nie były zadrapania, zarówno tych powstałych tam jak też i wcześniej. Ustępowanie alergii po kąpielach także wielokrotnie widziałem. Wszak preparaty na choroby skóry wrzody oraz alergie bardzo często robi się z soli z morza martwego. Tam też są pod tym kątem nawet całe wyjazdy organizowane. Czasem są to tylko podróby ale wiele z nich jest oryginalnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli akwarium ma na coś pomóc to poza zwiększeniem wilgotności w powietrzu, ale to każde także słodkowodne pomaga,bardziej pomoże na trudnogojące się rany czy uczulenia np manipulacje pęsetą przy rafie czy nawet zrobienie sobie wody o takim zasoleniu jak do zbiornika i moczenie chorych miejs czy chyba nawet woda z podmian by się do tego nadawała. Wbrew pozorom na rany nie sypie się tylko NaCl. Woda morska je doskonale leczy.

potwierdzam wyższa wilgotność powietrza przyspiesza gojenie ran głębokich ale jeśli chodzi o moczenie rany to stanowczo odradzam można je przemywać solą fizjologiczną o stężeniu 0,09% taki płyn ma pH 4,5-7,0 i osmolamość 308 mOsmol/l więc woda z akwarium morskiego może tylko zaszkodzić trzeba jeszcze wziąć pod uwagę to że sól którą używamy do morszczyzny mało ma wspólnego z solą a bardziej z bąbą chemiczną jako test kup w aptece sól fizjologiczną wlej do wazonu i wstaw w niego tulipana zobaczysz ile postoi a w drugi wazon wlej Wodę z akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tester o akwa bym się nie martwił jeśli się uwalnia jakiś jod to napewno nie w takiej ilości jak nad morzem żeby mógł zaszkodzić tak logicznie , natomiast może i to głupie ale ja bardziej obawiałbym się soli w naszych sklepach tej z jodem jest już jej bardzo dużo i trzeba by popatrzeć jak się kupuje no chyba że żonka nie soli


Pozdrawiam.

Irek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej podstawie twierdzicie że tego jodu uwalnia sie malo? Bez wiarygodnego zrodla to gadanie o du*ie maryny.


xxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

potwierdzam wyższa wilgotność powietrza przyspiesza gojenie ran głębokich ale jeśli chodzi o moczenie rany to stanowczo odradzam można je przemywać solą fizjologiczną o stężeniu 0,09% taki płyn ma pH 4,5-7,0 i osmolamość 308 mOsmol/l więc woda z akwarium morskiego może tylko zaszkodzić trzeba jeszcze wziąć pod uwagę to że sól którą używamy do morszczyzny mało ma wspólnego z solą a bardziej z bąbą chemiczną jako test kup w aptece sól fizjologiczną wlej do wazonu i wstaw w niego tulipana zobaczysz ile postoi a w drugi wazon wlej Wodę z akwarium

Nie testowałem nigdy naszej wody pod takim kątem. Jednak może to być racja. Napewno oryginalna woda u wybrzeży Egiptu, Izraela czy nawet Turcji i Włoch ma trochę inny skład niż nasza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to dlaczego trzeba pamiętać o tym, żeby skaleczonej ręki nie wkładać do baniaka?

przecież sól nie odkaża - to raz, a dwa zawiera wiele pierwiastków, które na pewno nie spowodują szybszego gojenia ran... bardziej spodziewałbym się zakażenia...

wg tego co piszesz - większość leczeń pooperacyjnych zalewano by morską wodą...

raz dwa tri... smatritie w mai glaza

Coś tam się otarłem o medycynę , co do ran to moja córka miała jakieś dziwne zapalenie z ranami skóry na stopach, dermatolog wykluczył grzybicę żadne maści i leki nie pomagały, dopiero kąpiel w morzu ( nie Bałtyku ) w ciągu kilku dni sprawiła, że wszystko znikało więc na pewne schorzenia pomaga . Co do jodu w powietrzu ( też swego czasu się nad tym zastanawiałem ) to przy sprawnej wentylacji pomieszczenia ilość w powietrzu jest nieuchwytna.


350 l + sump 140l, LED DIY 240w+ 2x39w actinic T5, odpieniacz Black Pearl by Sebastek, 2x Tunze 9045, LR 35 kg ,LS 18 kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w sumie jako lekarz nie powinienem sie wypowiadać publicznie na forum ale zrobię wyjątek

Tester zonie nic nie grozi z powodu akwarium !!!!!!! i tyle w temacie pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Coś tam się otarłem o medycynę , co do ran to moja córka miała jakieś dziwne zapalenie z ranami skóry na stopach, dermatolog wykluczył grzybicę żadne maści i leki nie pomagały, dopiero kąpiel w morzu ( nie Bałtyku ) w ciągu kilku dni sprawiła, że wszystko znikało więc na pewne schorzenia pomaga . Co do jodu w powietrzu ( też swego czasu się nad tym zastanawiałem ) to przy sprawnej wentylacji pomieszczenia ilość w powietrzu jest nieuchwytna.

Jest coś w tym wszystkim. W zeszłym roku podczas pływania koło pomostu fala dosłownie wbiła mnie w końcówkę drabiny z mola. Ostre wystające śruby przebiły mi w kilku miejscach skórę. Oczywiście początkowo mało to czułem bo zimna woda znieczula. Po wyjściu dopiero się okazało co było. Ale właśnie o dziwno strupy na tych ranach zrobiły się prawie w oka mgnieniu. 1 dzień tylko przerwy miałem od kąpieli. Po ponownym wejściu do wody wszystko trzymało jak najlepszy pancerz. Nic nie szczypało. I rana w ciągu kilku dni się wygoiła. Tak wiec możliwe, ze nasza syntetyczna sól i jej roztwór wodny by tak nie podziałały ale każdy kto kapał się w morzach a nie naszej bałtyckiej sadzawce zna to z autopsji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

No w sumie jako lekarz nie powinienem sie wypowiadać publicznie na forum ale zrobię wyjątek

Tester zonie nic nie grozi z powodu akwarium !!!!!!! i tyle w temacie pozdrawiam

A powiesz nam czemu tamta woda tak dobrze działa na gojenie się ran i inne sprawy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie chodzi o to że jest w niej kosmiczna ilość mikro elementów pochodzenia naturalnego i na dodatek przepływ wody za nim twoja noga dotknie dna przez twoje palce u stup przepłynie kilka m3 wody (nie jesteś w stanie skazić takiej ilości wody żadnym zakażeniem ale możesz je skutecznie wypłukać)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Chyba bardziej chodzi o jakieś chemiczne działanie wody. Bo leczenie ran ranami, a leczenie różnych alergii oraz narośli itp to już inna sprawa. Obszary ze zmianami uczuleniowymi nie są już tak bardzo wrażliwe na chemię jak okolice przy ranach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to normalne woda marska ma właściwości antyseptyczne dla ludzkiej skóry

bakterie patogenne dla człowieka giną w wodzie morskiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

to normalne woda marska ma właściwości antyseptyczne dla ludzkiej skóry

bakterie patogenne dla człowieka giną w wodzie morskiej

Ok ale na jakiej zasadzie zwal;cza uczulenia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.