Skocz do zawartości
Plewek01

Nanokostek by Plewek01

Rekomendowane odpowiedzi

Świetnie się zapowiada thumbup.gif powiedz tylko gdzie kupiłeś te zoa?


112L 4x24w;5000l/h ~21kg LR; 3kg LS

zapraszam również na moją stronkę nie akwarystyczną związaną z zarabianiem w internecie

http://www.e-krezus.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zoa zebrałem razem ze skałą, takie moje szczęście...tu podziękowania dla d.perkowski :) szczepki do oddania/zamiany tylko jak mi powiecie jak je przygotować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wycinałem je skalpelem naturalnie razem ze "stopą"


112L 4x24w;5000l/h ~21kg LR; 3kg LS

zapraszam również na moją stronkę nie akwarystyczną związaną z zarabianiem w internecie

http://www.e-krezus.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli będę Ci mógł coś wyciąć po raz pierwszy w życiu :) może się uda...tylko po ile i co? Miałbyś coś na zamianę z miękasów? Na pewno mogę odpalić też briareum, bo to akurat łatwo uciąć :) Mam też jakiś PC24w tylko nie wiem ile czasu świecił wcześniej, bo sam go dostałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obecnie nie mam korali bo przez jakieś 3-4 miesiące wogóle nie miałem akwarium ze względu na przeprowadzkę więc będziemy mogli się wymienić ewentualnie prezentami na święta gdy u mnie już wszystko się ustabilizuje i co nieco podrośnie a u ciebie do tego czasu ta skałka zoa powinna się ładnie zagęścić thumbup.gif


112L 4x24w;5000l/h ~21kg LR; 3kg LS

zapraszam również na moją stronkę nie akwarystyczną związaną z zarabianiem w internecie

http://www.e-krezus.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli Tytan jesteśmy dogadani na świąteczne prezenty :thumbsup:

Dziś przyszedł czas na przeprowadzkę zbiornika we właściwe miejsce (pozbyłem się zbiornika z tangą). Operacja trwała ok 1h i poszło nadzwyczaj sprawnie, jak nie u mnie :thumbup: Do pokrywy dorobiłem też osłony żeby światło nie raziło i wyglądało to jakoś estetyczniej, wyszło ok tylko jakoś zbiornik strasznie optycznie się pomniejszył, od kiedy stoi na miejscu 112 :) Zmieniła się też perspektywa głównego widoku (czego nie ująłem podczas układania skałki) no ale też nie jest źle, a poprzedni front jest teraz widziany od wejścia do pokoju także da się też napatrzyć. Kilka fot (te wychodzą mi coraz lepiej, mam nadzieję że tak pozostanie :smoke: )

Tu stało kiedyś:

brakx.jpg

By plewek01 at 2011-09-07

A tu teraz (widok z boku i z kanapy)

bokdaleki.jpg

By plewek01 at 2011-09-07

widokkanapa.jpg

By plewek01 at 2011-09-07

front

front4a.jpg

By plewek01 at 2011-09-07

bok/dawny front

boklepsze.jpg

By plewek01 at 2011-09-07

róg

42180285.jpg

By plewek01 at 2011-09-07

Zielone szaleją

zielonypioropusz.jpg

By plewek01 at 2011-09-07

Ale na szczęście dziś w końcu dotarła ekipa pomocnicza w postaci 4szt. turbo i powiem że od razu zabrały się do dzieła...przynajmniej 3, bo jeden jakoś ani myśli się ruszać :X

turbowpracy.jpg

By plewek01 at 2011-09-07

I zoaski:

zoabezkorekty.jpg

By plewek01 at 2011-09-07

zoa2.jpg

By plewek01 at 2011-09-07

Doszedł też krabik elegans, ale na czas sesji tak się zakamuflował że nie dało się go uchwycić...może następnym razem B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Relacja w Twoim dzienniku godna podziwu! Niemniej fotki niewygodnie się ogląda. Wiem że niektórym ciezko wejsc do galerii forum, ale ja robi tak:

poprzez profil własny wchodze do galerii (zakładka galeria)

wgrywam foty, tam biore link bezposredni

w poscie pisze tresc i jak chce wkleic fotke to naciskam ikone w ksztalcie zdjecia ponad oknem edycji tekstu i tam wklejam ten link i akceptuje.

Dzieki temu djecia mozna oglądac płynnie jedno po drugim

(wklejam ten tekst ludziom i to działa :) )

Pozdrawiam

luft


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki, że zepsuję trochę atmosferę... ale czy te zielone "glony" to nie Bryopsis??? bo mi to wygląda właśnie na tą plagę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luft jak wchodzę do profilu i w zakładkę galeria to mam tylko "There are no albums to show" i nie wiem jak dodać cokolwiek :wallbash:

Co do niewygody fotek to jak najbardziej wiem, zaraz spróbuję inaczej i powiedz czy tak będzie lepiej.

Kubek Ty mnie nie strasz :wacko: , choć nie jest sztywnym dywanem i rośnie też pojedynczym włoskiem nie tylko w kępie, więc mam nadzieję że to nie to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glonami się nie martw też takie miałem wpuściłem ekipę sprzątającą oraz dołożyłem DI do mojego filtra RO wszystko zostawiłem na miesiąc i po zielonych nie ma śladu więc to nie jest straszna plaga, gdzie znalazłeś taką skałkę z zoa wygląda jak by korale zasiał wiatr kilka rodzai na jednej skałce też planuje podobną skałkę stworzyć bo mam skałkę o wymiarach 19x20 i grubości 2cm więc idealnie się nada. Kolejna fajna kosteczka z podlaskiego, nareszcie coś się dzieje. :thumbsup:


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no Kubek moze miec racje :/

Bryopsis rośnie też pojedynczo - łodyga podłuzna a z niej maciupkie igiełki. Jeśli tak to wygląda to oprócz tej aiptazji wytnij poza baniakiem ten syf i przepłucz. Bryopsis niezwykle łatwo się rozsiewa. Walcze z tym juz grubo ponad miesiąc.

przykro mi ze z galeria nie udalo mi sie pomóc. Mam nadzieje ze te problemy techniczne zostaną rozwiązane.

im dłużej sie przyglądam tym kępom to jest raczej na stówę bryopsis. Zobacz falownik i gęste kępy.

Witaj w klubie. Walka - podniesienie magnezu do 2000 oraz wyzej KH i Ca. Sama proba podniesienia Mg nie jest mozliwa/nieskuteczna.

Bryopsis żadna ekipa nie przeżre.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro luft tak mówisz to widocznie ja miałem inne zielsko bo moje krab i ślimaki wcinały jak króliki sałatę. Akwarium jest młode może jak dojrzeje to samo zacznie się cofać :smoke:


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Urban skałkę wyrwałem od d.perkowskiego :) z Białego, bo od niego skałę brałem. I faktycznie sieją się same jak popadnie, a i coraz nowsze odmiany zauważam :)

Luft z galerią faktycznie problem, ale tak jak wstawiłem teraz to już chyba lepiej :)

Co do bryopsis to ciężko powiedzieć, czy to igiełki czy nie...póki co turbo kosiły to na skałce z zoa...poczekam jeszcze, bo jak zacznę rwać w zbiorniku to będzie jeszcze gorzej (jeśli to to) jak będę widział, że ekipa nie daje rady to wtedy podejmę działania. Z przyjęcia do klubu raczej nie będę się cieszył za mocno :whistle:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj do działu identyfikacja tą fotę z falownikiem i obrośniętą skałką, tam więcej osób zagląda...

wg mnie to bryopsis...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mija dziś miesiąc od zalania. Dziś wrzucam fotki eleganca, gdyż w końcu dał się sfocić(dodam że fotki bez żadnej obróbki z czego jestem bardzo dumny :smoke: ). Doszła też dziś Lysmata seticaudata ale zaraz po 5min zniknęła i tyle ją widziałem. Mam nadzieję, że niedługo się ukaże mym oczom i dam radę złapać ją aparatem. Podobno jest lepsza na apitasie niż wunderwaffe więc się okaże...tak się zastanawiam nad towarzyszem dla niej ale nie wiem czy nie będzie za ciężko dla zbiornika, zwłaszcza że chcę za dłuższy czas wprowadzić parkę błazenków. No i zastanawiam się nad podmianą zwłaszcza, że to już mija miesiąc od zalania...może jakieś porady?

dsc00669ik.jpg

By plewek01 at 2011-09-13

dsc00670om.jpg

By plewek01 at 2011-09-13

dsc00675zu.jpg

By plewek01 at 2011-09-13

dsc00676hk.jpg

By plewek01 at 2011-09-13

Tu się próbował dobrać do "turbo" choć nie wyglądało na eksmisję, a raczej chwilę zabawy (niestety ten turbo po chwili pełzania leży bez ruchu od jakichś 8h)

dsc00685az.jpg

By plewek01 at 2011-09-13

dsc00686or.jpg

By plewek01 at 2011-09-13

dsc00686or.jpg

By plewek01 at 2011-09-13

dsc00689tq.jpg

By plewek01 at 2011-09-13

A tu mały spacer po zoa...glony zielone schodzą z pomp...więc jak na rozpoznane bryobsis to raczej dziwne, a i w akwa się nie mnożą...ale żeby nie było za fajnie na skałce z zoa zauważyłem bordowe gluty... :zly: odessałem i zobaczę co dalej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś zrobiłem pierwszą 3l podmianę...wkłady chciałem wypłukać w kaskadzie ale okazały się czyste :o no i lysmata gdzieś się nie pojawia :question: ...zaczynam wątpić czy żyje :crybaby:

Co dziwne zauważyłem, że po podaniu kropli juvitc składa mi się niebieski grzybek, tak jakby miał zaraz zniknąć, z kolei brązowy - mam wrażenie że pęknie, ktoś ma jakieś pomysły, bo ja zgłupiałem :wallbash:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mi sie ta czupryna nawet podoba...


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"juvitc "

Plewek, po co to dodajesz ? Juz i tak masz wystarczajaca ilosc glonow. Dla kogo to ma byc dobre ?

Powinienes raczej te wode wyjalowic. :welcome:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziuso, pióropusze mi się też podobają :)

Stani, czytając wątki natknąłem się na podawanie juvitu i pomyślałem, że dla zoa może się spodobać...ale spróbuję odstawić i zobaczę co będzie. Póki co zaaplikowane tylko 3 krople na 1,5tyg więc nie jakieś wielkie ilości. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najpierw pozbieraj się z dojrzewaniem a później szalej z dodatkami. Jeżeli zielone glony schodzą to raczej dobrze... ja mimo wszystko nie byłbym takim optymistą co do tych "zielonych drzewek na szczycie"

co do eleganca to osobiście uważam to za bardzo zły wybór... za duży do Twojego zbiornika! za bardzo daje w kość ludziom nawet z 300 litrami by u Ciebie nie zdobyć miana prawdziwego terminatora. Jeżeli chcesz krabiszony to wybrałbym trikolora lub czerwononogiego. trikolor jest mały ale przeważnie ruchliwy (mój to taki mały sku.... z ADHD) a czerwony ponoć rośnie większy od tricolora ale przeważnie jest bardzo spokojnym lokatorem (mój to nie dość, że patentowany śpioch to tricolor go przegonił "wzrostem")

poza tym, że te krabiszony glony skubią to uzupełnieniem ich jadła jest "kupka" eheheheh, jeśli chciałeś kosiarkę to ślimaczki! u mnie jedna stomatella wcina w jedną noc więcej zielonego, co to na tylnej szybie zostawiłem i nie czyszczę, niż cała trójka krabów przez cały dzień obrabiała gdy jeszcze coś na skałach było...

czerwononogi

tricolor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kubek dzięki za rady...co do pióropuszy wczoraj ślimak się pofatygował na koralię i wsunął wszystko co tam było, a wyglądają identycznie jak te na skałkach więc wciąż żyję nadzieją :whistle: Co do krabika miał być czerwononogi, już nawet zamówiłem ale na drugi dzień dostałem w prezencie tego i tak został...pewnie za czas jakiś znajdzie się w dziale "giełda" :coffee: ale kiedy to nie wiem, może ktoś w okolicy będzie się chciał wymienić :) Ostrzegano mnie przed nim, ale kolory elegansa zrobiły swoje...

Z innej ciekawostki, dziś na zoa znalazłem jakieś dwa małe "cosie" (niestety nie dałem rady zrobić foto) wyglądały jak mikro-ślimory...czyżby dawno widziany nagoskrzelny zdążył coś zdziałać :X W każdym razie zoa były w tym miejscu pozamykane, więc mikro-stwory dostały eksmisję i teraz zoa już są ok. Zmarniał mi też trochę fioletowy grzybek, więc dziś go odkleiłem (jakoś tak nawet sam się odklejał trochę od podłoża) i się okazało, że skała pod nim jest biała :blink: . Obsadziłem go w nowym miejscu i zobaczę co dalej z nim będzie. Co do dodatków póki co odstawiam...choć zamówiłem fitoplankton i to zamierzałem w małej ilości podawać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie znam tego gatunku ale wundermanni widze raz na ruski rok ;) Po wpuszczeniu zniknela mi na kilka tygodni, pozniej ja ujrzalem w nocy :) Ostatnio dokupilem jej towarzysza i ... nie wiem czy zyje :) Wlazla w skaly i tyle ja widzieli. Choc jedna z nich na pewno zyje bo dzisiaj znalazlem wylinke ;) Jesli ta Twoja ma podobne zachowania i raczej jest skryta to mozesz przez dluzszy czas jej w ogole nie widziec ;) Popatrz parenascie minut po zgaszeniu swiatla czy nie wyjdzie na lowy :)


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki VDR za pocieszenie...może się zaczaję, bo w sumie miło by było ją zobaczyć tym bardziej, że póki co to widzę dwie nowe apitasje :wallbash: A opis krewetki (myślę, że wiarygodny) TUTAJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kupiłeś w acroporze to spokojnie, tylko czekać musisz! To bardzo dobry sklep i profesjonaliści. Łukasz doskonale odróżnia te krewetki. Ja swoje dostałem z zastrzeżeniem, żebym się nie spodziewał, że na drugi dzień aiptazja zniknie ;) i faktycznie dokładnie wg opisu... najpierw po jakiś kilku tygodniach przestało przybywać chwastów, później zaczęły ginąć stopniowo... a teraz mam 3 sztuki w całym akwa i nie zauważam nowych! Swoje wurdemani wpuściłem z pół roku temu i ja pierwszy raz od tego momentu ujrzałem je dopiero w zeszłym tygodniu... i to w nocy przez przypadek... świeciłem sobie latarką w dziury między skały i wypłoszyłem gagatka ;)

co do kraba i turbo masz już pierwszy dowód na to, że nie powinieneś go kupować!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.