Skocz do zawartości
Plewek01

Nanokostek by Plewek01

Rekomendowane odpowiedzi

Kubek kupiłem nie bezpośrednio w acroporze tylko zamawiałem do lokalnego zoologa w Białym, ale z zaznaczeniem, że tam je widziałem w ofercie, więc pewnie z acropory brali. Co do krewetki to żyje i ma się dobrze, znalazłem jej kryjówkę na dzień i tam cały czas siedzi między skałami. Apitasie znikają (2szt.) także myślę, że w nocy nie próżnuje :thumbsup: Ale zauważyłem też podjedzone do połowy asteriny, czyżby też stanowiły jej menu?? Póki co padł turbo, ale dziś już dotarła nowa dostawa wraz ze strombusem, bo glony ustępują ale te na skałce z zoa i przy szybach doprowadzają mnie do szału. Za to turbo poradziły sobie na górze i zniknęły zielone pióropusze :thumbup: czyli jednak albo to nie bryopsis, albo moje turbo je jedzą :coffee: Doszli też nowi mieszkańcy w postaci 3 główek euphylii paraancora (dzięki wielkie Tofik :unworthy: ) i kilku nowych główek zoa od Nemezis. W niedługim czasie planuję jeszcze favitesa i calustrea. Podmianka była póki co jedna, ale że jakby wysypało lekko więcej glonem to sobie na razie odpuściłem. Niestety na skałce z zoa pojawiły się brązowe (dino lub cyjano)... odessałem trochę ale znów odrosło, w każdym razie się nie rozprzestrzenia póki co. Wszystko póki co się ładnie pompuje i rośnie, co zauważam mimo codziennego gapienia się w zbiornik...no i szkoda że miejsca zaczyna brakować :p No i po tak długim wywodzie kilka fotek:

frontjit.jpg

By plewek01 at 2011-09-22

front2bp.jpg

By plewek01 at 2011-09-22

Zniknęły pióropusze...a tak fajnie falowały :whistle:

brakpioropuszy.jpg

By plewek01 at 2011-09-22

Mieszkańcy

briareum.jpg

By plewek01 at 2011-09-22

capnella.jpg

By plewek01 at 2011-09-22

efflatounaria.jpg

By plewek01 at 2011-09-22

parazoa.jpg

By plewek01 at 2011-09-22

grzybek.jpg

By plewek01 at 2011-09-22

zoay.jpg

By plewek01 at 2011-09-22

Ta kępa glonów przed zoa to ślimak nie znany mi bliżej. Wcina glony aż miło, ale na własnej skorupie nie sięga niestety B)

elegans.jpg

By plewek01 at 2011-09-22

Elegans...krewetka niestety dalej nie uchwytna...ale grunt że żyje :clap:

I nowe nabytki pod zwykłym światłem i niebieskim...

euphyliamala.jpg

By Plewek01 at 2011-09-22

euphyliaduza.jpg

By plewek01 at 2011-09-22

euphyliaaktynika.jpg

By plewek01 at 2011-09-22

Sorki za przydługi wywód...ale nie każdy musi czytać :whistle:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taaaa.... uważaj na to protopalythoa! i to bardzo uważaj!!!

i nie szalej! zbiornik nie dojrzał a Ty LPS'y wciskasz... dałbym sobie na luz z tymi favitesami i innymi wymienianymi... poczekaj... żebyś później nie żałował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z proto? Gryzie? Zarasta? Truje? Bo nie za bardzo wiem o co chodzi? A co do LPS to wygląda jakby był w 7 niebie, często tak się pompują, jakby miały pęknąć. Poza tym glony w dużym odwrocie, a właściwie to zostały tylko na skałce z zoa, gdzie ślimory nie chętnie chadzają na papu. No i na rurce od kaskady ale tych nie liczę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No gryzie!! :whistle: jak będziesz je wyrywał,przycinał, to Cię może porazić ale nie prądem!! :whistle:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko mieszkasz sam, czy masz rodzinę??? jak sam to będzie jeden trup... jak rodzinę to trupów może być więcej ale zawsze są jakieś szanse na to, że znajdzie się w wśród was jakiś silny osobnik, który zdąży wykonać telefon na 112... tylko, żeby tam znalazł się jakiś mądry człowiek i wiedział co zrobić to już masz nikłe szanse...

radzę poczytać co wkładasz do zbiornika bo właśnie tym pytaniem "A co z proto? Gryzie? Zarasta? Truje?" udowodniłeś, że trochę bez wiedzy wkładasz do zbiornika różne korale... nie chcę tu cię karcić, bo sympatycznie się z Tobą pisze ale... jednak zachęcam do czytania! Czytania forum lub innych dostępnych inf. nie powinieneś unikać!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat pytania Gryzie, zarasta, truje miały być retoryczne(tylko chyba nie wyszło :] ), bo o tym właśnie czytałem i mam świadomość o jego toksyczności http://nano-reef.pl/topic/1756-palythoa-sp-mocno-toksyczna/ Z dzieciaków nikt nie sięga łapkami do zbiornika(po to jest pokrywa), a ja z ranami łap nie wkładam (właściwie staram się wkładać w ogóle jak najrzadziej) a jeśli już to większość prac pęsetą wykonuje :) Jak tak pisze ten post to aż źle się poczułem...jakaś autosugestia chyba :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś dzień 51...chyba :)

W akwa zawitała Kapusta czyli calustrea oraz nowe zoa - strasznie duże główki zoa (dzięki Rafał :) ) Niestety pojawiły się też cyjano (chyba, jeśli nie proszę o poprawkę). Tu zastanawiam się nad chemią, ale póki co odsysam i wstrzymuję się z podmianami. Podłączyłem też pseudo odpieniacz typu skimmer 280 niagara i nawet jeśli nie pieni jak trzeba to dodatkowy ruch wody się przyda wg mnie. Krabik przeszedł już wylinkę, choć dalej muszla została ta sama :question: Krewetka żyje i ma się dobrze, czego nie można powiedzieć o apitasii :whistle: i również o asterinach. Korale wszystkie wyglądają na zadowolone, fioletowa discosoma się przyczepiła w nowym miejscu i zaczyna żywot od nowa. Zoa niestety są zarastane przez cyjano, choć wystające głowy pięknie wybarwione otwierają się też pięknie. Turbo zostały tylko 2 reszta przeszła na stronę glonów i próbowała dać im pożywkę w postaci truchła :crybaby: muszę jakieś dokupić bo 2 wydają mi się nie wyrabiać. Vibexy trochę się opierdzielają, bo jakoś nie zauważyłem dużego ruchu w piachu, a i je same dość rzadko ostatnio widać. No i kilka fotek:

frontlgn.jpg

By plewek01 at 2011-10-03

krabik.jpg

By plewek01 at 2011-10-03

euphyliaduza.jpg

By plewek01 at 2011-10-03

euphmala.jpg

By plewek01 at 2011-10-03

capnella.jpg

By plewek01 at 2011-10-03 Tu mogę się wymienić na jakieś inne miękasy, bo trochę zaczyna się panoszyć...

zoanowe.jpg

By plewek01 at 2011-10-03

kalustrea.jpg

By plewek01 at 2011-10-03

cyjano.jpg świeci jak żarówka, nawet przy nocnym oświetleniu...a akwarium Rafała powala na kolana :unworthy:

By plewek01 at 2011-10-03 i plaga

Pozdrawiam Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez walkę z cyjano jakoś nie zauważyłem, że część skały mi jakby pobielała...a właściwie została wyczyszczona do cna. Wczoraj spod kłębka zielonych nitek po zgaszeniu światła udało mi się zobaczyć tajemniczą trąbę która wyraźnie skubała czerwono-fioletowe coś ze skały. Poza tym zasysało również resztki glonów i kupki ślimaków, przynajmniej tak to wyglądało...dołączam fotki, może ktoś wymyśli co to takiego. sorki za jakość ale robione przy zerowym oświetleniu przy dużym iso.

dsc01366x.jpg

By plewek01 at 2011-10-13

dsc01370ua.jpg

By plewek01 at 2011-10-13

A i wylazł taki delikwent, dość duży, wręcz przerażająco...też nie wiem czy wyławiać czy nie, bo wyleźć pewnie jeszcze wylezie i da się złapać :)

dsc01393mg.jpg

By plewek01 at 2011-10-13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta trąbka to będzie jakiś robak U mnie też takie wyglądają w porach nocnych ze skały ale nie robią szkody Zoaską więc raczej nie groźne stworzonka.

Wieloszczeta również mam podobnego i to nie jednego ale żadnych szkód narazie nie wyrządzają. Ale z tego co gdzieś czytałem to chyba nie są to okazy drapieżne. :welcome:


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trąba to Peanut worm.

Jak widzisz pół asteriny, to raczej jest rozgwiazda po podziale, a nie podjadana. Z czasem robi się z nich istna plaga. Jeżeli jednak Twoja kreweta wcina asteriny, to tylko się cieszyć :)

Protopalythoa ma bardzo wiele osób, ostrożność wskazana, ale nie ma co panikować. Zresztą tyczy się to wszystkich zoanthoidów.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i robak, ale wieloszczet podobny do tego http://pl.reeflex.net/tiere/950_Hermodice_carunculata.htm i już chyba wiem czemu moje 2 ślimaki wyzionęły ducha :rant:

Pawle a może jednak taki:

http://pl.reeflex.net/tiere/956_Eurythoe_sp.%2001.htm

Co do trąby zostaw! bardzo rzadkie i pożyteczne zwierze! przychodzi jedynie ze skałą, nie kupisz nigdzie w sklepie (przynajmniej ja nie widziałem). Wcina przede wszystkim odpadki! ja mam u siebie istną gigatrąbę ;) i nikomu nie wadzi... widać ją co jakiś czas jak wystaje z dziury skalnej lub z piasku, tak tak z piasku i zgarnia resztki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kapuhy jeśli to penaut to zostaje się cieszyć. Asterina jakaś pewnie i jest po podziale, ale są i z podjedzonym jednym ramieniem, jak i z 3. A i wcale nie zauważyłem żeby było ich mniej, a wręcz przeciwnie :p

Pawle a może jednak taki:

http://pl.reeflex.net/tiere/956_Eurythoe_sp.%2001.htm

Co do trąby zostaw! bardzo rzadkie i pożyteczne zwierze! przychodzi jedynie ze skałą, nie kupisz nigdzie w sklepie (przynajmniej ja nie widziałem). Wcina przede wszystkim odpadki! ja mam u siebie istną gigatrąbę ;) i nikomu nie wadzi... widać ją co jakiś czas jak wystaje z dziury skalnej lub z piasku, tak tak z piasku i zgarnia resztki.

Co do wieloszczeta to może jednak to ten Twój, ale z tego 4 foto na stronce ;) się okaże. Co do trąby wyjdzie czasem, tylko dziwi mnie że objada skałę z tego fioletowego nalotu aż do białości...Dzięki za informację i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien, że to "podjedzone" ramiona? Jeżeli wyglądają mniej więcej tak:

2008_08_17_asterina.jpg

to po prostu rozgwiazda po podziale. Tutaj możesz zobaczyć, jak wygląda taki proces.

Nie słyszałem o krewetkach podjadających asteriny, poza oczywiście harlekinami.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kapuhy jakby tak się przyjrzeć to faktycznie może być po podziale...tylko jakoś mniej ich się zrobiło, albo widzę gorzej :p. Celem małej aktualizacji wrzucę kilka fotek. Dziś mija już prawie 3 m-ce od zalania i na chwilę obecną całość wg mnie zmierza ku lepszemu. Po pierwsze wyzbyłem się ataku cyjano (dzięki kubek), skała z zoa już prawie wyzbyła się również glonów zielonych i jest tak na 98% czysta. Zaczynam widzieć przyrosty korali co w sumie cieszy, bo do tej pory wyglądały dla mnie jakby stały w miejscu. Pierwsze turbo niestety się nie utrzymały i nie mam pojęcia dlaczego, były duże może padły ze starości :/ Obecnie znajdują się 3 tectusy i nerita, która to sprawuje się najlepiej. Tectusy jakby były a nic nie robiły. Swego czasu sypnąłem też trochę artemii do wyklucia i po jakimś czasie zbiornik tętni życiem. Wszędzie coś pływa i żyje. Na szybach też małe żyjątka (proszę o identyfikację). Krabik żyje i ma się doskonale tak jak i krewetka (apitasi brak :D ). Wody nie podmieniałem, za to pseudo-odpieniacz, chodzi prawie non-stop i to może jego zasługa jeśli chodzi o walkę z glonami. Oczywiście jeszcze jest tam coś na pompkach i skałkach, ale to śladowe ilości i w zaniku w dodatku. Sorki za brzydką szybę boczną i tył ale nie czyściłem ich bo dostęp słaby a i ja nie zaglądam z tamtej strony więc mi nie przeszkadza...ot taka zielona ściana :p . A i pojawiają się na szybach glony wapienne...raczej dobry znak. No i co by nie zanudzać kilka fot na szybko...

47893751.jpg

By plewek01 at 2011-11-08

74732511.jpg

By plewek01 at 2011-11-08

67711599.jpg

By plewek01 at 2011-11-08

74890794.jpg

By plewek01 at 2011-11-08

69305495.jpg

By plewek01 at 2011-11-08

23256516.jpg

By plewek01 at 2011-11-08

58107846.jpg

By plewek01 at 2011-11-08

47289109.jpg

By plewek01 at 2011-11-08

55346462.jpg

By plewek01 at 2011-11-08

34473135.jpg

By plewek01 at 2011-11-08

41882324.jpg

By plewek01 at 2011-11-08

21344630.jpg

By Plewek01 at 2011-11-08

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I Ricordea Yuma...

10351575.jpg

By plewek01 at 2011-11-08

94012204.jpg

By plewek01 at 2011-11-08

40277547.jpg

By plewek01 at 2011-11-08

40376691.jpg

By plewek01 at 2011-11-08

97238805.jpg

To mi zaczęło rosnąć na skałce z zoa...wygląda mi na jakiś makroglon...może ktoś rozpoznaje :p

By plewek01 at 2011-11-08

95800422.jpg

By plewek01 at 2011-11-08

87467815.jpg

57558421.jpg

By plewek01 at 2011-11-08

90490245.jpg

By plewek01 at 2011-11-08

92906363.jpg

By plewek01 at 2011-11-08

Tajemniczy małż :)

50871577.jpg

By plewek01 at 2011-11-08

78343371wqfxo.jpg

By plewek01 at 2011-11-08

I sekretne żyjątka :p

99128538.jpg

By plewek01 at 2011-11-08

43224873.jpg

By plewek01 at 2011-11-08

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie ^^ zoaski takie same jak u mnie :welcome:

Te dziwne żyjątka to nie czasami wirki?

A można prosić o zdjęcie całości?


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żyjątka to wirki, czeka Cię niestety walka z plagą. Na razie wywalaj wszystkie puki ich mało.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to przeje... skąd ty te wirki dorwałeś??? w większym i dojrzałym akwa to można by z mandarynem wojować, tu raczej nie wyżyje... hexatenia też trochę nie pasuje wielkościowo do tego zbiornika... jedynie chyba usuwanie ręczne!

bo te specyfiki chemiczne to podobno wykańczają zbiorniki a nie wirki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie wiem skąd się wzięły...pewnego dnia po prostu były i już :D Potem było ich więcej...a teraz znów jakby mniej. I oprócz nich jest jeszcze sporo mniejszych innych żyjątek w okolicach skałek (coś na wzór mini-krewetki) tylko sfocić się nie da :/ Póki co nikomu i niczemu nie przeszkadzają, zaczną pomyślę nad hexą na czas jakiś...potem oddam najwyżej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chemia wykończy wirki jednak zwierzaki wcinają potem zabite wirki i przez to wykańczają również siebie :crybaby:

A te małe krewetko podobne stworzenia to zapewne kiełże ^^ ja też na początku myliłem je z krewetkami :welcome:


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie wiem skąd się wzięły...pewnego dnia po prostu były i już :D Potem było ich więcej...a teraz znów jakby mniej. I oprócz nich jest jeszcze sporo mniejszych innych żyjątek w okolicach skałek (coś na wzór mini-krewetki) tylko sfocić się nie da :/ Póki co nikomu i niczemu nie przeszkadzają, zaczną pomyślę nad hexą na czas jakiś...potem oddam najwyżej :)

Ile czasu Masz prefiltry RO?JA też walcze z wirkami(kupiłem hexę),teraz wymianiam prefiltry.TDS-em nie ma co się chyba sugerować.Ręcznym ściąganiem wirków się wykończysz.Ja już tak robię ze 3 miesiące :veryangry:


Akwa 315L+sump 135L,blau scuma 150 na pompie jebao 6500,oświetlenie hybryda 4x39WT5+ledchip 210W,2x koralia II 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co te wirki usuwać...?? Ja z baniaka nawet aiptasii nie tępię chyba, że parzy jakiegoś innego koralowca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na wirki Mandaryn :D

Mandaryna do 30 litrów ?


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.