Skocz do zawartości
lukasz.s4

nasze ukwiały

Rekomendowane odpowiedzi

Najpiękniejszego na świecie quadricolora mam ja!!!!! Jest wielki jak dłoń. Niestety błazny jeszcze do niego nie wpłynęły mimo tego,że zajechały mi cladielle. Czekam i czekam, mam nadzieję, że się doczekam.

zdjecien.jpg

h.


120x50x50 + sump 80 l, 35 kg LR, 8 kg LS, cyrkulacja 12000 l/h, 3000 l/h, 800 l/h..., Deltec AP600, LED 144w...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zazdroszczę wam tych Bąbli... :)


300l 120x50x50 , sump,odpieniacz APF 600,obieg Eheim Compact+ 3000,cyrkulacja 2x Hydor Koralia Evolution 4000 JVP-102,oświetlenie 2x hqi 150w i 4 x 54w t5 ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki zaobserwowaliscie cykl zycia Waszych ukwiałów ? Kiedy sie pompują ? Kiedy "flaczeją" ?

Moj jak dostanie jesc (karmie go kawalkiem mieska z dorsza raz na tydzien) to jest silnie napompowany przez kilka godzin, pozniej robi sie flak na caly dzien i wydala z siebie brazowe upławy. Generalnie moge powiedziec, ze wieczorem sie pompuje a rano flaczeje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam swojego od 3 tygodni. Jeszcze nigdy mi nie sflaczał, chyba że robi to gdy jestem w pracy. W dzień jest wielki i piękny. Nigdy go jeszcze nie karmiłem tzn dwa razy w jego okolicy rozpyliłem trochę jedzenia dla Błazenków przy okazji, ale czy to można nazwać karmieniem to nie wiem :)

h


120x50x50 + sump 80 l, 35 kg LR, 8 kg LS, cyrkulacja 12000 l/h, 3000 l/h, 800 l/h..., Deltec AP600, LED 144w...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dziś przestaje karmić ukwiał . Zobaczymy może dostanie Bąbli z głodu ...

Pozdrawiam Robert.


300l 120x50x50 , sump,odpieniacz APF 600,obieg Eheim Compact+ 3000,cyrkulacja 2x Hydor Koralia Evolution 4000 JVP-102,oświetlenie 2x hqi 150w i 4 x 54w t5 ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpiękniejszego na świecie quadricolora mam ja!!!!! Jest wielki jak dłoń. Niestety błazny jeszcze do niego nie wpłynęły mimo tego,że zajechały mi cladielle. Czekam i czekam, mam nadzieję, że się doczekam.zdjecien.jpgh.

super wygląda :D i w ładnym miejscu jest bo mój lubi wchodzić tam gdzie nie wolno


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra szukam rady... mój "śliczny" jakoś przestał być grzeczny i szuka sobie miejsca jednak gdzie nie wlezie to coś parzy... a tam gdzie jego miejsce ostatnio nie chce przebywać!

w alternatywnym rogu grasuje "wunderwaffe" i co go tam położę (po jakiejś jego wycieczce) to go terroryzują i wcinają! niby takie skryte i nie widziane nigdy krewetki nagle się rozpanoszyły po "ogródku" i chcą jakiś swój porządek wprowadzać. co radzicie? błazny są jeszcze za młode i nie chcą włazić do ukwiała... kupić krabiszona symbiotycznego? odgoni wurdemani?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra szukam rady... mój "śliczny" jakoś przestał być grzeczny i szuka sobie miejsca jednak gdzie nie wlezie to coś parzy... a tam gdzie jego miejsce ostatnio nie chce przebywać! w alternatywnym rogu grasuje "wunderwaffe" i co go tam położę (po jakiejś jego wycieczce) to go terroryzują i wcinają! niby takie skryte i nie widziane nigdy krewetki nagle się rozpanoszyły po "ogródku" i chcą jakiś swój porządek wprowadzać. co radzicie? błazny są jeszcze za młode i nie chcą włazić do ukwiała... kupić krabiszona symbiotycznego? odgoni wurdemani?

a jaki masz gatunek??


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyżej było, Entacmaea quadricolor taki zielono pomarańczowy ;) całkiem spory jak się ostatnio grzecznie zachowywał i siedział w swojej dziurze to miał wielkość dłoni...

wszędzie niżej gdzie go położę i prawa strona to rewir wurdemani... w jego kącie mu się wyraźnie nie podoba już bo już drugi raz zrobił sobie wycieczkę krajoznawczą ;( i przy pierwszej wylądował w żółtej acroporze, a dziś wcisnął się dziurą i wpakował tak że parzył inną acre i monti...

no i skoro mu się tak ta lewa strona i jego dziura nie podobają to chciałem go wpakować na prawa dość wysoko (słonecznie by miał) tylko, że te "dziady" go skubią i pomyślałem żeby może kupić jakiegoś "oszimaja" tylko czy krab przepędzi krewetkę???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to już mój nowy nabytek i błazenki które się w nim zakochały :D


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Leon

Muszę spytać..

Dwa tygodnie temu narmiłem bestię wielką krewetką oceaniczną. Od tamtej pory próbowałem dwukrotnie nakarmić swojego Haddoni krewetką koktailową i za każdym razem ją zrzucał z siebie. O co tu może chodzić ? Wybredny czy jeszcze najedzony ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A takie pytanie banalne mi przyszło do głowy jak przeglądałem te bajeczne zdjęcia :clap:

Czy błazenki które mają niby zamieszkać w ukwiale muszą mieć określoną wielkość czy nawet taki 2-3cm błazenek może bez problemu zamieszkać w ukwiale?

Tak małego osobnika ukwiał nie potraktuje jako żywy pokarm?


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem maluchy ktore w ogole nie interesowaly sie ukwialem. Jeden niestety dostal sie do komina, dalej do sumpa i nie przezyl kontaktu z odpieniaczem :/ :/ Dokupilem kolejne dwa - wieksze i w ciagu dwoch dni zadomowily sie w jednym ukwiale. Po kilku dniach ten ktorego mialem juz siedzial razem z nimi ;) Pokarmem sie nie stal. Bardzo ciekawe doswiadczenie bo nigdy wczesniej nie zdazylo sie aby w ogole sie do tego ukwialu zblizyl ;)


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja się obraziłem na błazny... i jak wcześniej pisałem mój "Jasio Wędrowniczek" miał ciężkie spotkania z wurdemani... i zakupiłem krabiszona Neopetrolisthes maculatus i mogę stwierdzić dwie rzeczy:

- ukwiał przestał się kręcić, został w jednym rogu akwa

- wurdemani nie ma już zamiaru go chrupać... nie widziałem co prawda nigdy by doszło do konfrontacji krab - wurdemani, a za to zaobserwowałem, że wurdemani straciła ochotę na podskubywanie i zupełnie się nie zbliża do ukwiała!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja sie pochwale :) W sumie z zaskoczenia zstalam posiadaczka takiej oto paszczy :) strasznie mi sie podobal tez ukwial ale nie myslalam ze tak szybko go dostane :) No i jest ;)

6363222317_d419de9b79_b.jpg


pozdrawia Magda :)

100l niefoto -start styczen 2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja sie pochwale :) W sumie z zaskoczenia zstalam posiadaczka takiej oto paszczy :) strasznie mi sie podobal tez ukwial ale nie myslalam ze tak szybko go dostane :) No i jest ;)6363222317_d419de9b79_b.jpg

ukwiał piękny dokarmiany jest jeszcze ładniejszy i ma lepsze barwy przynajmniej u mnie to zaobserwowałem :)


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oto mój ukwiał od ostatniego razu jak go pokazałem znacznie urósł :)


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no z tymi ukwiałami już tak jest że niektóre się chowają póki co mój quadri lubi się pokazywać :)


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to są moje, jedne z najbardziej ulubionych żyjątek w akwarium. Najbardziej lubię te niemobilne.

post-9975-0-11263600-1325446558_thumb.jpg

post-9975-0-36567000-1325446573_thumb.jpg

post-9975-0-68988300-1325446583_thumb.jpg

post-9975-0-53624500-1325446594_thumb.jpg

post-9975-0-82832100-1325446606_thumb.jpg


Start 19 marzec 2010 ... od czerwca 2015 - OptiWhite 130*80*60h, Sump 140*60*40

Dolewka DIY 60l, 20kg LR, LED Reef Factory 210W, pompa Blue Reff Motion 12K z wylotem loc-line, ATI PowerCone 250iDC, Maxspect Gyre 350 + Jebao RW-15.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpiękniejszego na świecie quadricolora mam ja!!!!! Jest wielki jak dłoń.

zdjecien.jpg

to cie zaskoczę bo mój jest taki sam jak twój ( z tego samego podziału :p ) więc nie jesteś jedyny :thumbsup:

dscn3677w.jpg

dsc00453vd.jpg


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to są moje, jedne z najbardziej ulubionych żyjątek w akwarium. Najbardziej lubię te niemobilne.

bardzo ładne ukwiały no i kraby symbiotyczne :D

to cie zaskoczę bo mój jest taki sam jak twój ( z tego samego podziału :p ) więc nie jesteś jedyny :thumbsup:dscn3677w.jpgdsc00453vd.jpg

przepiękny ukwiał czymś go dokarmiasz ??


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karmie go mrożonym solowcem i rośnie jak na drożdżach :D


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.