Skocz do zawartości
Piotrek z Pabianic

enty raz pterapogon kauderni ale za każdym razem cieszy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość nanokaczor
@sPRYTny: Chętnie kupie barkę.

Całą barkę?

Do dobrania parki to jeszcze kilka miesięcy trzeba poczekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parka z tego samego miotu to zły pomysł.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:clapping

Ja jednego u siebie mogę pomieścić ;)


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też z chęcią przytuliłbym ze trzy :). Będziesz sprzedawał ?

:clapping

Ja jednego u siebie mogę pomieścić ;)


Do byka nie podchodź od przodu, do konia od tyłu, a do idioty nie podchodź w ogóle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak będę sprzedawał ale pierwsze sztuki będą się nadawać za miesiąc,ogłoszę w temacie i na targowisku.

wiadomość z ostatniej chwili,wczoraj samiec przyjął ikrę ,tak im hormony szaleją że kompletnie nie zważają na to co się wokół nich dzieje :thumbsup:


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ile trwa inkubacja ikry w pysku ktos wie ile dokładnie??


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko uważaj na różnorodność genową i nie paruj rodzeństwaz tego samego miotu! Ogólnie wielkie gratulacje, jakbym miał czas też bym się tym zajął, już chyba wiem co będę robił na starość :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VDR-nie ma sprawy :) chociaż mnie się wydaje że wolno rosną ale parka z tego samego tarła jak będzie to możesz się nie doczekać młodych ze względu na tą samą linie genetyczną (duże wady,zmiany lub brak możliwości powstania życia) istnieje też możliwość że trafią się osobniki tej samej płci i wtedy zamiast pływać razem mogą się sukcesywnie przeganiać aż jedno wykończy drugiego bo tak też się zdarza ,najlepszym rozwiązaniem jest połączyć młodziaki z różnych par wyhodowane w warunkach akwariowych ale na to troszku trzeba poczekać decyzja należy do ciebie :thumbup: a mnie na rękę bo kasa na nowe akwa potrzebna

36ebefe9d3322dbdmed.jpg

troszku tam zaniedbane ale wiadomo ,lepiej im nie przeszkadzać i spokojnie czekać :coffee:

przestroga dla innych -nigdy do narybków nie wpuszczajcie żadnych innych zwierząt ! ! ! (nawet malutkich krewetek)


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to jak samiec wyrzuci ikrę da się młode odchować ??


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

da się już tak robiłem,biorę butelkę PET nacinam do okoła grzebień i podaje delikatnie wężykiem wodę ,w ten sposób mają zawsze świerzą natlenioną wodę :)


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to nawet nie wiedziałem a ostatnio krewetki mi zjadły całą ikrę


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Piotrek widzę że otwierasz nową Firmę Hodowla Ryb Morskich :) ale w sumie to dobrze że ci się udaje na bieżąco nowe osobniki pozyskiwać nie będzie potrzeby sprowadzania z daleka bo wszyscy chętni z "Łódzkiego" wezmą od ciebie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez przesady,to jest kilka rybek co jakiś czas,bardziej jako satysfakcja akwarystyczna,akurat ci "chętni z łódzkiego" wolą pewnie import :harhar:

jeszcze 2 tarła i pewnie mi tu fiskus zapuka :wacko:

Edytowane przez RA345 (wyświetl historię edycji)

Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki za oftopa

witam mam pytanie do ludu co maja pary i mieli młode, nabyłem ostatnio parę pterapogonów i chce wiedzieć jak wyglądają zaloty lub przygotowanie do tarła???? był bym bardzo wdzięczny, jakby mi ktoś napisał na pw lub tutaj.

Edytowane przez Wieczny (wyświetl historię edycji)

b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie jest off topik tylko pytanie w temacie :)

Jak już dobierze się para,tzn. dwa egzemplarze które pływają razem ze sobą lub trzymają się blisko siebie to znak że niedługo będzie tarło które polega na ładnym tańcu,samiec na przemian raz z lewej,raz z prawej strony podpływa blisko bokiem do boku samicy i intensywnie drży całym ciałem,po takich uniesieniach po pewnym czasie w odosobnieniu (spokojne miejsce w akwarium z małym ruchem wody) samica wydala ikrę którą przejmuje samiec do pyska,i to trwa bardzo szybko.Po 3-4 tygodniach w pysku samca można zobaczyć małe rybie istotki które wychylają pyszczki w celu łapania pokarmu i z ciekawości do świata zewnętrznego :) ilość maluchów może być różna,od kilku do 20-kilku szt.Nie zawsze się udaje bo samiec może zjeść lub wypluć ikrę z różnych przyczyn :

- wystraszony wypluwa

- jeżeli przed przyjęciem ikry nie zrobił odpowiednich zapasów tłuszczowych na przetrwanie czasu ojcostwa

- zdarza się że w trakcie inkubacji ikry lub narybku przyjmuje pokarm i wtedy może nastąpić częściowe lub całkowite połknięcie przychówku

- coś nie tak chyba jest z ikrą i cały jego zapał ginie

Nie zawsze się udaje,trzeba uzbroić się w cierpliwość,ja trzymam kciuki :thumbup:

Najważniejsze jest mieć dobraną parę


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak rozróżnic samca od samicy ? jedni mówią że samica ma mniejszy "pyszczek" bo nie musi tam maluchów trzymać, a samiec jest chudszy i większy . . . a ty widzisz jakąś różnice ?


TOTM ---> http://reefhub.pl/mikolaj-szostak-mixeer-1000l-z-myslenic/

Moje akwarium ---> http://nano-reef.pl/...120#entry664781

Mój kanał Youtube ---> http://www.youtube.com/user/mixeer0700

SPRZEDAM SPRZĘT PO LIKFIDACJI AKWA ---> 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://nano-reef.pl/topic/47530-okreslenie-plci-u-p-kauderni-jednak-mozliwe/

ja poznaje po kropkach ,na pierwszy rzut oka wszystkie wyglądają tak samo ale po głębszym przyjrzeniu się każde z nich ma inny układ kropek,po pierwszym tarle będziesz wiedział który to samiec :)


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.