Skocz do zawartości
lukasz.s4

Fitoplankton a rozkwit życia

Rekomendowane odpowiedzi

moim zdaniem jak ma sie za wysokie parametry odnosnie zlwaszcza no3 to fito moze zakwitnac w baniaku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Leję około 200ml codziennie.

Zakwitnąć nie da rady, codziennie znajduję zielony "syf" w odpieniaczu :D Nie zdąży zakwitnąć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gęstość raczej nie ale barwa jest bardzo zauważalna całość będzie bardzo intensywnie zielona


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki qba25 :unworthy: moja hodowla juz dziala pelna para. Narazie miekasy szalaja po wlaniu fito do baniaka.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe dzieki :) mi juz fito sie konczy wiec znow musze uruchomic produkcje :thumbsup: :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fito zawsze najlepiej cały czas produkować niech sobie tam cały czas rośnie a nadmiar to już zawsze można jakoś wykorzystać :)


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest tego planktonu :thumbsup:

jest jeszcze kilka innych ale nie moglem ich zlapac.

tylko nie mam obsady ktora by to konsumowala :(

akwarium zamienia sie w robako-land, dzis zrobily sobie karuzele z hydor-flo.

http://www.youtube.com/watch?v=R_l0DW3jhqw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten ostatni filmik na prawdę jest z Twojego aqwa ? Niezłe kolorki

spongeBoB wiadome :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drugi filmik to wirek :nuke:


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Grzegorz D a ten robal na 5 to co to ? tego lata mi najwiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Drugi filmik to wirek :nuke:

Hahaha no to rozkwit życia jak się patrzy ;)

Przynajmniej dowiedziałem się wreszcie jak wyglądają wirki :thumbup:

Pozdrawiam :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Grzegorz D a ten robal na 5 to co to ? tego lata mi najwiecej.

ja je też mam w akwarium ale te już są na pewno bezpieczne moja mandaryna je uwielbia wcinać :)


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Ten z filmika 5 to jakiś mały skorupiak, prawdopodobnie przedstawiciel Isopodów.

Konkretnie - roślinożernych równonogów.

Też je mam i nie widziałem żeby się przyczepiały do ryb. Za to gdy robię rybom post to widzę jak Błazny pływają przy szybie i je szamają ze smakiem ;)

Lubią siedzieć w oglonionych miejscach na szybie, przyjrzyjcie się im z bliska przez chwilę. Jest tam jakaś struktura 'plemienna' jedne dominują nad drugimi, ignorują małe, za to walczą czasem z innymi dorosłymi.

/edytka

Dlatego dobrze zostawić nieco glonów przy czyszczeniu jak się ma mandarynki, żeby był pokarm dla tych robali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy warto robić fito, dla baniaka, w którym są tylko korale miękkie ?? czy one wyraźnie z tego skorzystają ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy warto robić fito, dla baniaka, w którym są tylko korale miękkie ?? czy one wyraźnie z tego skorzystają ??

oczywiście że warto, poza koralowcami jest masa organizmów w skale która odżywia się fito


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin przeczytaj sobie w wikipedi http://pl.wikipedia.org/wiki/Fitoplankton tu jest to bardzo dobrze opisane.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki koledze @VDR (dzięki wielkie) ja również zacząłem hodowlę fito i chciałbym dodatkowo hodować zooplankton

chciałbym was zapytać gdzie kupić np. larwy krewetek a może wystarczy mi solowiec (w sprzedaży jaja)

chyba że polecacie coś jeszcze innego co mogę wyhodować bazując na fito

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uff no dobra przeczytałem cały temat. czas zacząć mam tylko pytanie o kolor światła. czy to w ogóle ma znaczenie? gdzieś czytałem że najlepsze jest światło słoneczne czyli "żółte" takie jak z tradycyjnej żarówki, ledy z kolei są białe. Fito rośnie tak samo niezależnie od barwy światła?


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Jak zamierzasz handlować to baw się w światło i reaktory, a jak potrzebujesz dla siebie to postaw butelkę na oknie i starczy. Ja wlewam 0,5l fito do bańki 5l i po 7-10 dniach mam już gotowe. Zanim się skończy to już masz następną bańkę przygotowaną. Nie nadążam wlewać do akwarium, a nie używam dodatkowego światła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie - jaki kolor ma u was hodowla fito? moja butla z nanochloropsis stała się po paru dniach brązowo zielona (od razu piszę - bardzo uważałem żeby nie zabrudzić zooplanktonem którego i tak nie mam) a druga butla w której była hodowla wrotki (była to bardzo dobre określenie) zrobiła się soczyście ciemnozielona... więc mam trochę mętlik w głowie i brak mikroskopu pod ręką...


Aktualny baniak [209 x 60 x 60 cm]

Poprzednie zbiorniki:

http://nano-reef.pl/...l-yogher-vol-2/

http://nano-reef.pl/...zko-w-glowie-;/

akwarium morskie od 03.IV.2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.