Skocz do zawartości
lukasz.s4

Fitoplankton a rozkwit życia

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

np. taki pojemnik

http://archiwum.allegro.pl/oferta/plast-team-pojemnik-do-zywnosci-zurich-2-7l-i6055042724.html

od góry złączkę od RO i rurkę do pojemnika (podłączone do napowietrzacza - skręconego żeby za bardzo nie bulgotało) i mała dziurka jako odpowietrznik

jakaś lampka energooszczędna ... i powinno wystarczyć

jak butelki to najlepiej po wodzie (5L) a nie soku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie wiem dlaczego. Podałem 7 potencjalnych powodów, a Ty dodałeś ósmy. Po prostu muszę eliminować potencjalne problemy wykluczając za każdym razem 2-3 punkty.


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co może być powodem że fito nie jest mocno zielone ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Ale nie wiem dlaczego. Podałem 7 potencjalnych powodów, a Ty dodałeś ósmy. Po prostu muszę eliminować potencjalne problemy wykluczając za każdym razem 2-3 punkty.

Ja ci już napisałem dlaczego moim zdaniem tak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, Dopisane do listy. Kupiłem litr, więc mogę kilka testowych hodowli zrobić.


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Litr tej mieszanki? 150 zł?

WOW

Nie chcę cię martwić ale jak zrobisz sobie f2 i go pomieszasz to strąci ci się osad. Więc jeśli Wielkiej Brytanii nie obowiązują inne prawa natury to raczej to nie jest f2 zrobione zgodnie z recepturą f2...

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przeliczam na litry, tylko na czas na jaki mi wystarczy przy moim zapotrzebowaniu. Nie każdy ma metraż, wiedzę, możliwości i czas, żeby wszystko samemu robić, bo nie ufają sklepikarzowi. Ja wolę na przykład się skupić na organicznej żywności dla mnie i mojej rodziny. Jeśli dołożyć do tego firmę i robienie swojego F2, to wybacz, ale nie będę w stanie się zmieścić w 24h na dzień. Czasami wydajesz się być pod takim względem kompletnie niewyrozumiały (bez urazy oczywiście). Zauważ, że nie każdy ma czas nawet przebrnąć przez pierwsze strony tego tematu. Ja to zrobiłem, podobnie jak kilka innych tematów o fito i zazwyczaj problemem był brak dostępu do małych ilości tanich witamin. Ludzie jednak dają radę hodować na prostszych nawozach z ogrodniczego. Jak masz dostęp, czas, recepturę, sprzęt i umiesz udokumentować, że Twoje f2 jest lepsze niż "ich" to możemy zrobić biznes i sprzedawać lepszą odżywkę niż ta, która jest obecnie na rynku.

Może mi wciskają nawóz do orchidei, ale powracający klienci są zadowoleni i nie wydaje mi się wielkim ryzykiem korzystanie z tej aukcji. Jeśli to nawóz do czegokolwiek innego, to najwidoczniej u innych działa dobrze. Posprawdzam różne konfigurację (między innymi na tym f2 i nawozie do kwiatków) i wtedy się okaże, który punkt był problemem.

PS: I tak wiem o tym, że mogę dostać coś niezbalansowanego i przemycić sobie jakiś syf do akwarium. Każdy zakup szczepki, to również ryzyko, ale w tym hobby trzeba nauczyć się je wyważać. Dla mnie ryzyko jest niewielkie w porównaniu z potencjalnym zyskiem jaki niesie za sobą udana hodowla.

Nie jestem zarozumiały, ale musisz zrozumieć, że nie wszyscy mają takie podejście i możliwości, że sobie mogą hodować na swoje potrzeby XX rodzajów żywego pokarmu i używać YY niestandardowych odczynników chemicznych w swoich akwariach. Większości w tym mi nie pozwala na to chociażby czas i brak przygotowania teoretycznego. Jeśli chcesz pomóc, to daj znać ile by kosztowało i w jakiej formie mógłbyś zorganizować przesyłkę. Nie oczekuję tego, ale nie rozumiem Twojego krytycznego podejścia w tym temacie. Każdy orze jak może.


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

O co ci chodzi? Wskazałem ci drogę a ty masz do mnie jakieś pretensje... Wyobraź sobie że ja też żyję w tej samej czasoprzestrzeni i tez mam ograniczoną ilość czasu...

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma ograniczony czas .

Ja np wróciłem z roboty o 21 wychodząc z domu o 8

Jak to móią albo rybki albo akwarium w życiu trzeba sobie radzic kaczor ma racje .

Musisz sobie odmowic czegos innego .


916a7ba14f8f69b4c909474b2bf920bdu1137a995.png?upd=20151229224433

O dziwo to juz fakt

Tym oto linkiem uczczę moje 3 gwiazdki

https://www.youtube.com/watch?v=MuTLGLsAzyY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O co ci chodzi? Wskazałem ci drogę a ty masz do mnie jakieś pretensje... Wyobraź sobie że ja też żyję w tej samej czasoprzestrzeni i tez mam ograniczoną ilość czasu...

Masz rację. Źle odczytałem Twoją wiadomość w międzyczasie czytając inną. Nie bierz tego do siebie. Tak jak pisałem będę robił testy i postaram się wykluczyć opcję, którą Ty obstawiłeś już na samym początku.

Nie mogę zdobyć na szybko f2 (tego prawdziwego), a sprzedawcę z aukcji zapytam jaki ma skład i dlaczego nazywa to f2.

Jestem Ci wdzięczny za pomoc, ale nawet jeśli to jest nawóz do kwiatków, to nie rozumiem czemu miałby zabić fitoplankton. Mógłby rosnąć wolniej lub zatrzymać wzrost, a ten się posklejał w bryłki/gluty i zanikł podobnie jak to:

EgwVjXSt.png

Wcześniej przy podobnych objawach ludzie pisali, że to prawdopodobnie bakterie - stąd moja pierwsza wiadomość w tym temacie o dezynfekcje zbiornika. Na razie nie będę tego potrzebować, bo zmieniam na nowy, ale w przyszłości taka informacja może się przydać. Nie widziałem tego tematu poruszonego nigdzie.


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam u siebie nic nie sterylizuje, wkrapiam krople aqua plant na litr z tropicala, dolewam solanki świeżej, trzymałem nie mieszane w lodówce fito w butelce pet przez kilkanaście miesięcy ostatnio rozrobiłem i rośnie jak nowo narodzone :) tak to u mnie wygląda -


c784772eaae958f7d513903bf06bf18du288a270.png?upd=20140710105418

Akwarium - Reefmax 105l, odpieniacz Hydor Slimskim Nano 135.35, oświetlenie led DIY, obieg - Newa Jet 1200, sól Tropic Marin Pro-Reef, Balling 123 Tropic Marin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja im dłużej czekam tym jest bardziej zielone czy może bardziej gęste przez co się wydaje bardziej zielone

Edytowane przez Protection2000 (wyświetl historię edycji)

c784772eaae958f7d513903bf06bf18du288a270.png?upd=20140710105418

Akwarium - Reefmax 105l, odpieniacz Hydor Slimskim Nano 135.35, oświetlenie led DIY, obieg - Newa Jet 1200, sól Tropic Marin Pro-Reef, Balling 123 Tropic Marin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest lipa jak na razie bo im dłużej czekam to robi się bardziej brązowe niż zielone. Za mało nawozu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację. Źle odczytałem Twoją wiadomość w międzyczasie czytając inną. Nie bierz tego do siebie. Tak jak pisałem będę robił testy i postaram się wykluczyć opcję, którą Ty obstawiłeś już na samym początku.

Nie mogę zdobyć na szybko f2 (tego prawdziwego), a sprzedawcę z aukcji zapytam jaki ma skład i dlaczego nazywa to f2.

Jestem Ci wdzięczny za pomoc, ale nawet jeśli to jest nawóz do kwiatków, to nie rozumiem czemu miałby zabić fitoplankton. Mógłby rosnąć wolniej lub zatrzymać wzrost, a ten się posklejał w bryłki/gluty i zanikł podobnie jak to:

EgwVjXSt.png

Wcześniej przy podobnych objawach ludzie pisali, że to prawdopodobnie bakterie - stąd moja pierwsza wiadomość w tym temacie o dezynfekcje zbiornika. Na razie nie będę tego potrzebować, bo zmieniam na nowy, ale w przyszłości taka informacja może się przydać. Nie widziałem tego tematu poruszonego nigdzie.

A czy przypadkiem zooplankton po prostu nie zjadł Twojego fitoplanktonu?

Na zdjęciu wygląda to dokładnie tak samo jak u mnie. Wcześniej w tym pojemniku hodowałwm wrotkę dla młodych błazenków.

Musiałem niedokładnie umyć pojemnik, wlałem fito do nowej hodowli i po jakimś czasie moje fito wyglądało tak samo jak Twoje + dodatkowo pływały w nim jakieś duże osobniki, które chętnie zjadły rybcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co z tym się stało w woreczku. Takie doszło.

A w moim nie było możliwości pomieszania z zooplanktonem, bo nie było styczności a sprzęt nowy.

W hodowli wykluczyłem już niemal wszystkie możliwości potencjalnych problemów:

a) Coś w soli?

Wymieniłem sól i tak samo obumierało.

b ) światło?

W trakcie testu. Przeniosłem z okna do sumpa i dodatkowo oświetlam 5W LED 2600K

c) brak sterylizacji pojemnika przed użyciem ( o to spytałem w poprzednim poście)

Użyłem innego zestawu z wody po mineralnej. Nie pomogło.

d) skażony fito sprzedawany do użytku do akwarium, ale z dodatkiem uniemożliwiającym hodowlę (robi ktoś tak?)

Wątpliwe, bo w lodówce jest ciągle ładnie zielony, dopiero po rozcieńczeniu w solance na następny dzień bieleje. Poza tym kupowany z różnych źródeł

e) coś w powietrzu?

Wątpliwe. Z niczym innym nie ma problemu

f) syf na wężyku do napowietrzania, albo w pompce?

Wężyk wymieniony na rurkę od RO. Pompka jeszcze nie sprawdzona. Kupię nową jeśli wszystko inne zawiedzie.

g) zła mieszanka fito. Może lepsza by była czysta Nannochloropsis

Kupiłem Nannochloropsis i ten sam problem. Pod mikroskopem żadnej nie sprawdzałem.

h) Nanokaczor sugerował problem z nawozem

Próbowałem tego wynalazku z eBay, Tropic Marin i nawozu do orchidei. Bez zmian.

Tak to wygląda po zalaniu:

w4lDB6rY.png

A po 24h już tak:

jECpz7kd.png

Edytowane przez FunWorld (wyświetl historię edycji)

500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie dziś nastawiłam "nalewkę" pierwszy raz. Ciekawe, czy coś mi z tego wyjdzie. Jako pozywke wlałam agrecol do storczyków, tak mi poradził kolega z forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupiłem reaktor do produkcji fitoplanktonu z Aqua Medic

Rozrabiam w stosunku 1:1 i jako odżywkę stosuję Aquaflorin potassium i Aqua Plant

Są to makroelementy dla roślin wodnych firmy Tropical do kupienia w sklepach ogrodniczych

Ja kupiłem w Castoramie

Fitoplankton zakupiłem od forumowicza jakiś rok temu, w sumie był jasno-zielony, ale obecnie zawsze mam piękny ciemno-zielony kolor.

Oświetlam go 12 godzin

Nie wiem co z tym się stało w woreczku. Takie doszło.

A w moim nie było możliwości pomieszania z zooplanktonem, bo nie było styczności a sprzęt nowy.

W hodowli wykluczyłem już niemal wszystkie możliwości potencjalnych problemów:

Wymieniłem sól i tak samo obumierało.

W trakcie testu. Przeniosłem z okna do sumpa i dodatkowo oświetlam 5W LED 2600K

Użyłem innego zestawu z wody po mineralnej. Nie pomogło.

Wątpliwe, bo w lodówce jest ciągle ładnie zielony, dopiero po rozcieńczeniu w solance na następny dzień bieleje. Poza tym kupowany z różnych źródeł

Wątpliwe. Z niczym innym nie ma problemu

Wężyk wymieniony na rurkę od RO. Pompka jeszcze nie sprawdzona. Kupię nową jeśli wszystko inne zawiedzie.

Kupiłem Nannochloropsis i ten sam problem. Pod mikroskopem żadnej nie sprawdzałem.

Próbowałem tego wynalazku z eBay, Tropic Marin i nawozu do orchidei. Bez zmian.

Tak to wygląda po zalaniu:

w4lDB6rY.png

A po 24h już tak:

jECpz7kd.png

Nie wiem co z tym się stało w woreczku. Takie doszło.

A w moim nie było możliwości pomieszania z zooplanktonem, bo nie było styczności a sprzęt nowy.

W hodowli wykluczyłem już niemal wszystkie możliwości potencjalnych problemów:

Wymieniłem sól i tak samo obumierało.

W trakcie testu. Przeniosłem z okna do sumpa i dodatkowo oświetlam 5W LED 2600K

Użyłem innego zestawu z wody po mineralnej. Nie pomogło.

Wątpliwe, bo w lodówce jest ciągle ładnie zielony, dopiero po rozcieńczeniu w solance na następny dzień bieleje. Poza tym kupowany z różnych źródeł

Wątpliwe. Z niczym innym nie ma problemu

Wężyk wymieniony na rurkę od RO. Pompka jeszcze nie sprawdzona. Kupię nową jeśli wszystko inne zawiedzie.

Kupiłem Nannochloropsis i ten sam problem. Pod mikroskopem żadnej nie sprawdzałem.

Próbowałem tego wynalazku z eBay, Tropic Marin i nawozu do orchidei. Bez zmian.

Tak to wygląda po zalaniu:

w4lDB6rY.png

A po 24h już tak:

jECpz7kd.png

Skoro taki do Ciebie doszedł, to może u poprzedniego właściciela doszło do zbliżenia zooplanktonu z fito.

U mnie w niecałe dwa dni wrotka połknęła całe ciemnozielone fito, została czysta woda. Żeby nie karmić ją świeżym fito

Zacząłem podawać jej mrożony i bardzo szybko urosła do pokaźnych rozmiarów. Przyjrzałeś się dokładnie tej wodzie czy nic w niej nie pływało? No chyba, że sprzedali Tobie padnięte fito.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, źle mnie zrozumiałeś. To w woreczku to jedno. Wywaliłem to. To w butli to kolejne, które nie miały styku ani z wodą z solanki, ani nie były używane do hodowli zooplanktonu. Dostałem padlinę tamtym razem. Ale kupowałem kilka razy i pozostałe są OK.


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może spróbuj z inną odżywką i zwiększ napowietrzanie,

Bi fito musi się ruszać w butelce

A jak długo świecisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem 3 odżywek/nawozów. Fito dobrze się rusza. Próbowałem różnych ustawień dmuchania, bo ktoś pisał, że za dużo bąbelków może zaszkodzić fito też. Teraz jest jak na filmiku powyżej. Świecenie 16/8 (on/off) tak jak światło w sumpie.


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak szybko takie fito dojrzewa? Rozrobiłem bardzo jasne (300 ml fito na 10 litrów wody) a po tygodniu jest czarny węgiel. Coś tam źle się dzieje czy tak ma właśnie być?


Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie trzymam go na oknie na słońcu, tylko stosuję sztuczne oświetlenie. Wisi na kaloryferze.

Już nie wiem jak Ci pomóc.

Może do hodowli fito trzeba mieć tak samo rękę jak do kwiatów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem 3 odżywek/nawozów. Fito dobrze się rusza. Próbowałem różnych ustawień dmuchania, bo ktoś pisał, że za dużo bąbelków może zaszkodzić fito też. Teraz jest jak na filmiku powyżej. Świecenie 16/8 (on/off) tak jak światło w sumpie.

Nie jestem specjalistą ale według mnie jest coś w tym twoim fitoplanktonie, najlepiej jak byś kupił nową porcje zarodową, u mnie rozrastał się nawet po nawozie do storczyków.


c784772eaae958f7d513903bf06bf18du288a270.png?upd=20140710105418

Akwarium - Reefmax 105l, odpieniacz Hydor Slimskim Nano 135.35, oświetlenie led DIY, obieg - Newa Jet 1200, sól Tropic Marin Pro-Reef, Balling 123 Tropic Marin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.