Skocz do zawartości
lukasz.s4

Fitoplankton a rozkwit życia

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

niezła jest kombinacja białych ciepłych + full spectrum (roślinne)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niezła jest kombinacja białych ciepłych + full spectrum (roślinne)

Full spectrum w czerwien wchodzi :) troche wyboru jest z tym bo juz drugi tydzien leci jak fito na słońcu stoi i nie jest tak mega zielone chodz nawet nawóz zmienilem tropikala dla storczyków :-)

Edytowane przez demono1 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

demono1 jakiej mocy oświetlenie ledowe stosujesz i jak długo świecisz

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez k2b (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj coś takiego odlałem z mojego małego akwarium na fito. Pędzone na F/2 od kolegi z forum + delikatne napowietrzanie + naturalne Warszawskie słoneczko.

gallery_24943_3714_1792333.jpg


OGLĄDAMY AKWARIUM

Akwarium 120x60x50 z pudełkiem przelewowym

Lampa: Pacyfic Sun Metis Hyperion R2 2x150w + 2x54w CoralPlus

Odpieniacz: Deltec SC 1455

Obieg: Jebao DCT 6000

Cyrkulacja: 2x Jebao RW-8

Filtracja biologiczna: DSB + Refugium

b176b2af91df13f8f85b2807ab712d5eu1271a1116.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

demono1 jakiej mocy oświetlenie ledowe stosujesz i jak długo świecisz

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

W ciagu dnia jest na parapecie a od 22-6 lampką http://m.ceneo.pl/37732163;pla?se=GbURRsztAQCm0qvRddE7OKU3m_HZ5_bB&gclid=CPDiwcujrc8CFcXVcgodqGUCpg#tab=spec daje rade ale jestem teraz na etapie zrobienia sobie prowizorycznego reaktora i wtedy juz beda ledy 1w full spectrum,reed i biale :-)czas pokaże co sie bedzie działo

Ja wczoraj coś takiego odlałem z mojego małego akwarium na fito. Pędzone na F/2 od kolegi z forum + delikatne napowietrzanie + naturalne Warszawskie słoneczko.

gallery_24943_3714_1792333.jpg

A ja od tego kolegi dostałem fito na start polecam :-) :-) :-) :-)

Edytowane przez demono1 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie trzecie podejście do fito od Egona, nastawione w piątek w porcji gdzieś 2/5 fito na 3/5 solanki. Ładnie ciemnieje, może tym razem coś z tego będzie :)

DbO3FGb.jpg

Pedzone na lichym sloneczku, dodatku wody mineralnej i aqua plant

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie trzecie podejście do fito od Egona, nastawione w piątek w porcji gdzieś 2/5 fito na 3/5 solanki. Ładnie ciemnieje, może tym razem coś z tego będzie :)

DbO3FGb.jpg

Pedzone na lichym sloneczku, dodatku wody mineralnej i aqua plant

Tez na początku byłem na tym nawozie jak zmieniłem na ten od razu inny kolor ,a napowietrzanie prawie na maxa

https://www.google.pl/search?ei=FZPpV-S9EsKnsgHh8Y3YAQ&q=nawoztropikal+dla+storczyk%C3%B3w&oq=nawoztropikal+dla+storczyk%C3%B3w&gs_l=mobile-gws-serp.3..30i10k1.9148.9763.0.10137.5.5.0.0.0.0.244.987.0j2j3.5.0....0...1c.1.64.mobile-gws-serp..3.2.446.IlIJ4rM1N_0#imgrc=bT74Zwl67ulzyM%3A

Edytowane przez demono1 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje fito dziś jest dużo ciemniejsze niż wczoraj:) ale leje tez dużo więcej aqua plant niż znalazłam w opisach... chyba to jest tak, jak ktoś wcześniej napisał: o 3 kropelkach na tydzien na litr to będzie trzeba czekać z miesiąc, fito nie będzie miało co jeść i będzie się powoli mnożyć. Ja nalałam 8 kropli na niecały litr, czyli około 1 kropla na 100 ml, i wczoraj, po 4 czy 5 dniach od startu taka sama dawka. widzę znaczne zmiany z dnia na dzień. Fito ciemnieje w oczach na parapecie, gdzie słońce bezpośrednio świeci tylko rano. Obecnie po 5 czy 6 dniach od nastawienia wydaje sie juz prawie tak zielone, jak fito "wsadowe" Poczekam jeszcze z 4-5 dni, kiedy z tego co mi się wydaje powinno byc juz mocno dojrzale i zmierze poziom azotanow. Jeśli będzie wysoki to rozrzedzę i poczekam jeszcze kilka dni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nowy Aqua Plant

zawiera (w/g producenta) w 10ml

N 110mg

P 10mg

K 160mg

zalecana dawka dla akwarium słodkiego - roślinnego to 10ml na 100l

więc 8 kropli (ponad 1ml?) na litr to chyba dawka "mocno uderzeniowa"

będzie rosło - tylko czy takie fito będzie "pełnowartościowe" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sporo z tych pierwiastków będzie później dolewanych do akwarium.


OGLĄDAMY AKWARIUM

Akwarium 120x60x50 z pudełkiem przelewowym

Lampa: Pacyfic Sun Metis Hyperion R2 2x150w + 2x54w CoralPlus

Odpieniacz: Deltec SC 1455

Obieg: Jebao DCT 6000

Cyrkulacja: 2x Jebao RW-8

Filtracja biologiczna: DSB + Refugium

b176b2af91df13f8f85b2807ab712d5eu1271a1116.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niepełnowartościowe w jakim sensie? nie będzie pożywne dla korali, czy będzie zawierało szkodliwe pierwiastki?

Zmierzyc się nie da, wszystkie testy bazuja na kolorach, więc nie ma szans odczytać wyniku z zielonego płynu.

Ale zakładam, że polowę dawki fito zje i że nie wleję na raz całej butli do akwarium, jedynie po 20-30 ml, więc z tych 8 kropli trafią do 350l wody pewnie śladowe ilości niezjedzonej pożywki.

Mogę ewentualnie przelać fito do 2l butli, rozrzedzić, i poczekać kilka kolejnych dni, aż przerobi więcej tej pożywki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

O wartość takiego fito proponuję zapytać np. @nanokaczor'a - on jest lepszym specem

zbadać wodę się da - odwirować lub przecedzić .. nie wiem - przez filtr do kawy ?

"jedynie po 20-30 ml, więc z tych 8 kropli trafią do 350l"

ale pomnóż to przez ileś-set dawek (pół roku - rok) bo przecież nie podasz raz i koniec

nie twierdze że po tym czasie będzie wielkie BUM w zbiorniku - ale lepiej podmuchać na zimne :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, piszesz tak, jakby te śladowe ilości miały na stałe zostać w zbiorniku i kumulować się w nieskończoność. W zbiorniku pracują bakterie, adsorbery, odpieniacz...

Ok, spróbuję przecedzić i zbadać, tylko nie wiem, w jakiej postaci w aqua plant jest ten azot. Na butelce jest tylko opis N azot, nie jest napisane, w jakim związku. Pewnie azotany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

azotany i może "azot amidowy" (cokolwiek to jest - ale jest to też składnik nawozów dla roślin)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto mój fitoplankton wraz z "solarnym dopalaczem" czyli odbłyśnikiem z kartonu i taśmy błyszczącej samoprzylepnej imitującej chrom :smiling:

Pędzony na parapecie okna 27.10.2016- czyli mało słońca dużo dzeszczu, na nowej formule Aquaplantu Tropcala. Dozuję średnio 1 kropelkę na dwa litry dziennie, lub na dwa dni w zależności od koloru. Moim zdaniem niczego temu fito nie brakuje. Niczym się nie różni od fito który pędzę na żarówce ledowej która oświetla 16 godzin. Bez tego odbłyśnika kolor był słabszy, więc polecam ten odbłyśnik.

dopalacz solarny  :-) do fitoplanktonu

mój fitoplankton

Edytowane przez Nikel (wyświetl historię edycji)

Od 05.01.2014 nowe: 100x50x45, sump 112 l, 6 x T5 39W Dozownik EBTECH ze sterowaniem bluetooth, pompy Tunze 6025, 6045.

c9007dcceed49c71m.jpg26a1ff863e576da5m.jpg6d058997d459df13m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki, poszła nie ta wiadomość która chciałem wysłać a z tel nie da się skasować.

Edytowane przez bopp79 (wyświetl historię edycji)

http://www.zlotemysli.pl/new,nowosci20,1/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałem przedstawić mój sposób na hodowlę:

Całość została zamontowana w szafce i jest częścią sumpa. Hodowla działa od 4 tygodni, każdego dnia pobieram ok 100 ml fito, a na to miejsce wlewam wodę z akwarium. Tak raz na tydzień podaje 1 ml mikro i 1 ml makro z moich nawozów do akwarium roślinnego. Woda z hodowlą nie jest może jakaś bardzo ciemnozielona, ale też nie widzę spadku stężenia fitoplanktonu.

0299096f9869444dmed.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko super, ale wlewając wodę z akwarium wcześniej czy później zanieczyścisz fito zooplanktonem i Ci się namnoży do tego stopnia, że fito nic nie zostanie.


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za uwagę, będę uzupełniam solanką spoza zbiornika. W razie czego mam jeszcze zapas czystego fito w lodówce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś przygotowuje sobie nawóz F/2 we własnym zakresie? Ja właśnie chcę sobie ten nawóz przygotować według tego "przepisu" http://www.nsm.buffa...es/F2 Media.pdf . Jednak nie jestem pewien czy dobrze to rozumuję. Posłużę się może jednym roztworem dla przykładu, np. NaNO3.

Według przepisu rozrabiam w wodzie RO 75g NaNO3 i uzupełniam to do objętości 1 litra. Z tego roztworu pobieram 1ml płynu i dodaję go do 1 litra przygotowanej świeżej solanki. Dobrze rozumuję, że dopiero ten roztwór z solanką to jest mój ostateczny nawóz i to z niego nawożę moje hodowane fito w ilości 1ml nawozu na 1 litr fito? I dla dwóch pozostałych roztworów procedura wygląda tak samo?


Start luty 2011. Zbiornik: 85x55x50h=233l. Sump -112l. Cyrkulacja: Aquael Reef Circulator 2600, Jebao WP25, JVP 102. Obieg: New Jet 2300. Odpieniacz: H&S110 na Tunze Hydroformer Silence 9420.04. Oświetlenie: TMC V2 Ilumen Air 900 -170W. 15kg live rock. 9kg Nature`s Ocean Bio-Active Live Aragonite Reef Sand. Refugium. Sól: Kordon Coral Sea Complete

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Wszystko jest tam napisane.

Ten przepis to jest zmodyfikowana wersja f2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i jest napisane tylko właśnie nie wiem czy ja to dobrze załapałem. Dochodzę do "Making Final Medium", a tam jest żeby dodać 1ml roztworu NaNO3 do 950ml słonej wody. I właśnie nie wiem czy to już będzie mój końcowy nawóz.

Wysłane z mojego MI NOTE LTE przy użyciu Tapatalka


Start luty 2011. Zbiornik: 85x55x50h=233l. Sump -112l. Cyrkulacja: Aquael Reef Circulator 2600, Jebao WP25, JVP 102. Obieg: New Jet 2300. Odpieniacz: H&S110 na Tunze Hydroformer Silence 9420.04. Oświetlenie: TMC V2 Ilumen Air 900 -170W. 15kg live rock. 9kg Nature`s Ocean Bio-Active Live Aragonite Reef Sand. Refugium. Sól: Kordon Coral Sea Complete

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Najważniejsze jest zachowanie odpowiednich proporcji.

Ja na przykład zazwyczaj nie dodaję 1 ml każdego z roztworów do 1 litra wody ale dodaję 0,5 albo nawet 0,25 ml na 1 litr wody. Wszystko zależy od tego co potem chcesz robić z tym fitoplanktonem i w jakich warunkach będzie on rósł.

Mi generalnie nie podoba się ta wersja receptury i ja bym jej nie zastosował.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najważniejsze jest zachowanie odpowiednich proporcji.

Ja na przykład zazwyczaj nie dodaję 1 ml każdego z roztworów do 1 litra wody ale dodaję 0,5 albo nawet 0,25 ml na 1 litr wody. Wszystko zależy od tego co potem chcesz robić z tym fitoplanktonem i w jakich warunkach będzie on rósł.

Mi generalnie nie podoba się ta wersja receptury i ja bym jej nie zastosował.

A możesz podać swoją recepture na nawoz do fito który będzie potem lany do baniaka

Tapnięte mobilnie


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.